.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Exclamation Моля ви за съвет. Проблеми с баща ми

    Здравейте, ще ви разкажа накратко за вечните проблеми с баща ми. Когато бях на 13-14 майка ми замина да работи в чужбина. От тогава с баща ми постоянно имаме някакъв проблем по между ни. Когато бях малка си мълчах и след всички глупости,които ми говореше... Как ме мачкаше... Обиждаше ме... Унижаваше ме (всичко това се е случвало дори в присъствието на негови приятели). Казваше ми неща от рода, че съм тъпо парче без цел в живота, че не мога да решавам и т. н.. Винаги ме питаше какво искам да работя. Не му разкрих за моите мечти от страх, че ще ме смачка отново и ще ми се изсмее в лицето. Казвал ми е, че по тази логика ще стана простутка. Винаги ме смазваше. Тези проблеми с времето избледняха. От 16 годишна работя през нощта. Първата ми работа беше по негова принуда. Каза ми, че една позната си търсела сервитьорка. Аз му казах, че не се чувствам готова и не знам дали ще се справя. Той ми каза " И какво си мислеш лятото да си изкараш безгрижно детство ли? ". започнах работа и много ме харесаха. Не спираха да говорят колко добре се справям, колко съм амбицирана. Той вместо да се радва за мен ми каза, че не знаел какво толкова ме хвалят. Сега съм на почти 19, но още съм ученичка. Работя отново, пълнолетна съм, и отново ми прави проблеми. Най-честия е, че излизам с момчета, гейове. Обясних му, че те са ми добри приятели, с които сме заедно от малки и сме се приели такива, каквито сме. Но той не е от бащите, които разбират, че няма значение какъв е човек, стига да е добър по душа. Днес прекали. Видя ме с едно такова момче на кафе, беше видимо пиян. Едни скандали, едни заплахи. Наричаше ме курва. Но аз също вече не си мълча. Защитават се до последно и дори не се разплаках. За първи път му казвах всичко, което мисля. Той баща ми вече си е на възраст. Дори имам чувството, че има сериозен проблем с алкохола. До вчера съм си мислила като завърша училище да се изнеса и да поддържам контакт само с майка ми. Но след случая днес реших възможно най бързо да си събера багажа и да напусна града. Имам възможности в няколко по далечни оттук места. Но това ще попречи на образованието ми. Остават ми още 3 месеца, но аз повече не издържам да ме мачка и унижава и разплаква всеки път. Какво бихте ме посъветвали вие? Много съм объркана...

  2. #2
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718
    Щом работиш, не виждам проблем да се изнесеш на друго място, в същия град, докато завършиш училище. За 3 месеца дори не мисля, че би било такъв проблем да останеш и у някоя приятелка или приятел. Пълнолетна си, няма как да те спре дори и да иска, освен психически, разбира се. А това, за хвалбите в работата ти, които той не е приемал и е умувал пред теб какво толкова са ти харесали, се прави, че не си го чула. По това, което си написала, ми изглежда като един доста често срещан типаж българи, според които те винаги са прави и не може да приеме, че се справяш добре. Кажи му, че ако има някакъв друг житейски проблем, който го тормози, това не си ти, събери си багажа и се премести някъде, където да ти е спокойно и да се чувстваш добре. Стресът в ежедневието така или иначе не е малък, не ти трябва допълнителен вкъщи, мястото, където трябва да ти е спокойно и да си почиваш от всичките неща, които те натоварват по един или друг начин на работното място или в училище.
    Los Merengues...

  3. #3
    Проблема, който той има е единствено и само с алкохола. С майка ми и брат ми също се държи гадно, но те си идват рядко, защото са далече. И единствено аз отнасям всичко това. Има още куп подробности, които съм си спестила. Да не споменавам това, че той преди не ми даваше никакви пари. Но все пак сега не е там проблема, дори съм сигурна, че изкарвам повече от него... А това за приятел/ка не знам, неудобно ми е. Все пак това са цели 3 месеца, даже малко повече. Да, често оставам да спя другаде, заради проблемите и това, че много рядко утоплява вкъщи... Но когато спя в приятели винаги те ме канят, аз се притеснявам да говоря за това с тях. Приятелите, които са ми най-близки живеят с родителите си все още...

  4. #4
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718
    Аз не виждам проблем в това, поне от моя гледна точка. Не мисля, че ще ти откажат. Обясни на някоя твоя наистина близка приятелка какъв е проблемът, ако техните са разбрани, няма да има проблем. Така е, три месеца не са малко, особено под един покрив, все пак освен покрива, ще споделяте стая /вероятно/, ако щеш и пералня, баня и т.н. Пак казвам, много зависи от приятелките ти и техните родители. Аз например, също бих се чувствал неудобно, ако трябва да живея при единият ми най-близък приятел и не бих останал у тях повече от два-три дена, но пък другият ми такъв, не бих се поколебал, ако ми се наложи да остана и за половин година. Разни хора, разни разбирания.
    Los Merengues...

  5. #5
    Да, така е, но аз като цяло съм си малко по-затворена и ми е неудобно да споделям такива неща. Но все пак вкъщи стои само багажа ми, аз рядко се прибирам. Но от днес е различно. Дори ме е старх да се прибера за да си взема чисти дрехи, ще трябва да издебна момента да го няма. Много ти благодаря за съветите все пак. Малко се успокоявам за това, че поне някой ме разбира.

  6. #6
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718
    Ако ти е добра приятелка, няма от какво да се притесняваш. Ако пък все пак толкова държиш, не е нужно да й споделяш причината, макар и със сигурност ако не тя, то родителите й да искат да знаят защо ще бъдеш в тях, а не вкъщи за толкова дълъг период.
    Los Merengues...

  7. #7
    Майката на най добрата ми приятелка е строга. Имам още един шанс в друг град, ако е възможно преместване в друго училище по средата на 12 клас. Ако ли не - пак мога да отида, нно накрая на годината ще ми се съберат много изпити за вземане и плюс матури... Не знам какво да правя...

  8. #8
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Имате ли нещо общо със баща ти, което да споделяте заедно, като интерес или нещо друго ?
    Съществуват ли моменти без конфликт м/д теб и баща ти ? Ако има, какви са те ?

    Поздрави !
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  9. #9
    По принцип интересите са ни различни. Ако имаме един забавен момент следват поредица лоши.. Той въобще не ме познава, но сам си е виновен. За 18 години дори не успя да ми даде възможност да се разкрия пред него

  10. #10
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Според мен трябва да стиснеш зъби още 3 месеца и да се преместиш след като завършиш. Щом баща ти е агресивен спрямо други хора, не се знае дали няма да създаде проблем на приятелите у когото си отседнала. Когато те обижда, не му отговаряй, не му позволявай да ти влияе, няма смисъл да се занимаваш с подобни провокации. Опитай се да се абстрахираш от обидите. Знам, че е много трудно, но когато се научиш да не ги чуваш, ще се чувстваш по-добре. Успех, мило момиче.

  11. #11
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Iphigenia Виж мнението
    Успех, мило момиче.
    понякога имам чувството че си социален работник

  12. #12
    Днес дойде на работното ми място. Извика ме, а аз доста се дърпах. Колежките не знаят за какво става въпрос и ми казаха да отида. Първо преведох един разговор с чужденец, а след това си влязох обратно. Молеше ме настоятелно да изляза замалко и аз му казах той да влезе, но накрая пак колежките ми ме изпратиха отвън. Каза ми, че вкъщи имало някакъв технически проблем и ме попита защо не се прибирам. Аз му казах, че с такива отношения нямам желание да се прибирам, а и вчера по обяд съм била замалко. Той отново започна да се заяжда с мен и аз му казах, че ще влизам, защото ми е студено. Отново започна с тези неговите филми, нарече ме курва, а аз му благодарих, че точно той ме нарича така и му казах, че съм трогната. Той ми каза, че е разказал някои неща пред компанията му (съответно ме е изкарал най-долната) и само някаква жена ме била защитила. Аз се ядосах още повече за това кой знае какви ги е наговорил пред хората. Аа също ми каза, ще вече не може да се занимава с мен и няма да ми се бърка, да си правя каквото си искам. Аз му казах, че това, че е по-възрастен не означава, че винаги той е прав, а аз съм му виновната. След това си влязох на работното място.

  13. #13
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718
    Ок.
    Los Merengues...

  14. #14
    Мега фен Аватара на SHPAIdURmeN
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    4 882
    Цитирай Първоначално написано от malkata-kmm Виж мнението
    ..................
    Имаш ЛС.
    *GET TO KNOW*
    THE UNKNOWN

  15. #15
    Здравей. Проблема на баща ти е откъм страна на алкохола. Няма оправия, когато станат така, за жалост... Виж, не е вариант да го търпиш още 3 месеца, колкото и да се притесняваш, кажи на някоя приятелка, не може така.. Може да са "само" 3 месеца, но реално погледнато - не са малко време, жив тормоз.
    Изнеси се от там и не го търси.

  16. #16
    писъл съм ти на лични много възможности ,но от теб няма и следа

    наистина имаш тежък житесйки опит, но това може да се изаясни само с действия, а не с мислене !

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си