.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Question Няколко съвета от жени за бивша приятелка

    Здравейте,като за начало ще помоля само за сериозни коментари,а не бръщолевици да си намеря нова приятелка и т.н.,защото наистина ми е много трудно в момента и за първи път пиша във форум.Само тези,които са изпадали в подобна ситуация ще ме разберат.Ще очаквам повече мнения от дамите,защото повече става на въпрос за мислене.Та ситуацията е следната:
    Имах сериозна приятелка,бяхме заедно 4 години,всичко беше наред,обичах я ужасно много както и тя мен,бяхме почти неразделни и т.н.През 2014 започнах да усещам малко по малко,че я губя защото тя завършваше училище и щеше да кандидатства.Приеха я в университет,бала и мина,но на втората и бална се скарахме по телефона и тя поиска почивка 1-2 седмици.Тогава и казах,че не приемам такива почивки и т.н.След няколко разговора тя ми се обади разплакана и каза,че ме обича ужасно много.Дойде септември месец,тя замина да учи,аз останах тук в нашия град да работя.Бяхме заедно,всичко беше добре,докато не дойде края на ноември/началото на декември.Скарахме се 1 път и не се чувахме около седмица-2,понеже и 2мата се инатихме.Както и да е,аз и се обадих единия ден,разплакахме се и 2мата,оправихме се,а като се видяхме все едно не се бяхме виждали от години.Обещах и никога повече да не се карам с нея,така и започнах да правя в последствие,но всеки път когато се примирявах с нея и се мъчех да не се караме,тя още повече започваше да вика и т.н.,докато не се скарахме наново в началото на декември.Отново 1 седмица не се чувахме,докато не и се обадих и тя каза,че не иска да сме заедно,защото нещата не вървели и искала да бъде сама.След десетки разговори и 2-3 излизания,осъзнах,че наистина сме разделени.След това изпаднах в ужасна депресия,постоянно мислех за нея,говорих със сестра и,с най-добрата и приятелка и те ме убеждаваха,че тя си няма никой и им е казвала.че не иска никой след мен.За 2 месеца се чухме 2 пъти.Но преди 2-3 дена тя качи снимка във фейса и тогава разбрах,че си има приятел.По ирония на съдбата се чухме след 2 дена и тя сама предожи да излезем на кафе.Държахме се добре,поговорихме,посмяхме се малко,разпитах я за новия и и разбрах,че още януари месец са тръгнали.Нито съм се кара с нея,даже го приех спокойно.Докато и казвах какво ново има покрай мен,тя се разплака ( не знам защо),каза само,че и е мъчно за мен и че и е гадно,че ме е накарала да страдам.След това сама си каза,че на няколко пъти е искала да ми звънне просто ей така,да ме чуе,да сподели,защото и е било тежко в него момент,но не ми е звъняла или писала,защото е щяла да ме нарани,при което аз й казах,че няма такова нещо и винаги може да ми звънне.През цялото време се държа добре,няколко пъти се прегърнахме,няколко пъти се разплака(не ми каза защо),игра си с мен,въобще се държа почти както когато бяхме заедно.Тя сама ми каза,че с новия и приятел не е нищо сериозно,просто на 8ми декември са се харесали.Даже след месец завършвал и щели да се разделят (макар че аз не й вярвам).Дори нямали обща снимка,явно само секс и излизания..
    Та искам да попитам вас,дами,как да разбирам тези нейни мисли,нейното държание,и мога ли да си я върна обратно според вас.Отново ще помоля за сериозни коментари.Благодаря предварително.
    Последно редактирано от Toloveandhate : 03-03-2015 на 14:29

  2. #2
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Виждал съм много ученически връзки да се разпадат, точно поради тази причина, че единия заминава да учи.
    Целия й живот се променя, кой каквото ще да ти казва, аз ти казвам истината- ще си губиш времето с нея!

  3. #3
    ^^Не само, защото единия заминава да учи. Просто хората порастват и виждат, че ученическата любов е нещо хубаво и наивно, на което му е минало времето.

    Според мен няма какво да очакваш повече. Дори да зареже този, с когото е сега, не очаквай да се върне при теб. Били сте много време заедно и е свикнала с теб, вероятно ѝ липсва навика да се чувате и близостта, която е получавала. Загубена кауза е опита да я върнеш по някакъв начин.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  4. #4
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    ^ Да де, това имах предвид с "Целия й живот се променя"

  5. #5
    Супер фен Аватара на Azoria
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Bulgaria
    Мнения
    2 076
    Аз пък мисля, че има шанс да иска да се съберете. Но за тази цел трябва да попиташ нея, а не нас.
    Всяка следваща минута е нов шанс да преобърнеш живота си! (:

  6. #6
    Голям фен Аватара на TheDeath
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Дълбоко в мрачния свят на Нищото
    Мнения
    535
    Според мен нормалното развитие на една връзка е хората да заживеят заедно,ти готов ли си да напуснеш града си, за да заживееш с нея? А вярваш ли, че тя няма да те отреже пак на следващия 8-ми декември, когато се хареса с някой друг?
    Когато човек обича истински той се бори за връзката, не започва нова връзка, било то само за секс или забавление.
    Аз съм на мнение, че тя вече не те обича и дори да се съберете, няма да просъществувате дълго заедно...
    Няма по-красиво от алената кръв, обливаща черния камък на фона на златистия залез....

  7. #7
    Супер фен Аватара на per-dead
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    1 189
    Цитирай Първоначално написано от TheDeath Виж мнението
    Според мен нормалното развитие на една връзка е хората да заживеят заедно,ти готов ли си да напуснеш града си, за да заживееш с нея? А вярваш ли, че тя няма да те отреже пак на следващия 8-ми декември, когато се хареса с някой друг?
    Когато човек обича истински той се бори за връзката, не започва нова връзка, било то само за секс или забавление.
    Аз съм на мнение, че тя вече не те обича и дори да се съберете, няма да просъществувате дълго заедно...
    ++

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от TheDeath Виж мнението
    Според мен нормалното развитие на една връзка е хората да заживеят заедно,ти готов ли си да напуснеш града си, за да заживееш с нея? А вярваш ли, че тя няма да те отреже пак на следващия 8-ми декември, когато се хареса с някой друг?
    Когато човек обича истински той се бори за връзката, не започва нова връзка, било то само за секс или забавление.
    Аз съм на мнение, че тя вече не те обича и дори да се съберете, няма да просъществувате дълго заедно...
    Ами да,готов съм,тя много добре го знае,даже преди да се разделим постоянно си говорихме как ще живеем заедно и т.н..Просто по нищо не личеше,че ще се разделим.И още и още продължава да ме пита,как може да я обичам толкова много.Тя ми казва просто,че не изпитва същите чувства както преди и за това се раздели с мен.Аз я разбирам,студентски живот,нови хора,нови изживявания,но преди 2 години и аз бях студент и нито 1 път не съм и показал и помислил,че ще се разделим.Карахме се,но нищо повече.Бих направил всичко за да си я върна,въпреки че знам,че се ебе с този женствения тип.Явно прекалено много я обичам.

  9. #9
    Фен Аватара на saskou
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Bourgas
    Мнения
    291
    Цитирай Първоначално написано от VinDiesel Виж мнението
    Виждал съм много ученически връзки да се разпадат, точно поради тази причина, че единия заминава да учи.
    Целия й живот се променя, кой каквото ще да ти казва, аз ти казвам истината- ще си губиш времето с нея!
    Не е така, когато има любов. Истинска.
    да слуша

  10. #10
    Голям фен Аватара на TheDeath
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Дълбоко в мрачния свят на Нищото
    Мнения
    535
    Цитирай Първоначално написано от Toloveandhate Виж мнението
    Ами да,готов съм,тя много добре го знае,даже преди да се разделим постоянно си говорихме как ще живеем заедно и т.н..Просто по нищо не личеше,че ще се разделим.И още и още продължава да ме пита,как може да я обичам толкова много.Тя ми казва просто,че не изпитва същите чувства както преди и за това се раздели с мен.Аз я разбирам,студентски живот,нови хора,нови изживявания,но преди 2 години и аз бях студент и нито 1 път не съм и показал и помислил,че ще се разделим.Карахме се,но нищо повече.Бих направил всичко за да си я върна,въпреки че знам,че се ебе с този женствения тип.Явно прекалено много я обичам.
    Студентският живот и новите хора не са оправдание. Ако тя наистина те обичаше щеше да направи всичко възможно, за да бъдеш и ти част от тези нови хора и този нов живот! Щеше да направи всичко, за да сподели тези изживявания с теб. Явно при нея нещата са охладнели, затова те съветвам да опиташ да я забравиш, според мен дори да си я върнеш, пак няма да е както е било преди и ще страдаш още повече.
    Няма по-красиво от алената кръв, обливаща черния камък на фона на златистия залез....

  11. #11
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    А за какво постоянно се карахте? За какво ти е конфликтна връзка?

  12. #12
    Мега фен Аватара на xXxPETYAxXx
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    3 228
    Съвсем нормално е любовта на тези години да не е вечна. Все пак момичето си е прекарало 4 години с теб. Кажи речи цялото тийнейджърство. Толкова дълги връзки започнали на такава крехка възраст е рядкост да се окажат и единствените. Хората се променят. А и го има и момента с разстоянието. И аз съм го преживяла това нещо и просто се свиква.Отначало е много кофти, когато си свинкал, че тя/той е с теб всеки ден, но после... Свикваш, че ще виждаш половинката си по-рядко, свикваш да живееш без нея. А тя може би е имала и нуждата от внимание и си е намерила.
    В крайна сметка вашата връзка е изпята песен и това така трябва да си остане. Не трябва да се насилват нещата, момичето дори не е имало други истински връзки освен с теб.

  13. #13
    Давах и абсолютно всичко и даже съм прекалил,казваше,че иска да не зависи от никой и накрая пак си намери тоя женствения.И защо тогава искаше да излезем,защо е искала да ми звънне на няколко пъти,защо се разплака и ме прегръщаше ?

  14. #14
    Не знам какъв съвет да ти дам. Казват, че старата любов ръжда не хваща. Лично на мен обаче не ми се е случвало да се върна при бивш. никой не може да ти даде гаранция какво ще стане. Дразни ме факта, че е постъпила по този начин. Не знам. ако с мен постъпят така не бих простила, дори не бих се видяла с този човек. Поведението на това момиче не е добро. Тя е опитала да продължи живота си, защото е очаквала, че ще намери много повече в други връзки с други хора. Разбрала е обаче, че е новият и не е като теб наивен и добър и и е станало мъчно. Я се замисли, ако се съберете двамата, дали всичко ще е същото? Само си помисли! Според теб, няма ли пак да направи същото? Как мислиш?
    Не мислиш ли, че не те заслужава, не мислиш ли, че трябва да продължиш напред? Млад си още животът е пред теб. Не ми се вярва да не срещнеш сериозно момиче от тук нататък!

  15. #15
    "Тя ми казва просто,че не изпитва същите чувства както преди и за това се раздели с мен."
    Всичко се крие в това. Не я насилвай, щом вече не те обича.

  16. #16
    Супер фен Аватара на djipsito
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    2 918
    Ще стрелям в тъмното без да съм много сигурна, ама го считай за възможно, щото при мен се е случвало.
    И аз съм плакала като оставях един бивш и причината беше, че ми беше мъчно за него, един вид съжаление, защото малко или много ми пукаше за него и не исках да го наранявам и да страда, просто така беше по-добре, защото доста се карахме и той ме задушаваше.

    Не търси под вола теле, ако те обича, ще бъде с теб, без значение къде учи. Аз лично не съм го изживявала (това да уча в друг град и т.н), ама имам доста познати, които са пътували доста километри всяка седмица и всеки почивен ден, само за да са с половинката си. По-добре се опитай да продължиш напред и приеми нещата като зрял човек. Някои връзки се консумират с времето.
    Цитирай Първоначално написано от antifashionshit
    всеки може да придаде какъвто смисъл желае на живота си, за да направи по-поносимо това, че колкото повече мислиш, толкова по-малко смисъл и посока намираш.

  17. #17
    Благодаря ви много за отговорите.Радвам се,че всеки се отнесе сериозно.Всичко това си го знаех за себе си,но все пак исках да видя как мислят и други.Явно ме е настигнал някакъв огромен мазохизъм за да я искам и още и още..Знам,че в момента най-грешното нещо ще е да се съберем ( макар че няма да стане ),но тайно ще се надявам това да стане след някоя друга година..Благодаря отново!

  18. #18
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Ще намериш още по-добра, която ще те оцени, няма смисъл да гледаш назад!

  19. #19
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от TheDeath Виж мнението
    Студентският живот и новите хора не са оправдание. Ако тя наистина те обичаше щеше да направи всичко възможно, за да бъдеш и ти част от тези нови хора и този нов живот! Щеше да направи всичко, за да сподели тези изживявания с теб. Явно при нея нещата са охладнели, затова те съветвам да опиташ да я забравиш, според мен дори да си я върнеш, пак няма да е както е било преди и ще страдаш още повече.
    +++
    Всичко са просто оправдания... Когато човек иска нещо, дава 120% от себе си за постигането му, а не се чука с първия срещнат...

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си