.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1

    Cool Да си "алфа"

    Здравейте.Може да не е правилния раздел за темата, но нещата са тясно свързани и намерих за добре да сложа тук темата. Ще ме извините ако съм сгрешил.
    Така би трябвало да сте чували понятието "алфа" мъжкар.И вероятно много малко от нас наистина са "алфа".Всъщност зависи в коя компания си. Примерно ако излезеш с по малки от теб ти почти задължително си "алфа" и общо взето командваш парада.Когато кажеш шега.. Дори не толкова забавна всички се смеят,но когато я разкаже същата шега някой по-ниско рангов съвсем няма да е същата реакцията на тълпата.В животинското царство "алфа" мъжкаря получава възможността да се чифтосва с женските.Нещо такова е и при хората.Лидера на групичката в повечето случай получава жена много по-лесно от някой от дъното на хранителната верига...Защото той трябва да се доказва пред жената и да се показва, а лидера получава цялото внимание и жените дори не си правят трудът да го преценят.Всички тези неща стават несъзнателно и сега момичетата ще кажат " не е вярно.. пак си се филмирал".
    Така не съм тук за да покажа колко и какво зная, а съм тук да ми разясните как да "детронираш" един алфа мъжкар ? Смисъл такъв в повечето групи където излизам се водя "алфа",но в групата с най-близките ми приятели която е голяма ( 10-15 човека) има друг алфа.. И всички го следват напълно сляпо!! Той минава на единия тротоар и те са зад него.. СТАДО!! Вика ми: "гледай сега" и минава на другия тротоар отново и всички отново са зад него..Принципно алфата е този на който не му пука от нищо и никой..Прави каквото поиска и когато поиска.За да го "свалиш на земята" или трябва да му покажеш,че не може да те командва и получаваш повече внимание или да го набиеш при което той автоматично ще се категоризира като по слаб от теб и ще отстъпи "върха". Сега четете и си казвате "Какво чета господи..защо си губя времето",но е така. Но при положение,че групата не поддава и когато не си част от стадото просто те оставят, а не обръщат внимание,че си се изпъчил на лидера това "детрониране" си е чисто самоубийство защото на практика си оставаш сам..В днешно време имам чувството,че всички са просто едно стадо с промити мозъци,сляпо водени от най слепия...
    Сега ако ви се въртят хейтърски коментари в главата и вече сте започнали леко да притрепервате в очакване да свърши темата за да можеш да започваш да пишеш хейтърски коментари си го спести моля Нека да пишат хора които имат мнение по въпроса и да спретнем дискусия..
    Какво мислите прав ли съм за "системата"?
    Как да "детронираш" друг алфа?
    Кажете ми своята гледна точка моля защото всеки е "лидера" в някоя от своите групички

  2. #2
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Мисля, че някой отчаяно се опитва да съживи форума чрез създаване на фалшиви профили и опити за оформяне на смислени дискусии, но е позакъснял.

    По темата: С бой няма да стане. В повечето случаи част от стадото ще се застъпи за лидера си и нищо няма да постигнеш. А дори и да го набиеш, пак няма да те последват. Номерът е да го надцакаш с думи и самоувереност с идеята, че той може да ти скочи на бой.
    Не знам защо искаш да се занимаваш баш с това стадо, след като можеш да си направиш твое?

  3. #3
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    мислех да бъда лаконична и да застана зад философски цитат(и), но реших да се въздържа, заради патоса в поста ти.
    вместо това ще вляза в твоя тон:

    никога не съм можела да си представя как някой може да следва другиго, да се уважава и да живее със себе си. за мен това е първи признак за липса на характер, за отсъствие на личност в даден индивид. изобщо - хората, които съществуват в група (с която се идентифицират, която ги определя), са ми много съмнителни. като тук и теорията ти за алфа мъжкаря, който обира овациите, при мен не работи, защото не ти трябва много време, за да изредиш всички възможни мотивации за(д) подобно поведение - под всичко стои желанието за доминация (агресия, гавра, самозадоволяване, etc.), провокирано от: дефицити в живота и характера(вътрешния живот) на водещия; изживяна подобна агресия; обикновена комплексарщина, или каквото друго се сетите. това поведение издава неспособност и НЕЖЕЛАНИЕ/неадекватност в общуването, неуважение към другия в междуличностната комуникация, т.е. този... човек с нищо не е заслужил моето уважение и не знам колко слаб вътрешно и жалък трябва да си, за да вървиш след подобен също толкова жалък типаж. този инстинкт в хората, да са със силните на деня, никога няма да го разбера, а и, честно казано, нямам желание, защото е, както ти каза - животински, не е рационален и осъзнат, а смешен и жалък.(това ми е ключовата дума в поста:Д)

    на въпроса - как да детронираш алфа? като си отгледаш личност. личностите не виреят в групи и не се нуждаят от групи(та), за да бъдат личности; помисли и над това)
    хората могат да влизат в пълноценни взаимоотношения (като приятелство, любов, семейство, родителство), след като са извървяли своя собствен път и са се развили и формирали като личности, и то с хора, които са съумели да направят същото. единствено тогава. всичко останало са глупави социални игри. //това не е моя авторска теза, но няма да пълня темата с цитати.


    //сладко е да наблюдаваш от дистанцията на времето как децата откриват света отново и отново и всичко се повтаря. някакво усещане за вечност))

  4. #4
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2014
    Мнения
    1 660

  5. #5
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Винаги има някой така наречен от теб "алфа" или поне някой който се напъва да бъде такъв. По-големият проблем за мен обаче са овцете които ги следват или оставят да ги тъпчат въпросните алфи, просто защото ги е страх от тях или не знам и аз какво. Мога да ти кажа, че всички "алфи" които съм видял не са успели по какъвто и да е начин в живота днес. Едно е да мачкаш по-слаби поради лични комплекси, а съвсем друго да се сблъскаш с равни. Това разбира се, ако имаш в предвид класическият смисъл на "алфа" в ученическите години.
    Последно редактирано от draid : 09-29-2015 на 17:31

  6. #6
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    Не знам за алфите, аз съм омега ;/.

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    ^и аз така мисля хихи ;Д

    ОП, като са стадо с промити мозъци, за какво са ти бе брат ? Значи хем ти мирише на лайно, хем искаш да си го натикаш в устата. Че се чудиш и как да им се доказваш.

  8. #8
    Супер фен Аватара на paradosou
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    2 413
    Идеалното определение за алфа (мен обикновено към някакви такива неща ме тегли, въпреки че са неприложими) включва момче (няма да кажа 'мъж', понеже тоя форум е тийн), което има особен тип магнетично излъчване, компанията му в огромния процент случаи се търси, питат го за мнения и т.н., ама без някакво грандиозно чувство на превъзходство. Такова момче няма да се стреми да се налага - просто защото ще му се получава естествено да получава внимание. Още по-малко пък да води войни едва ли не и да цака по-слаби психически и физически.
    Наистина - защо ти е да си част от група, която следва самопровъзгласил се вожд?! Намери си хора, които наистина ще ти допадат, не се забивай сред някакви манипулируеми. Ии не се заяждам, съвсем добронамерено го казвам, ама в друга тема също четох да говориш за "стадо". На мен специално малко като филм ми звучи. Неслучайно я има и приказката 'out of the boх box', което пък не значи, че няма хора, които наистина с нещо изпъкват. Все едно, по-леко с гледането отвисоко. Като тийнове повечето сме го правили де... Някои в определени сфери продължаваме даже... за съжаление .
    Та така - приемлив вариант е да си сред сипмпатяги, при които липсва изразена "йерархия". Или ако ясно си личат определени предпочитания, те да са на принципа на силата, която не се възползва от изгодното си положение, за да се доказва.
    Последно редактирано от paradosou : 09-29-2015 на 16:51

  9. #9
    Голям фен Аватара на ОР
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    933
    Истинските алфа мъжкари не се интересуват от жени, ами от други алфа мъжкари.
    На кратко, алфа мъже за жените не съществуват. Има просто по-малко задръстени.

  10. #10
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Marksman Виж мнението
    Какво мислите прав ли съм за "системата"?
    Как да "детронираш" друг алфа?
    Кажете ми своята гледна точка моля защото всеки е "лидера" в някоя от своите групички
    Не, но мисля, че имаш много време за губене.

    Като му подпалиш трона.

    Последно редактирано от dreamwalker : 09-29-2015 на 18:05
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    ^и аз така мисля хихи ;Д

    ОП, като са стадо с промити мозъци, за какво са ти бе брат ? Значи хем ти мирише на лайно, хем искаш да си го натикаш в устата. Че се чудиш и как да им се доказваш.
    Ама чудил ли си се защо тези алфи ебат, а повечето бети не?

    Защото аз не съм алфа, ама ебал ли съм? Не съм, защото се заблуждавах години наред, че добър ли си с момичетата, всичко ще е супер, ама нъцки, не е така.
    Самите момичета са си признали, че искат лошия, затова недейте заблудава хората, че щом вие сте от малцината, които ценят добрите момчета, че всички са така.

    НинджаЕдит: А да, сега сигурно ще кажете, че думата ебане е прекалено вулгарна.
    Последно редактирано от fitstylexx : 09-29-2015 на 20:55

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2015
    Мнения
    3 194
    Цитирай Първоначално написано от fitstylexx Виж мнението
    Ама чудил ли си се защо тези алфи ебат, а повечето бети не?
    Чудя се само как Маугли е решил да пише тук.

  13. #13
    Така.. Прочетох отговорите те ви и до някъде и вие сте прави..До пича Сабатон.. Не съм никой от сайта с друг профил който иска да съживи форума..Просто съм нов и ми харесва да говоря с хора с "отворени" очи. 16 годишен детиняк съм,а не админ притесняващ се за сайта си .
    По темата..Значи всички ме питате защо хем не харесвам лайното,а си го слагам в устата??Ясно е.. Винаги в основата на всичко стои невинно момиче което дори не осъзнава до какви крайности би стигнал за нея.
    Също така питахте защо не си намеря мое "стадо".Аз имам свое "стадо" просто го събрах с другото и стана върлявина. 3 стада сме общо взето..ако броим и стадото от друг град 4..
    Казвате също така,че съм се филмирал и разказа е като от филм и че гледам другите "отгоре"..Тук вече може и да сте прави,но само се огледайте..Всички са като програмирани.Сляпо следват всичко случващо се наоколо.Момичетата се обличат еднакво,момчетата си бръснат краката защото другите го правят,слушат всички музика която се състои от точно 7 изречения в които ключовите думи са СЕКС,ПАРИ,МЪЖЕ,КУРВИ...Всичк и правят едно и също и явно дори толкова отгоре гледам нещата,че виждам и себе си в това стадо..Като естествено изключим факта,че съм една от черните овчици в стадото която е просто малко по различна от другите. Малко се отклоних от темата така че връщам отново в началото :Тааа... защ
    о искам да съм част от стадото ? Защото ако не искам да съм част от него ще съм с още 2 други черни овце и трябва да забравя някога да си намеря приятелка защото 80% от момичетата са в стадото и се надявам в това стадо да намеря някоя заблудена като мен лутаща се просто заради своите приятели овце.
    Ако ми разберете нещо евалата!!Аз едва си свързах изреченията.. Представям си вие като го четете

  14. #14
    Кефят ме хората като теб. С различен поглед на нещата. Аз също малко или много се определям като такъв.. По темата: това, което казваш е вярно, има стада, има и водачи. Тъпото е, че водачите често са с най-малко акъл. Та и аз така съм принуден да се движа със стадата, защото без тех шанса за връзка или изобщо приятели драстично спада. Имам няколко приятели гледащи с отчаяна усмивка над днешното поколение (Разбира се във всички поколения е имало такива) и честно казано ми се искаше да има повече хора тях. Истинските хора според мен вече са малко, но може би е от възрастта ми, тъй като съм сравнително малък.

  15. #15
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Marksman Виж мнението
    Винаги в основата на всичко стои невинно момиче което дори не осъзнава до какви крайности би стигнал за нея.
    Чакай да си приготвя пуканки.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  16. #16
    Мега фен Аватара на LoveInfect
    Регистриран на
    Dec 2013
    Мнения
    3 103
    Боже, това наистина е интересна тема. Това което ти излагаш, наистина съм го забеляза, и е вярно, във всяка групичка си има лидер и долни хора, които са на дъното по важност в групата . Обаче има разлика между това да си "по-долу" и да не си въобще в групата. Има и групи в които се влиза трудно и самото влизане си е успех. Защо има групи? Ами има хора които си имат нужда да бъдат водени от някого и хора които са си родени лидери, това за мен си е зодия, характер и талант(харизма, сладкодумие ) . Преди години бях в следната ситуация, не исках да бъда водена сляпо от хора, проявявах силен характер и не исках да бъда водена от елфите, бях на въпреки на всичко и един от Алфите в класа ме мразеше, беше ад и бях чев на овца, но мина време и се сприятелих с висок ранг момиче а Алфа та спря да ме мрази защото си намери друга мишена. Тръгна от въпросната ми приятелка а всички почнаха да си казват че зареди алфата не са могли да видят истинския ми характер. Една година по-късно бях станала алфа на момичетата. Но тъй като бях непостоянна и не ми се стоеше, не се задържах дълго.

    Наистина ти се възхищавам че си сглобил все пак така умело мислите и идеите си, все пък те разбирам. И да те питам нещо за твоята група, ти по какви момичета си падаш че ги търсиш по този начин?
    Последно редактирано от LoveInfect : 11-30-2015 на 19:59

  17. #17
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Може би защото си на 16 те вълнуват рангове, чрез които да впечатляваш дамата. Щом си го обмислял толкова обстойно всичко, очевидно тя няма да клъвне, така че можеш да не се хабиш. Сега е така, в такава възраст и в такава среда. Нещата се променят обаче и с времето ще видиш, че обикновено малкото дребно нещо, което те вади извън рамката, ще работи за теб. В последно време се нагледах на практически примери от живота за това. Не става въпрос за алфа или омега. Ако не си надарен с индивидуалност просто няма как да просперираш.

  18. #18
    тези алфи и омега не са ми ясни, виждат ми се пуберски и детски неща.

    да, в живота не всички са родени за лидери, мениджъри, водачи, но тези сцени в тиин възраста (която вече започвам да забравям) на алфа и бети нямат нищо общо с бъдещето ви израстване и реализация в живота.

  19. #19
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Всъщност, няма ли я увереността и амбицията, никакво израстване и реализация в живота не го чака. Естествено, за кораба реализация е да звъниш със звънче между блоковете и да продаваш чисто българско мляко домашно производство, но дори и това няма да успееш, ако не ти сече пипето. Почти винаги трябва да успяваш да убедиш някого в своите идеи, за да успееш - било то спонсори или клиенти. Качествата, които са ти необходими за това може да са ти вродени, може и да ги развиваш, но са едни и същи що се отнася до "лидерството" в училище и това в работата.
    //Умението да водиш хора, особено глупави такива, невинаги е обвързано с някакви знания и постижения, което обяснява защо много от "алфите" в училище работят като тираджии и продавачи в магазини за бързо хранене.

  20. #20
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    ^Колега, подкрепям ти мнението, ама айде да не се натоварваме с някакви очаквания, че животът е справедлив и в стил американски блокбъстър да чакаме, че животът ще ги поотупа училищните хулигани.
    Ако искаш да си лидер, няма как да си супер мил, разбиращ и съпричастен. Най-простият начин да мотивираш дадено поведение у някого е като при обучението на кучетата - да възнаграждаваш търсеното поведение и да санкционираш нежеланите прояви. Защото всяко стадо има нужда от пастир. Ако в гимназията можеш да си алфа, 'щото си ошамарил тримата зубъри на випуска, в животът се иска съобразителност. И по-скоро става дума за съобразителност кога и как да се работи с "твърда ръка", така че да е ефективно. Нещата са 50/50. Половината идва от аудиторията, която си избрал да водиш, а другото опира до личностните ти качества и що се отнася до тях, това вече опира до темперамент и креативност.
    Абсолютно мое лично мнение си е, че може да си гониш целите и отвън, без да влизаш в дадена йерархия, камо ли да гониш позиции в нея. А и мисля, че е важно да се каже в прав текст, че дори и да не си лидер, това не значи, че нямаш правото да си отстояваш позициите и мнението.

  21. #21
    Антракс. Не разбрах кое за живота свързваш с това в училище да си бил алфа на хулиганчетата или на пиклите? Всичко опира до сивото ти вещество днес, да анализираш правилно и да знаеш как да действаш.

  22. #22
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Идеята е, че до голяма степен качествата, необходими за водене на "хулиганчетата, пиклите и зубърите" се припокриват с тези, необходими за водене на порасналите "хулуганчета, пикли и зубъри" в живота после. Естествено, както казах, освен тези качества са необходими и много други, които някои придобиват с времето - други не. Не казвам, че 100% от училищната "йерархия" се запазва за в бъдеще, защото хората се развиват и, както у зубъра може да се развият лидерски умения, така и "училищния алфа" може да стане по-начетен. Обаче лидерските умения се придобиват доста по-трудно, отколкото се завършва висше, примерно.

    Бабиту, ако се загледаш, ще видиш, че в повечето случаи "алфите" не са тези, които бият зубъри и правят мизерии. В повечето случаи са хора, които знаят какво да кажат или направят във всяка ситуация. Да, ако се налага да се бият с някого, ще, но рядко им се налага.

  23. #23
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Аз още не разбирам защо трябва да си алфа, за да получаваш женските. Не разбирам цялата логика. И не се сравнявайте с вълци, щото не сте. При вълците йерархията окей ама на вас за кво ви е стадо? Щот аз лично не смятам, че ми трябва водач в живота. Приятелите са, за да правят глупости заедно, да си помагат и да се пазят, да си споделят, да се майтапят, да дискутират. Да вземаш акъл от някого на всяка цена, е овчедушие и го разбрах и разбирам по трудния начин. Щот колкото пъти съм вземала акъл за чиста монета, толко пъти е било все ебати глупостта. Пък заради групичка не помня да съм прокопсала в любовта, образованието или където и да е.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Аз още не разбирам защо трябва да си алфа, за да получаваш женските.
    Защото в повечето случай женските търсят алфа. Повечето дори не осъзнават, че търсят именно алфата, а не мил и грижещ се за тях мъж. Разума радко надделява над инстинкта, а когато надделее е късно, затова 65% от браковете завършват с развод .

  25. #25
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    ...а останалите 35% - със смърт...

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си