.
Затворена тема
Страница 51 от 95 ПървиПърви ... 4147484950515253545561 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 251 до 1 275 от общо 2365
  1. #1251
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Ефенди, Ауриса не знам дали става за терорист, но на теб ролята на трол ти пасва перфектно. Толкова ти е промит мозъка, че все едно си лоботомизиран в някоя съветска школа. Почвам сериозно да си мисля, че или си платен, или си някъв повреден тип, който се възбужда да лее пропаганда.
    Welcome to the Jungle...

  2. #1252
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Какво толкова съм казал или направил? Обясни.

  3. #1253
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 330
    аурисе куче да се беше родил такава мастия нямаше да станеш

    спри се с тия глупости слез на земята малко
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #1254
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    ти пък къде си вреш задника бе лебед ?

  5. #1255
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    http://www.express.co.uk/news/world/...ember-language


    боже .................................................. ......................

  6. #1256
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Все са каня да та питам, копираш ми а-тата ли, we

  7. #1257
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Все са каня да та питам, копираш ми а-тата ли, we
    А аа а а а а големия кораб минавааааааа

  8. #1258
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    много си прав тук, добро мнение и ще допълня какво имах предвид за успяването.

    Има хора, които са успели финансово, но са пълни мишки духовно и философски. Такива хора както ти каза са опасни. Тях не ги интересува общо човешки въпроси, не ги интересува и бъдещето на поколенията. Живеят колкото да задоволят собствените си материални потребности, евентуално и на децата. Дребни хора са. Не могат да понесат евентуални лишения. Повечето са страшни егоисти и им се свиди. Това, че имат натрупани знания в дадена област, или знаят как успешно да въртят бизнес в една среда, не означава че по-интелигентни. И внимание. Не съм против мениджърите. Тези качества са важни, ценят се, необходи ми са, но не са основна база за определяне на цялостния успех в този живот.
    А някои от тях за да стигнат до това материално богатсво е трябвало точно да потъпчат всичко човешко у себе си.

  9. #1259
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Това с потъпкването е въпрос на характер и избор. Някои успяват в живота благодарение на комплексите си, други - въпреки тях.
    Welcome to the Jungle...

  10. #1260
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    Това с потъпкването е въпрос на характер и избор. Някои успяват в живота благодарение на комплексите си, други - въпреки тях.
    Пак се връщаме към това какво имаш предвид под успял?
    Ако е финансово... Ловинфекта е в права посока.

    Повечето забогатели хора вървят по много безморални пътища.

    Кото се има предвид, само че в бизнес средите, е от напълно сто процентово значение с каква кола или костюм ще отидеш на среща, заради необходимото изискано представяне - може да се сметне какво решаваш да правиш със спечеленето. А, именно - да го трупаш в нов свой капитал, докато накрая не стигнеш да притежаваш милиони акции, права и фирми. Има положителни страни като да отваряш нови работни места, но в много случай се налага да лишаваш от храна семейства, да експлоатираш и тнт, нещо напълно нормално. Освен това винаги, ама винаги трябва да си ръка за ръка освен с държавната политика, ами с организираните групи, тоест да си част от прогнилата система.


    За какви комплекси си говорим?
    Не виждате, че народът ни е гладен, а някакви педераси държат присвоените милиони, властта и те определят бизнес средата у нас. Слънчев бриг и Злетни песъци всъщност са изградени с парите на обикновенния данакоплатец, като се изчислява с милиарди крадени пари, в шепите на малцина ''щастливци'' . Хиляди хотели, поникнали като гъби, странно.



    А стадото овце - българите, те се спасяват по индивидуално и въобще не могат да проумеят КАКВО СТАВА.

    И чакат спасителя.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 04-17-2016 на 20:24

  11. #1261
    И квото кажат от Брюксел - туй се прави.
    Каквото се каже от Вашинктнон - това е.
    Клекане, лапане. Иначе ги омитат.




    То няма една партия, в която да не влезеш и да не се отвратиш от безнадежното положение. Че който се обърне срещу лайната, на втория ден ще е аут. Лайната ще го изритат.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 04-17-2016 на 20:14

  12. #1262
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    хаха боже ....

  13. #1263
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929

  14. #1264
    Бидейки малко свободен да взема да споделя и аз нещо.
    Едно време когато трябваше да се обяснява в училище защо се прави възродителния процес пратиха даскала по история.
    Той си беше леко чалнат и с говореше каквото мисли. Все пак в СССР имаше перестройка.
    Та човека си каза.
    Вижте ако не искаме да сме втори Кипър това трябва да се случи. И долълни:
    Проблема идва още от царско време когато съседните нам държави си уреждат въпроса с бежанците, но ние сме решили да не гоним никого. И така. Да не говорим как комунистите хранеха малцинствата които възползвайки се от факта имаха по 6-8 деца и живееха от помощите. Вярно е бяха държани на ред и дисциплина за разлика от сега, но какво от това.
    Пак конкретна случка която са ми разказвали за онова време.
    Изчезва кон от помощно стопанство на военните. Скоро се разбира кой може да е. После войската нахлува в ромската махала и почва проверка на всяка къща. Влиза се без да се чука. Който има нещо против получава приклад в главата. Естествено коня много бързо бива открит. Така е било едно време.
    Друго което се сещам:
    Макар и много малък още си спомням възмущението на родителите ми по повод факта че на Гергьовден трябваше да купуват агнешки главички от ромската махала защото само там имаше.
    Та демокрацията и тоталитаризма си имат предимства и недостатъци.
    Принципно съм за демокрацията. Съмнявам се обаче че е в чист вид приложима за всички народи. Примери: Русия, Китай, арабския свят. Те едни Украинци не могат да се оправят дето уж са в Европа, какво остава за малко по на изток.
    Определено в момента у нас това не е демокрация, това е свободия.
    Който смята обратното да види кои фирми печелят обществените поръчки и дали не са едни и същи всеки път. Естествено като елиминраш конкуренцията твойта цена е най-ниска, но е над реалната. И познайте къде отива разликата.
    Последно редактирано от leo_N : 04-19-2016 на 10:14

  15. #1265
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Пак се връщаме към това какво имаш предвид под успял?
    Висок обществен статус, финансова обезпеченост, влияние, удовлетвореност от личните постижения. Най-общо казано благоденствие.
    Welcome to the Jungle...

  16. #1266
    Leo. Точно сподели, че демокрацията не може да се осъществи при много народи и особено при по-малките и слаби държави. На Запад всичките малки държави са направени изкуствено като центрове на банково и финансово обслужване, тоест там минават всички парични потоци, но реално имат огромни външни дългове и никакво производство.
    У нас разбиха нарочно индустрията ни с помоща на платени и поставени наши слуги и в момента изкупуваме чуждото.

  17. #1267
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Принципно съм за демокрацията. Съмнявам се обаче че е в чист вид приложима за всички народи.
    При огромните държави и при тези с омешано население трудно се получава, 100% прав си тук.

    И си прав за малцинствата - гърците са постъпили изключително разумно, изритвайки всички турци и забранявайки строежа на джамии (дефакт забранявайки исляма)...

    На нас проблемите ни идват от 3 места - роми, турско вмешателство и руско вмешателство. Кой каквото иска да говори за българите, но ако не съществуваха тези 3 проблема, щяхме с малко зор да си уредим държавата. А в момента какво е положението - тръгва да се прокарва някакъв закон и се почва с глупостите от руските подлоги, а турците основават и въртят някакви 'националистически' партии (Сидеров е прекрасен пример), които замитат всякакви опити за дебат и възможност да се реши поне проблемът с ромите.

    За капак са и западните подлоги, продукт на горните 3 проблема, които се мислят за много образовани и знаещи, а реалността е, че се опитват да прилагат това, което е работило допреди 40 години в западните хомогенни общества в един мултикултурен кенеф, какъвто е на този етап България.


    Аз принципно си троля тук и си драскам за ташак, но наистина ме притеснява случващото се на Запад, защото макар в очите на много хора Балканите/България да се социално изостанали, според нещата са точно обратните - западните държави са се запътили към обществен строи, доста наподобяващ този в България и Русия.
    Случайно или не - няма как да знам.


    // Климатик, Норвегия, Дания, Холандия, Исландия, Австрия, Унгария, Португалия, Естония, Швеция, Гърция - все 'малки' държави, с население близко до това на България, пък как работи при тях ...

    Стига дрънка глупости, човек


    У нас разбиха нарочно индустрията ни с помоща на платени и поставени наши слуги и в момента изкупуваме чуждото.
    Каквото се разпродаде от 'индустрията' ни отиде в ръцете на червените и техните отрочета. Доказан факт е това и е излишно да се коментира. Същите тези са руски подлоги, та не знам кого точно се опитваш да виниш в случая
    Последно редактирано от aurissaaaaa : 04-19-2016 на 14:48

  18. #1268
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението

    // Климатик, Норвегия, Дания, Холандия, Исландия, Австрия, Унгария, Португалия, Естония, Швеция, Гърция - все 'малки' държави, с население близко до това на България, пък как работи при тях ...

    Стига дрънка глупости, човек




    Каквото се разпродаде от 'индустрията' ни отиде в ръцете на червените и техните отрочета. Доказан факт е това и е излишно да се коментира. Същите тези са руски подлоги, та не знам кого точно се опитваш да виниш в случая
    Норвегия и Швеция не са малки и са страшно богати на ресурси.
    За останалите важи същия принцип.


    Може да се добавят обаче и някои важни национални и нравствени принципи. А именно, че Унгария и унагрския народ не са на 100 години държава като нас (освободени през 187 и не коленичат толкова лесно.

    Гърците също са къде по-културни и отстояват нагло правата си, но въпреки това дойде и тяхното време, в което свършват като нас. Тоест, на такова положение са, че ако им спрат парите - рухват. Идеалния пример за изкуствено финансирана държава ми даде. Португалия и Испания не са кой знае какво и двете са едни от най-изостаналите в Западна Европа. Добре, че беше ЕС да поддържа Португалия.


    Понякога една малка държава може да се управлява много по-лесно и доброкачествено, отколкото голяма. Но не винаги малцинствата и различните народи са причината за несъответствие! В Германия да не би да няма милиони турци? В САЩ да не би да няма хиляди националности?! Проблемът на нас не ни е с турците, ами с партиите. А самите роми са в пъти по-големи количества, от която и да е Еврпейска с трана. Дори в Румъния са по-малко, спрямо броя на населението им!


    При нас проблемът също така е, че сме последна гранична държава, а всички знаем че периферията е уязвимото място. Ние сме разкъсвани от всички страни.

    А колкото до индустрията. Странно как тая индустрия 44 години не разпродавашее и изведнъж се раздаде на проциики. Странно как има възможности за съживяване на големи проекти, но всичко тайно е премълчавано и не се прави, защото на някои хора в ЕС не им е удобно да им ставаме конкуренти!! Омрънзма ми от простотията ти!


    Между другото, тая наша индустрия не се раздаде, тя изчезна!
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 04-19-2016 на 15:40

  19. #1269
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    А именно, че Унгария и унагрския народ не са на 100 години държава като нас (освободени през 187 и не коленичат толкова лесно.
    боже ...

    Айде за домашно ти оставям да видиш как се формира австро-унгарската империя, в която думата 'унгарска' присъства само символично.

    Провери после и детайлите около независимостта на унгария и как си я взимат.


    Все пак ще ти кажа, че Унгария е по-'млада' държава от нас - поне що се отнася до държавност и такива ми ти неща. Същото важи за Чехия, Словения и Словакия - все държави бая пред нас в сякакво отношение.



    Швеция на кви ресурси е богата бтв ? А Финландия ? Освен желязо, дърво и риба ... не знам. А Ислания ? А Дания ? А Холандия ?


    Що не вземеш веднъж да не пишеш глупости ? Ей така, за ранообразие :Д ?




    защото на някои хора в ЕС не им е удобно да им ставаме конкуренти!! Омрънзма ми от простотията ти!
    Икономиките на западните държави за базирани на предлагането на услуги, не на производството. Фабриките са в Китай.

    Ако някой умишлено ни цакаше, нямаше ИТ сектора да е толкова развит в България, а професиите от същия са най-добре платените по целия свят.

    Издиша ти теорията. Стига чете руска пропаганда и си нахлупи шапката от алуминиево фолио, че пак си почнал да прихващаш радио вълни от марсианците :Д Ненормалник :Д

  20. #1270
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Ако някой умишлено ни цакаше, нямаше ИТ сектора да е толкова развит в България, а професиите от същия са най-добре платените по целия свят.
    развито ти е само въображението, нещастен тъпунгер
    то не се спря с ръсенето на тия измислици, ама щото ти е
    толкова нисък стандарта, че смешните кинти, които получаваш
    те карат да се чувстваш добре заплатен
    Вземи питай Ева дали заплатите тук
    дори се доближават до заплатите на запад в Ит секторът
    или продължавай да вярваш на геймърите идиоти
    които са ти основните събеседници от там

    а скоро тук и за тва няма да те вземат
    защото идват индийците, които са толкова пред теб
    че само кафето ще ти позволят да им сервираш

  21. #1271
    Тоя аурса е пълен идиот. Работил в ИТ сектора, а е още толкова заблудено. Заплатите в ИТ сектора в Западна Европа достигат 10 15 000 евро , а тука средно 1500-3000 лв

    И за него ИТ сектора е единствен.


    Пълен злетак. Да бръкне и да поразгледа колко технологии произлизат от Гермния и за какво производство става въпрос.
    Въпреки това всичките тези малки държави, разчитащи на услугите - се въртят в една финансова пирамида, която скоро ще се пропадне. Малоумните китайци няма вечно да работят вместо европейците. А САЩ няма вечно да завоюва нови икономики.

  22. #1272
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Да бръкне и да поразгледа колко технологии произлизат от Гермния и за какво производство става въпрос.
    няма смисъл, та той е завършил немската гимназия
    не знам на кво са ги учили там, ама сякаш за Германия не е чувал

  23. #1273
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Тоя аурса е пълен идиот. Работил в ИТ сектора, а е още толкова заблудено. Заплатите в ИТ сектора в Западна Европа достигат 10 15 000 евро , а тука средно 1500-3000 лв

    И за него ИТ сектора е единствен.


    Пълен злетак. Да бръкне и да поразгледа колко технологии произлизат от Гермния и за какво производство става въпрос.
    Въпреки това всичките тези малки държави, разчитащи на услугите - се въртят в една финансова пирамида, която скоро ще се пропадне. Малоумните китайци няма вечно да работят вместо европейците. А САЩ няма вечно да завоюва нови икономики.

    Аха, ама наема в Мюнхен е 1000 евро за едностаен апартамент, а собствено жилище ще си купиш тъкмо никога, пък взимай ако искаш и 20000 евро, не 10.


    Бтв заплатите, които ми даваш, са преди данък, който в западните държави, а и САЩ, е между 40 и 70%. Тоест от 50 000К евро на година (което е стартова заплата в ИТ сектора) прибираш нетно не повече от 2000 евро на месец. След 10 години опит ще взимаш в края на месеца по 3-4000 евро.
    В САЩ средната заплата на кадърен специалист е около 90 000$ преди данъците. Около 60 000 след тях. Т'ва са 5000$ на месец.
    В България взимаш същото в левове.


    Откровено казано е изключително лесен животът тук ако си образован, ама ти си реви там ...



    защото идват индийците, които са толкова пред теб
    Масово ги смятат за идиоти, и то дори тук. Некадърно и мърляво работят - питай Ева

    Като си я питал к'ви са заплатите на запад, я кажи ? 'Щото нямам намерение да я занимавам с глупости, но цъкам планетсайд с едно момче, което завърши комп.науки в куинс колидж (демек кеймбридж) преди 2 години и работи на 4000 паунда бруто.
    Последно редактирано от aurissaaaaa : 04-20-2016 на 00:17

  24. #1274
    Абе геврек. Тук думата стандарт липсва. За някои коли например ни правят малък процент отстъпка, но защото ги произвеждат по-калпави за Изтока. Иначе всичко ни е двойно по- скъпо. 1000 лв е 500 евро, рогче.

  25. #1275
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    на теб ти липсва стандарт, аз съм си окей.

    отивай на запад като е толкова хубаво :Д:Д

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си