.
Отговор в тема
Страница 5 от 8 ПървиПърви 12345678 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 200

Тема: Масонство

  1. #101
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Книгата за масоните от Б. Франклин също е интересна.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  2. #102
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Аха...а защо не се разкриват на останалия свят ? Никой няма да ги убие, за това, че вярват в определени неща.
    да предположим че са посветителски орден, хората трябва да узреят преди да разберат тайнствата.

  3. #103
    Голям фен Аватара на Agartha
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    757
    Седнах да попрочета някой-друг коментар, обаче ми направи сериозно впечатление колко сериозно и уверено се говори за Исуската, след това се споменаха и ангели, а накрая дори прочетох, че тук дори присъства човек гонен от дяволското царство.

    Признавам ви, кефите ме.

  4. #104
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението
    Седнах да попрочета някой-друг коментар, обаче ми направи сериозно впечатление колко сериозно и уверено се говори за Исуската, след това се споменаха и ангели, а накрая дори прочетох, че тук дори присъства човек гонен от дяволското царство.

    Признавам ви, кефите ме.
    Някои от съфорумците ни са на тежки медикаменти и пудри за нос

  5. #105
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    Някои от съфорумците ни са на тежки медикаменти и пудри за нос
    А някои са избягали от лудницата....или са за лудницата.
    npp познаваш ли го ?

  6. #106
    Голям фен Аватара на Agartha
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    757
    @Meth, в крайна сметка след почти година от пускането на темата, до какви изводи стигна спрямо нея и намери ли някакви сериозни материали, които да подкрепят тезата за търсенето на свитъци с информация?
    Последно редактирано от Agartha : 05-28-2016 на 10:20

  7. #107
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението
    @Meth, в крайна сметка след почти година от пускането на темата, до какви изводи стигна спрямо нея и намери ли някакви сериозни материали, които да подкрепят тезата за търсенето на свитъци с информация?
    Нищо не съм намерил, защото просто не съм търсил. А и да търся, не ми се вярва да намеря нещо.
    Causa perduta.

  8. #108
    Голям фен Аватара на Agartha
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    757
    Каква е причината да мислиш по този начин? Ако нямаш желание - добре, има смисъл. Но да пишеш, че е causa perduta, на български безсмислено, не е вярно. Всичко е там. Във всичкото - написано, нарисувано, изпято и изиграно. Нищо не е скрито, нищо не е спестено.

    Хората в днешно време четат. Уж. Смятат, че са начетени, защото знаят факти, а са глупави и прости като овце, защото реално не могат да четат. Не бъди, имаш правото на избор.

  9. #109
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението
    Каква е причината да мислиш по този начин? Ако нямаш желание - добре, има смисъл. Но да пишеш, че е causa perduta, на български безсмислено, не е вярно. Всичко е там. Във всичкото - написано, нарисувано, изпято и изиграно. Нищо не е скрито, нищо не е спестено.

    Хората в днешно време четат. Уж. Смятат, че са начетени, защото знаят факти, а са глупави и прости като овце, защото реално не могат да четат. Не бъди, имаш правото на избор.
    Точно за масоните не мисля, че ще намеря нещо или ще разкрия нещо което друг не го е намерил преди мене или не го е разкрил. А и да - не са ми толкова интересни, а и си имам много по-важни работи.

  10. #110
    Голям фен Аватара на Agartha
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    757
    Съвсем не написах, че става дума за нещо, което друг не е "разкрил". Съвсем и не написах, че е нужно да го намериш на готово с написано мнение или коментар някъде. Но пък разбрах друго. Успех с начинанията в такъв случай!

  11. #111
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението
    Съвсем не написах, че става дума за нещо, което друг не е "разкрил". Съвсем и не написах, че е нужно да го намериш на готово с написано мнение или коментар някъде. Но пък разбрах друго. Успех с начинанията в такъв случай!
    Не ми се става детектив , благодаря !

  12. #112
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    Точно за масоните не мисля, че ще намеря нещо или ще разкрия нещо което друг не го е намерил преди мене или не го е разкрил. А и да - не са ми толкова интересни, а и си имам много по-важни работи.
    Много са потайни тези, едва ли ще позволят да бъде разкрито каквото и да било от когото и да било без тяхното желание. И все пак някак си ме приличат с тази загадъчност.

  13. #113
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Meth Виж мнението
    А някои са избягали от лудницата....или са за лудницата.
    npp познаваш ли го ?
    Мяркал съм няколко от болните му размисли относно бог

    Agartha, дори и да намери нещо, хората ще са скептични

  14. #114
    Голям фен Аватара на Agartha
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    757
    @Dwyd96, скептицизмът е присъщ на човека от времето, когато пещерата е била уютна и се е водила ВИП ложа. Но за разлика от животните, които се оповават само и единствено на първичните си инстинкти, то хората могат да прекрачат тази граница и да преминат отвъд. Ако решат. Но не смятам, че той ме разбра изобщо в каква носока му говоря (говоря?), така че няма смисъл... Или как беше, causa perduta.

    Браво на Влади Ампов, че благодарение на него хората започнаха доста често да използват подобни фрази, впрочем.

    @divergent, кое е толкова потайно? Като прочетеш кодекса на труда ще го разбереш ли по-добре от човек завършил специалност позволяваща му да разбира по-добре законите? Нищо не е потайно, стига да разбираш какво се пише и как се чете.

    Давам ти пример, че два поста по-назад написах нещо, което не се разбра, а то бе в пъти по-конкретно и незавоалирано от маса книги, статии и лекции, с които се дават различни ключове към уж т.нар. "тайна" информацията.
    Последно редактирано от Agartha : 05-28-2016 на 12:03

  15. #115
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението
    хората могат да прекрачат тази граница и да преминат отвъд. Ако решат. Но не смятам, че той ме разбра изобщо в каква носока му говоря (говоря?), така че няма смисъл... Или как беше, causa perduta.

    Давам ти пример, че два поста по-назад написах нещо, което не се разбра...
    Дали съм го разбрал е едно, другото е, че вече нямам никакъв интерес към тоя мистериозен орден, така че няма смисъл някой да ме убеждава, че човек може всичко само да иска, това ми е пределно ясно.
    Мистерията и да бъде разбулена, написана в прав текст и предоставена, аз вероятно пак няма да си направя труда да разбера какво пише там и няма да го прочета.

  16. #116
    Голям фен Аватара на Agartha
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    757
    Никъде и никога не съм писал, че човек може всичко, защото човек не може, не е достоен и не трябва. Интересно ми е как е пределно ясно, при все, че е невъзможно. (и се радвам, че е така)

  17. #117
    Супер фен Аватара на Meth
    Регистриран на
    Mar 2015
    Мнения
    1 480
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението
    Никъде и никога не съм писал, че човек може всичко, защото човек не може, не е достоен и не трябва. Интересно ми е как е пределно ясно, при все, че е невъзможно. (и се радвам, че е така)
    Може, може. Искат се знания и воля и всичко може. Знаеш ли как да направиш нещо и имаш ли волята да го направиш, ще го направиш.

  18. #118
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Цитирай Първоначално написано от Agartha Виж мнението

    @divergent, кое е толкова потайно? Като прочетеш кодекса на труда ще го разбереш ли по-добре от човек завършил специалност позволяваща му да разбира по-добре законите? Нищо не е потайно, стига да разбираш какво се пише и как се чете.
    Правиш ли разлика между нещо скрито и нещо неразбираемо? Казвам, че едва ли представят пред света абсолютно всичко, не, че не разбирам представената информация.

  19. #119
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от divergent Виж мнението
    Правиш ли разлика между нещо скрито и нещо неразбираемо? Казвам, че едва ли представят пред света абсолютно всичко, не, че не разбирам представената информация.
    Ако говорим за масонството в БГ, то при тях нама нищо тайно и мистериозно (Не във всички ложи в БГ е така). Вече се навъдиха доста масонски ложи, в който старци припкат в роби около новобранци с навити крачоли

    Но ако говорим за масонството по света, то със сигурност информацията която предоставят на външния свят е оскъдна и не много достоверна.

  20. #120
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Цитирай Първоначално написано от Dwyd96 Виж мнението
    Ако говорим за масонството в БГ, то при тях нама нищо тайно и мистериозно (Не във всички ложи в БГ е така). Вече се навъдиха доста масонски ложи, в който старци припкат в роби около новобранци с навити крачоли

    Но ако говорим за масонството по света, то със сигурност информацията която предоставят на външния свят е оскъдна и не много достоверна.
    за световното говоря, с българското не съм запозната, но ако и то ни е като всичко останало, се радвам, че не съм.

  21. #121
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от divergent Виж мнението
    за световното говоря, с българското не съм запозната, но ако и то ни е като всичко останало, се радвам, че не съм.
    Ами само обединената велика ложа в БГ е легитимна. И членовете й са "с добро име" в обществото

  22. #122
    има слухове, че и у нас върховната власт минава през клетва във вярност и обучение на масонство, както и други чуждестранни пререкания на Запада след 89-та. А Православната църква умишлено не е поддържа от държавата , което не е така в други държави. Няма и християнски предмет в училищата. В Румъния Православие се изучава от 1 до 12 клас. Всичко е свързано с целта българския народ да се превърне в една безморална и разединена деградирала купчина. Църквата трябва да обединява хората, но у нас първоначално комунизма ликвидира тази ценност, а след това и капитализма, с неговотата либерализация. А деградацията, която изригва е съвсем умишлена. Просто за отговорници за България слагат глупави политици, които платено и безпроблемно да си вършат мръсната работа. От там тръгва всичко. Както Наполеон е казал, че за да владееш един народ трябва да дадеш възможност на хората с повече средства, които искат да проевяват лична отговорност върху множеството, а също е епископите, така е и днес принципитие са едни и същи. Само матералното е различно и методите, но народа винаги е бил стадо.

  23. #123
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Амин, братко.

  24. #124
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Korab, с всеки твой пост, все повече мисля че си луд..
    Ква религия в училищата бе? Да не живеем във времето на светата инквизиция? Ако има религия в училищата, ще има цели поколения от духовни изроди като теб, папата и блудния син- а.к.а сектанта

  25. #125
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    ^ Но пък няма да има такива като теб. Това е важното.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си