.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Аватара на The Bosss
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    6

    Подарък - екскурзия

    Здравейте, отдавна искам да направя подарък на нашите - екскурзия до Плитвишките езера и до водопадите Крка за около 2, 3 или 4 дни(зависи). Идеята ми е да не купувам ваучери за екскурзията или пък да ходя в туристическа агенция, а да я организирам сам от финансова гледна точка(откъде се тръгва, през кои градове или държави се минава, кои места се посещават, билетни такси, музеи, хотели...всичко да е платено и уредено). Разполагам с до 300 или 400 лева, ако е възможно и по-евтино да излезе ще е супер...стига да не са в еднозвездни хотели с пропукани стени и течашти покриви Въпросът е там, че не съм ходил в тези държави и не знам къде какво има, не знам забележителностите и абсолютно нищо не знам. Та се питах ако някой някога си е правил подобна екскурзия дали би могъл да ми сподели маршрута и посетените места. И също така ако някой знае някакви забележителности в тези държави и градове, ще му бъда благодарен ако ми разкаже. P.S. търсих в гоогле много за известни и интересни места, но излизат едиствено музеи и паметници на културата. Благодаря предварително!
    Истинско щастие е да имаш семейство,
    което да те разбира така както приятел,
    и приятели, които да те подкрепят така както семейството ти.

  2. #2
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    ехо, супер идея имаш!
    Като за начало - автобус или кола?
    Ако е кола - прецени дали могат да изминат това разстояние наведнъж или трябва да спрат по пътя да нощуват някъде (да организираш къде)
    ако не са на бензин - да локализираш газ/метан станции по пътя.
    Принтирай им карти и инструкции, ако нямат gps
    Автобус - пак внимателно планираш къде се прекачват за хотел/езера

    Хотел - в зависимост от това дали са с автобус или с кола - ако са с автобус - да е задължителноблизо до атракцията.
    Ако са с кола - зависи какъв тип хора са - може да е курортно, градско или в природата - във всеки случай, извън сезона си, очаквам да няма хора и да е евтино + по летните курорти да е мъртвило и да няма отворени заведения.
    trip advisor -тук има всички атракции навсякъде, с коменари и можеш да се ориентираш за локация, работно време и цена
    airbnb - ако са по-"оправни" - самостоятелно място е ок. ако не - можеш да им наемеш стая при някого - чети коментарите - дано вашите говорят английски - хората на място могат да ги инструктират и да ив разкажат интересни неща
    booking.com - и на хотел е лесно, можеш директно да се храниш там
    google maps - има локален - градски и междуградски - транспорт въведен в доста държави, не знам за хърватска
    numbeo - да се ориентераш за цените
    локални приложения за градски транспорт и такси
    потърси комбинирани туристически карти за безплатни билети или намаления

    и най-важното - планирай малко места с повече време престой - няма нужда от стрес и бързане

    успех!
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #3
    Аватара на The Bosss
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    6
    Благодаря ти много за информацията
    Истинско щастие е да имаш семейство,
    което да те разбира така както приятел,
    и приятели, които да те подкрепят така както семейството ти.

  4. #4
    Разгледай този сайт https://pochivka.bg/ . Може да получиш много информация за различни хотели, забележителности, ресторанти и всичко друго, което те интересува. Успех, дано всичко мине добре с организацията и да си изкарат много хубаво.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си