.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1

    Среща на класа

    Здравейте!
    Реших да потърся съвети във форум, тъй като се чувствам малко объркана.
    След един месец се организира среща на класа по случай пет години от завършването. Първоначално приех идеята с ентусиазъм и смятах, че ще бъде интересно да се видим след толкова време.Но после се разколебах. Имам усещането, че ще се чувствам не особено комфортно. Бяхме малък клас и не особено сплотен. Имах една приятелка, с която бяхме неразделни. Но след завършването пътищата ни се разделиха и тя се отчужди от мен. И двете създадохме нови приятелства през студентските си години, но не мислех, че новите приятелства могат да пречат на старите. Общо взето, през тези години, тя само веднъж през първата година от завършването намери време да излезем. Иначе редовно я виждам с други приятелки да си излиза.Понякога й се обаждам, а тя или изобщо не ми отговаря, или ми отговаря само, че е добре, без да пита примерно аз как съм. Не отричам, че през всичките години в училище е била плътно до мен във всяко едно мое преживяване, както и аз до нея, но след като завършихме, каквото и да направя, тя просто ме игнорира и това ме кара да се чувствам досадна и негодна за приятелство. Каквото и да направя, не съм достатъчно добра. Последно се чухме , след като ни се обадиха за срещата на класа. Тя тогава ми писа основно на тази тема - какво са писали в темата, за съучениците, интересно щяло й да бъде. Каза, че сме изградили стабилно приятелство и други подобни, щели сме да седим двечките и т.н. Поговорихме и на други теми от живота ни, но после все същото - няма време за мен... Не знам как ще се чувствам, като отида там, и как да се държа все едно нищо не е станало? Ако не отида, тя ще ми се разсърди, защото ми беше казала, че ако аз не ходя, нямало да ходи и тя..Ще ми се обиди, после ще разкаже на общите ни приятели как съм обещала нещо и не съм го изпълнила и ще им обясни колко съм гадна..Що се отнася до другите съученици, бих се радвала да ги видя, но пак не съм сигурна дали ще се чувствам комфортно, като се има предвид, че всички момичета, с които се имах като добра позната са под въпрос..с изключение на споменатата, която ми беше близка...може и да отидат, а може и не.. Просто не зная как да постъпя. По принцип нямам и оправдание, защото на определената дата сесията ми ще е свършила, ще съм в града...Дайте ми съвет!

  2. #2
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Изобщо не са задължителни тези срещи, какво като ще си в града. След като смяташ, че няма да се чувстваш комфортно, не си го причинявай. Скоро моят клас организира среща и цялата ми компания решихме, че няма да ходим, понеже никога не сме били сплотен клас и няма какво да им гледаме физиономиите на тези. Аз с който искам да се виждам, си излизам, не ми трябват такива срещи. Няма как да ти кажем дали да отидеш или не, това ти си преценяваш. Може и да е забавно да се видите, определено ще има кой какво да разкаже, а може и да се сближиш отново с приятелката си. Аз лично планирам да отида на десетгодишнината, там вече ще е забавно, да видим кой какво леке е станал (или останал).
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

  3. #3
    Ако искаш да видиш другите отиди. Глупаво е да не отидеш само задари една приятелка. Пък казваш, че не излизате. Ето сега ако отидеш ще я видиш, а не само да си пишете.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Защо се чувстваш длъжна на това момиче щом вече не поддържате почти никакви контакти? Отиваш, ако ти се ходи на теб, а не на някой друг.
    Ако не можеш да промениш дадена ситуация, промени отношението си към нея.

  5. #5
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    Какво те интересува кой какво и на кого щял да каже,ако еди какво си...
    Много ги мислиш нещата,а де факто са много по-прости.
    Ако смяташ,че няма да се чувстваш добре-не ходи и това е.
    Ако ти е интересно да се видиш с хората и си мотивирана да си изкараш добре-отиваш.
    Какво значение има с кого си била близка в училище и след това,хората израстват,променят се.Може с човек,с когото в училище изобщо не сте се имали,сега да се окаже,че имате общи теми за разговор и общи интереси.Обратното също е възможно.
    Като гледам тази твоя "приятелка" си гони все нейния интерес и на теб не ти е приятно-тогава си заявяваш позицията открито и край.На никого не си длъжна заради загубено приятелство преди години.

  6. #6
    ми като не ти се ходи не ходи на...

  7. #7
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Нашият клас също реши да направим събиране на класа. С хората, с които продължавам да поддържам контакт, решихме следното : след като те, за пет - шест години, не са се обадили нито веднъж, за да ни попитат живи ли сме, здрави ли сме, защо аз и моята компания да ходим. Просто не си заслужава. Ние също не бяхме задружен клас. Като не ти се ходи, не ходи. Ако имаш желание да видиш хората от класа си, отиди. Няма какво да се чудиш толкова.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  8. #8
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    спрях да ходя някъде след 2ри курс на всякакви такива лицемерни срещи ;д
    за мен са си такива, виждал съм се с някои после но не виждам никакъв смисъл от това след като не са хора с които движа
    общо взето сбирките са на база разпит, всеки един бива разпитван пред всички кво що
    бахти тъпото

  9. #9
    Благодаря ви за мненията! В крайна сметка ще отида, защото ще присъстват някои от хората, с които се разбирахме. И макар да не се виждаме и чуваме през останалото време, бих се радвала да ги видя и да поговоря с тях.Класната също ще дойде, а нея специално много искам да я видя.Но все пак, малко се притеснявам заради тази моя приятелка, която ви споменах. Защото чувствам известна обида заради това, което ви разказах за нея в предния пост.Не тая някаква злоба и наистина нямам нищо против нея, нито искам да я очерня...но като цяло не ми е много приятно, че приятелството ни се разви по този начин...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си