.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Любовен съвет !?!

    Приятели,нуждая се от съвет. Аз съм на 19,а приятелката ми на 16. От 5 месеца сме заедно и не ревнувах преди, но откакто почна да си пише с бившия си(около 2 седмици) ,нещо ми е супер неприятно. Тя си пише всеки ден с тоя,който ми е супер антипатичен. Каза ми ,че няма от какво да ревнувам,просто иска да поддържа връзка и да го пита за мнение от време на време,защото е важен човек за нея. Добре де,ама на мене ме дразни,та той и е бивш. Не искам да поддържа връзка с бившите си,както аз не поддържам връзка с моите ,така и тя не искам да е в контакт.Все пак една връзка се гради на доверие, но искам съвет как да постъпя и въобще може ли бивши да бъдат приятели ??

  2. #2
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Бивши могат да бъдат приятели, стига да е минало достатъчно време от края на връзката и да не е била толкова задълбочена, че още да има същите чувства като преди от нечия страна. И какви съвети ще иска от този, за вашата връзка ли? Тогава със сигурност не е редно да си пишат. Сподели ѝ, че не ти е приятно да общува с него. Принципно не е толкова фатално, стига общуването им да не прекачва някои граници. Само че много често се прекрачват тези граници. Ако не спре да контактува с него въпреки разговора ви и усетиш, че нещата се задълбочават, не си затваряй очите и постави ултиматум пред девойката.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  3. #3
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    да си говорят, не е лошо - обаче това с мнението ми звучи малко - дано си има собствено
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  4. #4
    Ами казах й и тя започна да говори,че няма страшно .. Връзката им е приключила около 3-4 месеца преди да започне нашата. Не разбирам. Каза също така,че иска мнението му,защото винаги можел да й даде различна гледна точка или да я зашлеви с шамар от думи за нещо. Сложничко си е. Ако я оставя така и накрая тя се влюби в него отново ще си изям главата от яд.

  5. #5
    Аз лично не поддържам абсолютно никакъв контакт с бивши, най-малкото от уважение към приятеля ми (който си ми е много ревнив). Обясни й че каквото и да ти каже на теб не ти е приятно, поне не знам да ти позволи да четеш какво си пише с него ако усетиш че държи до такава степен да си пише с него. Тя 16 ти 19, я той на колко е? Да не е нейн набор?

  6. #6
    Ами по принцип гледам какво си пишат(пълни глупости). Бившият й е на 21-22 ,голям е доста. Не знам как са имали нещо изобщо. Не очаквам да ме разбере и да спре да си пише с него . На нея й е приятно да си пише с него ,защото по нейни думи той я разбирал. Абсолютно сбъркана история,ще й поставя ултиматум -аз или той и да видим !

  7. #7
    Поставяй, тва вече не е особено нормално. Като й е толкова приятно за кво е скъсала с него изобщо. Мале, ако приятеля ми си пишеше или имаше какъвто и да е контакт с някоя от бившите си (и аз не оставам назад по ревнивост) Е ето ти идея питай я ти да си пишеш ли с твоя бивша, зависи как ти отговори ще разбереш колко into връзката ви е и колко into тоя педал (бившия й).

  8. #8
    В началото ми каза да не и лайквам снимки(на бившата ми),както и да е спрях. А сега тя се пише с нейния.Казва ми,че го харесва просто като приятел,но сега ще видя дали ще спре да общува с него.

  9. #9
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    Аз пък пазя контакт с някои от бившите си,даже смея да кажа,че имам приятелски отношения.И не смятам да се събирам с някой,нито имам чувства,просто сме продължили напред,имаме си уважението като възрастни хора,но пак да започнем да се занимаваме е абсурд.
    Това с ултиматума никога не съм го подкрепяла.Всеки човек има право на собствени решения и избори.Проблемът в цялата история е,че ти просто нямаш доверие на приятелката ти и не си сигурен колко здрава и вашата връзка.Ако беше сигурен и в двете,никак нямаше да се впрягаш.Аз бих казала,че щом знаеш за това и си виждал какво са си писали,няма какво толкова да се филмираш.Ако имаше за какво,щеше да е гузна и да крие от теб.В крайна сметка ти преценяваш дали й имаш доверие или не.В случай,че й нямаш,параноята няма просто така да се изпари във въздуха.

  10. #10
    Различно мнение ,което и ми трябваше.Доста е вярно ,но само да вметна следното,да си пишат всеки ден,да излизат,да говорят по телефона. Ти това ли правиш с бившите си?

  11. #11
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Е то и аз съм в добри отношения с всички бивши без един и си пишем и помагаме при нужда, обаче да искам съвети за сегашната си връзка (в случай когато има такава), не бих си позволила.
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  12. #12
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    Цитирай Първоначално написано от Denzo Виж мнението
    Различно мнение ,което и ми трябваше.Доста е вярно ,но само да вметна следното,да си пишат всеки ден,да излизат,да говорят по телефона. Ти това ли правиш с бившите си?
    Не,не излизаме всеки ден.Просто сме в добри отношения,от време на време се чуваме и се е случвало да си говорим за настоящите ни връзки,но от чисто човешка гледна точка.Чувства няма.Пак казвам,че става дума само за някои от бившите ми,с повечето не поддържаме никакъв контакт,защото нямаме какво да си кажем.Всичко зависи от човека.
    Аз също не крия от приятеля си,ако случайно се случи да се видя с някой от предишните и то именно за да му подчертая,че няма от какво да се притеснява.Проблем не сме имали в това отношение.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от LadyTerrible Виж мнението
    Не,не излизаме всеки ден.Просто сме в добри отношения,от време на време се чуваме и се е случвало да си говорим за настоящите ни връзки,но от чисто човешка гледна точка.Чувства няма.Пак казвам,че става дума само за някои от бившите ми,с повечето не поддържаме никакъв контакт,защото нямаме какво да си кажем.Всичко зависи от човека.
    Аз също не крия от приятеля си,ако случайно се случи да се видя с някой от предишните и то именно за да му подчертая,че няма от какво да се притеснява.Проблем не сме имали в това отношение.
    Права си, но да вметна ли че тя е на 16, мисленето й далеч не е чак толкова зряло. Well idk, но си е тегаво да е в такава ситуация. Той може и да й има доверие ама дали има доверие на тоя бившия, че няма да реши да направи ход?

  14. #14
    Ами доста се двоумя, какво да правя. Мога да свикна с това, че си пишат ,но разходки,кафенца,разговори и разни такива тотално и забранявам. Тя невярвам да не го приеме и да не ме разбере. Няма да ми е приятно, но според мен няма да бъде за дълго това. Аз не вметнах това,че е на 16 нарочно, не е толкова зряла още,но със сигурност мисли доста по различно от момичетата на нейната възраст,та и по-големи. Съвсем скоро ще стане каквото ще стане и ще ви информирам за отговора. Благодаря за мненията!

  15. #15
    няма смисъл да забраняваш - няма да подейства
    най-много да почне да ти прави напук и още повече да се вижда с него
    ако си нямате доверие - разделете се
    така е най-добре и за двама ви

  16. #16
    Че кой си ти да и забраняваш ? ГАДЖЕ ...
    Ако живеехте заедно е друго, обаче вие сте заедно и надали ще е вечено. Така че остави момичето да прави каквото си иска! Не си и господар! lol.
    На мойта приятелка с която живея 3г. не съм и '' забранил'' каквото и да е. Ако иска да ми изневери - ще го направи.
    Без значение дали и ЗАБРАНЯВАМ . Не мога да ви разбера такива хора.
    Имаш ли ташаци ?! Ако да - погледни се в огледалото и се запитай кво правиш .

  17. #17

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от pofff Виж мнението
    Че кой си ти да и забраняваш ? ГАДЖЕ ...
    Ако живеехте заедно е друго, обаче вие сте заедно и надали ще е вечено. Така че остави момичето да прави каквото си иска! Не си и господар! lol.
    На мойта приятелка с която живея 3г. не съм и '' забранил'' каквото и да е. Ако иска да ми изневери - ще го направи.
    Без значение дали и ЗАБРАНЯВАМ . Не мога да ви разбера такива хора.
    Имаш ли ташаци ?! Ако да - погледни се в огледалото и се запитай кво правиш .
    Ти добре ли си с главата?

  19. #19
    baby.11
    Guest
    Аз като момиче наистина се поставям на твое място и знам, че това е кофтии! Аз лично съм си останала в добри отношения с бившия ми, но това по никакъв начин не влияе на сегашната ми връзка, защото аз не си пиша с бившия ми както твоята приятелка прави! Мисля, че трябва да решите проблема заедно, защото както знаете чуждото мнение както помага така и вреди до някъде.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от pofff Виж мнението
    Че кой си ти да и забраняваш ? ГАДЖЕ ...
    Ако живеехте заедно е друго, обаче вие сте заедно и надали ще е вечено. Така че остави момичето да прави каквото си иска! Не си и господар! lol.
    На мойта приятелка с която живея 3г. не съм и '' забранил'' каквото и да е. Ако иска да ми изневери - ще го направи.
    Без значение дали и ЗАБРАНЯВАМ . Не мога да ви разбера такива хора.
    Имаш ли ташаци ?! Ако да - погледни се в огледалото и се запитай кво правиш .
    Както тя ми е забранявала аз да правя някои неща, така и аз мога да и забраня да прави това,което на мен не ми харесва.Така че аз съм се жертвал малко или много,за да бъде спокойна!

  21. #21
    Ще се проведе разговор тези дни на тази тема и ще видим какво ще стане. Реших да попитам просто ,за да разбера мненията на други,които са имали подобни проблеми или просто съвети. Както казах и по нагоре ще ви споделя какво е станало след разговора.

  22. #22
    Бе силнички ми се струват "аз ти забранявам, ти ми забраняваш" фразите. В моята глава никой не притежава някого дотолкова, че да му "забранява" каквото и да било. Приемам, че е израз и не влагаш буквалното му значение и продължавам по темата.

    Като цяло никой на никого не е длъжен и смятам, че това дали тя разговаря с бивши и предишни не е особен фактор в процеса на изграждане на доверието. Все пак тя не го е скрила от теб, не е избягвала темата, долкото разбрах дори е обяснила защо все още говори с него. Най-сигурния начин да загубиш един човек, е да му сложиш ограничения и условия. Бъди по-сигурен в себе си и нея и имай доверие във връзката си.
    whatever you are, be a good one.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от hardsoultosave Виж мнението
    Бе силнички ми се струват "аз ти забранявам, ти ми забраняваш" фразите. В моята глава никой не притежава някого дотолкова, че да му "забранява" каквото и да било. Приемам, че е израз и не влагаш буквалното му значение и продължавам по темата.

    Като цяло никой на никого не е длъжен и смятам, че това дали тя разговаря с бивши и предишни не е особен фактор в процеса на изграждане на доверието. Все пак тя не го е скрила от теб, не е избягвала темата, долкото разбрах дори е обяснила защо все още говори с него. Най-сигурния начин да загубиш един човек, е да му сложиш ограничения и условия. Бъди по-сигурен в себе си и нея и имай доверие във връзката си.
    По скоро нямам доверие на бившия й. Както казах супер антипатичен ми е и като държание, и като визия. Все пак ще и кажа,че не ми е приятно, а и тя знае,че не ми е. Последно ми каза за него,че иска да се развива,каквото и да означава това.

  24. #24
    Denzo: След като ти е неприятно тя би трябвало да се съобрази с теб по някакъв начин. На дали на нея ще и е приятно ти да си пишеш и да се чуваш с бившата ти.
    Пък и какво общо иска да има с някой, който до 1-2 години вече може да е женен и да има деца дето се казва?!
    Здравей - здрасти с бивши съм съгласен, но така всеки ден да си пишат и тя да го пита "Защо е важен човек за нея?!" как мислиш...дали е естествено и нормално.
    Ако момичето ти е свястно ще прекрати отношенията си с въпросния, щом всичко е приключило не виждам къде е проблема.
    Не става въпрос да я ограничаваш, а това, че ти се чувстваш зле от цялата тая работа. Ако ти си и приоритет и те обича...ще спре. Ако ли не...замисли се два пъти. Днес бившия, утре колегата ти от работа...мисли и в бъдеще.

    Гледайте си приятелите, които имате сега бе, момичета. Какво се сте втълпили в бивши или други, които харесвате тайно и ги заглеждате. После пък момчетата били виновни, ние сме се заглеждали по други и т.н.
    Едно момче...никога не би ревнувало без причина. Ако за вас това е "сладко", за нас не особено приятно чувство. А колкото повече продължавате, толкова по-бързо ще дойде края. Както при момичетата е важно да са единствени...така и при момчетата.
    = x . x =
    fb.com/barowec

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от S8S Виж мнението
    Denzo: След като ти е неприятно тя би трябвало да се съобрази с теб по някакъв начин. На дали на нея ще и е приятно ти да си пишеш и да се чуваш с бившата ти.
    Пък и какво общо иска да има с някой, който до 1-2 години вече може да е женен и да има деца дето се казва?!
    Здравей - здрасти с бивши съм съгласен, но така всеки ден да си пишат и тя да го пита "Защо е важен човек за нея?!" как мислиш...дали е естествено и нормално.
    Ако момичето ти е свястно ще прекрати отношенията си с въпросния, щом всичко е приключило не виждам къде е проблема.
    Не става въпрос да я ограничаваш, а това, че ти се чувстваш зле от цялата тая работа. Ако ти си и приоритет и те обича...ще спре. Ако ли не...замисли се два пъти. Днес бившия, утре колегата ти от работа...мисли и в бъдеще.

    Гледайте си приятелите, които имате сега бе, момичета. Какво се сте втълпили в бивши или други, които харесвате тайно и ги заглеждате. После пък момчетата били виновни, ние сме се заглеждали по други и т.н.
    Едно момче...никога не би ревнувало без причина. Ако за вас това е "сладко", за нас не особено приятно чувство. А колкото повече продължавате, толкова по-бързо ще дойде края. Както при момичетата е важно да са единствени...така и при момчетата.
    Ами както казах, аз с бившите си не поддържам контакт заради приятелката ми,защото тя ми каза да не го правя,още повече,че ми каза да не лайквам снимките им,не ми беше никакъв проблем това,но смятам,че моето си е по-сложно и си е по нормално да ревнувам. Мога да се съглася само на чат с него.Нищо друго към този момент. Такива разговори,излизания - не,мерси.Относно това не може да ми изневери,това го изключвам напълно,тя ме обича повече от всичко,а никой не казва такива думи напразно.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си