.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 70
  1. #1

    противозачатъчни и акне

    Здравейте.Имам акне,което се завърна с нови сили.Откриха ми ,че имам поликистозни яйчници и от там идва проблема с вътрешните пъпки.Казаха ми да пия някакви противозачатъчни с буквата ''л'' бяха ,но не помня какви точно.Другата седмица ще ходя да ми ги изпише.Били са ниско дозирани не някакви силни като хлое и диане 35.Притеснявам се най-вече да не стана свиня майка от тях. . Преди време бях пила хлое и качих за година някъде около 4-5 кг,иначе ефекта е че ми повлияха доста добре върху кожата.Гинеколжката ми каза ,че няма как да напълнея от тези новите защото и не са силни. Чета по форумите за хора които са качили доста килограми от такива хапчета за килограми + 10 и нагоре.

  2. #2
    Голям фен Аватара на KaRiNa.Ni
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    657
    Ако са по-благоприятни и нямат такива странични ефекти ги пий! Ако четеш в нета със сигурност,ще си откриеш и рак на някой орган,за това е мнението на лекарите,а не да си правиш труда,да четеш мнения,които нямат нищо общо с реалността!
    Всеки организъм е различен и въздействието на лекарството преминава по различни начини.

  3. #3
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Пробвай да си пригодиш хранителния режим и пробвай да се движиш повече, ако усетиш, че напълняваш.
    По принцип май това се получава от задържане на вода и увеличаване на апетита, но може да не се случи при теб с новите хапчета.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  4. #4
    Аз навремето имах акне и то се появи от противозачатъчни. После видях зор докато се оттърва. И при теб е доказателство, че нещо в организма не е ред и не работи както трябва. Следователно трябва да се действа вътрешно. Аз съм много против противозачатъвните и тяхната употреба.
    На мен какво ми помогна. Поради хроничен цистит, който борих започнах да пия гел от алое. Добавих добавка от вит. А, Е и селен. Лека полека нещата си дойдоха на мястото. До ден днешен си пия алоето, че и половината домочадие за различни проблеми. Дъщерята на моя позната преди години си е оправила кистите с тази комбинация без намесата на лекарства. Само че отнема повече време, все пак са добавки и всеки организъм е различен.
    Друг съвет, който мога да дам е да намалиш сладките и млечни продукти. Сладкото много влия върху акнето.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Темата е стара, но. Аз се изпъпчих от противозачатъчните. Четох хиляди мнения по английски и български форуми и при всички като че ли нещата ще се оправят, когато организмът ми се пригоди към хормоните т.е. след няколко месеца. Чувствам се като пубертетка, срам ме е от кожата ми и се депресирам. Не са фрапиращи пъпки, но са болезнени, не особено видими, но зачервени и подкожни всички около устата (където е хормоналното акне ппц). В моменти като този мразя да съм женска.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  6. #6
    Точно и на мен от тях ми бяха излезли пъпки. С хормоните шега не бива и хич не съм им привърженичка на тези хапчета. Изобщо с хормонални таблетки много трябва да се внимава. Ако не ти е крайно наложащо да ги пиеш ги спри.

  7. #7
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Аз си ги спрях първия път на своя глава и гинеколога ме нахока и ми изписа други, от които уж няма да се изпъпчвам. Ама не. Сега съм първа опаковка на новите и същата работа. Налага ми се, за съжаление. А толкова се хвалех, че никога няма да пия противозачатъчни. КАКВИ ЛИ НЕ ЖЕРТВИ ПРАВЯ, ЗА ДА ИМАМ ЧАВЕ : |
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  8. #8
    Те лекарите само това знаят. Каквито и да са противозачатъчните - бъркат хормоните. Аз споделих на мен какво ми помогна. Дано бързо да се оправят нещата при теб

  9. #9
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ако имах какъвто и да е друг вариант - веднага, но нямам. Имам поликистоза и искам да си съхраня яйчниците докато забременея. Гинеколозите действитно много обичат хормоните, но в случая са належащи. Самият той ми каза, че след като родя няма да има нужда от толкова следене и хормони, защото най-вероятно ще ми мине заради детето (след като разбрах за този проблем, научих че адски много жени са го имали и им е минало след раждане). И така : |
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  10. #10
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Чувствам се като пубертетка
    хехехех
    то не е като да не изглеждаш като 15 годишна
    тъкмо сега си изравнена емоционално и физически

  11. #11
    Бързо оправяне тогава и скорошно бебче, че да си дойде всичко на мястото

  12. #12
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    На мен не ми е забавно.

    gaburata, благодаря!
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  13. #13
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    съжалявам, ама с тва твое желание да имаш бебе, няква фикция ти е станало

  14. #14
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Нещо такова. Човек не мисли за нещата, които смята за даденост. Сега, когато ми се появи проблем с яйчниците е нормално да се замисля за тези неща. И всъщност не планирам докато не се дипломирам минимум. Просто започнах да искам : |
    Последно редактирано от Ivaaaaa : 05-29-2017 на 19:51
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  15. #15
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    искаш бебе
    искаш да правиш бебе
    или искаш да дундуркаш бебе

  16. #16
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Екзистенциални въпроси. Всичко искам. Вчера мами ме видя да си играя с кучето и каза, че щом съм способна да обгръщам с любов едно животинче така, ще полудея по чавенцето. И да, не знам защо го казвам, хаха.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  17. #17
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ако шиеш и дрешки за кучето, значи си готова

  18. #18
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Глупак : |
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  19. #19
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    не ме обиждай, че ще се наложи да го гледаш сама

  20. #20
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Мами така или иначе ще си го присвои : |
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  21. #21
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ако е грозно като мен, силно се съмнявам, че въобще ще иска да го доближи

  22. #22
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не, ще бъде красиво! -.-
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  23. #23
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    ако не е грозно, значи не е от мен
    ако вече си планирала всичко
    защо ме караш да се надявам

  24. #24
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Бащата не е важен, 99,99% си е мое затова няма да е грозно.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  25. #25
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Бащата не е важен, 99,99% си е мое затова няма да е грозно.
    От банка за сперма ли ще забременееш?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си