.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1
    AnjelineDine
    Guest

    Осиновена ли съм?

    Здравейте! Момиче на 18 съм. Възможно ли е да съм осиновена, ако акта ми за раждане е издаден само няколко дни след раждането ми и имам снимки от родилното с всичките си роднини? Когато бях малко родителите ми ми казаха, че съм осиновена. Мургава съм, въпреки че до някъде приличам на родителите си. Или поне всички така ми казват.
    Но в крайна сметка се замислих. Имам приятелка, която е осиновена , но нейния акт за раждане е издаден доста след датата й на раждане. А пък и няма бебешки снимки, камо ли в родилното. Ако някой е запознат моля да ми отговори!

  2. #2
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2017
    Мнения
    305
    Не вярваш на родителите си, а на непознати във форум (от които половината тролове)? Яко.

  3. #3
    Знам, че трябва да им вярвам. Но вече съм толкова объркана, че не зная какво да мисля. Не е възможно 5 дена след раждането ми да са ме осиновили. Пък и имам снимка с майка ми и роднините ми в родилното, с бебешките пелини. И аз нямам представа как са се получили нещата, нито виждам приличина да ме лъжат за такова нещо. Но все пак се чудя.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    А не можеш ли да попиташ родителите си за малко повече подробности? Ако е вярно, те ще са мислили обясненията 18 години.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  5. #5
    Майка ми почина, а баща ми никога не е можел да говори по тази тема. Когато и да съм го питала, той започва да се чувства неудобно и сменя темата или просто мълчи. Познавам го и зная, че няма да ми каже нищо. Обяснявала съм му колко е важно за мен, но той мисли че трябва да не гледам назад в миналото.

  6. #6
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    А ти всъщност защо толкова се интересуваш? Дали са ти шанс за нормален живот, което е причина да си благодарна и да не търсиш какво, как и защо, особено имайки предвид тази невъзможност за разговор по темата с баща ти. Заслужава да не ровиш в раната му, така мисля. Страшно съм против това и някой да търси родителите си след като е разбрал, че е осиновен, това е мазохизъм в повечето случаи и рядко завършва добре.
    квак

  7. #7
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    ^Ъъ, това са клишета. Човек има право да знае истината. И откъде опит да знаеш, че не завършва добре, че чак в повечето случаи?
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    А ти всъщност защо толкова се интересуваш? Дали са ти шанс за нормален живот, което е причина да си благодарна и да не търсиш какво, как и защо, особено имайки предвид тази невъзможност за разговор по темата с баща ти. Заслужава да не ровиш в раната му, така мисля. Страшно съм против това и някой да търси родителите си след като е разбрал, че е осиновен, това е мазохизъм в повечето случаи и рядко завършва добре.
    пълни глупости. Човек трябва да знае истинската си кръв. Ясно?

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    пълни глупости. Човек трябва да знае истинската си кръв. Ясно?
    +1

    Интересувай се, всеки има право да знае истината, каквато и да е тя..

  10. #10
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    "И ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни." Иоан 8:32
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  11. #11
    Фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Pleven
    Мнения
    192
    Щом баща ти увърта и се чувства неудобно, значи си осиновена. Въпросът е защо е било само няколко дни след раждането? И защо са могли да ти го кажат като малка, а сега като си голяма - не.

  12. #12
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Какъв е шанса да си осиновен, да си намериш родителите и да харесаш това, което откриеш? Кой от темата познава някой доволен от биологичните си родители? Да идеш и да питаш биотата си защо си осиновен или да търсиш какъвто и да е контакт с тях, не значи ли също да плюеш в суратя на осиновителите си?
    Нека всеки несъгласен с мен се запита кое здраво семейство би зарязало дете в дом, за да има какъвто и да е шанс след 20 години въпросното да си намери семейството и да е доволно?
    Примерите от моя страна са два. Бивша съученичка имам, където е осиновена и ей така като вас беше на мнението, че тя трябва да знае истината. В крайна сметка намери цигански катун, който искаше да я продаде за булка, за да се отърве от нея. Преди години баба ми е прибрала едно момче, точно навършило пълноление и изхвърлено от дома в Русе. Въпросният още идва вкъщи и още е благодарен за това, което са направили бабини за него, а биологното си семейство, когато ги е открил някак, са го изгонили с полиция.
    Страшно е глупаво да си мислиш и, че осиновителите ти са длъжни да ти разкажат какво и как. А ако става въпрос за мъртви деца или невъзможност да имат деца въобще? Страшно е егоистично да тропаш с крак и да си мислиш, че истината ще те освободи. Не винаги е така. Понякога истината не е красива, а и нанася повече вреди, отколкото позитиви. Никой осиновител, който си е дал любовта, времето, парите за някого, не заслужава да го караш да говори за нещо, което го наранява.

    Корабе, съобразявай се малко, не говориш с куче, че да ми сазваш "ясно?".
    квак

  13. #13
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Твърде много ако, твърде много хипотетичност. Частни случаи не могат да бъдат правило. Встрани от това не съм съгласна с липсата на откровеност у бащата. Вадиш си главата от задника и казваш нещата. Едно дете, ако е било обичано и отглеждано с тази представа, никога няма да обърне гръб на хората, които са му дали шанс. Нямаш право да отнемаш най-висшето право. А дали след като разбереш ще се разочароваш (неизбежно, просто зависи от степента) поне няма цял живот да се питаш и няма да го има разяждащото, човъркащо чувство.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  14. #14
    Една моя приятелка е осиновена на същия ден в който е родена. Родителите са отишли и са я осиновили и са я взели веднага след като се е родила. И няма смисъл да те лъжат за такова нещо.

  15. #15
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Еми разпитай си родата бе, все някой ще ти каже.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  16. #16
    Говори с вашите и се изяснете.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си