.
Отговор в тема
Страница 66 от 151 ПървиПърви ... 165662636465666768697076116 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 626 до 1 650 от общо 3762
  1. #1626
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Колкото по-тъжен е човекът, толкова по-трудно ще ви бъде да му обясните християнството."

  2. #1627
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Колкото по-тъжен е човекът, толкова по-трудно ще ви бъде да му обясните християнството."
    Виж какъв цитат - ама точно за този раздел, намерих онзи ден в на Карл Сейгън "Космос"-а:

    "If a faithful account was rendered of Man's ideas upon Divinity, he would be obliged to acknowledge, that for the most part the word 'god' has been used to express the concealed, remote, unknown causes of the effects he witnessed; that he applies this term when the spring of the natural, the sourse of known causes, ceases to be visible: as soon as he loses the thread of these causes, or as soon as his mind can no longer follow the chain, he solves the difficulty, terminates his research by ascribing it to his gods... When, therefore, he ascribes to his gods the production of some phenomenon... doe he, in fact, do anything more than substitue for the darkness of his own mind, a sound to which he has been accustomed to listen with reverential awe?"

    Мисля че с превод на български губи част от съдържанието и смисъла си.
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  3. #1628
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Виж какъв цитат - ама точно за този раздел, намерих онзи ден в на Карл Сейгън "Космос"-а:

    "If a faithful account was rendered of Man's ideas upon Divinity, he would be obliged to acknowledge, that for the most part the word 'god' has been used to express the concealed, remote, unknown causes of the effects he witnessed; that he applies this term when the spring of the natural, the sourse of known causes, ceases to be visible: as soon as he loses the thread of these causes, or as soon as his mind can no longer follow the chain, he solves the difficulty, terminates his research by ascribing it to his gods... When, therefore, he ascribes to his gods the production of some phenomenon... doe he, in fact, do anything more than substitue for the darkness of his own mind, a sound to which he has been accustomed to listen with reverential awe?"

    Мисля че с превод на български губи част от съдържанието и смисъла си.
    Бъркаш се, вярващите (или поне тези, които са по-наясно с християнството) не вярват в Бог, само заради това, че не можели да си обяснят някои природни явления и затова ги преписвали на Бог. Аз вярвам в Бог, защото без Бог не можеш да бъдеш нито нормален, нито независим, нито свободен и това не ти го казвам, като клише, а напълно знам за какво говоря или поне пред съвестта си знам.
    Живял съм без Бог, живял съм и с Бог, и поне за пред себе си мога отсъдя, кога се чувствам пълноценен човек.
    Последно редактирано от defender : 08-11-2017 на 14:08

  4. #1629
    Бялото братство секта ли се води. И дали, ако се отдам твъде много на него, ще ми повлияе зле? Тоест да ме отдалечи от всичко познато до сега? https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...mYhfamKQ6m8_dA

  5. #1630
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Бялото братство секта ли се води.
    Секта е! Учението на Дънов, не е християнство. Той често си е позволявал да говори и за Христос, но това което е казвал, почти винаги е било някакво изопачение. Дори е намеквал, че той е новия Христос.
    Последно редактирано от defender : 08-12-2017 на 21:03

  6. #1631
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    и аз не го препоръчвам, най-малкото защото са примесени неща от индийските религии в него, които са си доста сатанински

  7. #1632
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Какво е важно да се знае при посещение на Света Гора:

    1. Посещението на Света Гора не е туристическо пътуване, Света Гора е място за поклонение и молитви. Избягвайте говоренето на висок глас, силната музика и всяко действие, което би пречило на молитвите и усамотението на другите.
    2. Към монасите се обръщайте с "отче" и избягвайте да ги занимавате с ненужни приказки и светски проблеми.
    3. Бъдете прилично облечени – дори и в горещо време трябва да сте с дълъг панталон, затворени обувки, ризи и блузи с дълъг ръкав.
    4. Тъй като основното придвижване из Света Гора е пеша, носете си удобни обувки, както и вода за пиене. Постарайте се също да сте с малко багаж – само най-необходимото.
    5. Навсякъде е забранено яденето на месо, но не се притеснявайте – макар и постна, кухнята на Света Гора е вкусна и едва ли ще останете гладни.
    Храненето става по определен ред и е част от богослужението – в трапезариите е забранено говоренето, ставането – преди да е даден сигнал, разхождането.
    6. Спането и храната в манастирите са безплатни, но е добре, ако ще останете повече от 24 часа в една обител, да помогнете с работа – в кухнята, за чистене или каквото друго послушание ви дадат.
    Последно редактирано от defender : 08-13-2017 на 19:34

  8. #1633
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Ако си дадете (съмнителния) труд да прочетете книгата на Ричард Докинз "Делюзията Бог", ще ви стане напълно ясно защо вярата в Бога е далеч по нормална, отколкото обратното."

  9. #1634
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Бащата на най-малката жертва на атентатите в Барселона (3 годишния Хавиер) днес прегърна и разцелува Имам по време на възпоменателна литургия по повод 13-те жертви на атентатите. Тълпата го окуражаваше с "Не ни е страх, не ни е страх"... Тия либерасти не са вменяеми."
    https://www.youtube.com/watch?v=EX7t...re&app=desktop

  10. #1635
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Не мястото спасява човека, а произволението. Адам, нашият праотец, паднал в рая, а праведният Лот и в Содом съхранил себе си.
    Св. Ефрем Сирин

  11. #1636
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Признавам се за "видист" - ценя човешкия живот повече от този на другите видове.
    А тези другари са откачалки":


  12. #1637
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Хората, които не са в състояние да гледат на този свят поне малко отстранено, са възможно най-тъжните и болни човеци."

  13. #1638
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Признавам се за "видист" - ценя човешкия живот повече от този на другите видове.
    Аз също - всеки нормален и здравомислещ човек е такъв !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  14. #1639
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Хората, които не са в състояние да гледат на този свят поне малко отстранено, са възможно най-тъжните и болни човеци."
    Това звучи като мисъл на второкласник

  15. #1640
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Хората, които не са в състояние да гледат на този свят поне малко отстранено, са възможно най-тъжните и болни човеци."
    Жалко че не осъзнаваш каква ирония на събдата е това да идва от теб...
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  16. #1641
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не точно.
    Ти не спадаш към здравомислещите.

  17. #1642
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от YoungBloodZ Виж мнението
    Ти не спадаш към здравомислещите.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  18. #1643
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    За мен зодията не е проблем. Само го споменавам, не че намеквам нещо.
    http://gledaiseriali.net/category/%d...5%d0%bd%d0%b8/
    гледай го, участват много актьори от съседите, ама действието е на кораб
    то пак е с подобни идиотски ситуации

  19. #1644
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    http://gledaiseriali.net/category/%d...5%d0%bd%d0%b8/
    гледай го, участват много актьори от съседите, ама действието е на кораб
    то пак е с подобни идиотски ситуации
    Вече нямам време за такива неща. Откакто станах юдеин по цял ден изучавам Закона и Пророците.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #1645
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Вече нямам време за такива неща. Откакто станах юдеин по цял ден изучавам Закона и Пророците.
    За да управляваш?

  21. #1646
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "В крайна сметка много от другородците ще останат тук. И ще замирише на лой. Защото те носят миризмата със себе си, по кожата си, във фанатизма си. Когато залеят улиците и градовете ни, те ще си покажат зъбките. Вече почнаха да го правят.

    Знаете ли кое ме срази – тези хора са хвърляли децата си през сръбско-унгарската граница, за да принудят да ги пуснат. Никой, ама абсолютно никой на този свят, бил той либерал или премиер, политик или собствената ми майка не може да ме убеди, че да си хвърлиш детето през мрежата е постъпка на човек в беда, че е отчаян жест на нормален човек.

    Това е постъпка на фанатик, на изрод, това не е отчаяние, а е душевна и духовна пустота, зверство, макар че и зверовете не биха постъпили така, това е действие на бяс, а бесовете мразят човека."

  22. #1647
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Вече нямам време за такива неща. Откакто станах юдеин по цял ден изучавам Закона и Пророците.
    защо по цял ден
    аз като кандидатствах за папа и ги назубрих за три дни

  23. #1648
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитат:
    "Когато човек обича нещо, го пази. Наблюдава го, грижи се.
    Защо хората в Европа не се грижат за своя свят и не защитават своя начин на живот? Защо всички, милиони гледат като зомбирани ислямската инвазия и малоумните действия на шепа политици?
    В същото време продажни политици се опитват да омаловажат малките актове на ислямизация и да притъпят и минималните реакции на хората. "Стига бе, вие наистина ли мислите, че християнството е застрашено? Хахаха" - каза политик от ДСБ. И електоратът се успокоява и подема - хахахаха. Некви си кръстове от опаковки. Толкова били малки, че даже не се забелязвало, че ги няма, написа един журналист.
    Но да ви припомня какво се случи за последните 3 години:
    Първо решиха да приемат бежанци от Сирия.
    После решиха да ги приемат без документи.
    После Лондон си избра кмет-мюсюлманин.
    После решиха да спасяват мюсюлманите от цял свят.
    После Армани започва да произвежда бурки на цветя.
    После мюсюлманите започнаха да ни убиват по нашите улици.
    После политиците казаха, че това е нормално и да свикваме.
    После папата ми краката на мюсюлманите.
    После Найки направи спортни бурки.
    После стана ясно, че не са бежанци, ми мигранти.
    После жени-феминистки казаха, че бурката е най-виисшата свобода и се забулиха.
    После започнаха да говорят за интеграция на бежанците-мигранти и да ги готвят за работа.
    После започнаха да им строят жилища.
    После започнаха да следят антимигрантските постове във Фейсбук.
    После папата каза, че нашата сигурност не е по-важна от приемането на мюсюлмани.
    После Лидл махна кръстовете от гръцките църкви.
    Ама вие наистина ли смятате, че християнството е застрашено? Хахаха.
    Та аз не знам какво трябва да се случи, че хората да направят нещо, докато още могат."
    Последно редактирано от defender : 09-14-2017 на 11:33

  24. #1649
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Християнин, който ОТЪЖДЕСТВЯВА себе си и живота си с този свят, трябва да промени религията си. Той не е християнин."

  25. #1650
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Тъй като всички, които са във фейсбука, ползват интернет, надявам се, че не очакват "тоя месец" Апокалипсиса, както и че не вярват, че "кулите близнаци" са съборени от някакви самолети. Това са типичните примери за обработка на съзнанието чрез медиите."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си