.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Повече от фен Аватара на Anastasiq5910
    Регистриран на
    Jun 2013
    Мнения
    308

    Red face Добавки при спорт

    Здравейте,
    От доста време тренирам (година и нещо) ,но не съм приемала никакви добавки.Аз тренирам за не за да имам кой знае какви мускули като бодибилдър отец ,но да съм добре оформена.Та се чудех да си купя ли нещо ,някаква добавка .Случайно попаднах в един форум на тема ,в която споменаха БЦАА и ми се сториха доста добре,но пише ,че стимулират покачването на мускулна маса .Да не би да стана като някаква бодибилдър на ,ако ги пия .Вие бихте ли ми препоръчали нещо?

  2. #2
    Ма ти и да искаш големи мускули, пак няма да имаш дори и да пиеш
    На кратко всичко е до правилно хранене, тренировки и възстановяване. Хранителните добавки въобще не са необходими и ползата от тях е почти никаква. Да те могат да спомогнат съвсем малко за дневният ти прием на макронутриенти, но пак остава голяма част която трябва да си набавиш чрез храна. Целта от тях е просто фитнес индустрията да печели пари от хората, които се заблуждават по предлаганите стоки и ги купуват.

    Специално за БЦАА-то - това разграден протеин. Една доза ти е 20-25 грама, ако тежиш примерно 60 кила на ден трябва да приемаш 120-130 грама на ден. Две дози да пиеш пак ти остават 70-80 грама от храна. Дозата е към 120 калории, да кажем че калорииният ти излишък на около 2600-2800 калории. Две дози са ти 240 калории, как с тази добавка ще качиш маса ? Остават ти над 2300 калории които да си набавиш от храна.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си