.
Отговор в тема
Страница 73 от 151 ПървиПърви ... 236369707172737475767783123 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 801 до 1 825 от общо 3762
  1. #1801
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Тя едва ли носи пистолет и бокс.
    Но аз нося.

  2. #1802
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Но аз нося.
    Че какво ме интересуваш ти.

  3. #1803
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Че какво ме интересуваш ти.
    Не те интересува дали ще умреш? Жалко, няма да е толкова забавно в такъв случай...

  4. #1804
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Ти ли ще ме убиеш? Ужас, мислех, че времето на internet warriorite е минало.

  5. #1805
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Ти ли ще ме убиеш? Ужас, мислех, че времето на internet warriorite е минало.
    Каза тираничния модератор с аватар на хан Крум

    ПП: Иначе да, заплахите по интернет са малоумно нещо, но пък дефенди им се връзва така че why not.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 10-03-2017 на 18:31

  6. #1806
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Каза тираничния модератор с аватар на хан Крум

    ПП: Иначе да, заплахите по интернет са малоумно нещо, но пък дефенди им се връзва така че why not.
    Спокойно, и на тримата ви компютрите са хакнати от Кремъл.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 10-03-2017 на 19:36

  7. #1807
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Глупакът обикновено е добре образован. В противен случай няма да е глупак, а объркан."

  8. #1808
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Толерантността - новата квазирелигия на западното либерално-демократическо крило, със своите неприкосновени «догмати», «светини» (либерализъм, демокрация, политкоректност, национални и сексуални малцинства). По отношение на онези, които посмеят да застрашат тези «светини» обаче, никаква толерантност не може да има: веднага му залепват етикети като «екстремист», «расист», «хомофоб», «нацист». Както пише Патрик Дж. Бюкенън в книгата «Смъртта на Запада»: «Какво ли би станало, ако им хрумне да осмеят Холокост. Ала ето че осмиването на християнството — е в реда на нещата."
    Последно редактирано от defender : 10-08-2017 на 20:04

  9. #1809
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    115
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Недей да говориш така за момичето ми, путьо.
    Какво момиче бе, забавен. Ще я сложа по гръб в леглото ми след първото ми кафе с нея. Искаш ли да се обзаложим?

  10. #1810
    Banned Фен
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    115
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Нарича се да бъдеш мъж. Естествено ти си путка, няма как да знаеш какво е да настъпиш с 200 коня под капака.
    За тебе 200 коня ли са много? А аз си мислех че няма как да се направиш да изглеждаш по-жалък. Явно има как.

  11. #1811
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Препоръчвам ви книга, преАтеле:
    https://www.birdhousesofia.com/p/%D1...%D0%B5-%D0%BF/

  12. #1812
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Препоръчвам ви книга, преАтеле:
    https://www.birdhousesofia.com/p/%D1...%D0%B5-%D0%BF/
    Изхождайки от очевидния факт, че на теб не ти е помогнала особено, не виждам как имаш наглостта да ни я препоръчваш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  13. #1813
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Така е преателе, но го правя, защото ви обичам.

    Аз не съм излекуван, а съм в процес на лечение в лечебницата (църквата). Когато се излекувам напълно, вече няма да има смисъл да живея на тази земя и Господ ще ме вземе при Себе Си.
    А ако нямам шанс да се излекувам, Бог сигурно ще ме изтърпи още малко и пак ще ми бие камбаната, ама вече не при Себе Си.

  14. #1814
    Какво символизира числото 3 за църквата, освен Светата троица?

  15. #1815
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Третото око.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  16. #1816
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Какво символизира числото 3 за църквата, освен Светата троица?
    Ми не знам друго да значи.

  17. #1817
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Домашно по математика за 2-ри клас, преателе:
    https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.n...c6&oe=5A7AAA48

  18. #1818
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Домашно по математика за 2-ри клас, преателе:
    https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.n...c6&oe=5A7AAA48
    мога да ти покажа домашните им за трети клас
    абсолютно същото, но са добавили умножение и деление
    умножават и делят едноцифрени числа

    направо ми идва да отида в училището и да наритам учителите поред
    ама сигурно първо ще мина през министерството да загрея

    във всеки един учебник 90% от страницата е заета с картинки
    сигурно написаното е общо към 10 страници

  19. #1819
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Домашно по математика за 2-ри клас, преателе:
    https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.n...c6&oe=5A7AAA48
    !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #1820
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    мога да ти покажа домашните им за трети клас
    абсолютно същото, но са добавили умножение и деление
    умножават и делят едноцифрени числа

    направо ми идва да отида в училището и да наритам учителите поред
    ама сигурно първо ще мина през министерството да загрея

    във всеки един учебник 90% от страницата е заета с картинки
    сигурно написаното е общо към 10 страници
    Липсва ли ти трети клас.

    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  21. #1821
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ницше:
    „Пандора донесе делвата със злините и я отвори. Това бе подарък, направен от боговете на хората един красив съблазнителен наглед подарък, наречен още „делвата на щастието“. Но ето че всички злини – живи, крилати същества, изхвърчаха навън и оттогава бродят околовръст и пакостят на хората и денем, и нощем. Едно едничко зло не бе изпълзяло още от делвата: тогава по заповед на Зевс Пандора хлопна капака и то остана вътре. Така човек завинаги задържа делвата на щастието у дома си, въобразявайки си, че кой знае какво съкровище се крие в нея; тя е на негово разположение, той може да посегне към нея, стига да поиска; но той не знае, че делвата, която Пандора донесе, бе делвата на злините и затова смята, че злото, останало вътре в нея, е най-голямо земно благо – това именно е надеждата, – Желанието на Зевс беше да не се отказва човек от живота, колкото и да го измъчват другите злини, а все отново да се оставя да бъде измъчван. Ето защо той дава на хората надеждата: всъщност тя е най-голямото зло, тъй като удължава мъките на човеците.“

    ПП: Направо се чудя на феновете на Ницше (най-често атеисти), защо са още между живите, та да се оставят да бъдат измъчвани и да си удължават сатанинските и атеистки мъки?

    Ницше поне наистина е вярвал в думите си и се е отървал.
    Последно редактирано от defender : 10-17-2017 на 10:34

  22. #1822
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ницше:
    „Пандора донесе делвата със злините и я отвори. Това бе подарък, направен от боговете на хората един красив съблазнителен наглед подарък, наречен още „делвата на щастието“. Но ето че всички злини – живи, крилати същества, изхвърчаха навън и оттогава бродят околовръст и пакостят на хората и денем, и нощем. Едно едничко зло не бе изпълзяло още от делвата: тогава по заповед на Зевс Пандора хлопна капака и то остана вътре. Така човек завинаги задържа делвата на щастието у дома си, въобразявайки си, че кой знае какво съкровище се крие в нея; тя е на негово разположение, той може да посегне към нея, стига да поиска; но той не знае, че делвата, която Пандора донесе, бе делвата на злините и затова смята, че злото, останало вътре в нея, е най-голямо земно благо – това именно е надеждата, – Желанието на Зевс беше да не се отказва човек от живота, колкото и да го измъчват другите злини, а все отново да се оставя да бъде измъчван. Ето защо той дава на хората надеждата: всъщност тя е най-голямото зло, тъй като удължава мъките на човеците.“

    ПП: Направо се чудя на феновете на Ницше (най-често атеисти), защо са още между живите, та да се оставят да бъдат измъчвани и да си удължават сатанинските и атеистки мъки?

    Ницше поне наистина е вярвал в думите си и се е отървал.
    Нищо не си разбрал от цитата, както винаги. Според Ницше истински жив е само онзи който не го е страх от смъртта, а който напротив, на драго сърце я приема - или казано иначе, онзи който не съжалява и не се надява на нищо. Съжалението е проява на ресентимент, както го нарича Ницше. То е презрение и омраза към живота, защото отрича една реалност за сметка на друга, а с това отрича волята за власт и битието като цяло. Ницшевия свръхчовек е този, който ако трябва да живее настоящия си живот отново и отново безброй пъти, всеки път би постъпил еднакво - тоест без никакво съжаление. И ако съжалението и желанието за промяна на минали събития е ресентимент към миналото, то надеждата е същото, но само че в посока към бъдещето. Това е основната му критика - надеждата е за малкия човек, който не е истински господар на себе си, но вместо това надеждата и съжаленията са инструменти на неговата слабост, сблъсквайки се със събития и обстоятелства над които той няма контрол. С други думи, ресентимента, или презението към живота, чрез надежда или съжаления, е метод за справяне на малкия човек, който живее като жертва на живота, а не като част от самия живот и в съотвествие с волята за власт. Ако съжаленията и разкаянията са отрицание на минали реалности, то надеждата е отрицание на бъдещи такива.

    ПП: Да твърдиш че философията на Ницше е стремеж към смърт или бягство от някакво мъчение показва само колко разсъждаваш по модела на малкия човек, тоест с омраза към битието. Ако човек не се разкайва за нещата които е направил или които са му се случили, и в същото време не се надява на нищо, то въпроса ти към такъв човек защо не е направил дадено нещо(като че ли трябва да съжалява че не го е направил или да се надява, че ще го направи), е безпочвен.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 10-17-2017 на 15:17

  23. #1823
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Нищо не си разбрал от цитата, както винаги. Според Ницше истински жив е само онзи който не го е страх от смъртта, а който напротив, на драго сърце я приема - или казано иначе, онзи който не съжалява и не се надява на нищо. Съжалението е проява на ресентимент, както го нарича Ницше. То е презрение и омраза към живота, защото отрича една реалност за сметка на друга, а с това отрича волята за власт и битието като цяло. Ницшевия свръхчовек е този, който ако трябва да живее настоящия си живот отново и отново безброй пъти, всеки път би постъпил еднакво - тоест без никакво съжаление. И ако съжалението и желанието за промяна на минали събития е ресентимент към миналото, то надеждата е същото, но само че в посока към бъдещето. Това е основната му критика - надеждата е за малкия човек, който не е истински господар на себе си, но вместо това надеждата и съжаленията са инструменти на неговата слабост, сблъсквайки се със събития и обстоятелства над които той няма контрол. С други думи, ресентимента, или презението към живота, чрез надежда или съжаления, е метод за справяне на малкия човек, който живее като жертва на живота, а не като част от самия живот и в съотвествие с волята за власт. Ако съжаленията и разкаянията са отрицание на минали реалности, то надеждата е отрицание на бъдещи такива.
    Но човека, наистина е слаб и няма власт над много неща в природата - например не може да накара слънцето да спре да свети, не може да накара планината да се премести, не може да накара Земята да спре да се върти или да стане безсмъртен и много други. Изобщо какво прави човека ако в него се породи желание да спре въртенето на Земята или да не умре, а в същото време му е невъзможно да го постигне - тогава породеното желание няма ли да се превърне от само себе си в съжаление или в бъдеща надежда.

    Не знам как Ницше си ги представя тези работи, но реалността е че е човека не е бог, а свръхчовека е непостижима за човечеството измишльотина, а вярата в нея не се различна много от религия.

    Ето, една реклама ми създава желание да си купя Тесла, но аз нямам пари да го постигна, какво да правя, като самото породено желание се превръща от само себе си в съжаление или надежда.

    Ето че рекламите са насилие над личността, защото пораждат желание и това пораждане не е контролируемо за човека, поради вроденото му либидо (но това е друга тема) и той трябва да намери начин как да го реализира.

    Изобщо за да не се пораждат желания в мен, аз трябва да изтръгна от себе си сетивата си, за да нямам досег със света, но пък тогава ще умра.
    Последно редактирано от defender : 10-17-2017 на 15:24

  24. #1824
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Жалко, че и начетения шотландец-атеист спря да се изказва. Ама спека е голяма работа. Спека му се самочувствието нещо май. хихи

    Шотландеца мълчи, щото така сигурно мисли, че отстрани физиономията му изглажда по-интелигентна и замислена в битието и небитието. Ама всички знаме, че си мисли само за секс, за иедене и пиине.
    Последно редактирано от defender : 10-17-2017 на 15:35

  25. #1825
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цялата днешна либерална цивилизация се върти около желанието, съжалението и надеждата, това са движещата сила на прогреса и еволюцията и цялата атеистка идеология. А Ницше хем ги отрича (желанието и надеждата), хем е атеист. Объркана работа.

    Ако в човека спрат да се пораждат желания, той трябва да се е превърнал в съвършен, а това директно отрича смисъла на еволюцията.

    Докато вярвате в еволюцията, никога няма да се почувствате съвършени и завършени.
    Последно редактирано от defender : 10-17-2017 на 15:53

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си