.
Отговор в тема
Страница 59 от 151 ПървиПърви ... 94955565758596061626369109 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 451 до 1 475 от общо 3762
  1. #1451
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Айде да караме подред. Ти ми отговори на въпроса и аз ще отговоря на твоя.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  2. #1452
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Npp, кога ти и твоят брат-свидетел ще се сражавате са антихриста, както не веднъж си казвал? Близко ли е времето?
    Нали казваш, че за вас двамата пишело някъде в Библията.


    ПП: Нпп, толкова сме ти благодарни, толкова си смел и героичен. Обещавам, че ще съберем от форума пари чрез благотворителност и ще ти издигнем паметник на Витоша, до телевизионната кула да се вижда отдалече.

    Може да давате предложения за бюст на мемориала. Ще орагнизираме томбола с награди за участниците, а деца от детските градини в столицата, ще направят възстановка на епичното сражение.
    и защо трябва да се подиграваш с борбата на истинските Светии срещу "тъмнината" - война, която нито истинският Бог нито Те са възпламенили (особено когато ти не участваш в Св. борба, но чакаш на готово да ти бъде приготвено от други)?!, кога си изгонил злите духове от обладани?!, кога поне си дал на неправедни духовни служители да разберат, че не трябва да вършат неправда?! - не само очакваш (от) някой друг да се погрижи да всичко, но и хулиш онези, които работят за спасение на всички, та и за теб, като някаква капризна принцеса...

  3. #1453
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Айде да караме подред. Ти ми отговори на въпроса и аз ще отговоря на твоя.
    вече ти отговорих в предишния пост - отговорът е във въпроса, който ти зададох, а именно че е рисковано да следваш лековерно/сляпо предание от света

  4. #1454
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    и защо трябва да се подиграваш с борбата на истинските Светии срещу "тъмнината" - война, която нито истинският Бог нито Те са възпламенили (особено когато ти не участваш в Св. борба, но чакаш на готово да ти бъде приготвено от други)?!, кога си изгонил злите духове от обладани?!, кога поне си дал на неправедни духовни служители да разберат, че не трябва да вършат неправда?! - не само очакваш (от) някой друг да се погрижи да всичко, но и хулиш онези, които работят за спасение на всички, та и за теб, като някаква капризна принцеса...
    Ти Илия ли си? Или някой архангел?
    Нали знаеш, много лъжепророци ще се явят. Защо да вярваме на теб? Тоя въпрос съм ти го задавал поне десет пъти по десет различни начини, но ти нито един път не благоволи да ми отговориш.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  5. #1455
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    вече ти отговорих в предишния пост - отговорът е във въпроса, който ти зададох, а именно че е рисковано да следваш лековерно/сляпо предание от света
    С което не отричаш самото Предание. А Преданието не е от света, а от апостолите.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  6. #1456
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Ти Илия ли си? Или някой архангел?
    Нали знаеш, много лъжепророци ще се явят. Защо да вярваме на теб? Тоя въпрос съм ти го задавал поне десет пъти по десет различни начини, но ти нито един път не благоволи да ми отговориш.
    как Йоан Кръстител отговори на онези, които го питаха кой/какъв е той?!

    "И ето, свидетелството, което Иоан даде, когато юдеите пратиха до него свещеници и левити от Ерусалим да го попитат: Ти кой си? Той изповяда, и не отрече, а изповяда: Не съм аз Христос. И попитаха го: Тогава що? Илия ли си? И каза: Не съм. Пророк ли си? И отговори: Не съм. На това му рекоха: Кой си? за да дадем отговор на ония, които са ни пратили. Що казваш за себе си? Той рече: Аз съм "глас на едного, който вика в пустинята; Прав правете пътя за Господа", както рече пророк Исаия." Йоан 1: 19-23

    но какво каза Господ Исус за Йоан?!

    "Исус почна да казва на народа за Иоана: Какво излязохте да видите в пустинята? тръстика ли от вятър разлюлявана? Но какво излязохте да видите? човек в меки дрехи ли облечен? Ето, тия, които носят меки дрехи, са в царски дворци. Но защо излязохте? пророк ли да видите? Да, казвам ви, и повече от пророк. Това е онзи, за когото е писано: - "Ето, Аз изпращам вестителя Си пред Твоето лице, Който ще устрои пътя Ти пред Тебе". Истина ви казвам: Между родените от жени, не се е въздигнал по-голям от Иоана Кръстителя; обаче, най-малкият в небесното царство, е по-голям от него. А от дните на Иоана Кръстителя до сега небесното царство на сила се взема, и които се насилят го грабват. Защото всичките пророци и законът пророкуваха до Иоана; и, ако искате да го приемете, тоя е Илия, който имаше да дойде." Матей 11: 7-14

    така и аз не намирам основание да се хваля със себе си, но ако истинският Господ Бог ме похвали, тогава по- бих могъл да се надявам да получа/имам нещо по-добро

    името Илия, така както е използвано за да се посочи Йоан Кръстител, е прозвище понеже с него се посочва вид чин, не става въпрос просто за един и същи човек, а теб какво те интересува кой кой/какъв е?!, не е ли по-важно да се работи за всеобщо спасение в истинския Бог?!, какво ако имаш знания, но няма спасение чрез такива знания ако не се върши правда на практика?!
    Последно редактирано от npp : 06-22-2017 на 15:33

  7. #1457
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    С което не отричаш самото Предание. А Преданието не е от света, а от апостолите.
    че кой от Св. Апостоли (представени в Библията) е от света?!, така че защо преданията от света да са предания от истински Светии?!, да се пазиш от света означава ли да се пазиш от преданието на истинските Светии?!, но следваш ли лековерно/сляпо предания от света, тогава каква е гаранцията, че получаваш предание само от истински Светии, но не и от света?!

  8. #1458
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    че кой от Св. Апостоли (представени в Библията) е от света?!, така че защо преданията от света да са предания от истински Светии?!, да се пазиш от света означава ли да се пазиш от преданието на истинските Светии?!, но следваш ли лековерно/сляпо предания от света, тогава каква е гаранцията, че получаваш предание само от истински Светии, но не и от света?!
    А кой не е от света? Имам предвид, че всички са били човеци и родени като човеци. В грях родени.

    Кои са преданията от света? Преданията църковни са от Духа Светаго.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #1459
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    как Йоан Кръстител отговори на онези, които го питаха кой/какъв е той?!

    "И ето, свидетелството, което Иоан даде, когато юдеите пратиха до него свещеници и левити от Ерусалим да го попитат: Ти кой си? Той изповяда, и не отрече, а изповяда: Не съм аз Христос. И попитаха го: Тогава що? Илия ли си? И каза: Не съм. Пророк ли си? И отговори: Не съм. На това му рекоха: Кой си? за да дадем отговор на ония, които са ни пратили. Що казваш за себе си? Той рече: Аз съм "глас на едного, който вика в пустинята; Прав правете пътя за Господа", както рече пророк Исаия." Йоан 1: 19-23

    но какво каза Господ Исус за Йоан?!

    "Исус почна да казва на народа за Иоана: Какво излязохте да видите в пустинята? тръстика ли от вятър разлюлявана? Но какво излязохте да видите? човек в меки дрехи ли облечен? Ето, тия, които носят меки дрехи, са в царски дворци. Но защо излязохте? пророк ли да видите? Да, казвам ви, и повече от пророк. Това е онзи, за когото е писано: - "Ето, Аз изпращам вестителя Си пред Твоето лице, Който ще устрои пътя Ти пред Тебе". Истина ви казвам: Между родените от жени, не се е въздигнал по-голям от Иоана Кръстителя; обаче, най-малкият в небесното царство, е по-голям от него. А от дните на Иоана Кръстителя до сега небесното царство на сила се взема, и които се насилят го грабват. Защото всичките пророци и законът пророкуваха до Иоана; и, ако искате да го приемете, тоя е Илия, който имаше да дойде." Матей 11: 7-14

    така и аз не намирам основание да се хваля със себе си, но ако истинският Господ Бог ме похвали, тогава по- бих могъл да се надявам да получа/имам нещо по-добро

    името Илия, така както е използвано за да се посочи Йоан Кръстител, е прозвище понеже с него се посочва вид чин, не става въпрос просто за един и същи човек, а теб какво те интересува кой кой/какъв е?!, не е ли по-важно да се работи за всеобщо спасение в истинския Бог?!, какво ако имаш знания, но няма спасение чрез такива знания ако не се върши правда на практика?!
    Не ти исках лекция по Нов Завет. Мисля, че тия знания си ги имам. Просто питах кой си, че така смело говориш за себе си. Пророците и светиите не са се хвалели с даровете си.
    Иначе схвана намека, да. Точно към св. Иоан Кръстител ми беше препратката.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  10. #1460
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    гледам сериала 'американски богове'
    там на един Великден показаха стотици исус христовци
    но като им казаха, че всъщност този празник е на друг
    и един исус взе да реве

  11. #1461
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    А кой не е от света? Имам предвид, че всички са били човеци и родени като човеци. В грях родени.

    Кои са преданията от света? Преданията църковни са от Духа Светаго.
    например, истинските ученици на Исус, които са представени в Библията, от света ли са били, когато вече са действували като Св. Апостоли?!

    кои предания са от истинския Св. Дух и кои не са, ти видял ли си?!, защото лично аз съм срещал доста така наречени църкви, чиито предания противоречаха на преданието, което съм приел от истинския Бог и истинските Светии, и което е представено в Библията

    каквото и да се каже, не виждам защо там където е редно да има истински лекари трябва да бъдат поставяни човеци, които са профани/лаици по отношение на лечение?!, ако за последните векове твоята така наречена църква не е спасявала човеците така ефективно както Исус и Неговите истински ученици са спасявали преди около 2 хилядолетия, тогава защо да трябва всеки да я приеме (нея) за истинска църква?!, не разбирам смисъла от такава църква, като се има предвид колко съвършено са спасявали човеците Исус и Неговите истински ученици, които са представени в новозаветните библейски книги, така както и мнозина не виждат смисъл от медицина, която (почти) не лекува болните - например, ти би ли гласувал доверие или би ли си дал парите на лекари, които не лекуват?!

    каква полза ако се съгласим със система, която не спасява съвършено, но дори се е виждало, като и до този момент все още се вижда, че не спасява човеците и те погиват без тя да прославя истинския Спасител?!, каква е гаранцията, че ако се съгласим просто така с нея, няма да участваме в неправдите/греховете и по този начин (в случай че се окаже че тя върши немалки но доста големи неправди/грехове)?!

  12. #1462
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не ти исках лекция по Нов Завет. Мисля, че тия знания си ги имам. Просто питах кой си, че така смело говориш за себе си. Пророците и светиите не са се хвалели с даровете си.
    Иначе схвана намека, да. Точно към св. Иоан Кръстител ми беше препратката.
    със себе си не се хваля, мога да се похваля със славата на Онзи, Който наистина е истинският Спасител на света?!, и Той не е сам, но с Него има много Негови Синове

    какво значение има кой кой е, когато важното е да се допринася/работи за всеобщо спасение в истинския Бог?!, да речем, че ти, аз, дифенди, питанчо и др. се превърнем в световни енциклопедии по кой кой е, но това не спаси никого, тогава какво като сме си загубили времето с толкова учене/знания?!, кой го ползува това: истинският Бог, истинското спасение в Него, Неговият Син, Неговите Светии, целият свят, или по-скоро нашите блуждаещи/похотливи умове за известно време на света?!

    да речем, че най-голям лекар специалист лекува по хиляди хора годишно, и взима много голямо възнаграждение за това, защото и е всепризнат, тъй като лекува най-съвършено според съвременните/настоящите стандарти, а ти, дифенди, питанчо, и пр. не лекувате никого и затова не получавате възнаграждение за лечение, кой е лекарят тук, онзи специалист или вие?!
    Последно редактирано от npp : 06-22-2017 на 21:09

  13. #1463
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Нпп, ти лош човек ли си?





    ПП: А човек ли си?
    Последно редактирано от defender : 06-22-2017 на 21:19

  14. #1464
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Нпп, ти лош човек ли си?

    ПП: А човек ли си?
    дори и да не знам кой какъв е, едно нещо е сигурно, хиляди човеци може да страдат и умират докато други се занимават с теория, мислех си, че поне веднъж ще си зададеш въпроса какво може да се направи за спасение на нуждаещите се

  15. #1465
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    че поне веднъж ще си зададеш въпроса какво може да се направи за спасение на нуждаещите се
    За спасението на нуждаещите се, нищо не може да се направи от мен, защото те сами си имат мозъци. Дори Иисус е видял, че е нямало какво да се направи, а само е въздъхнал: "Господи прости им, те не знаят какво вършат".


    Хайде добре, кажи, какво може да се направи, за да спасиш "нуждаещите се" Доктор Сатан и Зленокса. хахахаха


    хахахаха

    хахаха
    Последно редактирано от defender : 06-22-2017 на 22:41

  16. #1466
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^ Като за начало можеш да им измиеш краката, както папата изми краката на едни бежанци преди време (дето сега тия бежанци се взривяват насред Европа с викове Алах Акбар, ама вече благословени от "безгрешния" папа). хихи

    После може да се разревете от умиление (както при споменатия случай с папата), снимано от 10 HD камери около тях, в стил Матрицата и после да си лепнете по една мазна, слюнчеста, гореща целувка по челото. хихи

    Папизма е отвратителна политкоректна позьорщина и отвращава.
    Последно редактирано от defender : 06-22-2017 на 23:17

  17. #1467
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^ Като за начало можеш да им измиеш краката, както папата изми краката на едни бежанци преди време (дето сега тия бежанци се взривяват насред Европа с викове Алах Акбар, ама вече благословени от "безгрешния" папа). хихи

    После може да се разревете от умиление (както при споменатия случай с папата), снимано от 10 HD камери около тях, в стил Матрицата и после да си лепнете по една мазна, слюнчеста, гореща целувка по челото. хихи

    Папизма е отвратителна политкоректна позьорщина и отвращава.
    Не че латинизма не е ерес, но не знам защо чак толкова критично се отнасяш към католиците. Да, имат грешки в теологията и практиката. Но това са малки грешки в сравнение с грешките на аргосания псевдомонах Лутер, който в стремежа си да оправдае собственото си беззаконие и до днес увлича милиони души към погибел. Защото католическите свещеници все още имат апостолска приемственост (разбирай ръкоположението), докато така наречените протестанти са го обърнали на свободия и всеки можел да бъде свещеник. Протестантите никога не са били протестанти в истинския смисъл на думата. Едно е да изчистиш църквата от помията, съвсем друго е да създаваш нова ерес. Те правилно са възнегодували срещу своеволията на папството, но...
    Така че, по- лесно е католик са влезе в Царството Божие, нежели еретиците протестанти. (това е частно мнение, с което не ангажирам никого, може пък и сред тях да има достойни, в което дълбоко се съмнявам).
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  18. #1468
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не че латинизма не е ерес, но не знам защо чак толкова критично се отнасяш към католиците.
    Човече, няма смисъл да ми се правиш на добър и любвеобилен на мой гръб, защитавайки еретици.

    А и какво толкова агресивно съм направил, че така го преекспонираш.

    Просто се присмивам на ереста им, и няма как да имам друго отношението към тая гавра с християнството - като почнем исторически от кръстоносните им походи, инквизиции, убийства на православни монаси (примерно свети 26 зографски мъченици) и други.
    Католицизма исторически винаги е бил във война с православието по един или друг начин, като се опитва да го асимилира.

    Ето и един цитат:
    "Впрочем католическата църква открай време е образец на двойните стандарти, така че „стачката” на о. Паоло си е съвсем в реда на нещата. Кой ако не един католик може по-добре да съчетае любов към друговерци и омраза към братя-християни! Та нали неговата църква все рони сълзи за онеправданите и бедните по света, както и за жертвите на войните, но в същото време задкулисно е подпалвач на не един и два конфликта и то в християнски страни, а поредната „перла” в окървавената й корона е гражданската война в Украйна, запалена и провеждана именно от папистите. Докато католиците и униатите там систематично избиват и мачкат православното население, грабят и разоряват православните храмове и манастири, папата-йезуит лицемерно се моли за мир на Украйна и пуска бели гълъби в небето."
    Последно редактирано от defender : 06-23-2017 на 19:40

  19. #1469
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Не съм казал, че не са еретици. Напротив, трябва да се покаят и да се въцърковят в истинката църква. Но казвам, че протестантите водят не по- малка война с православието, просто постъпват по по- неявен начин и малко хора го осъзнават.
    Мисълта ми беше, че докато еретиците последователи на Лутер са отстъпили по всички параграфи от истинската църква, католиците поне все още пазят някои истини на православната вяра. Затова недоумявам защо пишеш само против католиците, а за протестантите нищо не казваш. Ще помисли човек, че им симпатизираш.

    Не ми е цел да се правя на добър и любвеобвилен. Винаги съм изоблчавал ересите като такива.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #1470
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    За спасението на нуждаещите се, нищо не може да се направи от мен, защото те сами си имат мозъци. Дори Иисус е видял, че е нямало какво да се направи, а само е въздъхнал: "Господи прости им, те не знаят какво вършат".


    Хайде добре, кажи, какво може да се направи, за да спасиш "нуждаещите се" Доктор Сатан и Зленокса. хахахаха


    хахахаха

    хахаха
    за съжаление духовното положение в тези времена се оказа критично - твърде малко от духовните упражняваха/практикуваха вярата правилно, но има какво да се направи за спасение на нуждаещите се, само трябва да се вниква във вярата отвъд ограниченията на системата на човешката/зверовата(666) духовност/религиозност, понеже както това че човек с дебела ръка и дебели пръсти, който пипа грубо може да не успее да извърши фина операция, не означава, че никой друг не би успял, така и във вярата е имало човеци, които са успявали да направят онова, което мнозина други не са успели, защото са превъзмогвали ограниченията на "света", например книжниците и фарисеите не са успявали да изгонят зъл дух от обладан напълно и перманентно, но Исус, както и всеки един от Неговите истински ученици, които са имали дарба да изгонват бесове(те), го е правил

    разбира се това не означава, че винаги е било възможно зли духове да бъдат изгонени от човеци, които вършат духовно беззаконие, дори и Господ не е успявал да го направи в разни случаи, като например в този:

    "И когато настана събота, почна да поучава в синагогата; и мнозина, като Го слушаха, се чудеха и думаха: Откъде има Тоя всичко това? и: Каква е дадената на този мъдрост, и какви са тези велики дела извършени от ръцете Му? Тоя не е ли дърводелецът, син на Мария, и брат на Якова и Иосия, на Юда и Симона? и сестрите Му не са ли тука между нас? И те се съблазниха в Него. А Исус им каза: Никой пророк не е без почит, освен в своята родина, и между своите сродници, и в своя си дом. И не можеше да извърши там никакво велико дело, освен дето положи ръце на малцина болни и ги изцели. И чудеше се за тяхното неверие. И обикаляше околните села и поучаваше." Марк 6:2-6

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^ Като за начало можеш да им измиеш краката, както папата изми краката на едни бежанци преди време (дето сега тия бежанци се взривяват насред Европа с викове Алах Акбар, ама вече благословени от "безгрешния" папа). хихи

    После може да се разревете от умиление (както при споменатия случай с папата), снимано от 10 HD камери около тях, в стил Матрицата и после да си лепнете по една мазна, слюнчеста, гореща целувка по челото. хихи

    Папизма е отвратителна политкоректна позьорщина и отвращава.
    всяка от популярните религии беше на този принцип, имаха си "папа" или върховен глава, нима в православието не е имало патриарси, или в будизма - (далай) лама?! - всяка от тях със своите си главни духовници, и за съжаление се въртяха в омагьосан кръг в продължение на векове, понеже не търсиха Онзи, Който наистина е истинският Бог отвъд ограниченията на своите си доктрини/учения...

  21. #1471
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да правиш паралел между патриарх и папа и просто смешно. Това само показва, че твоят полуспящ бог не ти дал достатъчно познавателни способности за свидетелство на истината, правиш грешки, имаш пропуски от незнание, което е компенсирано от предразсъдъци (което хич не е херувимско, за какъвто твърдиш, че си) - от всичко това следва, че ти нито можеш да спасяваш, нито можеш да бъдеш истински свидетел на "онзи", още по-малко си спасяващ херувим. С две думи ти си просто един обикновен човек, като нас, с грехове и недостатъци, но на който много му се иска да специален, като един вид удовлетворение на страданията в живота ти, които си преживял, което звание сам си въобразяваш.
    Последно редактирано от defender : 06-23-2017 на 21:35

  22. #1472
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да правиш паралел между патриарх и папа и просто смешно. Това само показва, че твоят полуспящ бог не ти дал достатъчно познавателни способности за свидетелство на истината, правиш грешки, имаш пропуски от незнание, което е компенсирано от предразсъдъци (което хич не е херувимско, за какъвто твърдиш, че си) - от всичко това следва, че ти нито можеш да спасяваш, нито можеш да бъдеш истински свидетел на "онзи", още по-малко си спасяващ херувим. С две думи ти си просто един обикновен човек, като нас, с грехове и недостатъци, но на който много му се иска да специален, като един вид удовлетворение на страданията в живота ти, които си преживял, което звание сам си въобразяваш.
    и това, което казваш тук какво ги ползува мириадите души нуждаещи се от спасение?! - все едно да си говорим за медицина, но не и за ефективно лечение/ефективна терапия, дори и веднъж не изповяда истинско спасение за света, а всеки от истинските Светии изповядва единствено него, затова са и истински Светии, ето например какво казва Св. Павел:

    "увещавам преди всичко да отправяте молитви, ходатайства, застъпничества и благословения за всички човеци, за управници и въобще за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, Нашия Спасител, Който иска всички човеци да се спасят и да достигнат до истинската и трайна праведност. Защото има само един Бог и един законен посредник между Бога и човеците, човешкото същество Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам вярващите мъже да се молят на всяко място, като издигат ръце свети, а не гневни и препирливи..." 1 Тимотей 2: 1-8

    трябва да го изповядваш със сърцето, ума, устата си и на дело за да имаш полза от вярата, иначе какво толкова правим/постигаме ако живеем на света като едни суетни човеци изповядващи неспасение и погибел за мнозина?!

  23. #1473
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Трагедията на абсолютните атеисти, на Божиите врагове, е в това, че са неспособни да разберат най-важното.
    Неспособни са да разберат, че усещането им за сила е илюзия."

  24. #1474
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "В Англия миналата година отмениха всички обществени прояви, свързани с Коледа, защото знамето на Великобритания съдържа кръста на Св. Георги и това щяло да обиди мюсюлманите. ЛЮБОПИТНОТО Е, че самите мюсюлмани изобщо не изискват тези промени. Наблизо до моята къща има магазинче, в което продава мюсюлманин. Той беше изтипосал на витрината си знамето с кръста на Св. Георги, за да демонстрира, че няма нищо общо с това кретенско искане. „Аз нямам нищо против Коледа и флага с кръста на Св. Георги“, тръбеше той, но кой да го чуе…
    ДАЛИ НЕ СТАВА ВЪПРОС за хора, които натрапчиво карат целият свят да живее според техните идиотски идеи?"
    Последно редактирано от defender : 06-26-2017 на 09:11

  25. #1475
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Трагедията на абсолютните атеисти, на Божиите врагове, е в това, че са неспособни да разберат най-важното.
    Неспособни са да разберат, че усещането им за сила е илюзия."
    http://cao.bg/великият-инквизитор-и-разбиранет/
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си