.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 35
  1. #1

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55

    Алергична реакция или обикновен косопад

    Здравейте, отварям нова тема, защото имам проблем и искам съвети обаче не знам точно какво ми е. От няколко седмици косата ми започна да окапва, като преди това ми се появиха едни петна по-главата. Не им обърнах внимание и те изчезнаха. След това постепенно като почна да ми пада косата, си купих шампоани против косопад, обаче без ефект. Чудя се дали е възможно да съм направил някаква алергична реакция към някой продукт или храна. Казвам го и заради белите петна, за които споменах. Интересува ме дали някой се е справял с подобен проблем и възможно ли е да ми препоръчате нещо качествено, професионално за коса, а не някакви за по 3-4 лв, че не ми се остава без коса рано рано.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    ако се храниш предимно с колбаси, фабрични салати, месо, или храна от заведенията за бързо хранене и сергиите, тогава спри да консумираш такава храна, и започни с домашно приготвена(та), прочети това (като почнеш от параграф "за вкуса и миризмата" по-долу): https://www.scribd.com/doc/24310554/...%D0%B4#page=65

    съветвам те след това да прочетеш цялата книга

  3. #3

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Опитвам се да не ям бързи храни, но не мога винаги да ям готвено. а и ако храната предизвикава косопад, как да знам точно от коя храна се е случило?

  4. #4
    Голям фен Аватара на AngelBelchev
    Регистриран на
    Aug 2014
    Мнения
    608
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti Виж мнението
    Здравейте, отварям нова тема, защото имам проблем и искам съвети обаче не знам точно какво ми е.
    Човек... как може да искаш съвет за ПОДОБЕН на твоя проблем, като ти дори не знаеш какво ТОЧНО ти има... Освен това на прима виста се сещам за поне 6 различни кожни проблеми, които на вид са като твоя, но причините за поява, както и възможните лекарства са различни.
    П.С. Храната не предизвиква косопад. Проблема с косопада поне според мен е на хормонална основа.

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti Виж мнението
    Опитвам се да не ям бързи храни, но не мога винаги да ям готвено. а и ако храната предизвикава косопад, как да знам точно от коя храна се е случило?
    прочети книгата и ще разбереш за храните, ето отново линка: https://www.scribd.com/doc/24310554/...BB%D0%B0%D0%B4

    същевременно(в случай, че ще (про)четеш книгата и ще спазваш напътствията в нея) е добре да се прегледаш на кожен лекар

  6. #6
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti Виж мнението
    Здравейте, отварям нова тема, защото имам проблем и искам съвети обаче не знам точно какво ми е. От няколко седмици косата ми започна да окапва, като преди това ми се появиха едни петна по-главата. Не им обърнах внимание и те изчезнаха. След това постепенно като почна да ми пада косата, си купих шампоани против косопад, обаче без ефект. Чудя се дали е възможно да съм направил някаква алергична реакция към някой продукт или храна. Казвам го и заради белите петна, за които споменах. Интересува ме дали някой се е справял с подобен проблем и възможно ли е да ми препоръчате нещо качествено, професионално за коса, а не някакви за по 3-4 лв, че не ми се остава без коса рано рано.
    отиди на дерматолог

    никой не знае какво ти е и не опитвай самолечние
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  7. #7

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Потърсих мнения тук, защото може някой да е имал също проблем с окапването на косата. Днес ще ходя при личната лекар да видим какво ще ми каже.

  8. #8
    Пробвал ли си да взимаш някакви неща за подсилване на имунната система? Звучи ми като недостиг на някакви вещества в организма, аз имах проблеми с един ранички по главата и ми предписаха едни витамини. А от отслабен организъм също може да се стигне до косопад.
    Nothing Last Forever

  9. #9
    ХРАНИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СА ВИНОВНИ ЗА КОСОПАД,НИТО ПЪК АЛЕРГИИ. ИМА РАЗЛИЧНИ КОЖНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ,ИЛИ ПРОБЛЕМИ С ТАКИВА ПЕТНА ПО КОЖАТА НА ГЛАВАТА.КОИТО ЛЕКАРИТЕ ТРЯБВА ДА ПРОВЕРЯТ . ИНАЧЕ КОСАТА СИ ПАДА, В НЯКОИ ПЕРИОДИ И ПОВЕЧЕ

  10. #10
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti Виж мнението
    Потърсих мнения тук, защото може някой да е имал също проблем с окапването на косата. Днес ще ходя при личната лекар да видим какво ще ми каже.
    много заболявания имат този проблем и в повечето случаи лечението не е едно и също
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  11. #11

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Личната лекарка каза, че ако пак се появят такива петна, трябва да ходя да ми взимат натривки от главата. Засега за косопада ми изписа витамини B и каза да приемам повече протеинови храни. Обясни ми, че може от стрес и промяната на времето да ми пада косата, ама какво правим в този случай....? много ми е некомфортно...

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti Виж мнението
    Личната лекарка каза, че ако пак се появят такива петна, трябва да ходя да ми взимат натривки от главата. Засега за косопада ми изписа витамини B и каза да приемам повече протеинови храни. Обясни ми, че може от стрес и промяната на времето да ми пада косата, ама какво правим в този случай....? много ми е некомфортно...
    такива са медицината и натуропатията, ако искаш да ти е по-комфортно, тогава трябва да търсиш помощта на истинския Бог Отец чрез истинския Господ Исус Христос - на Неговите ученици нищо отровно/токсично не е могло да им навреди

    Марк 16:17-18 "И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят; змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.",

    Лука 10:19-20 "Ето, давам ви власт да настъпвате на змии, и на скорпии, и власт над цялата сила на врага; и нищо няма да ви повреди. Обаче, недейте се радва на това, че духовете ви се покоряват; а радвайте се, че имената ви са написани на небесата(т.е. че сте/работите на страната на всеобщото спасение в истинския Бог)."
    Последно редактирано от npp : 12-24-2014 на 10:34

  13. #13
    Мега фен Аватара на Dagichka
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 006

  14. #14

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    да, да, благодаря, npp...
    Тези дни съм малко по-добре, обаче студеното време допълнително влияе зле на косата ми...

  15. #15

    Регистриран на
    Nov 2010
    Град
    София
    Мнения
    71
    Първо - намери си по-добър шампоан. Търси такъв, които не съдържат химии. Продължавай с витамин B, както ти е казала лекарката, но не е зле и да проучиш какви добавки можеш да взимаш, за да засилиш растежа на косата. Има такива, които наистина действат, от опит ти го казвам.

  16. #16
    След поста на npp няма как да не станеш по-добре. Изклекуван си свише Шегата настрана Lia е права, важно е какви шампоани използваш, най-добре си купи натурални защото може да си алергичен към някоя съставка. Аз съм взимала хранителна добавка, казва се Брилиант Лук, на натурална основа е, но се посъветвай с лекарката.
    Nothing Last Forever

  17. #17

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    За много години на всички, бъдете здрави! благодаря за изразените мнения и съвети. Сменям различни шампоани, но няма как да знам кой не съдържа вредни неща.. Засега не получавам вече въпросната "алергична реакция" само където косопада си остава проблем.
    daniela0108 каква е тази добавка и за какво се взима?

  18. #18
    Става дума за хранителна добавка под формата на капсули, попринцип действа стимулиращо на растежа и здравината на косата и кожата, но не знам дали може да се пие и от мъже. Предполагам, че не би трябвало да има проблем, съдържа само витамини и естествени съставки, но ако искаш поразпитай в аптеката.
    Nothing Last Forever

  19. #19

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Мерси, не съм ги чувал досега но ще проверя. Ако нещата продължават да бъдат такива май ще се наложи да пия и хапчета против косопад.. докъде стигнах

  20. #20

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    Shopsko
    Мнения
    61
    Недей така трагично, взимай каквото ти казва момичето и се възстановявай бързо. Струва ми се, че приемаш нещата на живот и смърт.
    Kolkoto poveche, tolkova poveche

  21. #21
    Не го приемай толкова фатално, няма как да ти навредят, защото съдържат много витамини, а това че ги пиеш „против косопад“ звучи сякаш е краят на света. Нали важното е, че не се е оказало нещо по-сериозно.
    Nothing Last Forever

  22. #22

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Чак трагично не го приемам, обаче се съгласете, че е много гадна ситуация.
    Търсих в нета за тези капсули, които ми каза Даниела, много ефикасни били, само трябва да видя дали могат да се пият и от мъже.

  23. #23
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    Не би трябвало да има проблем, нищо не ти пречи да опиташ с тях.

  24. #24

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Хора, купих Брилиант лук пък да видим, аптекарката малко с усмивка ме изпрати, защото предимно жени си го купували

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti Виж мнението
    Хора, купих Брилиант лук пък да видим, аптекарката малко с усмивка ме изпрати, защото предимно жени си го купували
    Аз не бих взимала добавки без да се посъветвам с лекар-специалист. Само преглед от личната лекарка не е достатъчен, трябва ти консултация с дерматолог.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си