.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Приятелките ми ме игнорират?

    Вече три години сме в един клас с моите 'приятелки'. В края на 8-ми клас се зближихме, миналата година също си бяхме близки, през ваканциите сме излизали заедно, събирали сме се. От началото проблемите ми започнаха само с едно моммиче (да я наречем Д за историята). Излизахме доста често през пролетната ваканция и си пишехме почти всеки ден, после в училище - нищо, все едно сега съм се преместила и не се познаваме. В края на миналата година същото момиче си счупи крака. Последните две седмици почти всеки ден след училище и ходех на гости, пишехме си сутрин и вечер. После една нейна много близка приятелка (от класа) ми се разсърди, защото съм ходила при нея. Д. каза и на останалите, че попринцип всички са поканени, но по-специално се е разбирала само с мен. Останалите момичета от класа веднага почнаха с някакви извинения - имам ангажименти, ще видим, не знам дали ще мога и така. Заминах за лятото и когато се вънах август месец беше пълно игнориране от нейна страна. Имам роднина, който живее точно на няколко пресечки от нея и един ден трябваше да ходя при него. Казах й го и я питах дали иска да се видим, тя ми отговори, че щяла да бъде у тях с една съученичка и една нейна приятелка. Нищо от типа на - ако искаш и ти ела, ако си там мини през нас. Учебната година започна, имахме нова съученичка и от тогава се започна. Такова игнориране, все едно не съществувам. Само - добро утро, как си днес. Следващата седмица реших петък вечер да ги поканя у нас, понеже щях да бъда сама. Всички - ами аз няма да мога, имам други планове, няма да съм тук. Събота сутрин ми се звъни, ще се събирали у К. и дали съм искала да дойда. Отивам вечерта, всичко е супер, не бяхме всички и предположих, че може би наистина останалите са имали планове. Понеделник сутрин отивам на училище и едно от момичетата, които не беше там (Е.) ме пита как беше събота вечер. Аз и казах, имаше музика, те се напиха. И тя започна да се заяжда с мен - е какво толкова като са пили, аз като не съм пиела другите могат да пият, не е нужно да разказвам на всички кой как се е напил. Като се има предвид, че събота вечер искаха да ги снимам как пият шотове и да пращам клипчета в чата на класа. А аз не пия, защото си имам лични причини, които не искам да ги споменавам на ляво и на дясно. Но ако изляза някъде с приятели и те се напият, за мен това не е проблем, не ги съдя по никакъв начин. После дойде въпросната нова съученичка, която беше с нас събота вечер и останалите й разказаха как съм казала на Е., че са се напили. И ми се вдигна голям скандал. Следващият петък заблязах, че нещо пак се събират по коридорите тайно от мен и си шепнат. Последния час дочух, че щели да се събират у Д. и после като си тръгвах ги видях как в групичка си тръгват. След няколко седмици бяхме сами в стаята с едно от момичетата - И. Казах й, че имам чувството, че ме игнорират и ме лъжат. Тя каза, че съм нямала никакво основание да съм си мислела такова нещо. Всички сме били приятелки, обещахме си без тайни. Около Хелоуин забелязах, че пак тайно се събират от мен. Дочух, че един съученик ще прави парти и така си чаках да ме поканят. Седмицата преди партито започнах да ги питам дали имат планове- едната не празнувала празника, другата била на гости на баба си, третата щяла да гледа страшни филми у тях. Исках да им вярвам, за това просто си казах, че аз съм параноична и не мога да се доверявам на останалите. След около месец И. ме пита какво мисли за роклята, с която е на новата си снимка в Инстаграм. Казах й, че не съм я последвала и тя ми даде профила си. Влизам в профила и гледам снимки на съучениците ми и хора, които съм виждала по рождени дни маскирани през нощта. Питах я от къде са снимките и тя ми каза, че останалите са искали да ги гримира, дори и момчетата. Направих се, че й вярвам, защото може би ми се иска да вярвам, че са ми приятели. Не знам какво да правя и защо се получава така. Не мисля, че по някакъв начин държанието ми може да е проблемът, защото никога не съм се държала грубо с тях, винаги съм им помагала в трудни моменти, гледала съм да се сближа с тях и да се държа приятелски. Какво ще ме посъветвате и можете ли да ми кажете, защо според вас се държат така?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    На колко години си?
    Доверието между вас не би било възстановимо, поне по мое мнение. Това, че се самозалъгваш, че още са ти приятели, е само в твой ущърб, така че си смени компанията. Не е нужно да са от класа ти, дори е по-добре да не са. Дори и да е нужно известно време да си сама, заслужава си да намериш правилните хора.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Честно казано, много дълга тема, не я прочетох до края. Но от прочетеното останах с впечатление, че просто ти си онова нормално момиче, което просто не се вписва в просташката обстановка- да се напивате, напушвате. Според мен, чисто и просто те използват. Смени си приятелите, по-добре с един двама истински, отколкото с такива. Успех

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    А и да, забравих да напиша, че по написаното разбирам, че си много добродушна и отзивчива. А тези хора най-много ги тъпчат. Но не се променяй, ти си чудесен човек, според мен

  5. #5
    Повече от фен Аватара на kojinshugi
    Регистриран на
    Aug 2016
    Мнения
    359
    игнорирай ги и ти, като (ако) случайно ти поискат нещо
    или вариант б. създай си нова личност, вписваща се в обстановката, като по този начин затънеш в личностно разстройство и след 15 години вече си изпаднала в екзистенциална криза, въртяща се около въпроса "коя съм аз?"
    или, в КРАЕН случай, в. създай нови приятелства, зачеркни тея същества от живота си и си намери приятели по интереси?
    желая ти ошпек

  6. #6
    Здравей, на 16 сме. Да, темата стана малко дългичка. Порпинцип аз съм си малко стеснителен човек и някакви съвети как мога да си намеря нови приятели?

  7. #7
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Ходи на някакви събирания на хора с твоите интереси. С времето ще се запознаеш с тях и може да станете приятели.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  8. #8
    Голям фен Аватара на Electrа
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    999
    игнорирай ги и те бе момиче
    кво им се връзваш на глупостите, get a life

  9. #9
    Повече от фен Аватара на kojinshugi
    Регистриран на
    Aug 2016
    Мнения
    359
    винаги можеш да провериш и по фейсбук за хора със сходни интереси от училище или в околията, преди да излезете? в смисъл такъв, и това си е идея, понеже там виждаш от какво се интересуват и ще се отпуснеш първоначално, а после като се видите ще е по-лесно и по-интересно и ще имате вече готови теми за разговор и т.н.

  10. #10
    Голям фен Аватара на Electrа
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    999
    ти учеше в някаква частна гимназия нали
    беше пускала теми да питаш за съвети, чела съм те

  11. #11
    Да, Международна гимназия Златарски. От две години не съм влизала във форума.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си