.
Затворена тема
Страница 5 от 95 ПървиПърви 1234567891555 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 2365
  1. #101
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Това е задължение на държавата, но не и на отделния човек.
    ти май не разбираш значението на демокрация. поредното доказатеслтво, че трябва да слушаш отново https://youtu.be/BP7WGKWPZKg

  2. #102
    демокрацията вие я правите, не други

  3. #103
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    демокрацията вие я правите, не други
    добре, ти кво си направил за демокрацията

  4. #104
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    ти май не разбираш значението на демокрация. поредното доказатеслтво, че трябва да слушаш отново https://youtu.be/BP7WGKWPZKg
    Айде обясни ми какво е значението на демокрацията в този контекст, отворко.

  5. #105
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    внимание, кораба ще говори за демокрацията


    възхвална реч или приспивна ария ще е, ще видим, ще видим
    Последно редактирано от defender : 04-28-2015 на 22:34

  6. #106
    Демокрацията е власт на народа. Всеки дава принос и от всеки зависи каква ще бъде държавата. Така е казано. Но като има твърде малко хора, които искат да живеят праведно и морално, то тогава не може да се говори за демокрация.

  7. #107
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    корабе, живков се обърне в гроба като те види на демократичната трибуна да изнасяш приветствена реч,

    менят се времената, братче

  8. #108
    бъркаш капитализма с демото. и да, никъде няма демокрация.

  9. #109
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Демокрацията е власт на народа. Всеки дава принос и от всеки зависи каква ще бъде държавата. Така е казано. Но като има твърде малко хора, които искат да живеят праведно и морално, то тогава не може да се говори за демокрация.
    Въх, нидей, ши ма просълзиш. Това с приноса на всеки човек става индиректно под формата на данъци и такси. Едва ли някой се блъска да се издигне с идеята, че допринася за развитието на държавата. И последно демокрацията добра или лоша е?

  10. #110
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    И последно демокрацията добра или лоша е?
    Неизпълнима.

    Прогнила още в зародиш.

    Данаци и такси не лекуват човешката алчност и подлост.

  11. #111
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    корабе, защо стана демократичен гуру.

    а старата школа

  12. #112
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Така, значи полезните изкопаеми нямали стойност? Даваш пример със земеделието. Как има работници, които капат в едно стопанство за минимални пари, но собствениците печелят за себе си хиляди. Стойности не ми давай, защото ако ги нямаше тези работници, нямаше да има кой да копа. И ако тези работници се надигнат както е ставало вече, няма да има собственици.
    Гледай сега... Примерно един голям лош собственик има 1000 декара и е наел 100 човека да му ги работят. Той си дърпа по 100 лева на година от заработеното от всеки работник. Това прави печалба за него 100хил. лв, а всеки работник взема примерно 4000лв на година заплата. Теоретично, ако тази земя беше раздадена на всеки работник и го нямаше големия лош собственик, печалбата за всеки работник щеше да е 4100лв. Да, обаче тези хора ще купуват торове, семена и препарати на дребно за по 10 декара и ще наемат машини за някакви 10декара. И какво излиза? Че даже може да са на загуба, ако не са обединени от собственика.
    Мисълта ми беше, че "шефовете" ощетяват много хора с малко и така си правят големите печалби, но тези хора биха били по-зле, ако нямаше кой да ги ръководи и обедини.

  13. #113
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Неизпълнима.

    Прогнила още в зародиш.

    Данаци и такси не лекуват човешката алчност и подлост.
    Ти разлика между икономическа и политическа системи правиш ли? Не ми отговаряй, знам, че не. Какво е по-добре от демокрацията? Тоталитаризмът?

  14. #114
    дефендер, никога не съм бил противник на свободата на словото.

    Противник съм на системата - капитализъм. Противник съм на империализма и либерализма. Но тази система, която в момента е наложена и хората я наричат демокрация, не е такава. Не само в България. Знаеш за какво говоря. Казах го, за мен се нуждаем от промяна, но съм песимист като цяло.

  15. #115
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Какво е по-добре от демокрацията? Тоталитаризмът?
    зависи какъв

  16. #116
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Да бе, колко лошо е само хората да се конкурират свободно на пазара на труда. Най-добре да ги сложим всички по разпределение и да взимат колкото другия, независимо от уменията си и без да мрънкат.

    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    зависи какъв
    Обясни.

  17. #117
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    дефендер, никога не съм бил противник на свободата на словото.

    Противник съм на системата - капитализъм. Противник съм на империализма и либерализма. Но тази система, която в момента е наложена и хората я наричат демокрация, не е такава. Не само в България. Знаеш за какво говоря. Казах го, за мен се нуждаем от промяна, но съм песимист като цяло.
    да, либерализма сякаш изкуствено иска да глобализира хората, но ако оставим хората на природен самотек, те по естествен път ще се обособят на групи и племена, няма да се глобализират, така мисля.

  18. #118
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    да, либерализма сякаш изкуствено иска да глобализира хората, но ако оставим хората на природен самотек, те по естествен път ще се обособят на групи и племена, така мисля.
    Те и по естествен път ще се избиват за територии и блага...

  19. #119
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Гледай сега... Примерно един голям лош собственик има 1000 декара и е наел 100 човека да му ги работят. Той си дърпа по 100 лева на година от заработеното от всеки работник. Това прави печалба за него 100хил. лв, а всеки работник взема примерно 4000лв на година заплата. Теоретично, ако тази земя беше раздадена на всеки работник и го нямаше големия лош собственик, печалбата за всеки работник щеше да е 4100лв. Да, обаче тези хора ще купуват торове, семена и препарати на дребно за по 10 декара и ще наемат машини за някакви 10декара. И какво излиза? Че даже може да са на загуба, ако не са обединени от собственика.
    Мисълта ми беше, че "шефовете" ощетяват много хора с малко и така си правят големите печалби, но тези хора биха били по-зле, ако нямаше кой да ги ръководи и обедини.
    аз къде отричам, че предприемача или мениджъра е необходим? Дори може и по-ценен да е, защото е по-умен, но това не означава, че трябва цялото богатство на света да се обединява в няколко процента от хората, а други да умират от глад.

  20. #120
    Цитирай Първоначално написано от Corb1225 Виж мнението
    Да бе, колко лошо е само хората да се конкурират свободно на пазара на труда. Най-добре да ги сложим всички по разпределение и да взимат колкото другия, независимо от уменията си и без да мрънкат.


    Обясни.
    А къде тоталитарната система изключва капитализма?
    Обяснявам. - Режим в който обикнвенния човек му се възлгат права. Режим който въдворява ред, духовни ценности, справедливост. Не казвам, че диктатурата в Сирия или Комунизма в Русия е образец на такава система.

  21. #121
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Те и по естествен път ще се избиват за територии и блага...
    това означава, че естествения път по който хората се обединяват е добро нещо, не трябва се пипа (чрез изкуствена принуда към глобализация), а това, по което хората влизат във вражда е зло и затова трябва да се вкара в правила.
    а либерализма май иска изкуствено да въздейства и на това, което е добро т.е. признака по който хората се обединяват в племена по естествен път.
    Последно редактирано от defender : 04-28-2015 на 23:14

  22. #122
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    но това не означава, че трябва цялото богатство на света да се обединява в няколко процента от хората, а други да умират от глад.
    Ама аз това ти обяснявам... тея, дето умират от глад просто не добиват достатъчно, че да имат какво да ядат. Не твърдя, че е добро или лошо, но е така. Собственика на мината може да прибира по 100лв на година от заработеното от всеки миньор, но тези 100лв на година няма много да променят живота на миньора. А ако добиваше руда на стойност хиляди левове на година, въобще нямаше да го касаят тези 100.
    Да, може да е несправедливо, че има цели райони на света, където благата са дефицит, но за това не е виновна системата.

  23. #123
    Супер фен Аватара на Corb1225
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    2 712
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    А къде тоталитарната система изключва капитализма?
    Обяснявам. - Режим в който обикнвенния човек му се възлгат права. Режим който въдворява ред, духовни ценности, справедливост. Не казвам, че диктатурата в Сирия или Комунизма в Русия е образец на такава система.
    Ред и справедливост и сега си има, законите са добри. Духовните ценности следва да са личен избор също. Започни да гледаш по-надалеч от България, тук проблема ни не е в системата, а в тия, които я прилагат.
    И тук искам да отворя една скоба за нещо от по-рано. Това което ти наричаш алчност, всъщност е конкуренция. В природата на човека е да се конкурира, да се развива, да се доказва. Това е и причината човечеството да върви напред. Къде щяхме да сме сега, ако не беше непрестанното желание да се постига още и още?

  24. #124
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    това означава, че естествения път по който хората се обединяват е добро нещо, не трябва се пипа (чрез изкуствена принуда към глобализация), а това, по което хората влизат във вражда е зло и затова трябва да се вкара в правила.
    а либерализма май иска изкуствено да въздейства и на това, което е добро т.е. признака по който хората се обединяват в племена по естествен път.
    ползваш компютър от китай, ядеш ябълка от Намибия, флиртуваш с американка - това е глобализация - естествен процес на технологичния ни напредък. Не можем без нея. Не искам стени. Но не трябва да позволяваме някои крайности на този процес.

  25. #125
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    т.е. исках да кажа, че естествения стимул, който кара хората да се обособяват с други хора в племена и да се разграничат от други племена е нещо добро (това естествено чувство не трябва да се пипа изкуствено чрез принудителна глобализация), а вече съжителството между тези отделни племена, водещо до вражди трябва да се регламентира изкуствено.
    Последно редактирано от defender : 04-28-2015 на 23:22

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си