.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 49 от общо 49

Тема: Шофиране

  1. #26
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от LittleDude Виж мнението
    аз като карах учебната преди 5 години такива неща не съм правил
    100% съм убеден, че ти си се родил идеален шофьор... И аз по моя преценка почти не съм правил глупости като учебен, но мога да се хвана на бас, че според някой по-опитен съм правил невероятни идиотщини. Малко това летене из облаците за това колко си велик го забрави! Драйд е прав, че голяма част от хората си мислят, че карат добре, а всъщност това не е съвсем вярно.

  2. #27
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    идеален шофор няма няма и да има, аз не казвам че карам много хубаво, малко си падам дгижит, 165 в града съм правил тва е друга тема. Въпроса е че карах кола много преди да зема книжката, (и в града съм карал) израстнал съм в колата (за която сега давам парите ми за обяд щото е моя живот) от както се помня, всеки ден в нея, затова на курсовете ми беше супер лесно и да паркирам и всичко.

  3. #28
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    И в една нормална държава до сега щяха няколко пъти да са те опънали в затвора и всичко да е 6, не да се дървиш на хората, които се учат. Не ми е проблем, когато кола с голяма табела "У" набие рязко спирачки или ме засече... Проблемът е, когато гоУфо със затъмнените стъкла реши да ме изпреварва през бус лентата или си ползва мигачите единствено за аварийни.
    Аз не се бях качвал в кола преди курса и пак нямах никакви проблеми - изгасих колата общо 2 пъти, един от които беше заради проблем с електронната газ и с 300 зора стигнахме до школата. За паркиране и маневри също не съм имал проблеми. Има, обаче, хора, на които им отнема повече време да свикнат с всичко и докато са в колата с табелата "У" имат право на идиотщини.

  4. #29
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    нека ме опънат щото от лапе съм бил по колите, а сега нека си зимаш книжки през нета, без да знаят какво представлява колата..
    и голф не ща карат го само джигити и по тъмни от мен
    едното ми е астра ф 92 ра с тъмни стъкла и киловат музичка
    друто ми е 210 авангард от няма месец с чипче от маднес (180 коня 2.5 тд) с по тъмни стъкла малко по силна музичка,
    Последно редактирано от LittleDude : 03-27-2017 на 18:52

  5. #30
    [QUOTE=draid;11554158]Напротив, само си мислиш, че караш добре. Тоя период е преломен при младите шофьори, това е момента в който започват да си вярват, а реално нямат нито изградена адекватна преценка, нито рефлекси.

    Приятел теб случайно да съм те возил.Мисля,че имам доста адекватна преценка,а и всички които са се качили при мен са ми казали,че карам добре за толкова кратко време и най-важното разумно

  6. #31
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    То не пречи да караш разумно, ако си млад шофьор или въобще да караш добре като за млад шофьор. :д Въобще „млад шофьор“ не изключва „разумно каране“ по никой начин. Въпросът е, че човек с 10-години (примерно) стаж всекидневно каране, бас държа, ще кара по-добре от теб, мен и всички сравнително млади и обучаващи се шофьори в темата. Ся, едно е да си си взел 32 часа каране и да си карал 5 пъти в града с тати и приятели, друго да си блъскал по пътищата сумати време.
    квак

  7. #32
    Цитирай Първоначално написано от tori Виж мнението
    То не пречи да караш разумно, ако си млад шофьор или въобще да караш добре като за млад шофьор. :д Въобще „млад шофьор“ не изключва „разумно каране“ по никой начин. Въпросът е, че човек с 10-години (примерно) стаж всекидневно каране, бас държа, ще кара по-добре от теб, мен и всички сравнително млади и обучаващи се шофьори в темата. Ся, едно е да си си взел 32 часа каране и да си карал 5 пъти в града с тати и приятели, друго да си блъскал по пътищата сумати време.
    Естествено,че шофьор с 10 години стаж ще кара по-добре.Но има и този тип шофьори,които имат стаж,но не карат разумно.Това е другата крайност.

  8. #33
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    и ? имам 5 годишен стаж и според бащата карам по-добре от него... дето има книжка от 30 години

  9. #34
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Не се филмирай, момче, това, че баща ти те окуражава, не значи да си вярваш чак толкова. Такива правят най - много бели като теб. Карай си нормално и адекватно, недей прави такива работи като тва дето беше писал за 165 в града и прочее и един ден ще станеш добър шофьор, това че управляваш автомобила без да ти гасне и механически издържано, не те прави шофьор.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  10. #35
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от qwerty7842 Виж мнението
    Естествено,че шофьор с 10 години стаж ще кара по-добре.Но има и този тип шофьори,които имат стаж,но не карат разумно.Това е другата крайност.
    10 години стаж с по 10хил. километра годишно не са особено много. "Млад шофьор" е нещо адски относително и неправилно според мен, щото откакто имам книжка до сега нямам година с под 20хил. километра на година само с личната кола и още Бог знае колко със служебни. Нали, тъпо е в застраховката ми да пише "млад шофьор" и да плащам повече, при положение че има куп 30+ годишни с по-малко километри зад гърба си, но не се водят млади шофьори, щото са си изкарали книжката преди години. Мисълта ми е, че годините не са мерител за шофьорски стаж.

  11. #36
    Супер фен Аватара на nexttt
    Регистриран на
    Jun 2013
    Мнения
    1 925
    да се изкажа и аз ;д
    имам кола,карам ежедневно,минавам по над 1000 километра седмично не само с моята кола ;д
    никой не ми се гаври,поради причината,че не давам поводи,за да го направят
    с желание си гледам колата и се интересувам като цяло
    мое мнение е,че се гледа с насмешка на жените зад волана,понеже реално някаква част реално не знаят какво правят и това си личи
    единствено агресия виждам от време на време по междуградските пътища и магистралите,но лично смятам,че до някаква степен и аз съм си виновна там ;д но все пак,никой не ми е напраскал шамарите още

  12. #37
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    Цитирай Първоначално написано от nexttt Виж мнението
    да се изкажа и аз ;д
    имам кола,карам ежедневно,минавам по над 1000 километра седмично не само с моята кола ;д
    никой не ми се гаври,поради причината,че не давам поводи,за да го направят
    с желание си гледам колата и се интересувам като цяло
    мое мнение е,че се гледа с насмешка на жените зад волана,понеже реално някаква част реално не знаят какво правят и това си личи
    единствено агресия виждам от време на време по междуградските пътища и магистралите,но лично смятам,че до някаква степен и аз съм си виновна там ;д но все пак,никой не ми е напраскал шамарите още
    ти сигурно караш по-добре от мен

  13. #38
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от LittleDude Виж мнението
    ти сигурно караш по-добре от мен
    Най - добронамерено ще ти кажа, че точно шоферите, които си вярват най - много на възраст под 30 години, правят най големите мизерии на пътя. Не те знам как караш, дано да си наистина толкова читав, колкото казваш, ама от тия ти изказвания си правя извод да ти кажа - внимавай. Да имаш нещо за супер елементарно и да се имаш за боК в него, когато това нещо може да утрепе някой, не е оферта.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  14. #39
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Най - добронамерено ще ти кажа, че точно шоферите, които си вярват най - много на възраст под 30 години, правят най големите мизерии на пътя. Не те знам как караш, дано да си наистина толкова читав, колкото казваш, ама от тия ти изказвания си правя извод да ти кажа - внимавай. Да имаш нещо за супер елементарно и да се имаш за боК в него, когато това нещо може да утрепе някой, не е оферта.
    всичко е божа работа... оня грузинец Гиорги Тевзадзе караше като луд в града, дрифтове, глупости, без нито едно ПТП стана звезда в нета, дава на приятел да му кара М5-цата (той се вози) и след 20 метра тоталка, отиде на оня свят

  15. #40
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Божа работа, ама с кеф бих те изкормил, ако "Бог те накара" да караш със 150 в града или 200 извън и убиеш мой близък. Можеш да си сигурен, че и доста други хора биха го направили, а ако имахме малко закони, държавата щеше да го направи. Не е нищо лично към теб, отнася се за всички убийци по пътищата. Истинските майстори са по пистите и полигоните, другото са идиоти, дето чакат на Бог да ги пази. И аз харесвам почти всички видове моторни спортове и адреналинът, който доставят, но си има места, където няма да се врежеш в кола с цяло семейство вътре или в някоя спирка.

  16. #41
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от LittleDude Виж мнението
    всичко е божа работа... оня грузинец Гиорги Тевзадзе караше като луд в града, дрифтове, глупости, без нито едно ПТП стана звезда в нета, дава на приятел да му кара М5-цата (той се вози) и след 20 метра тоталка, отиде на оня свят
    Божа работа, ама внимавай. Карам и аз като теб от малък и то не само коли (дядо ми беше в ТКЗС-то главен механик), карам активно от бая време в София и съм по - голям от теб и все още не твърдя, че съм велик шофьор. Нека е божа работа, ма да не предизвикваме съдбата, нали.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  17. #42
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от qwerty7842 Виж мнението
    Цитирай Първоначално написано от draid Виж мнението
    Напротив, само си мислиш, че караш добре. Тоя период е преломен при младите шофьори, това е момента в който започват да си вярват, а реално нямат нито изградена адекватна преценка, нито рефлекси.
    Приятел теб случайно да съм те возил.Мисля,че имам доста адекватна преценка,а и всички които са се качили при мен са ми казали,че карам добре за толкова кратко време и най-важното разумно
    Не ми трябва да се возя при теб, за да знам и да съм прав в това което казвам. Говоря ти от името на опита, не с идеята да ти обяснявам колко зле караш.

  18. #43
    Мега фен Аватара на LittleDude
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    bs™
    Мнения
    4 167
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Божа работа, ама с кеф бих те изкормил, ако "Бог те накара" да караш със 150 в града или 200 извън и убиеш мой близък. Можеш да си сигурен, че и доста други хора биха го направили, а ако имахме малко закони, държавата щеше да го направи. Не е нищо лично към теб, отнася се за всички убийци по пътищата. Истинските майстори са по пистите и полигоните, другото са идиоти, дето чакат на Бог да ги пази. И аз харесвам почти всички видове моторни спортове и адреналинът, който доставят, но си има места, където няма да се врежеш в кола с цяло семейство вътре или в някоя спирка.
    нищо лично но един от класа ми загина заедно с друг от даскало на място след катастрофа на летището преди Сливен (бършен) дето организират гонки. И двамата имаха книжки и двамата караха. Просто Е класа 221 ги блъска странично с около 170, те с БМВ е34, обръщали на пистата, нито са карали с 200 нито нищо просто си обръщат ... на мерцедеса не са открили спирачен път. Тъй че писти, полигони, летища не е супер сигурно че дори и да не си тъпчеш колата няма да те изкарат в...

  19. #44
    Супер фен Аватара на nexttt
    Регистриран на
    Jun 2013
    Мнения
    1 925
    Цитирай Първоначално написано от LittleDude Виж мнението
    нищо лично но един от класа ми загина заедно с друг от даскало на място след катастрофа на летището преди Сливен (бършен) дето организират гонки. И двамата имаха книжки и двамата караха. Просто Е класа 221 ги блъска странично с около 170, те с БМВ е34, обръщали на пистата, нито са карали с 200 нито нищо просто си обръщат ... на мерцедеса не са открили спирачен път. Тъй че писти, полигони, летища не е супер сигурно че дори и да не си тъпчеш колата няма да те изкарат в...
    като цяло не е най-надеждното място пистата
    казвам го като наблюдател на няколко състезания и всекидневни тренировки на писти и полигони.. просто никога няма как да си на 100% сигурен,кой е срещу теб и какво може да се случи

  20. #45
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от LittleDude Виж мнението
    нищо лично но един от класа ми загина заедно с друг от даскало на място след катастрофа на летището преди Сливен (бършен) дето организират гонки. И двамата имаха книжки и двамата караха. Просто Е класа 221 ги блъска странично с около 170, те с БМВ е34, обръщали на пистата, нито са карали с 200 нито нищо просто си обръщат ... на мерцедеса не са открили спирачен път. Тъй че писти, полигони, летища не е супер сигурно че дори и да не си тъпчеш колата няма да те изкарат в...
    W221 е s класа.
    Идеята да си на пистата е да си получиш адреналина, заедно с други хора на твоя акъл, без да застрашаваш външни лица. Отивайки там, знаеш, че можеш да си отидеш във всеки един момент. Нали това е тръпката? Ама няма да се чметнеш върху някой, който просто отива някъде и не иска да участва в твоя филм.

  21. #46
    Гонките наживо не са като по филмите. Виждал съм как се разбива ферари на сред центъра на София преди години, по чудо нямаше жертви от невинните наоколо. Само колата се размаза и шофьора му сменяваха няколко пъти физиономията с операции докато наместят изгледа му след въздушната възглавница.

  22. #47
    Карам рядко, все още не мога да се справям чисто сама, но един стикер за внимание върши много добра работа... не правя грешки, но все пак се вижда повече търпение като караам със стикера

  23. #48
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    ^ Грешки правят дори шофьори с дългогодишен стаж, то за това стават и ПТП-та. Вредно е да мислиш, че не правиш грешки докато шофираш, още повече когато се учиш.

  24. #49
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Грешки се правят най - много от хора, които мислят, че не могат да сбъркат. Аз така преди 2 3 години щеше да ме отнесе един тир в насрещното, понеже мислих, че няма непредвидима ситуация за мен и бях тръгнал да изпреварвам един long vehicle, който обаче се оказа по - лонг от очакваното и добре, че успях да набия спирачки и да се върна зад него навреме, около 50 метра преди завой. Оттогава смятам, че човек не трябва да се чувства в един автомобил като безгрешен и прекалено добър.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си