.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    1 АЕГ София

    Бих искала да попитам дали мога да вляза в 1 Английска след 8ми клас обаче? : ) търсих в сайта на училището, но там пише само за прием след 7 клас... ако може който учи там да казва : )

    Също така ако не може там, бихте ли предложили други добри училища в София с изучаване на чужд език? : )

  2. #2
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Трябва да се провери дали има свободни места, обикновено в сайта на училището има информация за тях. Ако не пише, може да се обадиш да питаш.

    Най-доброто училище е 91 НЕГ.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  3. #3
    Да, хубаво е, но проблемът ми е че никога не съм изучавала немски досега :d

  4. #4
    Ако има свободни места би трябвало да може, но със сигурност ще имаш приравнителен изпит поне по един предмет. С какъв профил си в 8ми клас?
    За други езикови училища.. ще ти кажа само да не се спираш на 2аег (личен опит). Иначе имам приятелка, която учи в 22ро (на НДК) и мисля, че не е лошо училището, това са външни наблюдения все пак де, но тя самата е по-доволна в избора си на училище от мен.

  5. #5
    С английски с история съм : )
    Аз също не съм чувала хубави нещз за 2 аег :/

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Sparkless Виж мнението
    С английски с история съм : )
    Аз също не съм чувала хубави нещз за 2 аег :/
    Аз съм във 2АЕГ и мога да кажа, че училището е повече от добро. Базата е страхотна, учителите по английски също... но критериите са МНОГО, особено ако си след 8 клас. Ако си от квартално училище, то нямаш шанс за тези гимназии, сори. Другото нещо е, че надали ще има свободни места - това значи някой да се е върнал в старото си училище или да е заминал за чужбина. Има вероятност да се случи, но спалите в 7-ми клас не са един и двама, а местата няма да са 10. По мои наблюдения, за да вземеш такова място или по някакъв начин да влезеш като надпланов с връзки трябва да знаеш английски на B2 ниво, но перфектно усвоено. Държиш техния приравнителен изпит - задължително по английски, за останалите предмети не знам. Ако имаш сертификати си с предимство - FCE е добър вариант ( взима се обикновено в 9 клас ), а ако имаш сертифицирано B2 по сертификатите на Pearson/ Класирана си на последен национален кръг в олимпиадата по английски в 8-ми клас направо си е твое мястото.

  7. #7
    Да, 2аег има добра база.. не знам на теб кой ти е преподавал английски, но аз 9ти и 10ти клас не съм учила поради простата причина, че не ми е преподавано. С едната госпожа дори си правехме чаени партита... Като цяло уж елит, елит ама май само на външен вид. Който и да ме попита за мнение за гимназията винаги си казвам как училището е зле. И то не че няма и други училища, които са толкова зле, че може и повече, а просто защото смятам, че след като се водим за едно от най-елитните училища, то трябва и да покриваме стандартите на такова.. но не само с базата, която имаме. Да не забравя и малоумщината с 30те лева ДОБРОВОЛНО ПО СПИСЪК, които трябва да даваме всяка година. Интересно къде ли отиват тези пари?!
    Моят съвет е да не се насочваш към тази гимназия

  8. #8
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от big7888 Виж мнението
    Ако си от квартално училище, то нямаш шанс за тези гимназии, сори.
    Ахахахаха, наивните ми зайченца.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Ахахахаха, наивните ми зайченца.
    Еее, тук не е споменато родителите с какви финансови възможности са. Говоря в стандартния случай.

    @Sunshine99
    Госпожата ми по АЕ е повече от уникална, не знам, явно е до късмет. Но например госпожата по математика е повече от отвратителна - даже не е трудно човек да се досети за коя става дума. Заместничка е, че нашата е болна, и обяснява все едно на китайски. Решава 2 задачи за час, дава домашно, философства 15 минути и часа свърши. После ни даде гадния тест и след него вика "Ама вие сте елитна гимназия, а не можете да решите теста?! А аз ви мислех за по-добър клас "... и пише двойките наред. С имена няма да говоря, не и в темите. А иначе за 30-те лева - това не знам защо го смятаме за пари даже. Все пак тази база има поддръжка.

  10. #10
    @big7888
    Моята по английски очаква за един срок да прочетем три книги от сорта на Брулени хълмове - дебели и на староанглийски (някои думи дори не можеш да им намериш значението). 5-10 минути от часа минават докато тя влезе, около 15 минути отиват докато се заяжда с един съученик (винаги един и същ) и остават едно има-няма 15 минути, в които всъщност се прави нещо в часа. На час проверяваме или пишем едно-две упражнения. За госпожа по математика - аз от моята съм доволна, само понякога дава прекалено много задачи на тестовете и 40 мин не стигат.
    За 30те лева - на първата родителска среща за учебната година на родителите се чете отчет къде са отишли парите - наема на жилището на американеца - съжалявам, но отказвам да плащам наема на човек, който първо - получава заплата от училището (дори да е мнинимална), второ - получава и от самата програма, по която идва да преподава в България, трето - поне да имах часове с него, а аз нямам. Поддръжката на базата, мен ако питаш е по-скоро поддръжка на пълния джоб на директорката, на която не й пука какво се случа в училище. Извинявай ама един ученик първо донесе сълзотворен спрей и напръска в тоалетната, а след това донесе полицейска палка и заплашваше учители и ученици, пратиха го при директорката - нищо. Съученик се напи на куче в училище - нищо. За мен това училище е прекалено зле предвид славата си на елит. Съжалявам само, че късно го осъзнах и вече е късно да се преместя.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си