.
Отговор в тема
Страница 60 от 61 ПървиПърви ... 1050565758596061 ПоследнаПърви
Резултати от 1 476 до 1 500 от общо 1511
  1. #1476
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението

    А някой ден не само онзи до софийски, а и онзи пред народното събрание ще претопим. Въпросът е за оточни тръби и капаци за канализация, или за контейнери да използваме метала.
    Вие от Евро-рома ще бъдете достатъчно изобретателни в решението.

  2. #1477
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    нещо ми убягва връзката ... какво общо имат мангалите с руските паметници ? Или намекваш, че руснаците са мангали ?

    Не те разбрах явно

  3. #1478
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    нещо ми убягва връзката ... какво общо имат мангалите с руските паметници ? Или намекваш, че руснаците са мангали ?

    Не те разбрах явно
    Ааа, нищо, нищо. Ще намериш какво ще правиш с желязото им. С историята, със саможертвите.

    След 50 години някой друг ще прави същото с твоето. А може и да няма тогава нищо.

  4. #1479
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Ааа, нищо, нищо. Ще намериш какво ще правиш с желязото им. С историята, със саможертвите.
    С желязото на мангалите ли ? Иначе да - и сред манготата има бая жертви, особено в централна Европа. Чехите, примерно, им идва удобна нацистката окупация и циганите им изчезват през комина. Де тоя късмет

  5. #1480
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    С желязото на мангалите ли ? Иначе да - и сред манготата има бая жертви, особено в централна Европа. Чехите, примерно, им идва удобна нацистката окупация и циганите им изчезват през комина. Де тоя късмет
    Сарказъм.

  6. #1481

  7. #1482
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    С желязото на мангалите ли ? Иначе да - и сред манготата има бая жертви, особено в централна Европа. Чехите, примерно, им идва удобна нацистката окупация и циганите им изчезват през комина. Де тоя късмет
    От HR пращат поздрави.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #1483
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    А, ми то се оказа, че програмистите са с по-крайни възгледи и от моите. То половината компания ще трябва да уволнят.

  9. #1484
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Дори плъховете не са толкова долни. Тъжна картинка е станала руската държава.

    А някой ден не само онзи до софийски, а и онзи пред народното събрание ще претопим. Въпросът е за оточни тръби и капаци за канализация, или за контейнери да използваме метала.
    https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...2e&oe=5ACE3F6A
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #1485
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    А, ми то се оказа, че програмистите са с по-крайни възгледи и от моите. То половината компания ще трябва да уволнят.
    Сега ако направиш и логическата връзка между програмирането и нацистките възгледи, ще си бомба.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #1486
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    програмистите са расисити пред монитора
    в живота са по-ниски от тревата

  12. #1487
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Не са ли повечето хора така, хохо.

    С тази разлика, че моите възгледи ги обявявам и извън форума, докато за аурис не е много сигурно.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  13. #1488
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    докато за аурис не е много сигурно.

  14. #1489
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението

    С тази разлика, че моите възгледи ги обявявам и извън форума, докато за аурис не е много сигурно.
    Само че даваш на абсолютно всички - фалшив фацебоок.

  15. #1490
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Аз съм бил в Турция много пъти, разговарял съм с много сериозни турски колеги и те (дори и най-добронамерените от тях), гледат на България, като на злощастно, историческо недоразумение, продукт на поредната Руско-Турска война, което едва ли не им принадлежи по право. Това го казвам във връзка с приказките за така наречения „руски империализъм“. ~ Проф. Иво Христов
    Последно редактирано от defender : 05-30-2020 на 12:22

  16. #1491
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    „Аз съм бил в Турция много пъти, разговарял съм с много сериозни турски колеги и те (дори и най-добронамерените от тях), гледат на България, като на злощастно, историческо недоразумение, продукт на поредната Руско-Турска война, което едва ли не им принадлежи по право. Това го казвам във връзка с приказките за така наречения „руски империализъм“. ~ Проф. Иво Христов
    Когато се опитваш да опровергаеш руския империализъм, като кажеш, че съществува и турски империализъм. Впрочем този професор същият Иво Христов от статията ли е:

    https://www.monitor.bg/bg/a/view/ola...hristov-204981

    Сега някой да му отговори с "и аз съм бил в Русия много пъти, разговарял съм с много сериозни руски колеги и те (дори и най-добронамерените от тях), гледат на България, като на злощастно, историческо недоразумение, продукт на поредната Руско-турска война, което едва ли не им принадлежи по право".

    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  17. #1492
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Когато се опитваш да опровергаеш руския империализъм, като кажеш, че съществува и турски империализъм. Впрочем този професор същият Иво Христов от статията ли е:

    https://www.monitor.bg/bg/a/view/ola...hristov-204981

    Сега някой да му отговори с "и аз съм бил в Русия много пъти, разговарял съм с много сериозни руски колеги и те (дори и най-добронамерените от тях), гледат на България, като на злощастно, историческо недоразумение, продукт на поредната Руско-турска война, което едва ли не им принадлежи по право".

    Добре де, руския и турския империализъм в района са горе-долу 50:50. Но от либералните среди, много повече се говори за руския империализъм. Дори, че освобождението било руски империализъм и потисничество, а турското робство пък било владичество и някакъв едва ли не лафис-лайф.
    Ами аз предпочитам руския империализъм да ми помогне да се освободя и да си създам своя държава, отколкото турския империализъм да ме държи в робство или владичество в пределите на своята империя.

  18. #1493
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре де, руския и турския империализъм в района са горе-долу 50:50. Но от либералните среди, много повече се говори за руския империализъм. Дори, че освобождението било руски империализъм и потисничество, а турското робство пък било владичество и някакъв едва ли не лафис-лайф.
    Ами аз предпочитам руския империализъм да ми помогне да се освободя и да си създам своя държава, отколкото турския империализъм да ме държи в робство или владичество в пределите на своята империя.
    Колко ти плащат, интересно ми е.

    https://www.theatlantic.com/internat...l-army/375932/

    https://www.bbc.com/news/world-europe-31962644
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  19. #1494
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Плащат ми достатъчно, за да мога да си позволя жена, като тебе, даже харем от две жени - една красива и една добра.

  20. #1495
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Плащат ми достатъчно, за да мога да си позволя жена, като тебе, даже харем от две жени - една красива и една добра.


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Деба, a аз се чудех защо мултиплеиър игрите са пълни с руски тролове....

  21. #1496
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Има желязна логика зад на пръв поглед хаотичните тенденции в съвременното общество, а тя се изразява в следното: всяка национална, културна и религиозна идентичност са скали, в които се разбива морето на манипулацията. Те създават субектност, а субектността означава гръбнак и активно противодействие. Това трябва да бъде смазано и заличено от корен.
    Защо това е така: капитализма в самото си начало създава нациите и държавите, но много отдавна той вече ги е надживял, те за него са вече вреден остатък.
    Давам ви пример с европейския проект – това, което се продава в момента на публиката, като европейски проект е просто проект на наднационалните елити, които нямат никакъв интерес от съществуването на национални общества. Напротив, тези общества трябва да бъдат размити за да бъде превърнат целия този континент на изключителни, исторически и културни особености, които са направили Европа велика, преди 500 години, всичко това трябва да бъде невилирано, защото те нямат нужда от скали, в които да се разбива океана на мултикултурализма, а те имат нужда от 500 милиона дебили, които да бъдат направлявани натам, накъдето каже международния капитал, и използването им, като средство, а на като субект на собствения си свят.
    Тук по принцип не може да се говори за лош или щастлив сценарии, защото този сценарии, които изглежда за нас много мрачен, но за траснационалните елити е техния щастлив сценарии, въпросът е за нас, за жертвите на колелото на историята." ~ проф.-политолог Иво Христов.
    Последно редактирано от defender : 06-02-2020 на 13:34

  22. #1497
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    „Не можете на една модерност да й намерите алтернатива чрез друг тип модерност, вие все сте в матрицата. Например на капитализма, ако се опитате да противопоставите някаква нова форма на социализма, та те и двете са продукт на западната цивилизация, те и двете са продукт на индустриалното общество. А младите хора си мислят, че комунизма е създаден от едни, а капитализма от други, а това е така, защото те всъщност не мислят, защото им е отнета тази възможност. Единственото нещо е маймунската им сръчност за работа по циферблата, и това се нарича, че децата учили компетентности. Тоест колкото по-тъпо е поколението, толкова те повече усвояват компетентности, а колкото от тези „компетентности“ те усвояват, толкова по некомпетентни за реалността те всъщност стават.“ ~ политолог Иво Христов
    Последно редактирано от defender : 06-02-2020 на 13:59

  23. #1498
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Има желязна логика зад на пръв поглед хаотичните тенденции в съвременното общество, а тя се изразява в следното: всяка национална, културна и религиозна идентичност са скали, в които се разбива морето на манипулацията. Те създават субектност, а субектността означава гръбнак и активно противодействие. Това трябва да бъде смазано и заличено от корен.
    Защо това е така: капитализма в самото си начало създава нациите и държавите, но много отдавна той вече ги е надживял, те за него са вече вреден остатък.
    "Професорът" нека обясни какво се е опитал да каже с това многословничене тук. Съмнявам се да може да го направи. По-скоро ще замаже положението с още псевдосмислени рандом неща, които само соц скот носталгиците и блещещите се вечни тройкаджии по нормалните науки, а не по "политология" (ще обясня и тя що за наука е по-надолу) приемат за "анализ". Тези псевдоинтелектуални брътвежи са за облъчване с червена пропаганда и нищо повече.


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Давам ви пример с европейския проект – това, което се продава в момента на публиката, като европейски проект е просто проект на наднационалните елити, които нямат никакъв интерес от съществуването на национални общества. Напротив, тези общества трябва да бъдат размити за да бъде превърнат целия този континент на изключителни, исторически и културни особености, които са направили Европа велика, преди 500 години, всичко това трябва да бъде невилирано, защото те нямат нужда от скали, в които да се разбива океана на мултикултурализма, а те имат нужда от 500 милиона дебили, които да бъдат направлявани натам, накъдето каже международния капитал, и използването им, като средство, а на като субект на собствения си свят.
    Браво! Преди нарече 80% от българите дебили, а сега нарече и 500 милиона европейци така! За това му изказване (не знам от къде си го взел) трябва не само оставката да си даде, но и да напусне час по-скоро ЕС и да се връща обратно в правоприемника на съветската си родина!

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Тук по принцип не може да се говори за лош или щастлив сценарии, защото този сценарии, които изглежда за нас много мрачен, но за траснационалните елити е техния щастлив сценарии, въпросът е за нас, за жертвите на колелото на историята." ~ проф.-политолог Иво Христов.
    Не виждам уважаваният "проф.-политолог" Иво Христов как се причислява към "нас, за жертвите на колелото на историята" при условие, че е съветски гражданин, номенклатурчик и най-вероятно и като дете е бил гледан като писано корекомско яйце докато връстниците му в източния блок са били масово дрипльовци и гавршовци.

    Политологията е специалност измислена в България по времето на комунизма и в катедрите й се е преподавал научен комунизъм и политическата теория на болшевизма и там успешно са се котирали много сътрудници и доносници на службите. Била е задължителна дисциплина за всички факултети, за да може студентите и преподавателите й да се мешат хубаво и с други студенти от други истински специалности, за да може да слухтят и донасят за повече хора... Такава специалност другаде по света няма. Има "политически науки", но няма "политология". Всички в тези катедри са от едно котило и раздаването на титли като "професор", "доцент" и прочее "научни звания" става от хора, които си рецензират взаимно едни на други на принципа "аз на мене, ти на тебе", а публикациите им имат съмнителна научна стойност. И до ден днешен има изключително раздута бройка от политолози и всякакви "анализатори" в тази държава. Казвам го само, за да попитам по какво по-точно този е "професор" и каква е стойността на титлата му? Аз мисля, че е добавана само, за да може соц носталгиците и изпитващите сантимент към Русия/СССР да си мислят, че неговите псевдоанализи (които странно защо в youtube винаги са без опция за like и dislike) имат стойност на казани от "учен човек". Абсолютен блюдолизец. Според мен най-вероятно и отдавна вербуван агент на чужди служби.

    https://bg.wikipedia.org/wiki/Иво_Христов_(социолог)
    Последно редактирано от TrollFactory : 06-02-2020 на 21:25

  24. #1499
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Политологията е специалност измислена в България по времето на комунизма и в катедрите й се е преподавал научен комунизъм и политическата теория на болшевизма и там успешно са се котирали много сътрудници и доносници на службите. Била е задължителна дисциплина за всички факултети, за да може студентите и преподавателите й да се мешат хубаво и с други студенти от други истински специалности, за да може да слухтят и донасят за повече хора... Такава специалност другаде по света няма. Има "политически науки", но няма "политология". Всички в тези катедри са от едно котило и раздаването на титли като "професор", "доцент" и прочее "научни звания" става от хора, които си рецензират взаимно едни на други на принципа "аз на мене, ти на тебе", а публикациите им имат съмнителна научна стойност. И до ден днешен има изключително раздута бройка от политолози и всякакви "анализатори" в тази държава. Казвам го само, за да попитам по какво по-точно този е "професор" и каква е стойността на титлата му? Аз мисля, че е добавана само, за да може соц носталгиците и изпитващите сантимент към Русия/СССР да си мислят, че неговите псевдоанализи (които странно защо в youtube винаги са без опция за like и dislike) имат стойност на казани от "учен човек". Абсолютен блюдолизец. Според мен най-вероятно и отдавна вербуван агент на чужди служби.
    Професора настрана, това което казва за транснационалния елит/капитал има няква истина защото това е и самата фондация на която ЕС е изграден. Когато Европейския проект започва само като една концепция за икономически съюз, голяма част литературата на тема ниофункционализъм и Европейска интеграция твърди че икономическата интеграция непременно се влива и в политичечска интеграция. Както виждаш единния пазар е въплъщението на тези икономически и политически интеграционни ефекти предвидени от ниофункционалистите. Проблема на ЕС, за разлика от САЩ, е че имаш 27 различни държави с различни култури, различни икономически строеве, и различни политически системи. Затова Еврото като идея няма кака да я бъде освен ако националните държави не отстъпят по-голяма суверенна власт към супранационалните институций на ЕС, ЕМС, ЕЦБ, СЕС. Тоест или държавите членки трябва да отпуснат суверенна власт в областа на фискалната политика към супранационалното ниво, за да може да се централизира данъчната система, или ЕС трябва рано или късно да стане федерация...

    Достатъчно е да изучиш развитието и не Еврокризата и защо западните държави просто не оставиха Евросъюза да се раздпадне ами Тройката реши да наложи на всички южни държави ор периферията супер строги икономически мерки; яко рязане на социалните помощи и публичния сектор, либерализация в сички сферина обществото и насилственото преорентиране на държавната политика.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  25. #1500
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Професора настрана, това което казва за транснационалния елит/капитал има няква истина защото това е и самата фондация на която ЕС е изграден. Когато Европейския проект започва само като една концепция за икономически съюз, голяма част литературата на тема ниофункционализъм и Европейска интеграция твърди че икономическата интеграция непременно се влива и в политичечска интеграция. Както виждаш единния пазар е въплъщението на тези икономически и политически интеграционни ефекти предвидени от ниофункционалистите. Проблема на ЕС, за разлика от САЩ, е че имаш 27 различни държави с различни култури, различни икономически строеве, и различни политически системи. Затова Еврото като идея няма кака да я бъде освен ако националните държави не отстъпят по-голяма суверенна власт към супранационалните институций на ЕС, ЕМС, ЕЦБ, СЕС. Тоест или държавите членки трябва да отпуснат суверенна власт в областа на фискалната политика към супранационалното ниво, за да може да се централизира данъчната система, или ЕС трябва рано или късно да стане федерация...

    Достатъчно е да изучиш развитието и не Еврокризата и защо западните държави просто не оставиха Евросъюза да се раздпадне ами Тройката реши да наложи на всички южни държави ор периферията супер строги икономически мерки; яко рязане на социалните помощи и публичния сектор, либерализация в сички сферина обществото и насилственото преорентиране на държавната политика.
    Проблемът ми с анализите на този "професор" е, че той винаги включва в тях тези като това, че ЕС е марионетка на империалистите САЩ, които и ние подари някакви причини трябва да осъждаме и да се дистанцираме от западния свят и неговите икономически структури и културни ценности, защото наблюдаваме неизбежният му край и предстоящ разпад (плочи, които се въртят от 1917 г. насам.) и не би трябвало да искаме "да сме там", когато неговата къща от карти започне да се разпада и как бъдещето е в БРИКС или Евразийския съюз. Освен това биографията му както и това, че е удостоен с най-високата степен на признание (назначен на длъжност във властта като настоящ депутат) от активно защитаваща руските интереси проруска партия, показва, че анти-ЕС артикулацията му не е в резултат на безпристрастен анализ.

    ЕС никога няма да стане федерация и няма доктрина (Поне не ми е известно писмено и официално това да е неговата крайна цел. Дори членките отхвърлиха проекта за обща конституция!), която да сочи за такива намерения. Това е наднационално обединение с цел да се гарантира, че никога повече няма да се повторят на територията на Европа събития като тези от първите две световни войни. И за да има мир, първа ествено необходима предпоставка за това е да има и икономическо обединение (като за да стане това има и обективната нужда от някои културно-политически промени в националните европейски правителства). Свободата на пътуване, осигуряването на демокрация и хилядите други възможности, които ЕС дава са по-важни от това дали на някой му харесва, че "в ЕС има джендъри"... Както рационално, така и емоционално погледнато мисля, че България би трябвало да принадлежи към това европейско семейство и дори намирайки се в периферията му, личните свободи и качеството на живота са далеч по-добри от колкото, когато бяхме в източния лагер от икономически и културни ценности. Докато европейското "семейство от държави" е единно, нещата са "горе-долу" ок. Всички виждат какви последици има за Великобритания след Брекзит. Представи си за една слаба икономика като българската какви биха били последиците, ако последваме примера й.

    От членстовото ни в ЕС имаме само ползи. За 13 години от както сме в съюза се вижда как всичко дръпна напред (дори само гледайки инфраструктурата на градския транспорт в София). Благодарение на отворените граници и икономическа помощ в България се появиха толкова много западни фирми (и не говоря за "Била" или "Лидъл" както някои като този "професор" биха желали да опростачат нещата свеждайки ги само до плюскане). Светът се движи към глобализация и ако не е ЕС, ще е нещо друго. И не може в средата на всичко това да си позволим "Булекзит" и да се върнем там, където бяхме преди 30 години. Косурите и позитивите на ЕС достатъчно са обяснявани и с по-горното и аз не искам да кажа, че едва ли не споделям нещо ново, а просто позицията си, че осезаемо про-европейската ориентация на България в момента дава много повече перспективи за всеки (който не е мързелив) тук от колкото, ако си затворим границите и се ориентираме към Евразия и "ценностите и културата там". На този етап просто друго освен ЕС не може да ни "даде повече", а хората, които са против него са главно соц носталгици със сантимент към Русия или такива хванали се на хорото на пропагандата твърдяща, че ЕС иска да унищожи "православните ценности", че е "юдо-масонска организация искаща да установи НСР в Европа" и евентуално "спасение от джендърите и разврата" има само на изток и прочее глупости...

    На простия човек няма как да му обясниш големите икономически и социални процеси случващи се на над национално раавнище. На него му дай някаква проста причина защо е беден (просто не обвинявай него, а "джендърите/меките китки/разварата/масоните") и той ще е доволен, защото тази лесна за сдъвкване от простака антилогика (популизъм) доказано работи в полза на анти-западните настроения. Не случайно виждаме толкова големи инвестиции в мрежите от фалшиви новини все с анти-западна конотация. В момента има активна война срещу западния свят и тя е много коварна и опасна!
    Последно редактирано от TrollFactory : 06-03-2020 на 09:38

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си