.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    Варненски университет.

    Здравейте, 11 клас съм и мисля да се занимавам с компютри за вбъдеще. Въпросът ми е кой университет ВЪВ ВАРНА да си избера. Чувал съм толкова
    много мнения, че не знам на какво да вярвам. Пример - За Винса - 1 мнение - видят ли, че си завършил там никога никъде няма да те вземат.
    2 мнение - няма значение, важно е с колко си го завършил и ще те вземат, ако си добър. За Свободния - 1 мнение - вътре е супер добре оборудвам,
    има връзки с много университети по света, съвременно устроен е и там ще те научат както трябва на каквото трябва. 2-мнение - там ходят само
    най-големите идиоти и 100% взимаш диплома, но нищо не знаеш. За МЕИ съм чувал само - 1 - там те учат добре. 2 - Не е зле, но там не е толкова хубаво
    за програмисти. И така де, извинявай се ако въпроса звучи странно, но ми трябват някакви насоки. Просто искам университет, където наистина ще те научат
    на нещо и когато хората ти видят дипломата да не ти бият шута, защото си завършил еди си къде... Благодаря предварително

  2. #2
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от koko099 Виж мнението
    Здравейте, 11 клас съм и мисля да се занимавам с компютри за вбъдеще. Въпросът ми е кой университет ВЪВ ВАРНА да си избера. Чувал съм толкова
    много мнения, че не знам на какво да вярвам. Пример - За Винса - 1 мнение - видят ли, че си завършил там никога никъде няма да те вземат.
    2 мнение - няма значение, важно е с колко си го завършил и ще те вземат, ако си добър. За Свободния - 1 мнение - вътре е супер добре оборудвам,
    има връзки с много университети по света, съвременно устроен е и там ще те научат както трябва на каквото трябва. 2-мнение - там ходят само
    най-големите идиоти и 100% взимаш диплома, но нищо не знаеш. За МЕИ съм чувал само - 1 - там те учат добре. 2 - Не е зле, но там не е толкова хубаво
    за програмисти. И така де, извинявай се ако въпроса звучи странно, но ми трябват някакви насоки. Просто искам университет, където наистина ще те научат
    на нещо и когато хората ти видят дипломата да не ти бият шута, защото си завършил еди си къде... Благодаря предварително
    "Искам да се занимавам с компютри" е обширно понятие, бъди по-конкретен.

    Като цяло в ИТ сектора много не се гледат дипломите от кой университет са!
    И все пак за компютърни специалности, аз бих изключил икономическия във Варна(Освен ако не искаш да се занимаваш с дигитаелн маркетинг, ERP и тем подобни...) .
    А за всякакви специалности бих изключил свободния, тъй като работодателите в България не гледат с добро око на частните университети (като изключим Американския).
    Техническия не е лош вариант, ако искаш да се занимаваш с хардуер, мрежи и тем подобни, но за програмиране мисля че не става (съдя по Техническия в София).
    Мога да ти дам още един вариант за университет (за програмиране). Напоследък гледам доста софтуерни фирми работят с Висше училище по мендижмънт, понеже ръководителят на факултета за компютърни науки е на световно ниво. Смисъл научните му трудове се изучават в MIT, Stanford и т.н.

    Според мен най-добре ще е да разгледаш учебния план на специалностите които те интересуват в съответните университети и да видиш в коя от тях се изучават неща които се припокриват с "Искам да се занимавм с компютри".
    Последно редактирано от Dwyd96 : 01-14-2017 на 13:10

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си