.
Затворена тема
Страница 91 от 95 ПървиПърви ... 4181878889909192939495 ПоследнаПърви
Резултати от 2 251 до 2 275 от общо 2365
  1. #2251
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Кво ти пука? Нали и този твой разум ще е на таз земя няма и за милионна от секундата в абиса на времето, и никога никой няма да се сети че си съществувал.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  2. #2252
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "За много хора началото на 90-те години е свързано с мутри и хаос. За мен беше хубаво време, преди протестърите-партизани, които си присвоиха правото да решават кой има или няма право да говори, да пише, да гласува, да управлява. Всъщност там, около 90-те, имах усещане за истинска свобода.

    А от няколко години насам имам усещане, че живея в психиатрия. Някакви хора от 39 пола с розови ризки и зелени коси ми размахват пръст отвсякъде и ми обясняват, че нещо ми има, щом виждам проблем в тях. А аз все повече съм убеден, че са много по-сериозен проблем, отколкото всички ние мислим. Защото зад тези хора стоят други хора, много пари и нечия болна психика."

  3. #2253
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "През 1944 доста хора са вярвали, че ще станат богати колкото най-богатите (а всъщност са се изравнили по бедност).
    Днес също толкова хора вярват, че глобализацията ще ги изравни с немци и американци и не подозират, че ще се подравнят с нигерийци и мароканци."


  4. #2254
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "През 1944 доста хора са вярвали, че ще станат богати колкото най-богатите (а всъщност са се изравнили по бедност).
    Днес също толкова хора вярват, че глобализацията ще ги изравни с немци и американци и не подозират, че ще се подравнят с нигерийци и мароканци."

    при нас специално няма как да станем по-богати държавата ни е толкова бедна че манчестър сити имат по-голям бюджет за отбрана
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #2255
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Отбраната да ти е най-малкия яд. Ама така е като половин век си под комунизъм и яко пост-социалистическа корупция...
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  6. #2256
    Всичко е войни. На съзнанието. Информационни. Икономически. За интереси. За концепции. За идеологии. Предизвикани от хора, които не вярват в правилните човешки ценности.




    И се повтаря от хиляди години. Заменя се един строй с друг. Каква е промяната?
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 09-13-2017 на 17:42

  7. #2257
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    при нас специално няма как да станем по-богати държавата ни е толкова бедна
    СССР ни докара до тука още през 1944 г !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #2258
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Коя страна стана първата в историята на човечеството с 20 трилиона долара дълг?

  9. #2259
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Коя страна стана първата в историята на човечеството с 20 трилиона долара дълг?
    И като САЩ е с 20 трилиона дълг а България с 13.5 милиона, според теб в коя от двете държави живеят по-щастлив и пълноценен живот - икономически и социално погледнато? Смешник.

    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Заменя се един строй с друг. Каква е промяната?
    Не бих си правил труда да ти отговарям на тези твой идиотски изводи но понякой път даже си мисля че разсъдъка ти е минал та чак и отплавал на п***а си лелина...

    Каква е промяната? Сравни социалните, икономическите и гражданските/човешки права/аспекти в държавата в която живееш днес с това което е било преди 500 години да речем. Тва е промяната....
    Последно редактирано от Zlennox : 09-13-2017 на 23:21
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  10. #2260
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    И като САЩ е с 20 трилиона дълг а България с 13.5 милиона, според теб в коя от двете държави живеят по-щастлив и пълноценен живот - икономически и социално погледнато? Смешник.
    Какво е щастие?

    Сега видях, най-щастливи били в мега "богатата" Коста Рика.

    Като в САЩ са толко щастливи ти защо си седиш в Шотландия?

    Няколко пъти по разни мероприятия съм се срещал случайно с българи живеещи в САЩ или Канада - ами няма нито един, нито един, който да е казал, че му харесва живога там, там са единствено заради парите. Тамошния начин на живот не им допада.
    Не знам за какво измислено щастие говориш?

  11. #2261
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какво е щастие?

    Сега видях, най-щастливи били в мега "богатата" Коста Рика.

    Като в САЩ са толко щастливи ти защо си седиш в Шотландия?

    Няколко пъти по разни мероприятия съм се срещал случайно с българи живеещи в САЩ или Канада - ами няма нито един, нито един, който да е казал, че му харесва живога там, там са единствено заради парите. Тамошния начин на живот не им допада.
    Не знам за какво измислено щастие говориш?
    Прав си, може би "щастието" е твърдо обширно понятие и трудно за дефиниране. "Удовлетворение" звучи по-подходящо.

    Дадох ти САЩ/България като пример за това че вътрешния/външния дълг е неадекватна измерителна единица за качеството на живот в една държава.

    Седя си в Шотландия защото съм израснал с тази култура и тук се чуствам най-щастлив и най-вече това че имам пре-адекватни възможности за развитие. Тези с които си говорил на мероприятия или са яко загорели националисти, израстнали и прекарали по-голямата част от живота си със сръбска музика, мезета и ракия - и затова ги наляга носталгията, или наистина те ментят здравата щото немогат да се интегрират на едно адекватно социално ниво.

    Може да си щастлив навсякъде в света, но мисля че такова щастие се обезмисля ако не си удовлетворен от начина и качеството на живот. До момента не познавам нито един Българин в чужбина който би приоритизирал измисленото си негово "щастие" (его) с прагматичния избор към един удовлетворяващ и качествен начин на живот.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  12. #2262
    Отново сте икономически, социални и граждански роби. Разликата от преди 500 г и днес е може би в ... в организационно структорните системи. Днес сме високо технологично развити. Притежаваме достъп до широка информация. Мисленето ни се е променяло в различна степен. Културата, ценностите, нагласите, светогледа - също. Но в основата си? В корените ни?

    Алчност. Борба за надмощие. Голямата риба изяжда малката. Създадени са ''врагове''. Лъжи.

    Дадена ни е материална среда. Имаш къща. Добра заплата. И работа 5, 6 дена в седмицата. Докато те занимават с развлекателни програми или умишлено предизвикани негативни случки.

    Великите сили и големи милиардери предизвикват войни. Войни от всякакъв характер по цялата планета.

    А в духовно развитие цивилизацията ни по-скоро се е сринала тройно.

    Сбъркано е, че приемаш за нещо нормално цялата тази политическа помия и следствията, за които си писахме преди известно време. Зленокс.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 09-14-2017 на 07:56

  13. #2263
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Дадох ти САЩ/България като пример за това че вътрешния/външния дълг е неадекватна измерителна единица за качеството на живот в една държава.
    щом в шотландия всички са гламави олигофрени като теб, ебах ти умрелата държава
    на чий гръб в кравария живеят по-добре от нас
    ако с голяма доза оптимизъм приемем, че живеят по-добре от нас
    10% имат пари, а останалите живеят на кредит, ако не са от групата на бездомните и безработните
    която през последните 20 години нарасна десеторно

  14. #2264
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Тези с които си говорил на мероприятия или са яко загорели националисти, израстнали и прекарали по-голямата част от живота си със сръбска музика, мезета и ракия - и затова ги наляга носталгията, или наистина те ментят здравата щото немогат да се интегрират на едно адекватно социално ниво.
    Изобщо не се държаха като такива, каквито намекваш. Да, не ги познавам лично, много от тях съм ги срещал просто на път, но не ми направиха впечатление на прости хора - например един от тях със сигруност беше инженер в Канада, на друг пък дори съм му запомнил името, защото ми направи силно впечатление със своята начетеност, казваше се Тимен Тимев и тъй като при разговора с него ми стана ясно, че не е случаен човек, се разрових в нета и това открих за него: "Д-р Тимен Тимев е психиатър и философ. Освен това е цигулар, поет и драматург. От 10 години живеев САЩ. Преподавал е в различни европейски университети и в САЩ история на философията, психоанализа, философия на музиката, творческо писане." - така че тезата ти издиша.
    Последно редактирано от defender : 09-14-2017 на 10:57

  15. #2265
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитат:
    "След предварително отпечатаната корица с "президента" Хилъри и несъстоялите се мелтдауни на Тръмп бившето авторитетно списание Тайм отново реши да напомни за себе си - този път с удивителната дебилщина "будистки терор" по адрес на хора и монаси, които за разлика от много розови евроидиоти и антифа-педали имат смелостта да пазят земите и културата си. Тотална канавка."


    ПП:
    И какво стана - всички по света сме фашисти и терористи, само мюсюлманите са прекрасни мирни хорица



    Последно редактирано от defender : 09-14-2017 на 11:25

  16. #2266
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    щом в шотландия всички са гламави олигофрени като теб, ебах ти умрелата държава
    на чий гръб в кравария живеят по-добре от нас
    ако с голяма доза оптимизъм приемем, че живеят по-добре от нас
    10% имат пари, а останалите живеят на кредит, ако не са от групата на бездомните и безработните
    която през последните 20 години нарасна десеторно
    Умрела, умрела колко да е умрела като £20 излизаш с две пълни торби от магазина на минимална заплата, и такива малоумници като теб си живеят живота. 20 лева в Кравария и излизаш с една бучка кашкавал, малко сирене, 4-5 кренвирша и един маргарин. Когато GDP per capita е 41К няма как да ми говориш че средностатистическия човек в една такава държава не води по пълноценен живот и удовлеторен от качеството си на живот сравнение с една държава с GDP per capita на 7К. Това че повечето са имбецили и не знаят как да развият потенциала си в капитал-ориентирано общество е друг въпрос.

    Бедноста в напредналите икономики и в западните държави няма нищо общо с бедноста и безработицата в по-изоставащи/emerging икономики с недоразвита социална структура - въпреки че американците имат супер минимална социална инфраструктура.

    Безработицата нарастна защото баща ти и майката ти не се придържат в крак с глобализацията, държавата не им предоставя адекватни възможности да развият нови умения и едно адекватно пре-обучение, или просто ги мързи да извадят нови квалификаций. Както виждаш напредналите икономики (повечето) изкараха промишленото си производство в emerging иконимики и страни където имат полза, като ударението вече спада към икономики базирани предимно на услуги. Като си бил 20-30 години занаятчия и изведнъш преместят производството и ти треснат компютъра пред теб и ти кажат да програмираш апликаций и да обслужваш клиенти по онлайн банков път, как искаш да има работа за не квалифицирани работници?
    Последно редактирано от Zlennox : 09-14-2017 на 14:31
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  17. #2267
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Изобщо не се държаха като такива, каквито намекваш. Да, не ги познавам лично, много от тях съм ги срещал просто на път, но не ми направиха впечатление на прости хора - например един от тях със сигруност беше инженер в Канада, на друг пък дори съм му запомнил името, защото ми направи силно впечатление със своята начетеност, казваше се Тимен Тимев и тъй като при разговора с него ми стана ясно, че не е случаен човек, се разрових в нета и това открих за него: "Д-р Тимен Тимев е психиатър и философ. Освен това е цигулар, поет и драматург. От 10 години живеев САЩ. Преподавал е в различни европейски университети и в САЩ история на философията, психоанализа, философия на музиката, творческо писане." - така че тезата ти издиша.

    Не съм казал че са прости, това което не разбираш и което намеквах е че когато си израстнал в една типична култура и общество и си прекарал по-голямата/голяма част от живота си там, трудно е да отвикнеш и зачеркнеш това с което си свикнал, и то ей така. За това при тези които са имигрирали на по-стара възраст има една носталгия и меланохлия за родното място, за разлика от тези които са имигрирали на ранна възраст.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  18. #2268
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Седя си в Шотландия защото съм израснал с тази култура и тук се чуствам най-щастлив
    С каква култура си бил свикнал бре, та ти нали си леберален интрнешънъл, свободен мулти-култи землянин, космически-междугалактически гражданин на майката Вселена.


    ПП: Консерва, патриотарска. Ти си някакъв див потомък на Мел Гибсов от "Смело сърце", бря
    Последно редактирано от defender : 09-14-2017 на 14:39

  19. #2269
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не съм казал че са прости, това което не разбираш и което намеквах е че когато си израстнал в една типична култура и общество и си прекарал по-голямата/голяма част от живота си там, трудно е да отвикнеш и зачеркнеш това с което си свикнал, и то ей така. За това при тези които са имигрирали на по-стара възраст има една носталгия и меланохлия за родното място, за разлика от тези които са имигрирали на ранна възраст.
    Либерализма не мисли така и не третира хората по този начин, ето че тук ти свали либералната маска и идеология и в теб заговори истината, неподправена, както си е.

    Филшив либерален шмекер си ве, при тебе либерализма е просто изкуствена поза, не знам защо се опитваш да го налагаш на другите - или ти плащат, или просто си идиот.
    Последно редактирано от defender : 09-14-2017 на 14:51

  20. #2270
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Либерализма не мисли така и не третира хората по този начин, ето че тук ти свали либералната маска и идеология и в теб заговори истината, неподправена, както си е.

    Филшив либерален шмекер си ве, при тебе либерализма е просто изкуствена поза, не знам защо се опитваш да го налагаш на другите - или ти плащат, или просто си идиот.
    А как ги третира тези хора тази твоя фикциозна интерпретация на либерализма глупчо? Колко пъти съм ти казвал да прочетеш Мил, Хобс, Лок, Фанон и други а ти все избираш да си останеш догматизиран религиозен глупак. Либерализма третира всичко и всекиго с идеята че това което извършва един индивид е в капацитета на неговата свободна воля и желание освен ако неговите интенций нямат за намерение да пречинят вреда на друг индивид или реална заплаха към обществото като цяло. И това е супер кондензирана дефиниция. Кое е не либерашнто в това което съм казал? Човек израства с определена културна идентичност според средата в която се намира. Мулти-култито не изисква от индивида да се откаже от собствената си култура, но изисква толерантност и разбиране както е в антропологията. А ти кравар, барабар със селяндурщината си ми тръгнал да твърдиш обратното. Поне като се взимаш за голям Анти-либерал, вземи проучи Що е Тва либерализм. Защото колкото и да не вярваш, глупчо, държавата в която живееш, ядеш и лайниш функционира 90% на принципите и ценностите на либерализма тъпак.

    Не налагам либералната идеология на никой. Ето, ти си решил да си останеш глупак и такъв ще бъдеш, защото това си е твое решение. Може да намирам решението ти и идеологическите ти нагласи за имбецилски, но все пак уважавам решението ти да си останеш такъв.
    Последно редактирано от Zlennox : 09-14-2017 на 15:49
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  21. #2271
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Толерирането на нетолерантните не трябва да се толерира.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  22. #2272
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Толерирането на нетолерантните не трябва да се толерира.
    В Корана май няма нищо за толерантност? Например, обичай враговете си, не отмъщавай или нещо от този род? Как го понася това, твоята мега-толерантна особа, дето довчера ме наричаше прекалено нисш, че да говоря с нея. Или само си говориш разни звучащи добре и модерно неща, по инерция и без грам мисъл.
    Последно редактирано от defender : 09-14-2017 на 17:15

  23. #2273
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    В Корана май няма нищо за толерантност? Например обичай враговете си, не отмъщавай или нещо от този род? Как го поняса това, твоята мега толерантна особа, дето до вчера ме наричаше прекален нисш, че да говоря с нея. Или само си говориш разни звучащи добре и модерно неща по инерция и без грам мисъл.
    Моята мега толерантна особа го понася много добре, имайки предвид, че дори не знае какво имаш предвид.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #2274
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Либерализма третира всичко и всекиго с идеята че това което извършва един индивид е в капацитета на неговата свободна воля и желание освен ако неговите интенций нямат за намерение да пречинят вреда на друг индивид или реална заплаха към обществото като цяло. И това е супер кондензирана дефиниция. Кое е не либерашнто в това което съм казал? Човек израства с определена културна идентичност според средата в която се намира. Мулти-култито не изисква от индивида да се откаже от собствената си култура, но изисква толерантност и разбиране както е в антропологията.
    Напротив, изисква отказване от собствената култура, понеже приемането на друга култура и толерирането й само по себе си е ако не отказване, то поне промяна на културата, тъй като тя вече не може да се наложи като доминираща в своя географски терен. Целия смисъл на една национална култура е тъкмо да консолидира и синхронизира съзнанието на всеки един индивид с този на останалите - всъщност самата култура е тъкмо резултат от тази естествена синхроничност, пораждаща се във взаимодействието между хората. Внасянето да други култури е все едно да сложиш дървено колело от каруца на кола - елементите, вече лишени от естествената си съвместимост и синхроничност, която се е оформяла в продължение на стотици, дори хиляди години, започват да влачат и деградират цялата машина, целия колективно-духовно-идеен апарат, който може да се обобщи с думата "национален дух" . И докато промяната в отношение към чужди култури може да не е непременно лошо нещо, то това е напълно без значение, тъй като от въпросните чужди култури не се стараят да адаптират своята култура (и как биха, след като никой не го изисква от тях) към гостоприемната, освен ако не се отнася за злоупотреба с тая култура. В интереса на никоя култура не е да отстъпва своето без да получава нещо в замяна. И така, ако европейските народи имат достатъчно широкоскроено мислене да са толерантни към малцинства, какво ще стане ако се окаже че вече не са малцинство. Дали ще има цигани защитници на българи, които са подложени на дискриминация. Понеже и сега бабите на село са подложени на кражби и издевателства, но никой дори не говори за тях, още по-малко прави нещо по въпроса. И ще стават все по-нагли и с все повече претенции - и защо не - след като вече са мнозинство, ще имат правото. Мислиш ли че Рамбо циганина от 9-та махала ти е чел Мил, Немил, Хобс, Тропс и прочие? Не, ще реши че неговото не му е достатъчно, а иска и твоето, щото имаш пари и коли, а той няма нищо, щото е прост мангал и държавата с нищо не го е принудила да се труди, но му е посочила причината за неговото нещастие - културата която не се е отнесла достатъчно гостоприемно към него. И тогава ти ли ще го спреш? Дето не можеш да си вдигнеш задника от дивана? Я по добре върви си клецай аниме възглавничката и не се филмирай. За либерализъм е можело да говориш преди 200 години - нищо от това което се случва сега няма общо с каквито и да е либерални идеали, така че изобщо няма смисъл да говориш за тях. И какво значение има че държавата била изградена на 90% либерални принципи? Ако 90% от органите ти работят, а останалите 10 % не работят, ще се наречеш ли здрав?
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 09-14-2017 на 20:15

  25. #2275
    Докторе.. Виж в кой форум сме писали толкова дълго време.
    https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...BBfaTWpxJjWndw

    Погледни за инвестор.


    https://youtu.be/rWHQ4tmh0uM


    Оказах се малко прав, че Бългското интернет пространство НЕ Е БЕЗПАСТНО.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си