.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Въпрос относно кучето. Отново.

    Здравейте!
    На 24.12 си взех кученце, кокер шпаньол, родена е на 22.11.2016. От вече близо седмица е у нас, но мирише ужасно! Дъхът и е отблъскващ, козината също не мирише особено добре. За дъха знам, че се продават разни пасти за зъби, таблетки, спрейове и пр; та мисълта ми е кое бихте ми препоръчали? Бях чела някъде, че е почти невъзможно зъбите на кученцето да се измият с кучешка паста за зъби (заради това, че мърда и шава прекалено много). А относно самата козина, кога най-скоро мога да я изкъпя? Второто и вътр. обезпаразитяване е на 3.01.2017, първата и ваксина е на 10.01.2017, втората и ваксина е на 24.01.2017, а третата на 24.02.2017. Някой ми беше казал, че мога да я къпя чак десет дни след последната ваксина, друг - след първата. Кое е по-правилно?

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Моя господинчо го взех сравнително голям, всички ваксини му бяха бити вече. Но не виждам каква е логиката да се чакат всички ваксини, че да го изкъпеш. Аз бих го изкъпала, правата да си го кажа . Ако му мирише устата има някакви кокали за почистване на зъбките и подобряване на дъха, но такива не съм му купувала на моя. Слава богу нямам такива проблеми
    Последно редактирано от anonimna:D : 12-31-2016 на 09:34

  3. #3
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    можеш да я къпеш след 6тия месец иначе рискуваш да и докараш кожни болести


    самата кожа има мастен защитен слой който се отмива при къпане и така остава незащитена и това води до спад на имунитета

    което значи че или няма да има ефект от ваксината или ваксината ще го нападне и убие понеже е жива зараза

    относно дъха там бих искал да го прегледам даже не е нормално да има лош дъх на такава възраст
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    относно дъха там бих искал да го прегледам даже не е нормално да има лош дъх на такава възраст
    Какво би могло да и има?
    Четох, че неприятната миризма е съпроводена и с пожълтяване на зъбките в основата им. Нейните обаче са си чисто бели.

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    гастрит бъбречни проблеми проблеми с венци и зъби простудни заболявания много неща може да са
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 026
    Що не идеш на ветеринар

  7. #7
    Banned Фен
    Регистриран на
    Dec 2016
    Мнения
    281
    Цитирай Първоначално написано от muhatacece Виж мнението
    Що не идеш на ветеринар
    Да защо по-дяволите не заведеш животното на ветеринар?

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от muhatacece Виж мнението
    Що не идеш на ветеринар
    Водих я, казаха ми, че и няма нищо, дори не и помирисаха дъха.
    Не си мислете, че ще се обърна към интернет, ако нямах причина.

    Относно банята, питах трима ветеринари. И тримата ми дадоха различни отговори - след първата ваксина, след втората ваксина и след като навърши три месеца.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си