.
Затворена тема
Страница 90 от 95 ПървиПърви ... 4080868788899091929394 ... ПоследнаПърви
Резултати от 2 226 до 2 250 от общо 2365
  1. #2226
    Е вие сега гоните ли ме последно

  2. #2227
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от ةتشضل انزفث Виж мнението
    Е вие сега гоните ли ме последно
    Не, стига да спазваш законите и да уважаваш културата на местното население .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #2228
    Аз нямаше да искам да живея тук за постоянно , ако не ги спазвах иначе в Мюнхен за кратко съм живял , но България си ни харесва и смятаме да живеем за постоянно

  4. #2229
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ердоган точно това се опитва да прави!
    Това е невъзможно, защото НАТО (демек Ауриса и Дарки), пазят клета майка България. Спокоен съм!

  5. #2230
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Къде прочете да говоря за атентатори? Там е съвсем друга бира... Намират някой с лабилна психика и му промиват мозъка. Същото могат да го направят с всеки.
    няма нужда да му промиват мозъка те са си такива
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #2231
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ердоган точно това се опитва да прави!
    Той няма да направи нищо преди да се консултира с теб, не бери грижа.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  7. #2232
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Той няма да направи нищо преди да се консултира с теб, не бери грижа.
    Ердоган няма да направи нищо преди да не се консулитира с Тръмп Путин и Меркел. - 3

  8. #2233
    IlianUSA2002
    Guest
    МАНЕТЕ ГО ТОЯ ТРЪМП БЕ! СЪСИПВА НИ ДЕМОКРАЦИЯТА! КАК МОЖАХА ДА ГО ИЗБЕРАТ!

  9. #2234
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  10. #2235
    Въпросите, който сега си задавам.

    Издържат ли нервите на всеки захванал се с реална политика?

    И защо започвам да преминавам на детски книжки?

    Във втори курс ходих на хомеопат. От една лаймска. Аз тогава писах на модератора - котката, мисля.
    Като казах на хомеопата, че много мисля за политика и се депресирам за бъдещето, той ме излгеда страшно. Помислих си, че си казва, че политиката е мръсно нещо и не оправя нищо.

    Големият въпрос е как от една страна да можеш да предотвратиш смъртта на милиони, когато ТИ сам не се влияеш от тази мъка, а от друга страна да запазиш доброто в себе си?
    Zlennox

    Ти какво мислиш?

  11. #2236
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Германско семейство емигрира в Русия, заради мигрантите от Близкия изток
    http://bgjournal.info/germansko-seme...lizkiya-iztok/

  12. #2237
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Въпросите, който сега си задавам.

    Издържат ли нервите на всеки захванал се с реална политика?

    И защо започвам да преминавам на детски книжки?

    Във втори курс ходих на хомеопат. От една лаймска. Аз тогава писах на модератора - котката, мисля.
    Като казах на хомеопата, че много мисля за политика и се депресирам за бъдещето, той ме излгеда страшно. Помислих си, че си казва, че политиката е мръсно нещо и не оправя нищо.

    Големият въпрос е как от една страна да можеш да предотвратиш смъртта на милиони, когато ТИ сам не се влияеш от тази мъка, а от друга страна да запазиш доброто в себе си?
    Zlennox

    Ти какво мислиш?
    Препоръчвам ти да започнеш да гледаш "House of Cards", може да си направиш една реална представа каква е задкулисната политика която не се показва пред медии и обществото. Ако си се наел сериозно с политика няма как да не ти издържат нервите, може да ти се опънат но ако ти харесва това с което се занимваш няма как да те откаже първото или второто препятсвие.

    А останалото е въпрос на идеология и разбирането на човешката природа. Ако мислиш че сам по-себе си не се влиеш от мъката на другите, стани консервативен нео-либерал, остави пазара да оправи неравенството измежду обществото и те така... Виж пак може да си добър без да си или да се влиеш от мъката на други. По-голям смисъл мисля че има в това да има "Equality of opportunity" а не "Equality of outcome", което до няква степен е и проблема на социализма, и проблем на Комунизма. Имаш ли дух и желание да изкрапаш от дъното - с помощ от държавата в това да имаш голям избор от възможности за развитие, винаги ще има как да си оправиш благополучието. Вече как сам фасилитираш тези възможности е до теб. Че то ако всички бяхме равни в сички аспекти в живота и обществото, без социална йерархия и класи, без страдание и неравенство, какъв е смисъла на политиката, та камоли на живота?
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  13. #2238
    Задколисието го знам. То не е само в политиката. Всеки има маска, дори ти.
    Не, аз съм чувствителен за тези неща.
    Гледай филмът - Цар на Войната. Не че показва и 1 процент от истината.

    Доктор Сатан пишеше същото. Че без социални класи, страдание и неравенство нямало да има смисъл от живота. Той пък от къде знае какъв е смисъла на живота?

    За да има някакво развитие, човечеството трябва да прескочи еволюционен праг в разбиранието си, между отношенията на хората.

    Има още един филм.
    Ако си го гледал.
    За един влак с вечен двигател, в който бяха подредени класите. Най-в задния вагон бяха най-големите мизерници. В средата бяха служители, по-напред, доктори, учени, след това генерали, бурджуази, развратници. В пред последната кабина бяха РАЗВРАТНИЦИТЕ. И машинистът, който управляваше влака беше сам.

    Между машиниста и първия вагон имаше винаги скрит контакт. Между двама. Извършваше се манипулация. Другите не знаеха какво има отпред. Държаха се в невидение. За да са по-щастливи.


    1 човек обаче успя да пребори всички вагони, всички войници. Осъзна, че първа класа използва за слуги работниците, за да оцелява. Взриви влакът. И оцеляха две деца, за които се появи лъч надежда за ново начало в ледената пустиня.


    Има и други филми има.
    Например 10 000 години преди новата ера е интересен.

    Повтаря се сценария. Защото като че ли не можем да си представим какво вечността.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 08-14-2017 на 10:03

  14. #2239
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Виж, има смисъл в това да се облекчи бедноста, ерадикира мизерноста и да се предостави на обществото един нормален и адекватен начин на живот с добър стандард, в който всеки има възможноста да се реализира към това което иска и да се надгражда към това с една здравословна компетиция. Това не значи ердикирането на класовата система или страданието. Не значи и че всички трябва да сме финансово и икономически на едно ниво. Ако погледнеш социализма в скандинавските държави, това е смесица от една адекватна социално/икономическа редистрибутивна система, където социалните аспекти са подчертани но в смесица с нео-либерален пазарен подход. Да, по-равни са като общество, но пък и много по-богати. В системата която живеем, богатство и капитал не се агрегира с комунизъм, равенство и без компетиция.
    Както казах, може да облекчиш бедността и страданието, но неможеш да го ерадикираш. Дори и в най богатите държави има страдание и мизерност, както и най-равните общества.

    Представи си че живеехме в една утопия. Никакво страдание; няма класова система и йерархия; няма богати и бедни; всички споделяме едно икономическо ниво; всеки е максимално щастлив;всеки има достъп до всичко и всеки, по всякое време на денонощието. Би ли живял в такъв стерилен свят? Принципно без собствена воля, без себеактуализация, без никакви аспирации за постигането на нещо, защото самата система е преърнала това нещо в стока за широко потребеление от всекиго и като знаеш че няма как да си нещо повече от това защото така ти е затвърдено от утопичната ти система на абсолютно равенство, къде, в този случей е компетицията и жаждата за живот?
    Последно редактирано от Zlennox : 08-14-2017 на 11:56
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  15. #2240
    По-прости думи, моля. Не чета много.

    И да, и не.
    В Скандинавските държави самоубийствата са най-много. Добре, че ме подсети за тях.. Там освен всичко - много работят. И много малко слънце виждат. В Автрия имаше една стена, известа на богатите адвокати, бизнесмени и министри, които са се хвърляли от нея.


    Замислям се, но.. Да. Бих живял в такъв свят. Бих живял в свят, в който хората имат достъп до всичко, да са равни. Да работят, всеки му според възможностите, НО с ясната осъзнатост на индивидуалната и групова обвързаност. С яснота във вярата, в развитието, в пътя. На там трябва да се стремим. В противен случай какво правим? Колко години живеем? Един от сравнително ''умните'' ми колеги в университета, когато му казах, че и много богати (средно богати) , които използват парите си за глупости и глезотии - умират сравнително рано. . Та , той ме обвини с думи - ''да не съм изпитвал бил омраза, как можело да съм таил таква завист, сериозно ли съм го мислил това, искал съм смъртта им ли? '' И аз млъкнах! Как да му обясня, че въобще нищо такова съм нямал предвид? И малко по-късно ми се оплкава - лесно ми било, той щял да пътува 2 часа с рейса, а аз ще се прибирам по-наблизо. И много трудно се пътува с автобуса. Е, трудно е.. Не е лесно..

  16. #2241
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011



    http://stats.oecd.org/index.aspx?DataSetCode=ANHRS - както виждаш германците и скандинавците работят най-малко от европейските народи

  17. #2242
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Неочаквано в Антарктика откриха над 90 нови вулкана
    http://nauka.offnews.bg/news/Novini_...ana_91111.html

    ПП: "Но пък левите либерални медии казват, че глобалното затопляне било само заради хората и науката се е произнесла по въпроса веднъж завинаги!"

  18. #2243
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Глобалното затопляне в Арктика и Антарктида, откакто има реални измервания (1920 / 1957 г. съответно) - всеки да си прави изводите сам"


  19. #2244
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Ти какъв трол си... Няква малкa фундаментална представа за геология имаш ли? Погледни y-axis и виж какво ти пише - аномалия. Сега погледни назад към 1957 и сравни аномалиите от тогава с днешните. Минусовите аномалии стават по-редки и по-ниски за разлика от плюсовите. Същият сайт, малко по-надолу от тази графа ти пише че реално затопляне на полюсите има, дори е субстанционизирано с още графи.

    Глобалните температури не се измерват само по-информация за полюсите ако не си наясно, океаните също се затоплят, както и количество други фактори по-които се остановяват тези неща, Ефенди. Погледни промените в климата преди и след индустриалната револуция и ще видиш че "левите либерални медии" които няма нищо общо с научните факти, казват истината. Как искаш господ да те опази теб и нас като цивилизация като такива наивни и примитивни същества като теб и Тръмп се вкарват в конспиративни теории без никаква база факти, та дори дядо тръмп ги изкара от Парижкия договор.

    https://climate.nasa.gov/vital-signs...l-temperature/

    https://climate.nasa.gov/evidence/
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  20. #2245
    Противореча си с предишното си АЗ..
    Но, ако заселем африканци от Нигерия и Судан в Европа, може би Европа ще стане по приветливо място.

    Тези хора като че ли са по-човеколюбиви и свободолюбиви и природолюбиви..
    Не сте ли гледали някои филми? Стига да не се остават права на някои вождове..

    Пак трудна работа.

  21. #2246
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Немски учени, социални инжинери, разработват психогенни стратегии за любов към мигрантите.
    Те установили, че прилагането на окситоцин при хората повишава доброжелателността им към мигрантите. Но не и при хората, които имат негативно отношение към мигрантите. На последните влияело само "притискане от другите хора". А най-добри резултати давало дрогирането с окситоцин и въздействието от други хора. Така всички щели да заобичат мигрантите и да ги интегрират в западното общество.
    Както казах, първо се втрещих. После се сетих, че тези хора са правили експерименти с живи хора и са убили милиони в газови камери. Болна нация."

    ПП: "Болен" шотландси либерал
    Последно редактирано от defender : 08-21-2017 на 14:04

  22. #2247
    Факторите са безкрайно много. Силите, които взаимодействат върху отделните елементи в системата са хиляди, скоростта им е различна, а математически само Бог може с точност да пресметне.


    Аз спирам да пиша в тази измислена тема, която се публикува тук поради все още недовършените и наивни представи за светогледа на един младеж.


    Развивайте се, всеки от вас помогна в прибавянето на информация, върху която може да се размишлява с години. Във вечния стремеж към усъвършенстване.

  23. #2248
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019

  24. #2249
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Зленоксе, абе не мога да те разбера как едновремено си избрал да станеш атеист и либерал? Това е отвратителна комбинация човече.

  25. #2250
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето пък избрал комбинация хитлеролюбец + сатанист! Човече, какво може да се случи в живота на един човек за да избере подобна комбинация, в която да се припознае?
    Последно редактирано от defender : 08-22-2017 на 20:59

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си