.
Затворена тема
Страница 239 от 239 ПървиПърви ... 139189229235236237238239
Резултати от 5 951 до 5 969 от общо 5969
  1. #5951
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Оф ениуей, стигнах си нужните 60% за сертификатче в курса.
    Се там. Някой ако му трябва за нещо линейна алгебра (machine learning примерно или комп. графика) :
    https://www.edx.org/course/linear-al...stinx-ut-5-04x
    Горещо препоръчвам курса. Името е подвеждащо - определено не задълбава толкова, но темпото е добро и дава солидни фундаментални познания. Много ми хареса.

  2. #5952
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Тя и от 114 да беше щеше да е напълно актуална.

    С всеки изминал ден се усилва у мен усещането, че живея сред хора, незнаещи значението на думата достойнство. Злобнички, прости и завистливи дребни душички; вечно на контра, вечно негативни, вечно търсещи начин да подразнят или обидят.

    Даже започвам да виждам трансформацията сред свои познати, които, за сължание, по стечение на обстоятелствата имат постоянен и пряк досег с това общество.


    Добре е да гласуваш за побойник, който си мисли, че е над закона, и за капак фалшифицира документи.

    ДОБРЕ Е!
    Доколкото разбирам, въпросният случай се касае за някакви лични глупости, не за организирана престъпност, за каквато бълнуваше фишката и някои други. Въобще не твърдя, че е някакъв светец и не ме интересува какъв е в личен план. Бизнеса с лекарства и горива си го е направил, за да печели, не заради мен и баба ми, това е ясно. Въпросът е, че прави така, че той да печели, но и хората да печелят. Иначе просто щеше да отвори поредната скъпа аптека и бензиностанция. Важното е, че разбута нещата около договорените цени. Цените на горивата участват доста силно в определянето на крайната цена на всичко, включително и хляба. Знам, че фишката го интересува само в София какво се случва, ама има една камара старци по селата, дето живота им е минал в това да градят България, а днес са опрели до там 10 стотинки разлика в цената на хляба да им оказва влияние. Щото по селата почти никъде няма хляб под 1лв именно заради доставката.
    Съгласен съм, че не е за президент, защото определено не е представителен. Нито като визия, нито като изказ, но е единственият, който започна да прави нещо и след това да говори и обещава. Всичко останало са глупости, щото Цачева също няма нито визия, нито нищо, на всичко отгоре и нищо не е направила, а отиде на балотаж. За мен това е по-големият абсурд от 10-те % за Марешки.

  3. #5953
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Оф ениуей, стигнах си нужните 60% за сертификатче в курса.
    Се там. Някой ако му трябва за нещо линейна алгебра (machine learning примерно или комп. графика) :
    https://www.edx.org/course/linear-al...stinx-ut-5-04x
    Горещо препоръчвам курса. Името е подвеждащо - определено не задълбава толкова, но темпото е добро и дава солидни фундаментални познания. Много ми хареса.
    Ако търсиш задълбаване, гледай MOOC MIT. Че и Coursera напоследък ми харесват.

  4. #5954
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Да, в OCW има хубав курс по линейна алгебра, ама на мен ми идва прекален. Излишно ми е просто. То и този ми беше излишен отвъд първите 5 седмици, ама така и така го бях захванал, пък и беше интересен.

    https://ocw.mit.edu/courses/ocw-scholar/ - ако някой се чуди за ко иде реч.

    А в курсера има як курс за машин лърнинг от един китаец ама все не намирам време /ок де, желание :Д/ да седна да поцъкам. То не ми и трябва, де. И без т'ва сума време пилея с няк'ви странични неща пфтт

  5. #5955
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Да, в OCW има хубав курс по линейна алгебра, ама на мен ми идва прекален. Излишно ми е просто. То и този ми беше излишен отвъд първите 5 седмици, ама така и така го бях захванал, пък и беше интересен.

    https://ocw.mit.edu/courses/ocw-scholar/ - ако някой се чуди за ко иде реч.

    А в курсера има як курс за машин лърнинг от един китаец ама все не намирам време /ок де, желание :Д/ да седна да поцъкам. То не ми и трябва, де. И без т'ва сума време пилея с няк'ви странични неща пфтт
    А ти с какво се занимаваш? Инженер ли си?

  6. #5956
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    стринг брат веднъж съм ти се връзвал на фейковете, няма да повтарям -.-

  7. #5957
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Оф ениуей, стигнах си нужните 60% за сертификатче в курса.
    Се там. Някой ако му трябва за нещо линейна алгебра (machine learning примерно или комп. графика) :
    https://www.edx.org/course/linear-al...stinx-ut-5-04x
    Горещо препоръчвам курса. Името е подвеждащо - определено не задълбава толкова, но темпото е добро и дава солидни фундаментални познания. Много ми хареса.
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Да, в OCW има хубав курс по линейна алгебра, ама на мен ми идва прекален. Излишно ми е просто. То и този ми беше излишен отвъд първите 5 седмици, ама така и така го бях захванал, пък и беше интересен.

    https://ocw.mit.edu/courses/ocw-scholar/ - ако някой се чуди за ко иде реч.

    А в курсера има як курс за машин лърнинг от един китаец ама все не намирам време /ок де, желание :Д/ да седна да поцъкам. То не ми и трябва, де. И без т'ва сума време пилея с няк'ви странични неща пфтт
    Честито, вече можеш да разбереш шегата "погледа му беше някъде из векторното пространство на нещата"

    На мен лично не ми хареса много този курс който си линкнал, особено някои упражнения с матлаб бяха ненужни, пропуснах ги, а и към края му трябваше повече детайл. Абе става, но съм по-доволен от този, който беше в курсера преди доста време: http://codingthematrix.com/

    За machine learning, курса който спомена е лесен и приятен, ако нямаш нищо напротив да прилагаш полезни неща без да знаеш защо работят и как да ги модифицираш. Аз лично предпочитам Bayesian machine learning.

    Можеш ли да препоръчаш подробен курс по multivarlable calculus? Да покрива Lagrange multipliers. Също така ми трябват основите на Fourier analysis.

    П.С. Харесва ми, че всички мислят всеки за мой фейк не отричам нищо
    Последно редактирано от StringTheoryPracticist : 11-07-2016 на 12:39
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  8. #5958
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Да, този, който си линкнал ми влиза в плановете, и ако е дори по-приличен ще е направо супер. Също и Applications of Linear Algebra (сподели мнение ако си ги минавал !) съм си харесал, както и този; https://www.coursera.org/learn/image-processing , за който тотално ми липсваше необходимата база знания първия път когато захванах. Пак съм му се наточил и ще го пробвам пролетта вероятно.

    Що се отнася до висшата математика, отвъд Calculus 1 (и то единствено А и Б бая през пръсти) на MIT в EDX не съм минавал. Но ми харесаха, де - 2 пъти бях захващал на същата тема курсове от другите мукове (баси думата съчиних) и не ми допаднаха. Препоръка не мога да ти дам, но предполагам, че на МИТ курса няма да е лош.

    Fourier analysis
    ми се върти в главата, че беше в лекциите на въпросния имидж просесинг курс, който линкнах. Може и да те заблуждавам, но имам смътни спомени, че беше дебел курса.

    За machine learning, курса който спомена е лесен и приятен, ако нямаш нищо напротив да прилагаш полезни неща без да знаеш защо работят и как да ги модифицираш.
    Еми ... всеки луд с номера си, нали знаеш. Аз по-скоро като документален филм с малко участие от моя страна го възприемам, та в тази светлина явно съм нацелил точния курс :Д

  9. #5959
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Applications of Linear Algebra (сподели мнение ако си ги минавал !)
    Бях му хвърлил едно око, но вече бях направил другите два курса, така че нямаше нужда. Заглавията на последните 1-2 урока на втора част бяха много добри.

    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    предполагам, че на МИТ курса [по multivariable calculus] няма да е лош
    И аз така мисля. Разчитам на него.

    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Еми ... всеки луд с номера си, нали знаеш. Аз по-скоро като документален филм с малко участие от моя страна го възприемам, та в тази светлина явно съм нацелил точния курс :Д
    Напълно разбираемо, много хора са доволни от това. Аз съм с нагласата, че ще го правя много години, затова си струва да науча рано или късно основите и теорията, а ако ги науча по-рано тогава ще са ми полезни за по-дълго време. А и когато ги науча, част от предишният ми опит ще бъде заменен от тази по-пълна перспектива, затова предпочитам първо да се науча да правя нещата правилно и после да ги правя. Между другото, планирам да се занимавам с анализ на данни (machine learning), само трябва да събера малко пари и да намеря няколко месеца или година, за да мина още няколко курса.
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  10. #5960
    Мега фен Аватара на deitona22
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    София
    Мнения
    7 643
    Намерих си оферта за 8ми декември,та явно няма да съм в селото.
    Оказа се че и по Нова година няма да съм,което е още по-хубаво.
    Много хубаво почва седмицата,ама като знам какво следва,не ми се иска да идват четвъртък и петък..
    There is no dark side
    of the moon really.
    Matter of fact
    it's all dark..

  11. #5961
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Цитирай Първоначално написано от Deadlock Виж мнението
    - защо си си рисувала по бюлетината?

    Защото мога да си го позволя.
    За мен тези избори бяха пълна подигравка. Затова реших и аз да си направя кефа и да се пошегувам.
    Все пак всеки е свободен да прави и мисли каквото си иска.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  12. #5962
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Стига сме омърсявали хубавата темичка с такива мръсни неща като политика. Днес съм много щастливо, имам си перце за китара и медальонче, и двете на любимата ми група. Ядох мусака. Животът е прекрасен. ^_^
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  13. #5963
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    това, което говориш, е толкова откровено и очевидно тъпо

  14. #5964
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Що се хейтвате бе дами..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

  15. #5965
    Супер фен Аватара на Deadlock
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    1 482
    аз хейтвам хората да отказват да мислят над неща, които им оказват огромно влияние върху живота (+ моя), и хейтвам хората да си рисуват по бюлетинките. и хейтвам цачева, радев, мажоритарния вот и други :Д хейтвам да си СПРЯЛ. националните дни на хейта са сега. при тебе какво става, Анархи?

  16. #5966
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Peace.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  17. #5967
    Повече от фен Аватара на KIRIL98
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    310
    Гладен съм

  18. #5968
    Повече от фен Аватара на qkataa_123
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    321
    Цитирай Първоначално написано от KIRIL98 Виж мнението
    Гладен съм
    И азз

  19. #5969
    Мега фен Аватара на AnarchyBoy
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    11 825
    Цитирай Първоначално написано от Deadlock Виж мнението
    аз хейтвам хората да отказват да мислят над неща, които им оказват огромно влияние върху живота (+ моя), и хейтвам хората да си рисуват по бюлетинките. и хейтвам цачева, радев, мажоритарния вот и други :Д хейтвам да си СПРЯЛ. националните дни на хейта са сега. при тебе какво става, Анархи?
    Ми аз не хейтвам пък!
    Ама бачкам здраво и упорито като пазител на законя ;д уча и туй то.
    О и влизам тука като ми е криво да ви гледам как се хейтвате..
    "It's one of the great tragedies of life — something always changes."
    Dr. Gregory House


    Before sex, you help each other to get naked, after sex you only dress yourself.
    Moral of the story: "In life no one helps you, once you're fucked.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си