.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718

    Дискусия относно миграцията

    Винаги ми е била много интересна тази тема, как се чувстват хората, които напускат страната ни, по каквато и да е било причина. По темата може да се говори много и има много привърженици на тази идея, както и такива, които не я одобряват, дори са твърдо против. Това не ме интересува честно казано и не мисля да питам кой е "за" и кой "против", нито.
    Напоследък си мисля, че искам да разнообразя с живота си, имам голямо семейство тук, но искам да отида някъде сам. Буквално или пък с още някой близък приятел, но не повече. Искам да сменя средата, може би дори континента и най-вече хората. Не защото не ги харесвам, напротив, освен семейството, имам и няколко много близки приятели, както и цяла дузина познати (за маса ), на които не отдавам чак такова значение, но искам да отида някъде, където не познавам никого. Да усетя какво е да нямаш опора, да бъдеш нов, да трябва да се приспособяваш към различни условия, култури и ежедневия. Пътувал съм доста и съм се замислял, но никога не съм можел да си представя, какво ще е, ако не е просто екскурзия, а началото на нов един нов етап от живота. В ума ми се въртят най-различни дестинации, някой от които дори не харесвам . Освен майчиният, английският ми език е на доста добро ниво... и дотук . Това малко стеснява избора ми, тъй като не знам дали бих рискувал, освен всичко друго, да уча дадения език на място . Не ме интересува климата особено, стига зимните условия да не прекаляват, поради което Норвегия и стр. са доста надолу в листата ми. Англия, Австралия, Китай, Тайланд, Чили, Куба... Като цяло в Европа не зная дали бих се спрял на нещо друго освен ЮК, а другите държави, които изброих, освен Австралия, така наредени, са като такива от третия свят, но въпреки това смятам, че на такива места, в Азия, Латинска Америка и дори Африка, европейците са доста по-уважавани, като хора и биват ценени, дори ако щеш заради самия им произход. Ако след представянето на моята особа, в Англия например или Германия ме приобщят към групата от мургавите, необразовани емигранти, прииждащи от източна Европа, то в Китай примерно или Тайланд виждат един европеец и почти не правят разлика дали е от България или Унгария, да речем. От това, което съм видял, уважението, което изпитват към европейците е голямо, пък и с местните жени да речем определено бих пожънал голям успех Това последното в кръга на шегата разбира се. Общо взето, не са малко плюсовете, които естествено вървят и с минусите, каквито са престъпността и мн. мн. други неща. В Китай обаче англоговорящите са далеч по-рядко срещани, отколкото в Япония, например, но там икономиката и самият начин на живот са доста по-различни. По-скъпо е, както цените, данъците, наемите и всичко останало, както и заплащането... Доста има да пиша по тези въпроси, но не виждам смисъл да продължавам, защото целта ми е да видя гледната точка на останалите хора, моята си е за мен и вече преразгледана десетки пъти :Д
    Та, какво мислите за тези държави, може и съседни около тях, ежедневието там и всичко останало, а ако някой е дори по-запознат, ще се радвам да чуя, както и за всичко останало, което би било от полза на някой, решил да си вземе еднопосочен билет.
    Los Merengues...

  2. #2
    Искам да сменя средата, може би дори континента и най-вече хората
    най-често живеенето в чужбина не е авантюра, дори да си заминал точно по тия причини.
    ако постоянно ще искаш да живееш там, приготви се за проблеми. адресни регистрации, дискриминация и т.н.
    ти имаш ли приятели китайчета, виетнамчета, роми или др. малцинствени групи, които ги има в БГ? не, нали.
    тогава защо очакваш някой от англия да иска да е приятел с теб.

    като цяло е по-сложно и по-гадно, отколкото изглежда. не е толкова екзотично и приятно.
    пък и битовизми има навсякъде.

    но да, стандартът е по-висок, определено, но и бачкането е повече.
    да, това за европа.



    за другите страни нямам поглед, освен че в Куба, може и да те оберат, ако разберат, че си европеец и чао с уважението.
    не знам. в розов свят живееш.
    не че всичко е черно и гадно, но едно преместване, особено за постоянно (не просто туризъм/авантюра) има много особености, не всички от които положителни или екзотични.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си