.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15

Тема: Куче

  1. #1

    Куче

    Нямах идея в кой раздел да публикувам темата, така че ако съм сбъркала мястото, предварително се извинявам!
    От два дни вече имам куче - кокер шпаньолче, родено на 22.11.2016. (тоест е на 34 дни). Към момента я гледам в апартамент и не ми е позволено да я извеждам до март месец 2017-та година заради ваксините против бяс и прочие, които и предстоят.
    Идеята ми е, че тези два месеца, през които ще я гледам само вкъщи, трябва да я науча да ходи до тоалетна на правилното място - пелени, които ни дадоха от ветеринарната клиника. Ще помоля някой с опит да ми помогне и да ми даде съвети както и за тоалетната, така и за самото възпитаване на кученцето.
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    следващия път не питай в разни форума а в клиниката понеже в нета има много идиоти

    не и позволявай да спи при теб
    винаги и бъде контра не и угаждай в началото така ще разбере че командваш ти и няма да има своеволия

    кучето не разбира какво му говориш то разбира интонацията като се караш или я хвалиш наблягай на нея

    може да използваш гранулите като награда когато отиде до тоалетна на правилното място и когато не отиде там където трябва и се караш в момента на белата 2 мин по-късно кучето няма да разбере какво се случва
    висок тон потупване по дупето така ще разбере че е сгрешило

    не сменяй храната няма нужда от разнообразие не давай консерви и тн да си кара само на гранулите

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    следващия път не питай в разни форума а в клиниката понеже в нета има много идиоти

    не и позволявай да спи при теб
    винаги и бъде контра не и угаждай в началото така ще разбере че командваш ти и няма да има своеволия

    кучето не разбира какво му говориш то разбира интонацията като се караш или я хвалиш наблягай на нея

    може да използваш гранулите като награда когато отиде до тоалетна на правилното място и когато не отиде там където трябва и се караш в момента на белата 2 мин по-късно кучето няма да разбере какво се случва
    висок тон потупване по дупето така ще разбере че е сгрешило

    не сменяй храната няма нужда от разнообразие не давай консерви и тн да си кара само на гранулите
    Първите нощи я оставях долу до леглото ми, в нейното си кошче, но тя скимтеше и виеше. Преди един ден я оставих да си вие, мислех си, че ще се умори и ще спре, но тя си продължи, докато просто не издържах и не я прибрах при мен на леглото. Някои ми казаха, че понеже е много малка все още, иска да спи до някого, но през деня си спи съвсем сама без никакъв проблем, даже си ляга самичка.

    Относно наградите, когато направи нещо правилно, мога ли да и взема някакви кучешки бисквитки или нещо подобно? Защо не ми препоръчвате да сменям гранулите отвреме-навреме с консерви/пастети и прочие?

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    не я пускай да спи при теб нека вие трай там няколко дни

    може да вземеш всякакви лакомства никой не те спира но може да се раздразни стомаха и да се прецака цялата схема

    относно разнообразието много е вероятно да откаже гранулите и да започне да иска само консерви

    също така пак може да раздразниш стомаха
    с какво го храниш като марка и тип

  5. #5
    Храня я с "Hill`s" за малки кученца.

    Разбрах за спането.

    Докато си играем започва да ръмжи. Да и се карам ли за това - не знам дали го прави на игра или не.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Наистина не му сменяй гранулите, харесай му някакви и само такива да яде. Моя от много разнообразие вече не иска да яде чисти гранули.
    За леглото те пробва, докъде и как може да те манипулира. Остави я, не и обръщай внимание и след най-много две-три нощи ще спре да скимти.
    Моят го учих на команди с неговите си гранули, докато все още ги ядеше Не е нужно да му вземаш нещо кой знае какво. Можеш да го поощряваш от време на време с пресован кокал. Хем там ще си чеше зъбите, защото скоро ще почне много да хапе, хем ще се занимава сам. А за тоалетната- има едни специални подложки, които са напоени с нещо ли, не знам точно, и кученцата ходят там където поставиш тази подложка. Питай в някой зоомагазин, там ги продават

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от stelomax Виж мнението
    Храня я с "Hill`s" за малки кученца.

    Разбрах за спането.

    Докато си играем започва да ръмжи. Да и се карам ли за това - не знам дали го прави на игра или не.
    Не и давай да те ръмжи, в бъдеще ще стане голям проблем.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Наистина не му сменяй гранулите, харесай му някакви и само такива да яде. Моя от много разнообразие вече не иска да яде чисти гранули.
    За леглото те пробва, докъде и как може да те манипулира. Остави я, не и обръщай внимание и след най-много две-три нощи ще спре да скимти.
    Моят го учих на команди с неговите си гранули, докато все още ги ядеше Не е нужно да му вземаш нещо кой знае какво. Можеш да го поощряваш от време на време с пресован кокал. Хем там ще си чеше зъбите, защото скоро ще почне много да хапе, хем ще се занимава сам. А за тоалетната- има едни специални подложки, които са напоени с нещо ли, не знам точно, и кученцата ходят там където поставиш тази подложка. Питай в някой зоомагазин, там ги продават
    :ДДД Ах, с манипулатор си имам работа значи. хДД
    Добре, много благодаря за предложението относно подложките, ще потърся утре.
    И ми стискайте палци за спането. :Д

  9. #9
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    напоени са с феромони има и такива капки също

    иначе съм ветеринар хилс е много добра храна
    иначе сега всичко е на игра но после няма да е много важно да разбере че не командва тя

    и най-важното сресвай я още от сега

  10. #10
    Значи, продължавам да я храня с гранули, взимам такива подложки, напоени с феромони, не и позволявам да ме манипулира и ръмжи и започвам да я сресвам.
    Благодаря ви!

  11. #11
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    може да използваш гранулите като награда когато отиде до тоалетна на правилното място и когато не отиде там където трябва и се караш в момента на белата 2 мин по-късно кучето няма да разбере какво се случва
    висок тон потупване по дупето така ще разбере че е сгрешило
    и след три месеца ще трябва да повтори всичко, за да го научи да пикае навън

  12. #12
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    и след три месеца ще трябва да повтори всичко, за да го научи да пикае навън
    точно така
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  13. #13
    А след ваксината за бяс, тоест последната, по колко пъти на ден трябва за я извеждам?

  14. #14
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Поне два пъти на ден.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Поне два пъти на ден.
    Добре, благодаря!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си