.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    Unhappy Не издържам без сладко.. Помощ

    Здравейте. От известно време започнах да се храня здравословно, но не съм на диета. Просто избягвам мазни, тестени храни и се опитвам да ям повече зеленчуци, месо и т.н. Всяка сутрин закусвам кисело мляко с мюсли и една лъжичка мед. Чувствам се много добре след като започнах да избягвам вредните храни.. Но има един проблем, който не спира да ме измъчва. НЕ МОГА да живея без сладко, а знам, че то е най-вредно.. Но просто не мога.. По цял ден си мисля за сладко и никакви плодове или каквото и да било не могат да го заместят. Вчера в магазина с мама й казах, че много ми се яде поне една вафличка.. Тя ми предложи да си взема нещо сладко, шоколад и т.н. Аз много исках, но знаех че е вредно и не искам да нарушавам режима си.. Моля ви дайте ми съвети.. И ще бъде ли вредно ако си купя един шоколад и всеки ден хапвам по едно парченце от него, колкото да подтисна желанието за сладко.. П.С. на 14 години съм.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    ами, не. не е окей и да изпадаш в хипогликемия. има и по-здравословни начини за набавяне на въглехидрати, но нищо фатално няма да стане, ако хапваш по малко шоколад.
    аз мога да не ям със седмици /просто не изпитвам желание/, изведнъж кръвната ми захар пада, започвам да треперя и поглъщам огромни количества наведнъж, тъй че по-добре умереното.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  3. #3
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Опитай със сурови веган барове. Или корнита и подобни. Или да си правиш десертите вкъщи - има сумати рецепти. Или може да си намериш хубав натурален шоколад, има няколко вида и можеш да разтърсиш из нета за тях. И да се натискаш повече да ядеш плодове, мед и някакви сурови ядки.
    квак

  4. #4
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    Колкото и тъпо да звучи-яденето на сладко е до навик и най-вече до честото му ядене.Ако всеки ден ядеш по нещо всеки следващ ден пак ще ти се прияжда и така нататък.Тоест-колкото повече сладко ядеш,толкова повече ти се яде-инсулинът се вдига.Преди известно време,когато започнах да тренирам сериозно,започнах да го ограничавам и от шоколад,вафли и така нататък,минах на Corny или производните му - Fitness,Musli и тнт.После и тях ги спрях.Направи си експеримента да не ядеш изобщо няколко дни,седмица и ще видиш,че не само можеш да живееш без сладко,ами ще се чувстваш добре и ще си доволна от себе си.Ако режимът ти включва тренировки,не е толкова голям грях да си позволяваш от време на време по нещо,но ако разчиташ само на хранителен режим,моят съвет е да ограничиш сладкишите до абсолютния минимум-поне докато постигнеш целта си.
    Иначе-ако ядеш по 1 блокче шоколад на ден,няма голямо значение,просто поглъщаш ненужни захари.Всичко е до нагласата ти-ако искаш да спреш/ограничиш-отговорът е "дисциплина". Абсолютно и категорично- без сладко МОЖЕ да се живее.

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Виж какво, всичко трябва да се яде, но с мярка. Не се ограничавай от нищо. Като ти се яде шоколад, хапни си, няма да ти навреди на режима. Ти иначе искаш да отслабнеш ли, че така радикално си отказала сладките изделия?

  6. #6
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Да ти кажа, това, което наричаш "шоколад", е всичко друго, но не и шоколад.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #7
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Виж какво, всичко трябва да се яде
    Глупости.
    Как са оцелявали хората,когато не са съществували полуфабрикати,готови храни и безбройните видове сладкиши?
    С какво точно са полезни те и с какво допринасят за здравето на човешкия организъм?
    Ако някой ми каже,че трябва да ям шоколади,дюнери и бургери,за да не се лишавам от нищо и да съм щастлива,ще му кажа "Много поздрави!"
    Всичко е до избор.Ако човек иска да направи нещо за себе си,да направи промяна-това във всеки случай му е по силите,просто трябва дисциплина.Всички могат иначе да хленчат,ясно ми е.
    Девойката явно иска да се храни здравословно,не е споменала дали иска да сваля,но според мен малко или много се подразбира.Не може да искаш да сваляш и да не намалиш сладкото(ако не и да го спреш).

  8. #8
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Сладкишите са полезни, наистина, но в малки дози и не може никой да ме убеди в обратното. Смисъл... те (сладкишите) + плодовете и меда са отговорни да си поддържаш нивото на захар в кръвта. Глюкозата храни мозъка, а шоколада образува хормона на щастието. Естествено, соленото също вдига кръвната захар, но сладкото е сладко точно, защото вътре обикновено има захар. Ако ти можеш да издържиш без сладко дни и седмици, има организми, които не могат. Има и хипогликемия, както и хипогликемична кома, от която се умира. Аз, примерно, ако реша да спра сладкото, още на следващия ден ще се звъни на 112 за линейка и да ме свестяват с глюкоза. В случая аз не съм фактор, но не знаеш здравословното състояние на авторката и дали случайно не е диабетик или случайно няма анемия някаква, която се повлиява добре от шоколад.
    Не е нужно да спираш сладкото, а да се ограничаваш до някакви нормални количества захар. Смятам, че всички сме на ясно, че не говорим за сметана и Дерби.
    квак

  9. #9
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    бих си правила домашен шоколадов крем на твое място, без захар, ами с лъжица мед или банани
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  10. #10
    Голям фен Аватара на LadyTerrible
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    820
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    Сладкишите са полезни, наистина, но в малки дози и не може никой да ме убеди в обратното. Смисъл... те (сладкишите) + плодовете и меда са отговорни да си поддържаш нивото на захар в кръвта. Глюкозата храни мозъка, а шоколада образува хормона на щастието. Естествено, соленото също вдига кръвната захар, но сладкото е сладко точно, защото вътре обикновено има захар. Ако ти можеш да издържиш без сладко дни и седмици, има организми, които не могат. Има и хипогликемия, както и хипогликемична кома, от която се умира. Аз, примерно, ако реша да спра сладкото, още на следващия ден ще се звъни на 112 за линейка и да ме свестяват с глюкоза. В случая аз не съм фактор, но не знаеш здравословното състояние на авторката и дали случайно не е диабетик или случайно няма анемия някаква, която се повлиява добре от шоколад.
    Не е нужно да спираш сладкото, а да се ограничаваш до някакви нормални количества захар. Смятам, че всички сме на ясно, че не говорим за сметана и Дерби.
    Авторката не е посочила да има подобен здравословен проблем.Тя казва,че не може да живее без сладко.Обаче разликата между физическа необходимост (здравословни проблеми,които ти си споменала и други от същия род) и чревоугодничество и липса на дисциплина е дооста осезаема.Едно е да искаш нещо да постигнеш и просто да си хленчиш,че не можеш да издържаш.Има достатъчно здравословни начини(плодове,мед etc) да си набавиш захари,които не са свързани с яденето на полуфабрикати и както каза dreamwalker - "шоколади".По-горе казах,че от 1 блокче шоколад нищо няма да й стане,но в случай,че иска да постигне някакъв резултат с режима и няма здравословен проблем,който да предполага всекидневно ядене на сладко,това си е чисто и просто угаждане.Което си е човешка слабост-няма как. Всичко от нея си зависи.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от LadyTerrible Виж мнението
    По-горе казах,че от 1 блокче шоколад нищо няма да й стане
    че кой може да изяде само едно блокче шоколад?
    все едно да го лапнеш само веднъж
    или все едно да го топнеш само веднъж
    тва възможно ли е?

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от LadyTerrible Виж мнението
    Глупости.
    Как са оцелявали хората,когато не са съществували полуфабрикати,готови храни и безбройните видове сладкиши?
    С какво точно са полезни те и с какво допринасят за здравето на човешкия организъм?
    Ако някой ми каже,че трябва да ям шоколади,дюнери и бургери,за да не се лишавам от нищо и да съм щастлива,ще му кажа "Много поздрави!"
    Всичко е до избор.Ако човек иска да направи нещо за себе си,да направи промяна-това във всеки случай му е по силите,просто трябва дисциплина.Всички могат иначе да хленчат,ясно ми е.
    Девойката явно иска да се храни здравословно,не е споменала дали иска да сваля,но според мен малко или много се подразбира.Не може да искаш да сваляш и да не намалиш сладкото(ако не и да го спреш).
    Не си ме разбрала правилно,
    Имах предвид,каквото и се яде, това и да си хапва. Аз също не харесвам дюнери и към други вредни храни, затова не ги и ям съответно. Но, когато ми се яде нещо, го ям, независимо дали е вредно или не. Не мисля, че в нормални количества, ще навредят с нещо.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Lana20 Виж мнението
    НЕ МОГА да живея без сладко
    И аз съм така, няма нищо страшно !
    Цитирай Първоначално написано от Lana20 Виж мнението
    знам, че то е най-вредно..
    Вредно е само ако са изкуствени подсладители. Захарта не е вредна сама по себе си! Не знам кой те е излъгал!
    Цитирай Първоначално написано от Lana20 Виж мнението
    По цял ден си мисля за сладко и никакви плодове или каквото и да било не могат да го заместят.
    Така е - захарта не може да се замести, нормално е!
    Цитирай Първоначално написано от Lana20 Виж мнението
    Моля ви дайте ми съвети.. И ще бъде ли вредно ако си купя един шоколад и всеки ден хапвам по едно парченце от него, колкото да подтисна желанието за сладко..
    Яж колкото ти се яде. Аз така правя. Няма нищо лошо или вредно, освен ако не си болна и е противопоказно.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  14. #14
    Аз свалям (ходя на фитнес да свалям килограми) и ям ядки .... те ми помагат да не ми се дояжда сладко

  15. #15
    Banned Фен
    Регистриран на
    Dec 2016
    Мнения
    281
    Като ти се яде пробвай да си направиш у вас. Купуваш си сухо мляко, добавяш како и добавяш вода или мляко с минимум захар. Бъркаш с миксера да стане хомогенна смес. После в хладилника да стегне и си ти.

  16. #16
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от Yoana_01 Виж мнението
    Като ти се яде пробвай да си направиш у вас. Купуваш си сухо мляко, добавяш како и добавяш вода или мляко с минимум захар. Бъркаш с миксера да стане хомогенна смес. После в хладилника да стегне и си ти.
    Не съм сигурна, но имам някакви спомени, че брат ми ядеше така сухо мляко с цел качване на килограми, защото тренираше активно. Сигурна ли си, че не е висококалорично?

  17. #17
    Banned Фен
    Регистриран на
    Dec 2016
    Мнения
    281
    Ако сложиш масло както се прави по принцип ще е супер калорично.

  18. #18
    Здравей. А черен шоколад? Продават едни на щандовете за диабетици без захар, не са горчиви. А друго предложение е вкъщи да си правите домашен шоколад със стевия (това е като захар, но просто без калориите и пак е сладка). Другото може да е, както ти казваш гледаш да се храниш здравословно, което означава ниски въглехидрати. Не знам какво ядеш, но може би не приемаш достатъчно въглехидрати, защото те все пак ти трябват за енергия. И с глада ти за сладко тялото ти просто ти сигнализира, че имаш нужда от повече въглехидрати. А и не всички въглехидрати са вредни.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си