.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 32
  1. #1
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490

    Кое е по - вредно според вас?

    Вчера водихме с едни приятели около двучасов спор на маса на следната тема - кое е по - вредно, лошо, опасно и прочее измежду това да се пие всеки ден по малко, примерно галон бира или 2 3 ракии вечер или да се прави човек на нищо 4 5 пъти в месеца. Както се досещате, до консенсус не се стигна, понеже всеки защитаваше това, което самият той прави и естествено, на няколко ракии никой не признава, че не е прав. Аз лично съм на мнение, че да седне човек вечер, да си направи една салата и да метне 2 3 ракии за цялата вечер или лятото да си изпие за целия ден един два галона бира не е лошо. Първо, че от толкова не се напиваш да правиш простотии и прочее, второ, че подобрява кръвообращението в тези количества и трето - човек става по - социален и по - леко му минава примерно работния ден, естествено ако бачка нещо, което да му позволява да си изцъка една две бири на обедната почивка, или вечер да спи по - добре. Това при условие, че не се олива. Като се правиш на маймуна 4 5 6 пъти в месеца вярно, че не пиеш редовно, ама първо, че нямаш тренинг и после имаш махмурлуци и прочее, второ, че масово като хората се изпонапият на лайна вършат простотии, стават сакатлъци, има доста случаи на инциденти, свързани с така наречения binge drinking.
    Та ми е интересно повече хора какво мислят по въпроса.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  2. #2
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    ти понякога ме изумяваш
    2-3 ракиии на ден? ти чуваш ли се, това си е битов алкохолизъм, 2-3 ракии х50гр= 150гр 2-3 ракии по 100гр=300гр, все тая повече от 50 грама на ден не ти помага по никакъв начин на кръвообращението (това за ракията) а 1 чаша вино е полезна, не повече. То е проучено.
    да си изпие за целия ден един два галона бира не е лошо 2 "галона", да нямаш предвид 2 бомби което е цели 4литра? Аз съм в шаш от това. Не съм чувал бирата да е полезна заради газираното..

    по - леко му минава примерно работния ден....да си изцъка една две бири на обедната почивка-- хаХХАХА, а да си изцъка 2-3- ракии и да се качи в колата да си ходи не щеш ли?

    се правиш на маймуна 4 5 6 пъти в месеца
    ми ти явно се движиш в някакви много пиянски компании и нито едно от нещата не са нормални (особено с тия 2-3 бири в почивката за да ти върви работата :д леле)

  3. #3
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Под 2 3 ракии имам предвид малки, 150 грама за цяла вечер не мисля, че е много, особено със салата. А двете "бомби" разпределени за целия ден, тук може би се изхвърлих малко, прав си, но един галон мисля, че е нормално, пак да кажа, за цял ден (4 бири). За обедната почивка, това лично аз не го правя и не смятам някога и да го правя, но познавам много хора, които го и твърдят, че им върви после по - леко работата. Естествено, ако след това няма да шофираш или да работиш с техника. Последното, да, имам такива приятели и точно с един такъв беше спора вчера. Тук да уточня, за да не си помисли някой нещо, не съм алкохолик, спорът беше с научна цел, така да се каже.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #4
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    да се пие всеки ден по малко, примерно галон бира или 2 3 ракии вечер
    Това не е "малко"!
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    кое е по - вредно, лошо, опасно и прочее измежду това да се пие всеки ден по малко, ... или да се прави човек на нищо 4 5 пъти в месеца.
    По-добре по малко, отколкото да се прекалява, дори да е рядко, макар че "4-5 пъти в месеца" не е "рядко" - това си е поне веднъж в седмицата да се напиваш.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  5. #5
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Пак да уточня, че въпросът е статистически насочен и не искам да става спор и критика за това кой колко порка. Идеята е кое от двете изброени е по - лошо. Нали, щом казвам по - лошо, явно не се опитвам да обясня колко е хубаво да си перманентно пиян или да се утрепваш чат пат. А това, дето казваш, че си е веднъж седмично, да, и аз мисля, че е много често да се правиш на мастия това време, но ако се огледаш, много хора го правят, ако не и по - често.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  6. #6
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    по-вредно за организмът е рядко, но много
    той може да се справи с дадено киличество алкохол, ама като е повече и се натоварва

  7. #7
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Никой не обича алкохолици.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #8
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Аз също. Папугай засега даде най - точното мнение според мен. Целта е точно това на тази тема. Аз не понасям търкалящи се пияндурници да ми повръщат в краката и да ми трошат масата у нас (имал съм такъв случай). Отново да кажа, въпросът е чисто теоретичен.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  9. #9
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Мисля че ако пиеш редовно има вероятност постепено да започнеш да увеличаваш количеството.
    Ако си стегнат човек и бирата / чашата ракия ти е просто за суплемент вечерно време с компанията, вместо основна причина да излезеш с тях, не виждам проблем.
    Аз примерно излизам за да пия 2-3 бири като съм с познати (смис. т'ва м е 1 от причините да се видим). В такъв случай според мен е лоша идея да пиеш всеки ден, 'щото ще си станеш алкохолик за нищожно кратко време.

  10. #10
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Аз също. Папугай засега даде най - точното мнение според мен. Целта е точно това на тази тема. Аз не понасям търкалящи се пияндурници да ми повръщат в краката и да ми трошат масата у нас (имал съм такъв случай). Отново да кажа, въпросът е чисто теоретичен.
    Не, не е, алкохолът убива.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #11
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    И да и не. Ако консумираш с удоволствие и мярка, всичко си е ок. Ако се натрепеш и бръкнеш в трифазния контакт, мисля, че не е ок.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  12. #12
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не, не е, алкохолът убива.
    убива някви изнежени като теб
    което е добре

  13. #13
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    И да и не. Ако консумираш с удоволствие и мярка, всичко си е ок. Ако се натрепеш и бръкнеш в трифазния контакт, мисля, че не е ок.
    Познавам хора, които консумираха с удоволствие и мярка, и нищо не беше окей след време.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  14. #14
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    убива някви изнежени като теб
    което е добре
    Аз не пия, но и да пиех, не мисля, че мога да се сравнявам с човек кален при социализЪма като твоя милост.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #15
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Познавам хора, които консумираха с удоволствие и мярка, и нищо не беше окей след време.
    Забележи, че не нападам никого. Сега ще ти кажа аз как пия. Пия, когато се съберем с приятели, но гледам да не се оливам. Самостоятелно, понякога, си сипвам вечер единствено, когато имам от на дядо ми мускатовата ракия, 2 3 малки, подплътени със сериозно количество салати и манджа. В случаите, когато съм се напивал на животно (имало е такива), не съм правил проблеми, не съм се държал антисоциално и прочее. Не съм зависим към алкохола. Не пуша. Имам приятел алкохолик. Той сам не иска да си помогне. Гадно е. И да, може би аз си сипвам сравнително често, но в същото време това не ми пречи на работа, учене, социални взаимоотношения и прочее. Как това, че пренасям навика на дядо в моето ежедневие мислиш, че ще ми докара проблеми, при положение, че винаги гледам да се контролирам? Освен това, гледайки ти аватара ще направя едно вероятно грешно предположение, но смятам, че дотолкова съм си с акъла като пия, че ще те пръсна на хартстоун
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  16. #16
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Забележи, че не нападам никого. Сега ще ти кажа аз как пия. Пия, когато се съберем с приятели, но гледам да не се оливам. Самостоятелно, понякога, си сипвам вечер единствено, когато имам от на дядо ми мускатовата ракия, 2 3 малки, подплътени със сериозно количество салати и манджа. В случаите, когато съм се напивал на животно (имало е такива), не съм правил проблеми, не съм се държал антисоциално и прочее. Не съм зависим към алкохола. Не пуша. Имам приятел алкохолик. Той сам не иска да си помогне. Гадно е. И да, може би аз си сипвам сравнително често, но в същото време това не ми пречи на работа, учене, социални взаимоотношения и прочее. Как това, че пренасям навика на дядо в моето ежедневие мислиш, че ще ми докара проблеми, при положение, че винаги гледам да се контролирам? Освен това, гледайки ти аватара ще направя едно вероятно грешно предположение, но смятам, че дотолкова съм си с акъла като пия, че ще те пръсна на хартстоун
    Да, и другите така казваха.

    Ти и трезвен няма да можеш да го направиш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  17. #17
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Аз не пия, но и да пиех, не мисля, че мога да се сравнявам с човек кален при социализЪма като твоя милост.
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Нали ти е ясно, че оттук само аз и ти помним времето на Тодор.
    знаеш ли, че за човек, който лъже в почти всеки свой пост, очакваш някак магически другите да го забравят и да решат, че си в състояние да напишеш поне едно адекватно мнение
    квото сама си направиш, никой друг не може да ти направи

  18. #18
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Изчакай още месец да си вдигна мейджа пак, че си изтрих старата регистрация. Друго си е да имаш Антонидас на 25 левел без да плащаш. Като ти гледам аватара и ти чета коментарите, подозирам, че си прийст. Те никога не издържат срещу моите агро декове.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  19. #19
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    знаеш ли, че за човек, който лъже в почти всеки свой пост, очакваш някак магически другите да го забравят и да решат, че си в състояние да напишеш поне едно адекватно мнение
    квото сама си направиш, никой друг не може да ти направи
    Недолавянето на сарказма е твой проблем.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  20. #20
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Недолавянето на сарказма е твой проблем.
    неспособността да бъдеш саркастична не е мой проблем

  21. #21
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    неспособността да бъдеш саркастична не е мой проблем
    ми и аз тъй мисля
    то това е като лъжливото овчарче и после обаче се сърди

  22. #22
    Супер фен Аватара на corbV2
    Регистриран на
    Aug 2015
    Мнения
    1 181
    Определено е по-вредно да си товариш дроба с голямо количество наведнъж, обаче като пиеш всеки ден, започва да ти се услажда и толеранса ти се покачва, и хич няма да усетиш кога си стигнал до половинка ракия на ден.

  23. #23
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Чшш, темата не е за заяждане, ей.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  24. #24
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    неспособността да бъдеш саркастична не е мой проблем
    Не ме сравнявай с твоите идоли, нямам чак такова чувство за хумор.

    http://www.sbj-bg.eu/index.php?t=24250
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  25. #25
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Не ме сравнявай с твоите идоли, нямам чак такова чувство за хумор.

    http://www.sbj-bg.eu/index.php?t=24250
    и Ева Паунова няма
    като я попитах дали завършилия училище за бавноразвиващи се във Вършец и е първия мъж и какво мислят родителите и за това, че техен семеен приятел я е направил жена, тя ми отговори само с тъжен емотиокон

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си