.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 20 от общо 20
  1. #1

    Ден на отворените врати в НАЦИОНАЛНАТА ТЪРГОВСКО-БАНКОВА ГИМНАЗИЯ

    Заповядайте на събитието, организирано от НАС, УЧЕНИЦИТЕ на НТБГ за всички,които искат да се потопят в неповторимата атмосфера на най-добрата професионална гимназия! На 05.06.2015 година бъдете част от един учебен ден и научете най-важните неща за нашето училище и за възможностите за професионална реализация след завършването му! Очакват Ви още много изненади! Посетете ни! Бъдете първи!

    За повече информация:https://www.facebook.com/events/1048795961817009/

  2. #2
    Здравейте! Интересувате ли се от предстоящото събитие? Трябва Ви още информация? На facebook страницата ни вече е качена и програмата за деня. Направена е е в две идентични сесии - сутрешна и следобедна, за по-голяма възможност за посещение. Подготвили сме интересни неща за кандидатстващите ученици - изложение на учебни формирования, посещение в час, обиколка на училището, презентации и още изненади. Имате някакви въпроси, чудите се кое училище да изберете, притеснени сте? Посетете ни и ще отговорим на всички ваши въпроси. Очакваме Ви!

  3. #3
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    На изхода има ли охрана, а претърсват ли на излизане ?

  4. #4
    Във всяко едно училище има охрана, която да следи кой влиза и излиза. За учениците, учещи в НТБГ е направена пропусквателна система (както в метрото) и се влиза с карти, за да се избегне влизане на ученици от другите училища по време на учебния процес. Охраната не претърсва на излизане.
    За деня на събитието входът е свободен, всеки може да влезе по всяко време, ще има ученици, които ще посрещат гостите и ще ги насочат къде могат да отидат.

  5. #5
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Значи мога да дойда с два големи сака и ми гарантирате, че няма да имам проблем излизайки.
    Благодаря, може и да се отбия.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Значи мога да дойда с два големи сака и ми гарантирате, че няма да имам проблем излизайки.
    Благодаря, може и да се отбия.
    В училището има камери навсякъде! И този ден е направен специално за кандидатстващите ученици, за да добият представа за училището, дали с два сака или не всичко се следи и ако стане нещо винаги може да се разреши проблема. Охраната е винаги на мястото си и си изпълнява задълженията.

  7. #7
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Колко човека е охраната и от коя фирма ?

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Колко човека е охраната и от коя фирма ?
    Не мисля, че това е най-важната информация, която може да интересува учениците и родителите им. Както вече казах охраната си върши работата.

  9. #9
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Добре, последен въпрос. Ти Таня ли се казваш ?

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Добре, последен въпрос. Ти Таня ли се казваш ?
    Самоличността ми не Ви интересува! Темата е създадена с цел. И ще помоля въпросите да са съществени!

  11. #11
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Аз ще се намеся само да ви кажа - ходете на такива мероприятия, имам защо да го казвам.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Аз ще се намеся само да ви кажа - ходете на такива мероприятия, имам защо да го казвам.
    Хубавото е, че във все повече училища правят такъв ден, който да помогне на учениците за избор на училище.

  13. #13
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от mariina Виж мнението
    Хубавото е, че във все повече училища правят такъв ден, който да помогне на учениците за избор на училище.
    И как точно разглеждането помага ?
    Всичко зависи от учителите, обикалянето по никакъв начин няма да покаже дали са способни и колко.

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    И как точно разглеждането помага ?
    Всичко зависи от учителите, обикалянето по никакъв начин няма да покаже дали са способни и колко.
    В програмата не е включено само разглеждане на училището. Има изготвени презентации, посещения в час, изложение на училищните формирования, където учениците представят какво са научили. Едно е един учител да разказва нещо, друго е ученик. Мога да кажа че учителите са отзивчиви, помагат във всеки един момент, преподават достатъчно добре и по такъв начин, за да могат всички да разберат материала, да им е интересно. Затова се прави този ден, да може учениците да разберат всичко за училището, дали останалите ученици са доволни, как се преподава, с каква професия се излиза и има още много въпроси, които могат да зададат.

  15. #15
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    То никой няма да каже, че училището му не струва. Същото е и за посещенията в час, планирани са, почти винаги са назубряни, някъв пълен театър.
    Никой не би позволил на подобно посещение пълна свобода, нали във всяко училище има проблеми, всичко се репетира предварително.

  16. #16
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от mariina Виж мнението
    ......
    Ти не каза дали има готини даскали
    какви са тия странични подробности дето си дала

  17. #17
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Ти не каза дали има готини даскали
    какви са тия странични подробности дето си дала
    Тя е учител там, изглежда добре, обаче е много скучна, ако съдим по писанията и тук.

  18. #18
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    И как точно разглеждането помага ?
    Всичко зависи от учителите, обикалянето по никакъв начин няма да покаже дали са способни и колко.
    Тук е въпрос на организация. Ако само ги пуснат по коридорите и им дадат да гледат кенефите, няма файда. Но ако ги съберат в някаква стая и им обяснят какво точно се учи там, как се преподава, как се оценява и какви възможности има за реализация след това, вярвай ми, хората, които искат да се занимават с някаква икономическа специалност, ще имат полза дори да не изберат това училище, да знаят какво ги чака, тъй кат в този тип дни на отворените врати се представят нещата, както трябва да бъдат, без значение дали съответната организация ги изпълнява. Полезно е.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  19. #19
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    а тя защо си изтри последния коментар или така ми се е сторило че беше писала нещо

  20. #20
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Не съм го чел.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си