.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1
    Повече от фен Аватара на Неймар
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    344

    Видео карта за компютър

    Извинете че питам . Сигурно е глупав въпрос но ?

    Баща ми ми поръча за коледа видео карта GTX 750Ti имали някаква вероятност да не ми тръгне тя на компа ?

    Дъното ми е - ASRock FM2A58M-VG3+

  2. #2
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ако захранването ти не е някъв китайски ташак, дъното е без значение
    и по-добре беше да ти вземе AMD видео

  3. #3
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    по-добро от nvidia Няма... AMD е компромис

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Неймар
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    344
    ЕЕЕ момчета недеите сега така !

  5. #5
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ей ти нвидиа, то не е и смешно, събрали някви чаркове в обща кутия и го пуснали на пазара като нов продукт
    https://www.kaldata.com/%d1%85%d0%b0...80-233519.html



    Модерирано.
    Последно редактирано от Indistinct : 01-22-2017 на 06:36

  6. #6
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    аз ти говоря за видео карти, то nvidia имат и конзола
    AMD само за процесори (: те винаги са били догонващи във всичко но им предпочитам процесорите пред интел, щото без проблем си правят 5GHz (FX сериите)
    Последно редактирано от xXxAngerfisTxXx : 12-20-2016 на 12:51

  7. #7
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Слота е PCI Express x16, сигурно повече от 90% от видеокартите теоретически биха станали, така че това е най-малкия проблем. При компютрите което влиза в слота - то става

    Обаче имаш други по-съществени проблеми. Ето: https://youtu.be/6oeboM2HofQ?t=129 - мястото за видеокартата е най-ниско долу и е малко. Трябва да е някоя физически тъничка карта, да може да влезе и да може вентилатора все пак да си взима въздух.

    Например тази няма как да влезе там - https://ardes.bg/product/gigabyte-ge...d5oc-1gi-62133
    Въобще тези над 200 лв са все дебели и автоматично ги изключваме.

    Обаче и захранването ти е накакво... според информацията тук https://www.acer.com/ac/en/GB/conten...l/DT.SZLEK.011 е само 65W. За един нормален компютър на който захранването си му е вътре, най-слабото дето видях е 180W, или почти 3 пъти повече от твоето. А стандартно захранванията са по 500W. Естествено това не значи, че компютъра толкова ще харчи постоянно, това е максимална мощност някаква.

    Не мисля че имаш много резерв с твоите 65W, така че ти остава да гледаш само най-слабичките видеокарти - https://ardes.bg/komponenti/video-ka...&direction=asc Те са с по 18 или 19 вата, а следващите по мощност са с по около 30 вата. Никаква идея си нямам дали са по-добри от това което вече имаш, но са под 100 лв и сигурно можеш да си направиш експеримента

  8. #8
    Prostaka
    Guest
    Здр.аз съм с а85х дънце само,че и мога да ти кажа,че видео картата няма ядове да тръгне щом дъното има pci-e слот .Захранването ако е читаво а не някой китайски боклук за 20лв няма да имаш ядове,ботълнек едвали ще имаш толковя слабо цпу за да го има така,че действай смело

  9. #9
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Темата е от миналата година и автора едва ли вече се интересува. Обаче някой беше задал нов въпрос в темата за един евтин евтин настолен комп и аз на това съм отговорил. После този коментар мистериозно изчезна и остана да виси само моя отговор, който вече не изглежда по темата

  10. #10
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Навремето бях фен на AMD, за съжаление в последните години се насраха подобаващо и преминах изцяло към nVidia. Дори за workstation предпочитам Quadro пред FirePro. Все пак в бюджетния клас може би AMD имат по-добри попадения.

  11. #11
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ако нямаш нужда от Cuda, АМД винаги е по-добрия избор
    сега съм с куадро, но като я сравнявам с модел на амд от същата година, същото количество и вид памет и ширина на шината /който не мога да ползвам, щото иска много ток/ разликата почти във всичко не е в полза на нвидиа, при OpenCL разликата е 4 пъти в полза на Амд, а цената на амд е към три пъти по-ниска

  12. #12
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Аз лично преди години се разочаровах тотално от драйверите на десктоп картите на АМД и тогава се насочих към nVidia. Последните години ползвам тях и не съм имал особени проблеми. В момента ползвам GTX970 и K4000. Нямам впечатления от еквивалентно FirePro, но един приятел имаше известни проблеми с една бройка.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си