.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Мастъри и обложки на песни :)

    Здравейте )
    Искам да попитам нещо хората,които са в тази сфера и разбират тези неща.
    Става въпрос за това как мога да направя песните,които слушам с отлично качество (мастъри) и да бъдат тагнати на изпълнител.албум и да имат обложка.За да ме разберете,какво имам в предвид давам снимки.
    На първата виждате какво искам,а на втората какво се получава (даже и там са тагнати,иначе пише "Неизвестен изпълнител" и "Неизвестен албум".
    Благодаря предварително )
    ПП:И да слушам чалга ;дд



  2. #2

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    А качеството мастер ли е?

  4. #4
    По принцип можеш да правиш всичко от Windows 7, без програми (За обложката не съм сигурен само)

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от KondioVarvarina Виж мнението
    По принцип можеш да правиш всичко от Windows 7, без програми (За обложката не съм сигурен само)
    Как?

  6. #6
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Мастерирането е процеса на подготовка на песните за пазара. Едно от нещата е, че се правят разни аудио галимации с идеята после песента да звучи добре навсякъде - на слушалки, на радио, на скъпа Hi-Fi система. Ти нямаш нищо общо с тоя процес и никога няма да имаш, слушаш готовия продукт и толкова.

    mp3 мета данните пък нямат абсолютно нищо общо с качеството на песента, това е само допълнителна информация във файла. Едно време си ползвахме Winamp да ги редактираме тия неща. Има си там едни ID3v1 и ID3v2 и това е - пишеш изпълнител, име и т.н. Даже има и опция за картинки. Дали другите плеъри го имат това не знам. Иначе за множество файлове се ползват програми като тая дето е предложена отгоре. И в Windows става - десен бутон на файла->Properties->Details

  7. #7
    Голям фен Аватара на KaRiNa.Ni
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    657
    Цитирай Първоначално написано от Alex21 Виж мнението
    Здравейте )
    Искам да попитам нещо хората,които са в тази сфера и разбират тези неща.
    Става въпрос за това как мога да направя песните,които слушам с отлично качество (мастъри) и да бъдат тагнати на изпълнител.албум и да имат обложка.За да ме разберете,какво имам в предвид давам снимки.
    На първата виждате какво искам,а на втората какво се получава (даже и там са тагнати,иначе пише "Неизвестен изпълнител" и "Неизвестен албум".
    Благодаря предварително )
    ПП:И да слушам чалга ;дд



    Това да слушаш,чалга не е престъпление.

  8. #8
    Супер фен Аватара на MrCreeper
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 122
    Цитирай Първоначално написано от KaRiNa.Ni Виж мнението
    Това да слушаш,чалга не е престъпление.
    Има проекто закон, слушането на чалга на публично място или пред непълнолетни да се наказва с до 10 години затвор и 10000 лева при първо нарушение
    Don't hate the hacker,
    hate the code!

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Цитирай Първоначално написано от KaRiNa.Ni Виж мнението
    Това да слушаш,чалга не е престъпление.
    ахахаха ебати запетайката

  10. #10
    Мега фен Аватара на solo_
    Регистриран на
    Dec 2015
    Мнения
    16 701
    Цитирай Първоначално написано от KaRiNa.Ni Виж мнението
    Това да слушаш,чалга не е престъпление.
    ахахаха ебати запетайката

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си