.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1
    Михии
    Guest

    Доведения ми брат

    Добър вечер!
    Такаа,родителите ми са разделени и по принцип живея при майка си.Наскоро обаче баща ми ме покани да отида да живея при него.На 21 януари новата му жена роди детето им.От тогава се опитват да ми го натикат да се грижа за него,но аз не искам!!!Отбягвах го,тъй като не искам да се насере докато го държа,да ме оповръща или нещо друго,но днес ме хванаха на тясно.Жената на баща ми ми натика бебето под носа и каза да го гледам докато се изкъпела,е да ама започна да реве,оказа се насран,омириса ми душата едвам го изтърпях.Когато тя излезе от банята й казах,че се е наакал,а глупачката взе,че ме попита дали не искам да му сменя памперса и при тази наглост аз не се сдържах и й казах,че нямам намерение да му бърша усрания задник.Тя досега се държеше мило с мен,но днес си показа рогцата и ми каза,че ще трябва да свиквам,тъй като аз ще съм тази,която трябва да го гледа докато не съм на даскало.Направо ми падна пердето не знам как ще изтърпя нея и бебето.Баща ми като разбере ще ми се кара ама...какво да се прави.Не искам за момента да се връщам при майка ми тъй като с нея се караме страшно много,но от друга страна не понасям този сополанко и не желая да се грижа за него!!!Какво да правя?

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Прецени кой от двата варианта е по-добър за теб - да се помириш с майка си, или да гледаш сополанкото.

  3. #3
    Абе махай се от там.Върви при майка си!!! Няма да се занимаваш с дрислъовци.Да не си полудяла да сменяш насрани памперси и да чистиш повръщано.Остави я да се оправя сама.Мен също са ме опивали да ме заточат да гледам бебета,ама не ги огря.

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2017
    Мнения
    305
    Това е твой брат, не е доведен, щом имате един баща. И един ден на твоето дете кой ще му сменя памперсите? Или може би няма да имаш деца, за да не се занимаваш със "сополанковци"?

  5. #5
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Момиченце, живееш в къщата на баща си, новата му жена я прави дом, тя чисти, тя готви, тя е домакинята. Баща ти най-вероятно не те е оставил без дрехи и пари, най-вероятно не си останала и без внимание и любов. Жената не стига, че те е приела вкъщи, ти се правиш на интересна. Знаеш ли колко хора са против да живеят със чужди деца?! Можеш да покажеш малко уважение и благодарност, гледайки си братчето, което, бтв, е невръстно бебе и има нужда от грижи 24/7. Както едно време и ти си имала нужда от същото.
    По-добре ли щеше да се чувстваш, ако баща ти ти хвърля по 100 лева издръжка и се виждахте по два пъти в месеца?!
    Не е нужно да го гледаш постоянно, когато не си на училище, но трябва да помагаш поне малко. Не знам на кой свят живееш ама като съжителстваш с някого, хубаво е да мръдваш пръстче малко поне, щото докато баща ти ти е длъжен да те търпи, чуждата жена го прави на добра воля.
    квак

  6. #6
    Бягай бързо и гледай да не се караш много с майка ти. По-добре да се карате понякога отколкото да гледаш бебе.

  7. #7
    MIhi1000000
    Guest
    Здравейте,аз съм авторката!
    Бях се върнала при майка си,но не можах да я изтърпя и вчера отново се върнах при баща ми.Той ми каза,че ако искам да живея в неговия дом трябва да внимавам в картината и,че трябва да правя каквото ми каже жена му.Очевидно ще трябва да тярпя малкото изчадие,но ми кажете как да стане.Как да се грижа за него така, че да не ме оповръща след всяко хранене и как да му сменя проклетия памперс без да се изцапам и т.н

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    beyond The Wall
    Мнения
    23 760
    Няма измъкване, по-добре свиквай.

  9. #9
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    според мен баща ти и жена му са те поканили само за да им гледаш детето.
    аз бих се върнала при майка си, колкото и да се караме.
    според мен не е редно да те обременяват с грижи за дете. едно е чат-пат, друго е всеки ден.

    някои деца имат желание да се грижат за братчета/сестричета, други не и според мен не трябва да се натрапва. имаш си достатъчно отговорности сигурно, които отговарят на възрастта ти.

    + ако не ти го натрапват, може само да проявиш желание някой ден.
    Последно редактирано от NomNomNom : 03-13-2017 на 15:40
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  10. #10
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Като не ти изнася започваш сама да изкарваш пари, да живееш отделно и да се грижиш сама за себе си. Ако не можеш да се грижиш за себе си ще трябва да се грижиш за братчето.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  11. #11
    Бебето какво ти е виновно -.- То е една невинна душа. Като не ти изнася, вместо да чакаш баща ти, чието негово семейство не можеш да траеш и майка си с която се караш постоянно да те издържат прави го сама и спри да се оплакваш -.-
    Бъди себе си! - Така виждаш, как хората влизат в живота ти и излизат по същия начин, опитвайки се да те излъжат, че ще успеят да те издържат.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Че авторката реагира остро, реагира. Още повече относно изказването за бебока. Но си има един по специфичен начин за комуникация с тийнейджър, който мащехата трябва да знае. Не може просто да кажеш на едно хлапе: "Свиквай с мисълта, че докато не си на училище ще правиш това и това." Най-голямата грешка е да ограничаваш свободата на едно дете. Изобщо нямам предвид да му се позволява всичко или да бъде оставено да прави каквто иска то. Но точно тези неща се обясняват по друг начин с различен той и сякаш тя не е най-правилния човек, най-малкото защото тя все още в очите на това дете е новата жена. Не можеш да научиш един човек на отговорност, ако тръгваш с лошо и крайности.
    Ако не можеш да промениш дадена ситуация, промени отношението си към нея.

  13. #13
    Голям фен Аватара на kyka1
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    Варна
    Мнения
    657
    Не знам дали си по природа глупавичка или просто се правиш!? Тоя сополанко ти е брат и това че повръща и осира всичко наоколо е нормално ти какво си мислиш че не си ги правила тия неща ли какво? След време не знам каква майка ще си и сигурно ще казваш на мъжа си смени му памперса че много мирише и за да не се изцапам. По - добре се вземи малко в ръце защото с това твое държание и мислене няма да стигнеш далеч
    Живота е рисуване без гума за триене...





    МОМЧЕ СЪМ !

  14. #14
    Повече от фен Аватара на KREED
    Регистриран на
    May 2015
    Мнения
    373
    : Ама няма пълно щастие бе.

    Кат не ти изнася, измитай се и почвай да се издържаш сама бе.

    Иначе темата е написана уникално. Спуках се да се смея.

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 026
    Според мене има 2 страни. Наистина този бебок се води твой брат, въпреки че и доведен и трябва да полагаш грижи за него, но тези грижи трябва да дойдат с желание от твоя страна, а не мащехата ти да ти нарежда и да ти се обяснява, че трябва да свикваш. Поговори с баща си, кажи му, че ще го гледаш, но не могат да те натоварват с длъжността на бавачка.

  16. #16
    Михии
    Guest
    Здравейте, отново!
    Отдавна не съм писала,защото нямах достъп до компютъра си дълго време,а не можех да вляза през телефона (забравих си паролата)
    Това чудовище ме дразни,гади ми се от него,мразя го, както него така и майка му.Вчера за пореден път чашата преля.Аз не бях на даскало заради матурите и оная идиотка пак ми остави бебето.Бях се решила,че памперси няма да сменя,а просто оставям в кошарата и толкова,да ама не се получи голям рев голямо чудо.Беше се насрал и миришеше ужасно,не можах да изтърпя и реших по някакъв начин да го преобуя.Само,че докато му сменях памперса се отплеснах,защото ми писаха в месинджър и изчадието се отместило и си изцапа ръщете и дрехите и трябваше да го преоблека и измия,много се ядосах.Просто е ужас много ме е гнус от памперсите му и също така като повръща,а той го прави доста често след ядене.

  17. #17
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Михии Виж мнението
    Здравейте, отново!
    Отдавна не съм писала,защото нямах достъп до компютъра си дълго време,а не можех да вляза през телефона (забравих си паролата)
    Това чудовище ме дразни,гади ми се от него,мразя го, както него така и майка му.Вчера за пореден път чашата преля.Аз не бях на даскало заради матурите и оная идиотка пак ми остави бебето.Бях се решила,че памперси няма да сменя,а просто оставям в кошарата и толкова,да ама не се получи голям рев голямо чудо.Беше се насрал и миришеше ужасно,не можах да изтърпя и реших по някакъв начин да го преобуя.Само,че докато му сменях памперса се отплеснах,защото ми писаха в месинджър и изчадието се отместило и си изцапа ръщете и дрехите и трябваше да го преоблека и измия,много се ядосах.Просто е ужас много ме е гнус от памперсите му и също така като повръща,а той го прави доста често след ядене.
    Браво мойто момиче, ще свикнеш!
    Един ден като родиш дете, то ще прави същите неща като доведеният ти брат, така че свиквай! Само че, като ти се роди дете, освен нещата които правиш сега, ще трябва да правиш и куп други неща. Тогава може да нямаш доведена дъщеря, която да помолиш за помощ и ще трябва да правиш всичко сама, докато мъжа ти е на работа.

    Ако не ти изнася - изнеси се при майка ти, какво ти пречи?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #18
    Михии
    Guest
    Майка ми е досадна! Мразя я! Не мога да свикна,просто не мога.В понеделник пак ще ми го остави сигурни и за това още от сега си мисля как да се измъкна

  19. #19
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Вслучай, че не си трол (малко вероятно).

    Можеш да предложиш, вместо да гледаш детето, да помагаш в домакинската работа. Така доведената ти майка ще има време за детето и ти ще си й от помощ. Ако и това не те устройва, предлагам баща ти да те изрита от вкъщи
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  20. #20
    Не са хубави изказванията ти за бебенцето.Може би изпитваш омраза към него защото е от друга жена а не от майка ти.!А тя се държи добре с теб жената все пак.

  21. #21
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Пак казвам, бих отишла при майка си, и после изнасяне, който има деца да си ги гледа, това ми е мнението
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Цитирай Първоначално написано от Free Soul Виж мнението
    Бебето какво ти е виновно -.- То е една невинна душа. Като не ти изнася, вместо да чакаш баща ти, чието негово семейство не можеш да траеш и майка си с която се караш постоянно да те издържат прави го сама и спри да се оплакваш -.-
    Той е колкото баща на бебето толкова и неин баща така, че нетрябва да я пренебрегва и да ги дели. __/__

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си