.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Осиновена съм .....

    Здравейте. Казвам се Ивелина. Мразя името си , и заради това съм се записала , като Ивон. Когато бях 9 клас , разбрах , че съм осиновена. Майка ми - осиновителката ми , заведе дело за разсиновяване. Причината според мен е , че с баща ми спечелихме делото за издръжка , и държавата и отдържаше по 50 лв от заплатата всеки месец. Ще ви разкажа подробно цялата си история. Поне тази , която знам.
    Когато баща мие бил на 21-22 години се запознал с осиновителката ми. Решили да се оженят. Месеци по - късно започнали бурни скандали. Карали се , биели се , било ужасно. Мислели си , че причината е , защото нямат дете. Тъй като осиновителката ми , ще я наричам по име - Ваня , не можела да има деца , решили да си осиновят. По същото време , баща ми дочул от колеги , че в болницата в Стара Загора има родено и изоставено бебе - момиченце. Отишли до болницата , разговаряли с акушерките и медицинските сестри. Едната акушерка им казала , че майката родила бебето е избягала без да разберат , и е оставила бебето в болницата. Те ме кръстили Янита Димитрова Янкова , като взели Презиме и Фамилия от биологичната ми майка. Така баща ми и жена му , решили да ме осиновят. Кръстили ме на дядо ми - бащата на баща ми. Когато съм била на 2 месеца , Ваня ме биела , защото не съм искала да спя , да ям , или да спра да плача. Биела ме до насиняване. Един ден , докато ме разхождала с количката пред блока , котката и хукнала по гаражите. Длъжна съм , да отбележа , че тази котка тя возела на покрива на същата количка , в която съм била аз. Ваня ме оставила в количката , бебе на 2 месеца , и тръгнала да гони котката си по гаражите и дърветата. Съседката - леля Радка видяла случващото се , и ме прибрала при себе си. Вечерта , когато баща ми се върнал от работа , леля Радка го посрещнала , носейки ме на ръце. Обяснила му на какво е била свидетел , и как ме е прибрала , понеже Ваня не ме е потърсила. След тази случка баща ми кипнал. Завел дело за развод. Ваня му взела всичките 5000 лв , на старите пари са били много. Взела цялото имущество от апартамента , и си тръгнала. Месец по - късно баща ми завел ново дело за попечителство над мен. Докато той водел делата си , мен ме гледала баба ми - неговата майка , на село. Баща ми спечелил делото за пълно попечителство , и аз съм останала при него. До 2 годишна възраст ме е гледала баба ми. Когато баща ми си стъпил на краката , един ден заявил на баба , че ще се жени пак. Баба била шокирана , но не могла да му се опълчи. Баща ми се оженил повторно за мащехата ми. Тя имала дъщеря на 7 години от първия си брак. Доведената ми по - голяма сестра. Събрали сме се четиримата в апартамента на баща ми , и сме заживели там. Няколко години по - късно се появява на бял свят по - малката ми сестра. През 2006 година , някъде средата на Ноември месец , един ден като се прибрах от училище , баща ми и мащехата ми ме посрещнаха на вратата с думите: " Ела при нас в кухнята , да поговорим." Единствената мисъл , която тогава ми мина през ум , беше че класната ми се е обадила , да каже за отсъствията ми. Седнах на стола и ги слушах. Баща ми ми обясни всичко , и как Ваня иска , да ме разсинови - да се откаже от мен. Тя вече не искаше , да ми бъде майка , нито аз нейно дете. Започнахме да водим поредица от дела , обжалвания и т.н. Минахме през съда в Казанлък , в Стара Загора , в Пловдив ...и стигнахме до Върховен съд - София. Там на второто дело Ваня успя , да ме разсинови. Няколко години по - късно , аз завърших гимназията , и се изнесох при баба ми на село. Мащехата ми се държеше ужасно с мен , и не можех повече , да живея там. Тя от своя страна , успя да настрои баща ми срещу мен. Забрани му , да се вижда с мен , и да ми се обажда. Заради нея баща ми спря да ми говори , и мога да кажа , че до някаква степен ме намрази. Забраняваше ми , да живея в къщата на баба ми. Един ден , когато разбра че живея там , я прибра в апартамента в Казанлък. Взе и телефона , и не и даваше , да комуникира с мен. Мен пък , повече никога не ме пусна в къщата. Наложи се , да взема багажа си , влизайки с взлом в собствения си дом. Това се случи Юли месец 2013 година. Три години се скитах по чужбините , работех , оправях се някак. Точно преди година разбрах , че баба ми е болна и оперирана. Веднага си помислих най - лошото. Уплаших се много , защото това беше единственият човек , на когото му пукаше за мен. Тя си даде живота , да ме отгледа. Обичаше ме безрезервно. По това време бях в Германия. Като разбрах за бедственото и положение , исках само да се прибера и да я видя , незнайно как. Прибрах се Февруари месец. Отидох до селото си , но колата на баща ми беше пред входната врата. Уплаших се , не знаех какво да правя. Изчаках да си замине. Но дори след като си замина , не събрах смелостта , да вляза при баба ми. На 19 Март баба ми почина. Аз разбрах на 20-ти от леля ми. Като чух , веднага тръгнах към село , към гроба и. Бях стъписана , когато видях некролога и там , да виси.... Загубих единствения човек , който беше важен за мен , и който Обичах толкова много. Страхът ми , не ми позволи , да се сбогувам с нея , и това ми тежи все още.... Така останах сама , срещу съдбата. Това ме накара да реша , че искам да намеря биологичната си майка. Не знам нищо за нея , освен Презиме и Фамилия. Не знам дори , дали рождената ми дата е вярна. Търсих в интернет информация , но не откривам нищо. Знам , че дори да отида в болницата , никой няма да ми каже подробна информация. Разбрах , че мога да открия нещо , и то е номер на делото по осиновяване , което е свързано с издаването на втория ми акт за раждане. Имам правото , да поискам информация от първия си акт за раждане , но само такава която не включва имена на трето лице - биологична майка. Което всъщност е нищо , защото аз вече знам как са ме кръстили лекарите.
    Моля Ви , ако някой там има Майка , Леля , Позната или Роднина с презиме - Димитрова и фамилия - Янкова , нека се свърже с мен. Отчаяно искам , да я намеря... и аз да си имам семейство и майка..... може би и брат или сестра......
    Благодаря Ви !!!

  2. #2
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    човеко, да го беше написала на 2,3 пъти и да беше казала че ще има 2-3 части ма са ;/

    Кажи ми, как да го прочета?
    Просто ми кажи- Как?
    Аз толкова лекции не съм чел наведнъж преди.

  3. #3
    Мега фен Аватара на kaRamella
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    ilivewheretheskyends
    Мнения
    4 200
    А до авторката ->
    Не знам дали ще помогне, но има във фейсбук една страница : https://www.facebook.com/TursimSe/?fref=ts
    Попитай тук, доста виждам ,че са се откривали. А кой знае, може и биологичната ти майка да те е търсила все някога.
    Последно редактирано от YoungBloodZ : 01-11-2017 на 22:21


  4. #4
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Не искам да прозвуча безскрупулно, но понякога да ровиш в миналото може да донесе много повече болка и разочарование, отколкото настоящето.
    Ако не можеш да промениш дадена ситуация, промени отношението си към нея.

  5. #5
    Благодаря Ви

  6. #6
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Можеш да отидеш във СТ, в болницата където си родена, и да разпиташ специално за твоя случай и да намериш акушерката, която е работила тогава, и от нея да се информираш. Късмет !
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  7. #7
    ако не ти е отворен късмета нищо различно няма да ти се случи от това ,което чувстваш в момента.Пусни новите възможности и направи това ,което е необходимо за промяна.Така ще се отвори и късмета ти.

    За повече разяснения ми пиши на лични

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си