.
Отговор в тема
Страница 67 от 151 ПървиПърви ... 175763646566676869707177117 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 651 до 1 675 от общо 3762
  1. #1651
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    КАК ХИТЛЕР НЕВОЛНО СПАСИ ПРАВОСЛАВИЕТО В РУСИЯ
    До хитлеристкото нахлуване в Русия през 1941 г. православието е подложено на жестоки репресии от страна на червената власт. Хиляди църкви биват разрушени демонстративно (най-голяма от тях е "Христос Спасител" в Москва), над 100 000 църковни служители (свещеници,монаси,владици и пр.) са избити а руския патриарх Тихон (1917-1925 г.) е отровен заради това,че през 1918 г. анатемосва комунизма и никога не прекратява борбата срещу него.

    Но нахлуването на Хитлер в страната преобръща изкорен нещата. Подлостта на червените диктатори няма край- те са готови на всичко за да опазят властта си. Тяхното лицемерие ги довежда до връщане на свещениците и църковните служби след тежките поражения на червената армия през 1941-1942 г.,когато разтрепераният за престола си червен император Сталин разпореди на своя репресивен апарат да направи частични отстъпки пред руската църква.

    Тази стъпка бе станала крайно необходима заради това,че възникна ужасната опасност народът да мине на страната на Хитлер и да се обърне срещу затъналата в най-позорни и срамни престъпления комунистическа държава.
    Така Хитлер неволно направи услуга на намиращото се в упадък руско православие,което се възроди през периода 1942-1945 г. и опитите на Сталинския репресивен апарат да го потисне отново след войната не можаха да сполучат заради волята Божия,довела до навременната смърт на зловещия диктатор през 1953 г.

  2. #1652
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитат:
    "Навремето Гогол бе писал: "Скучно жить на этом свете, господа!". За незнаещите руски език ще кажа, че думата "скучно" в руския има едновременно няколко значения: "скучно", "тъжно" и "безсмислено". С други думи, или си християнин, или е абсолютно неясно какви ги вършиш тук и защо."

  3. #1653
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Абе Зленоксе, кажи нещо за "Велииикияяя Бог", отдавна не си говорил по темата.

    Тръпна...



    ПП: Как мислиш, дали Бог може да разстопи артктическите ледове и да ускори глобалното затопляне, и потъването на Шотландия с вълшебния си жезъл? хахаха
    Последно редактирано от defender : 09-20-2017 на 14:23

  4. #1654
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Всяко интелектуално движение е свързано със собственото си отрицание. И ние трябва да се потресем от тази банална глупост"

    ПП: Ако условно приемем горното твърдение за вярно и го отнесем към либерализма, какво ли би означавало?

  5. #1655
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Абе Зленоксе, кажи нещо за "Велииикияяя Бог", отдавна не си говорил по темата.

    Тръпна...



    ПП: Как мислиш, дали Бог може да разстопи артктическите ледове и да ускори глобалното затопляне, и потъването на Шотландия с вълшебния си жезъл? хахаха
    Ако през следващите 70 години влезна в някаква фундаментална екзистенциална криза (малко вероятно) и този форум още съществува, тогава бих дал някакви възгледи с оглед на твоят Бог. До тогава да върви на п***а си лелина.
    Последно редактирано от Zlennox : 09-20-2017 на 22:20
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  6. #1656
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ако за следващите 70 години влезна в някаква фундаментална екзистенциална криза (малко вероятно) и този форум още съществува, тогава бих дал някакви възгледи с оглед на твоят Бог. До тогава да върви на п***а си лелина.
    Ааа, викаш отношенията ти с Бога винаги трябва да са на бизнес ниво, иначе цитирам "да върви на на п***а си лелина".

    Може би е малко вероятно да се сблъскаш с екзистенциална криза, защото просто нямаш нужния потенциал да си задаваш сам на себе си правилните екзистенциални въпроси или пък просто ги потискаш, правейки се че не съществуват.
    Последно редактирано от defender : 09-20-2017 на 22:36

  7. #1657
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ааа, викаш отношенията ти с Бога винаги трябва да са на бизнес ниво, иначе цитирам "да върви на на п***а си лелина".

    Може би е малко вероятно да се сблъскаш с екзистенциална криза, защото просто нямаш нужния потенциал да си задаваш сам на себе си правилните екзистенциални въпроси или пък просто ги потискаш, правейки се че не съществуват.
    Разбира се, както казва твоят псевдо-бог Тръмп, всичко се свлича в контекста на израза "art of the deal". Докато теб екзистенциаланата криза може да се изрази в противополюсните Ад и Рай, при мен най-вероятно би било в друг контекст на разбиране. Пък от къде да знам, може като пукна да се събудя в някой инкубатор и ти до мен, в облика на мангал...
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  8. #1658
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Разбира се, както казва твоят псевдо-бог Тръмп, всичко се свлича в контекста на израза "art of the deal". Докато теб екзистенциаланата криза може да се изрази в противополюсните Ад и Рай, при мен най-вероятно би било в друг контекст на разбиране. Пък от къде да знам, може като пукна да се събудя в някой инкубатор и ти до мен, в облика на мангал...
    Да, без реално осъществилото се възкресение на Иисус, Който се е върнал от смъртта за да ни даде отговори, то отговорите на екзистенциалните въпроси могат да стигнат до идиотщина. А другата крайност да не им обращаме внимание на тези въпроси, все едно не съществуват е не по-малка идиотщина.

    ПП: Така че по-добре в екзистенциална криза, отколкото да се задоволявам със съществуване, като идиот.
    Последно редактирано от defender : 09-20-2017 на 22:57

  9. #1659
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Исках да кажа, че все пак екзистенциалната криза акумулира в човека енергия, коята го води до процес на търсене, което все пак си е един вид градация, докато съществуването, като идиот си е 100% процес на интелектуално гниене, дори и радостите на идиота са деградация (например, когато идиот се радва на чалга, тази радост е деградация, или когато атеист се радва на атеизма си).

  10. #1660
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Исках да кажа, че все пак екзистенциалната криза акумулира в човека енергия, коята го води до процес на търсене, което все пак си е един вид градация, докато съществуването, като идиот си е 100% процес на интелектуално гниене, дори и радостите на идиота са деградация (например, когато идиот се радва на чалга, тази радост е деградация, или когато атеист се радва на атеизма си).
    Не разбирам само защо изкарваш атеиста като нихилист? Нали разбираш че може да си атеист и да водиш градивен, пълноценен и също морален начин на живот? При това че атейзма не отрича специфично възможноста за живот след смърта, в повечето случай само бог и всеобщата религиозна идея за интелигентния дизайн на вселената дело на някакво божество.

    Идиота от друга страна е сенсуалист. Чист Карамазовски сладострастник, живеещ ден-за-ден. По-зле и от нихилиста
    Последно редактирано от Zlennox : 09-21-2017 на 00:05
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  11. #1661
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Нали разбираш че може да си атеист и да водиш градивен, пълноценен и също морален начин на живот?
    Защото мисля, че атеизма и материализма не може пълноценно да задоволи потребностите на човека. Тоест психичното здраве на атеиста не е напълно пълноценно, колкото и уж пълноценен, външно, материално проявен живот да си мисли, че води.

    Както казах една от причините е защото това е щастието на идиота, щастието на идиота не е свидетелство за здраве, то е деградиращо т.е. в него има някава задоволство, което в същото време е убйствено за неговия притежател. Това е все едно да изпитваш удовлоствие от миризмата на гниещия си труп, това е илюзията за "пълноцеността" на атеистта.
    Последно редактирано от defender : 09-21-2017 на 00:11

  12. #1662
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защото мисля, че атеизма и материализма не може пълноценно да задоволи потребностите на човека. Тоест психичното здраве на атеиста не е напълно пълноценно, колкото и уж пълноценен, външно, материално проявен живот да си мисли, че води.
    Защо да не може? Екзистенциализма също бива придружен със щипка духовност, но това не е предпоставка за вяра в някво всевише същество, както Каму и Бовуар показват. Нещо от сорта на пантеизма и духовноста му само че без божествената част.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  13. #1663
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Без божествена част не става, защото тогава разума става роб на материята. Трябва да вярваш, че Разума (Бог) владее материята, и че ти си образ и подобие на този Разум.
    Ти сам прецени, кое те прави свободен и кое те прави предопределен: вярата че разума е над атома или че атома определя разума.

    ПП: Едното те прави Сътворец с Твореца, другото те снижава на нивото на животните.
    Не случайно в Библията е казано, че душата на животните и създадено от земя (материална рационалност), докато душата на човека е част от Бог с цел да владее и грижи за земята и за душите създадени от земя (животните).
    Последно редактирано от defender : 09-21-2017 на 00:40

  14. #1664
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Либерализма прави точно това иска да ме снижи на нивото на животно. Да, на когато някой се опитва да ме направи животно, чувствам необяснима екзистенциална болка човече, необяснима, защото по дефолт моята душа не е от земя, от друго естество е.

    Либерализма ме изнасилва, това е тероризъм, но цензуриран от красиви думи.
    Последно редактирано от defender : 09-21-2017 на 00:49

  15. #1665
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Идиота от друга страна е сенсуалист. Чист Карамазовски сладострастник, живеещ ден-за-ден. По-зле и от нихилиста
    Ми значи точно излиза, че идиот е човек, който не си задава екзистенциални въпроси, които го отделят от смисъла на първичното чисто материалното съществуване и задоволяване (демек идиот си е направо синоним на атеист-материалист бе човече).

    Материалната логика си е направо някаква първична, детска логика.

    Атеизма ако не е с цел да държи хората на ниво детска логика, е па на.
    Последно редактирано от defender : 09-21-2017 на 01:11

  16. #1666
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Чудя се какво точно е посланието на канадския премиер с тези чорапи?




    Последно редактирано от defender : 09-21-2017 на 20:00

  17. #1667
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Депресията вкарва Преслава в секта!
    https://www.novini.bg/news/445272-%D...%82%D0%B0.html

    ПП: хахаха, плача

  18. #1668
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Днес хората все по-силно ги тегли към механичното, към мощната машина, към безжизненото, а оттам — към унищожението."

  19. #1669
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Днес хората все по-силно ги тегли към механичното, към мощната машина..."
    Нарича се да бъдеш мъж. Естествено ти си путка, няма как да знаеш какво е да настъпиш с 200 коня под капака.

  20. #1670
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Нарича се да бъдеш мъж. Естествено ти си путка, няма как да знаеш какво е да настъпиш с 200 коня под капака.
    Мисля, че автора е искал да каже, че самият човек се превръща в безжизнена машина и го влече към това, а е нямал предвид, че го влече към 200 коня.

    И какви са тези нецензурни думи? Не бъди примат! Като ползваш думата "пу*ка", какво точно си мислиш че правиш, освен че се опитваш да се надуваш да изглеждаш смел и страшен, защото всъщност си знаеш, че истината е, че се доближаваш да характеристиките на "малко лайненце".

    Доктрочето бил издувал 200 коня, хехе. Тва са най-големите "лайнари" на пътното платно, опасни за себе си и за другите. Страшен мъжкар си ве.
    Последно редактирано от defender : 09-26-2017 на 19:02

  21. #1671
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Мисля, че автора е искал да каже, че самият човек се превръща в безжизнена машина и го влече към това, а е нямал предвид, че го влече към 200 коня.

    И какви са тези нецензурни думи? Не бъди примат! Като ползваш думата "пу*ка", какво точно си мислиш че правиш, освен че се опитваш да се надуваш да изглеждаш смел и страшен, защото всъщност си знаеш, че истината е, че се доближаваш да характеристиките на "малко лайненце".

    Доктрочето бил издувал 200 коня, хехе. Тва са най-големите "лайнари" на пътното платно, опасни за себе си и за другите. Страшен мъжкар си ве.
    Плачкай путко, после що жените те наричали женствен. Та теб те е страх да използваш определени думи, какво остава да настъпиш мощна кола. Бас ловя че ако се качиш при мен ще плачеш като малко момиченце.
    Както и да е, това което имах предвид е че мъжете имат естествено влечение към техничното и механичното, но страхливата ти религия, която отрича всеки здрав инстинкт, е нормално да привижда някакво зло в това.

  22. #1672
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Плачкай путко, после що жените те наричали женствен. Та теб те е страх да използваш определени думи, какво остава да настъпиш мощна кола. Бас ловя че ако се качиш при мен ще плачеш като малко момиченце.
    Както и да е, това което имах предвид е че мъжете имат естествено влечение към техничното и механичното, но страхливата ти религия, която отрича всеки здрав инстинкт, е нормално да привижда някакво зло в това.
    Хехе, че и аз съм возил жени в колата и никоя не е искала да настъпвам газта. На тебе тва ли ти е критерия за мъжествен? Вземи най-накрая се пристраши и поговори с някое момиче на по-лични теми, та да ти обясни какво за нея е мъжествен.

    Като се кача при тебе, няма да плача, а най-много като намалиш и спреш да ти вкарам един и после да отида да дам записа от телефона с малоумното ти шофиране на КАТ, заедно с регистрациония ти номер. На такива, като тебе не трябва да им се дава кола. Язък за парите на дядо ти, дето ти е купил кола.

    Моята религия не против техниката, а е против превръщането на човека в машина. Например Аертон Сена е бил вярващ. Бог да го прости!
    Последно редактирано от defender : 09-26-2017 на 19:35

  23. #1673
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Хехе, че и аз съм возил жени в колата и никоя не е искала да настъпвам газта.
    Майка ти не се брои, глупендер.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Като се кача при тебе, няма да плача, а най-много като намалиш и спреш да ти вкарам един и после да отида да дам записа от телефона с малоумното ти шофиране на КАТ, заедно с регистрациония ти номер. !
    После аз съм се правил на мъжкар, ахаха. Бягай оттука смешко, съмнявам се че изобщо имаш и книжка - като те гледам какъв аутист си едва ли някой би ти я дал.

  24. #1674
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Не само имам книжка, ами само това лято съм навъртял 2500 км по морета (познай, с момиче). Карам в София, а не в Плевен къде има 2 светофара и 1 кръгово. А ако попаднеш в някое софийско задръстване, в час пик, сигурно ще се наака сатанинското ти дупенце.
    Последно редактирано от defender : 09-26-2017 на 20:01

  25. #1675
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    И кво медал ли искаш? То голяма гордост, че караш в една мизерна бетонна джунгла и постоянно чакаш разни пенсионери и идиоти в трафика.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си