.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1
    Tatyanaamd
    Guest

    Question Как да разпозная фалшивия часовник?

    Здравейте, взех си часовник Версаче, но имам някакво странно чувство, че не е оригинален.Някой има ли идея как мога да разбера?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Първо от къде и как си го "взел/а"?

    Ако е от официален магазин-представителство, би трябвало да е оригинален.
    Другият вариант е да го занесеш на добър часовникар, който да го погледне и да ти каже какъв е - оригинален, реплика или откровенно менте.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Оригиналните часовници имат сертификати.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Познава се по цената. Оригиналните часовници "Версаче" струват обикновено между 800 и 1000 лева, поне подобна е цената на повечето модели на сайта им. Ако си купил/а модел за 50-100 лева, е почти 100% фалшив. Също така, скъпи часовници се продават само в маркови магазини, специализирани в продажбата на часовници или дори само една марка часовници. Ако си взел/а часовника от някой магазин с джунджурии или в някое магазинче в някой мол, едва ли е истински.

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от MoonWatcher Виж мнението
    Познава се по цената. Оригиналните часовници "Версаче" струват обикновено между 800 и 1000 лева, поне подобна е цената на повечето модели на сайта им. Ако си купил/а модел за 50-100 лева, е почти 100% фалшив. Също така, скъпи часовници се продават само в маркови магазини, специализирани в продажбата на часовници или дори само една марка часовници. Ако си взел/а часовника от някой магазин с джунджурии или в някое магазинче в някой мол, едва ли е истински.
    аз и ментета мога да продавам за по 1000лв няма кой да ме спре

    всеки часовник има отличителен белег като линии разположени диагонално върху металната горна част на корпуса (това е само пример)

    или нещо от сорта поинтересувай се и виж за твоя часовник
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6
    Повече от фен Аватара на MoonWatcher
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    313
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    аз и ментета мога да продавам за по 1000лв няма кой да ме спре

    всеки часовник има отличителен белег като линии разположени диагонално върху металната горна част на корпуса (това е само пример)

    или нещо от сорта поинтересувай се и виж за твоя часовник
    Можеш, но в магазина за джунджурии в мола или пък в OLX едва ли някой ще се довери на човек, продаващ часовник за 1000 лева. Най-гарантирано оригинален часовник се купува от магазин на компанията производител или от сайта им, де... Иначе ако има някакъв различителен белег за оригиналност, то той трябва да е на особено място или почти незабележим, за да бъде труден за фалшификация. А за да разбере дали има такъв, трябва ходене при часовникар и хвърляне на още пари.

  7. #7
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от MoonWatcher Виж мнението
    Можеш, но в магазина за джунджурии в мола или пък в OLX едва ли някой ще се довери на човек, продаващ часовник за 1000 лева. Най-гарантирано оригинален часовник се купува от магазин на компанията производител или от сайта им, де... Иначе ако има някакъв различителен белег за оригиналност, то той трябва да е на особено място или почти незабележим, за да бъде труден за фалшификация. А за да разбере дали има такъв, трябва ходене при часовникар и хвърляне на още пари.
    нъц
    забележими са
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #8
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от MoonWatcher Виж мнението
    Можеш, но в магазина за джунджурии в мола или пък в OLX едва ли някой ще се довери на човек, продаващ часовник за 1000 лева. Най-гарантирано оригинален часовник се купува от магазин на компанията производител или от сайта им, де...
    бля бля бля
    в заложните къщи е пълно с оригинални
    особено в тия до казината

  9. #9
    Часовникът е купен от американски сайт за 900лв. Само, че това беше преди повече от месец и името му ми избяга. http://www.prikachi.com/images.php?i...2/8972512F.jpg http://www.prikachi.com/images.php?i...5/8972515J.jpg http://www.prikachi.com/images.php?i...7/8972517F.jpg

  10. #10
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    би трябвало да има документи, часовници за по 100лв са задължително с документи и номер

  11. #11
    Няма такова нещо като оргинален часовник! Има часовници с оргинална марка която повишава 60-70% цената на часовника!
    Ето например аз лично продавам часовници www.stylishwatch.tictail.com , и не мисля че някой би се оплакал от качеството или нещо подобно!

    Давам пример с телефоните... така наречената голяма марка за телефони- SAMSUNG се разработват в Китай, нима да не са оргинални!?

  12. #12
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    http://versace.certilogo.com/
    Тук се проверява автентичността. Търсиш някакъв 12 цифрен код дето да започва с CLG, трябва да е на картонче или нещо такова. Повече инфо: http://www.versace.com/international...henticity.html

  13. #13
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Марки, които правят гащи, не правят часовници. Дори и да е оригинален, като механизъм няма да е нищо особено - китайски, Citizen или Seiko

  14. #14
    Голям фен Аватара на HardJ
    Регистриран на
    Nov 2015
    Мнения
    735
    Хора вие сте луди Имам голяма мания с часовниците и хвърлям големи пари за тях, като разбира се , че има истински часовници . Тогаво защо хората продължават след толкова години да плащат по 30000-60000 за часовник ако само пишеше Rolex . Всичко е до качество и майсторлък Относно твоят часовник не ми изглежда много оригинален попринцип часовниците на Versace под циферблата имат код и пише къде е произведено часовничето, на винта им има логото на Versace
    И да Versace нямат собствен механизъм предимно ползват класическият ETA 2824, който е Swiss не е японка
    И един съвет ако си купуваш часовник само от оторизан търговец или бутик, като винаги трябва да имаш документи, печат и сертификат на купувача
    Последно редактирано от HardJ : 12-02-2016 на 06:28
    "Gold, Money, Bitches Im So Used To This"
    - Future

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си