.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Проблем със спестяването на пари

    Така имам проблем със спестяването на пари.Всеки път, когато имам пари у себе си ги изхарчвам най-вече за храна ( дори и да не съм гладен незнам защо ).Влезя ли в някой магазин винаги си копувам нещо и най-вече ако имам примерно 3 лева всичките ги изхарчвам на едно влизане в магазина.Сега искам да подчертая че за Коледа нашите ми събраха пари и ми подариха 150 лева понеже телефонат ми е счупен да си събера за дисплей той струва 300 лева.Стана Фефруари и малко по-малко заминаха.Проблема е там, че от малък съм такъф.Как мога да започна да спестявам пари без да ги харча имал съм пари и в дебитнат-а ми карта и от там съм теглил само за да си угодя.Не искам да ми казвате да дам събраните си пари на майка ми за да ги събира тя без да ги харча аз понеже аз съм вече на 17 год. и април правя 18.Трябва да се науча как да спестявам.Моля дайте някакви съвети.Благодаря ви.

  2. #2
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Кажи на вашите да ти дават джобните за месец наведнъж. Като останеш гладен 1-2 седмици, ще се усетиш.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Не влизай в магазини..

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Безотговорен си. Като/ако почнеш работа ще изпиваш заплатата за 3 дни.

    Преди да купиш каквото и да е, запитай се дали наистина имаш нужда от него.

    П.С. Идеята на Туркса е добра и колкото по-рано, толкова по-добре!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Както споменаха по-горе запитай се дали е необходимо да похарчиш дадена сума за нещо. Приеми го като едно предизвикателство. Когато спестяваш и искаш да си купиш нещо, което ни ти е необходимо просто го приеми като едно предизвикателство. Предизвикан си да събереш дадената сума на всяка цена и това е.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си