.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Задържане на менструация СПЕШНО!

    Здравейтв, аз съм момиче на 18г. Предстои ми операция за премахване на сливиците на 19ти. Отлагаме тая операция от ноември, а не мога да я отлагам повече, защото ми предстоят изпити, бал, след завършването ще работя, после университет.. Предната дата беше 9ти, но още не бях оздравяла от 28ми декември и отложихме. Обаче се очертава да ми дойде на 17ти, а по време на операцията не бива да съм в менструация, има риск от кръвоизливи. Обадих се на гинеколога, понеже не съм от града и нямам възможност да пътувам постоянно, да ми каже нещо за задържане или предизвикване на менструация, а той ми каза Дуфастон 3х1 до 18ти включително. Днес ми се обади опериращият лекар и каза да не взимам хапчета, а аз вече съм ги почнала от вчера. Каза ми обаче, че трябва да ги пия и една седмица след операцията, за да не прокървя.
    Въпросите са ми : с това лекарство ще се задържи ли наистина? Много ли ще ми се объркат менструациите?
    И малко въпроси за операцията, след нея боли ли, кога ви дават да пиете вода, имахте ли усложнения като температура, дълго възстановяване и ако се сетите още нещо по темата, ще съм много благодарна да споделите!

  2. #2
    В края на месеца ще стане точна година откакто ми махнаха сливиците. Няма да те лъжа, първата седмица доста боли после почва да те отпуска, но първата седмица са нечовешки болки и постоянно бях на течен аналгин. След операцията трябва да пиеш колкото се може повече вода но за съжаления аз почти не успявах от болки. Иначе аз нямах усложнения всичко мина много добре. Успех!
    on-line футболен мениджър

    http://www.shampioni.com/?pid=10750

  3. #3
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    - няма да ти дойде докато не го спреш
    - после цикъла ще ти е нормален (поне моят винаги е след дуфастон/оргаметрил)

    Успех за сливиците - много е неприятно на съзнателна възраст, и моите ги махнаха на 15-16
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  4. #4
    Благодаря Ви!
    Даже мисля, че няма да оздравея до 18ти, пресипва ми гласа.. Дано да се оправя, че ми се натрупаха много неща..

  5. #5
    Супер фен Аватара на NissaN
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 201
    Аз имах 3 сливици и третата я вадиха.

  6. #6
    За третата съм чувала, че не е така страшно като при двете в гърлото

  7. #7
    Petya16
    Guest
    На мен не са ми вадили нито една.Дори незнам защо се махат.

  8. #8
    Попринцип ролята им е да са като бариера, задържат вируси и бактерии, но когато се възпаляват, имаш чести ангини, или както аз имам стафилококи и се махат, защото когато сливиците не са здрави само вредят. Поне това знам аз..
    Днес бъх при гинеколога и ми каза след операцията да продължа до 24ти да пия Дуфастона.
    Обаче майка ми вчера ми се обажда да ми каже, че опериращия бил много ядосан, че не съм го питала дали да почвам дуфастона.. дано не ме овиква утре

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си