.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 51
  1. #26
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от Ewok Виж мнението
    чери домати с шмеркезе
    кошнички от точени кори с гъби и кашкавал
    кошнички с броколи и сирене
    бонбони с бри и боровинково сладко
    пилешки шишчета, мариновани с джиндижифил, фъстъчено масло, лайм и др.
    кокосови бонбони

    и прекрасна лешниково-шоколадово-карамелена торта
    Забравила си да дадеш адрес, че да знаем къде да идваме

    По темата- днес готвих ориз със зеленчуци. А вчера вечерта пица- салам, домати, моцарела, маслини и риган. Стана чудесна

  2. #27
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    зелена леща със зеленчуци
    хумус с авокадо
    днес, ако остане време, ще довърша нахута като фалафели, и имам соеви зърна, може и те на фалафел да станат
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #28
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    кус кус с четири вида сирена
    Ако не можеш да промениш дадена ситуация, промени отношението си към нея.

  4. #29
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Мусака

  5. #30
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Пиле с ориз
    Така като гледам май само аз готвя по-обикновени неща

  6. #31
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    искам да споделя една рецепта, която вероятно ще правя всеки ден следващите месеци, защото е супер готина

    взех си ето това тофу
    https://www.ocado.com/productImages/...b9ed0cb0453e20
    (Clearspring organic tofu)

    и се чудих КАКВО да го правя, понеже, когато го опитах беше доста... безвкусно и текстурата не ми хареса
    имаше вкус, напомнящ моцарела /от доста време не съм яла сирене и по принцип не го мразя, но моцарелата за мен беше неприятна в общи линии/ и просто стоеше в хладилника известно време

    тази сутрин ми хрумна да го направя на крем за мазане /и предполагам че така или иначе това е функцията му, понеже не мога да си представя да го консумирам ей така или просто да го нарежа в салата/

    и се получи най- добрият крем за мазане, който съм опитвала
    // а съм опитвала ДОСТА, включително и доста био мио веган неща, които са доста pricey понякога

    сложих някъде една трета от кутийката в блендера, сушени домати от буркан, сол и малко люта чушка
    наистина съм МНОГО доволна

    самото тофу не е много евтино, струваше към 6 лева и го взех от един био магазин в Сф, но мисля че съм го виждала и в Плд

    наистина препоръчвам на всеки, който се интересува от plant based хранене да опита да си направи крем за мазане с това, излиза по-евтино от купешките /горе-долу 1/3 от кутията ми стигна за крем за 3- 4 филийки/ и е супер вкусно

    и не, това не е реклама Д:
    Последно редактирано от lunacy : 03-14-2017 на 11:45

  7. #32
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    преди малко си направих отново, сложих другата част от тофуто и повече сушени домати и не успя да се получи същата консистенция като първия път о.о /имаше доста големи парчета домати и чушка/ и колкото и да блендирах, на каквато и степен, колкото и да бърках с лъжицата не се получи много хомогенно

    мисля да добавя зехтин/лимонов сок/вода другия път


    наскоро правих и ето тази рецепта: http://www.homecookingadventure.com/...utter-oat-bars

    и не се получи много добре
    в самата рецепта има твърде много подсладител (кленов сироп/мед/агаве), не успях да изравня блата и когато правих заливката кокосовото масло ми свърши и сместа стана доста по - гъста отколкото трябваше
    опасявах се че ще стане прекалено сладко заради агавето, което сложих даже и в заливката (избягвам мед и нямах кленов сироп), но на вкус всъщност не беше зле и то никак даже, въпреки това се усещаше малко тежко (заради агавето, пък и с мед/кленов сироп според мен ефектът пак ще е същият)

    не смятам да правя тази рецепта отново и не я препоръчвам, поне не тези пропорции за посладител, доста са си
    използвам и кленов сироп и мисля че и с него резултатът ще е твърде... тежък десерт


    http://www.homecookingadventure.com/...late-lava-cake
    ^а тази рецепта смятам да я опитам скоро с бадемово/кокосово мляко, мисля че ще се получи добре
    или всъщност с каквото и да е растително мляко Д:
    Последно редактирано от lunacy : 03-14-2017 на 20:23

  8. #33
    Фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Pleven
    Мнения
    192
    Пиле на керемида със зеленчуци. Жалко само, че нямам пещ, по-яко става, но и във фурната го харесвам.

  9. #34
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Кисело зеле с малко ориз и пилешко, като полешкото си го поръсвам обилно с червен пипер и го мажа с малко олио, с цел, получаване на вкусна и хрупкава коричка.

  10. #35
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Последната седмица съм си правил кавърма, пилешко фрикасе, домашна пица, свински врат на скара и скумрия на фурна. Предпочитам да готвя почти всеки ден, отколкото да ям едно и също всеки ден. Чудя се утре какво ще е, но е вероятно да са картофени кюфтета с шунка, лук и кисели краставички.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  11. #36
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Напоследък си правя една салата с рукола, мариновано червено цвекло, сирене, лим. сок и малко зехтин. Страшна е. Не обичах рукола въобще, но така много ми харесва и май я проядох генерално.
    Всеки ден ми е екзистенциална криза.

  12. #37
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Последната седмица съм си правил кавърма, пилешко фрикасе, домашна пица, свински врат на скара и скумрия на фурна. Предпочитам да готвя почти всеки ден, отколкото да ям едно и също всеки ден. Чудя се утре какво ще е, но е вероятно да са картофени кюфтета с шунка, лук и кисели краставички.
    Може ли рецептата на тези картофени кюфтета, че доста апетитно ми звучат

  13. #38
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Може ли рецептата на тези картофени кюфтета, че доста апетитно ми звучат
    Вариш картофи. Нарязваш на ситни кубчета лук, шунка и кисели краставички. Нарязваш магданоз на много ситно. Като се сварят картофите, намачкваш ги на пюре, слагаш им сол, черен пипер, шунката и другите неща от по - горе, ако си фен може да добавиш и намачкан чесън. Омесваш всичко и оставяш да изстине хубаво за около час в хладилника. След това оформяш кюфтета и ги овалваш в брашно. Загряваш олио и като се загрее хубаво, слагаш кюфтенцата съвсем замалко да се запържат, докато станат златисти. Това е.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  14. #39
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Звучи супер, ще ги пробвам скоро, само че няма да ги пържа, а ще ги опека във фурната. Благодаря много

  15. #40
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Може и да стане, ама идеята е да са мазнички и с хрупкава коричка, да знаеш. Не гарантирам опечени дали ще са същите, щото и лукът и краставичките няма да хрупат във фурна.

    А всъщност направих пиле с млечно - сиренен сос.
    Вари се бяло пилешко месо, след което се накъсва. Съвсем леко се запържва с розмарин и босилек, за около 5 минути. В друга тенджерка се слага масло 125 грама, което като се разтопи и почнат да излизат балончета, се слагат 3-4 супени лъжици брашно и се бърка енергично, докато се запържи. Сипва се литър прясно мляко със стайна температрура и се бърка, докато стане хомогенно. Слага се синьо сирене, бял пипер и пилето. Бърка се, докато се разтопи хубаво сиренето и сосът стане хомогенен.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  16. #41
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Сосът, който си описал е уникален, само, че аз го правя с кисело мляко. Само че за сефте забравих как се казва Иначе ти си голям готвач, браво
    А за кюфтенцата, правила съм си подобни, но ги пека във фурната, защото нещо не ми понася пърженото вече, с изключение на пържените картофи

  17. #42
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Казва се бешамел със синьо сирене. Аз по едно време си бях докарал проблеми с крема и също ядях трудно пържено, ама го карах не на любими манджи по крив вариант, а на леки манджи от сорта на миш маш и таратор. А приятелите ми са признали, че най - доброто шкембе и скара се яде в нас
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  18. #43
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Точно сос бешамел, но аз си го правя с кисело мляко, защото така по-ми харесва, има един киселеещ вкус, както заливката за мусака, същата работа, и нея с кисело мляко я правя. А това за мишмаша, след един определен период от време ще обмислям теб как да изям. Не мога без месо, само когато са ааадските жеги не ям Иначе и аз съм цар на скарата
    По темата- днес готвих моите измислени манджи Запържваш месо, слагаш малко вода, кетчуп, захар ( става като китайското, което всеки е ял), черен пипер,лук, чесън, сол, патладжан и малко гъби. Оставяш докато не се изпари водата, и не остане един гъст сос. Става също бързо

  19. #44
    Солен кекс <3
    Ии пържени картофки със сиренце ;д ^^

  20. #45
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Точно сос бешамел, но аз си го правя с кисело мляко, защото така по-ми харесва, има един киселеещ вкус, както заливката за мусака, същата работа, и нея с кисело мляко я правя. А това за мишмаша, след един определен период от време ще обмислям теб как да изям. Не мога без месо, само когато са ааадските жеги не ям Иначе и аз съм цар на скарата
    По темата- днес готвих моите измислени манджи Запържваш месо, слагаш малко вода, кетчуп, захар ( става като китайското, което всеки е ял), черен пипер,лук, чесън, сол, патладжан и малко гъби. Оставяш докато не се изпари водата, и не остане един гъст сос. Става също бързо
    Е това с миш маша беше, както казах, заради проблемен корем, по принцип без месо не сядам на масата и ако не съм ял месо, имам чувството, че все едно не съм ял нищо. А това с кетчупа, аз лично предпочитам доматено пюре, с кетчуп правя само сладко-кисел сос - в ябълков оцет се сварява захар или мед, малко карамфил и кетчуп, най добре тоя на хайнц, че има един специфичен вкус или сос барбекю, пак става готино и като стане гъст хомогенен сос, добавям за 3 4 минути преди да го вдигна от котлона изпържени пилешки жулиени само с черен пипер и сол. Може и панирани като в китайския, ама става супер тежко и става много кочина за чистене от панирането после.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  21. #46
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    http://i.imgur.com/hTtoILr.jpg

    пиле в много сладко-кисел сос
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  22. #47
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    понеже днес реших да готвя и беше доста добре:
    1. Орехово мляко
    - 100 грама накиснати орехи от 2 дни (мотах се, можеше и след 4-5 часа)
    - голяма лъжица мед
    - лъжица какао
    - вода 1л

    Миксираш, цедиш с цедката триците (оставих ги за сладкиш тези дни да се ползват), и става прекрасно школадово мляко, не-сладко и не-горчиво

    2. Пастет от пилешки дробчета и зеленчуци
    - задушени със зехтин 1 морков и 1 глава лук
    - печени 500гр дробчета с 2 моркова, глава лук, зехтин и чер пипер

    като стана готово - с пасатора -добавих 3 скилидки чесън, 3 лайма, кимион

    някакви елементарни неща, обаче аз се радвам.да готвя, като имам възможност 1 път на 2 седмици
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  23. #48
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775
    Всеки ден ми е екзистенциална криза.

  24. #49
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Празнично:
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  25. #50
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си