.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18

Тема: Помощ!

  1. #1

    Помощ!

    Депресиран съм. Нямам приятели. Не съм излизал от 3 седмици. От началото на ваканцията само седя пред компа, нямам приятели с които да излязам а най-тъпото е че цялата ваканция седях до късно на компютъра и ставах много късно и пропуснах всички празници дори и с семейството не съм прекарал много време. Вече немога и да заспя лежа в леглото по 8-9 часа в опита да заспа и пак немога и накрая става толкова късно че няма смисъл вече да заспивам. В училище общувам само с 1-2 приятели но не ме търсят извън училище а като ги поканя те винаги ми отказват. Наскоро се преместихме в нов апартамент и за пръв път имам собствена стая но е много депресиращо, по цял ден съм сам. Вече и с родителите ми не общувам много защото се виждаме за по много малко. мразя се и живота си мразя. но не само през ваканцийте е така и през другото време е така само дето и ходя на училище. живота ми е скучен. как да си направя живота по малко скучен, да си намеря приятели, да си оправя режима на спане, да прекарвам повече време с семейството???
    Моля ако имате някакви съвети да пишете.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Помогни си сам.
    Ако не можеш да промениш дадена ситуация, промени отношението си към нея.

  3. #3
    и как по точно?

  4. #4
    Намери нещо което на теб ти е интересно и го учи, като не излизаш. Така поне няма да си губиш времето.
    Запише се на фитнес - така ще излизаш поне по няколко пъти на седмица, като си ваканция.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Сприятели се с някакви съученици или съседи. Поне опитай.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от piavino Виж мнението
    Намери нещо което на теб ти е интересно и го учи, като не излизаш. Така поне няма да си губиш времето.
    Запише се на фитнес - така ще излизаш поне по няколко пъти на седмица, като си ваканция.
    Това съм намислил. Да си купя китара и да се науча да свиря. За да не си губя времето докато си намеря компания с която да излизам.

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от szantye Виж мнението
    Да си купя китара и да се науча да свиря. За да не си губя времето докато си намеря компания с която да излизам.
    За какво ти е тая китара?!
    Да седиш още повече време вкъщи ли?! Я не прави глупости!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Китарата няма да оправдае очакванията ти, изисква постоянство и доста работа. Добра идея е ако не спортуваш да се запишеш на нещо, фитнеса може да не е добър вариант, освен ако нямаш познати там. Отборните спортове сякаш действат по благоприятно на психиката, а и ще се запознаеш с нови хора.
    Последно редактирано от HiddenName13 : 01-14-2017 на 16:23

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от HiddenName13 Виж мнението
    Китарата няма да оправдае очакванията ти, изисква постоянство и доста работа. Добра идея е ако не спортуваш да се запишеш на нещо, фитнеса може да не е добър вариант, освен ако нямаш познати там. Отборните спортове сякаш действат по благоприятно на психиката, а и ще се запознаеш с нови хора.
    Не съм фен на спорта. на какво да се запиша? на шах?

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    За какво ти е тая китара?!
    Да седиш още повече време вкъщи ли?! Я не прави глупости!
    Предпочитам да се науча на нещо ново и да си имам друго хоби. Според мен е по добре да седя цел ден и да се науча да свиря от колкото да си губя времето във феисбук и ютуб. Така или иначе няма да се запозная с други хора поне като остарея да знам че съм научил нещо и съм правел нещо.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от szantye Виж мнението
    Предпочитам да се науча на нещо ново и да си имам друго хоби. Според мен е по добре да седя цел ден и да се науча да свиря от колкото да си губя времето във феисбук и ютуб. Така или иначе няма да се запозная с други хора поне като остарея да знам че съм научил нещо и съм правел нещо.
    Китарата няма да ти донесе повече социални контакти. Не се затваряй още повече в собствен свят, който не включва общуване с други хора! Ти просто заменяш единия социален затвор с друг!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Китарата няма да ти донесе повече социални контакти. Не се затваряй още повече в собствен свят, който не включва общуване с други хора! Ти просто заменяш единия социален затвор с друг!
    Това че ще имам ново хоби не означава че се отказвам от хората и няма да се опитвам да правя нови приятелства. Ами по скоро искам да заменя часовете който прекарвам безцелно в нета с нещо по полезно.

  13. #13
    Повече от фен Аватара на qkataa_123
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    321
    Вземи да общуваш повече с приятелите си в училище или си намери други приятели, не е трудно стига да имаш желание за това: )
    Бори се за това което те прави щастлив

  14. #14
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Тва с китарата е много добра идея ,ако имаш желание наистина да се научиш. Аз като бях на 11 12 се научих да свиря на китара хем си запълних времето хем след година 2 си намерих и група в която да свиря и вече почти всеки ден ходим в едно мазе да свирим и сме си като братя. Но не си стой само вкъщи и не си мисли че всичко ще стане като с магическа пръчка- изведнъж ще си намериш приятели и т.н. Например ако почнеш да свириш на китара , ходи да репетираш на места , където има и други като теб,така най-вероятно ще си намериш приятели , с които ще имаш общи интереси.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от killemall_2002 Виж мнението
    Тва с китарата е много добра идея ,ако имаш желание наистина да се научиш. Аз като бях на 11 12 се научих да свиря на китара хем си запълних времето хем след година 2 си намерих и група в която да свиря и вече почти всеки ден ходим в едно мазе да свирим и сме си като братя. Но не си стой само вкъщи и не си мисли че всичко ще стане като с магическа пръчка- изведнъж ще си намериш приятели и т.н. Например ако почнеш да свириш на китара , ходи да репетираш на места , където има и други като теб,така най-вероятно ще си намериш приятели , с които ще имаш общи интереси.
    Един който да ме подкрепи . това ми е мечта от дете да свиря в някоя рок банда. Ама в моя град незнам къде ще намеря някои. Ако може да ми помогнеш с избирането на китара. За сега съм се спрял на Epiphone Les Paul.

  16. #16
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Ами Epiphone Les Paul е много добра, но според мен е хубаво да си вземеш и една акустична китара.И е хубаво да си купиш някое добро кубе(усилвател). Според мен е по важно да имаш хубав усилвател отколкото чак толкова хубава китара , така че трябва да избираш разумно според парите с които разполагаш. А между другото в кой град живееш и на колко си.

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от killemall_2002 Виж мнението
    Ами Epiphone Les Paul е много добра, но според мен е хубаво да си вземеш и една акустична китара.И е хубаво да си купиш някое добро кубе(усилвател). Според мен е по важно да имаш хубав усилвател отколкото чак толкова хубава китара , така че трябва да избираш разумно според парите с които разполагаш. А между другото в кой град живееш и на колко си.
    Живея в Кюстендил и съм на 14. А китарата я видях в един сет който вклучва кубе, перца, тунър, колан и gig bag но незнам колко силно се чуват акустичните докато електрическата можеш да си я свириш и без да е свързана така че няма да има проблем да свиря късно вечер или рано сутрин.

  18. #18
    Супер фен Аватара на killemall_2002
    Регистриран на
    Sep 2016
    Мнения
    1 008
    Цитирай Първоначално написано от szantye Виж мнението
    Ама в моя град незнам къде ще намеря някои.
    Ами нямате ли някое читалище в което има уроци по китара, ако имате 100% ще си намериш някои свестни приятели, с които ще имаш общи интереси

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си