.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Относно избора след 12 клас

    10 клас съм и имам още 2 години да си избера какво да уча, след като завърша. Ориентирал съм се в две горе-долу различни посоки. Едното нещо, което искам да уча е компютърна анимация. Факт е , че не мога да рисувам и не съм особено артистичен, но пък винаги съм искал да се занимавам с това. Ясно ми е , че няма как да стане затова просто си остава една моя мечта. Другото към което съм се насочил е медицината. От известно време ми е доста интересна. Проблема е ,че все още не съм сигурен дали наистина искам да уча медицина. Когато се разколебая по този начин се опитвам да измисля какво друго бих искал да работя, но без успех. Моля за съвети, които да ми помогнат да се ориентирам. Има ли някой сред вас, който е бил в подобна ситуация?

  2. #2
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Май без рисуване няма да стане работата с компютърната анимация..
    А ако наистина искаш да учиш медицина, трябва още от сега да се готвиш за изпитите (даже някои почват и от по-рано)
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от Stefan654 Виж мнението
    10 клас съм и имам още 2 години да си избера какво да уча, след като завърша. Ориентирал съм се в две горе-долу различни посоки. Едното нещо, което искам да уча е компютърна анимация. Факт е , че не мога да рисувам и не съм особено артистичен, но пък винаги съм искал да се занимавам с това. Ясно ми е , че няма как да стане затова просто си остава една моя мечта. Другото към което съм се насочил е медицината. От известно време ми е доста интересна. Проблема е ,че все още не съм сигурен дали наистина искам да уча медицина. Когато се разколебая по този начин се опитвам да измисля какво друго бих искал да работя, но без успех. Моля за съвети, които да ми помогнат да се ориентирам. Има ли някой сред вас, който е бил в подобна ситуация?
    Аз съм към медицина,но да знаеш,че кандидатстването е доста трудно.Трябва да решиш скоро,защото те чака доста учене.

  4. #4
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Ако искаш да се занимаваш с компютри - стой далеч от университетите. На "компютър" можеш да се научиш и вкъщи. А когато някой ден си търсиш работа, едва ли някой ще се интересува в кой университет си си губил времето.

    При медицината пък е обратното. Едва ли някой ще ти се довери ако си самоук, освен ако не практикуваш "алтернативна" медицина. За нещата дето не могат да се научат вкъщи си трябва университет.

    Но преди всичко реши какво искаш да правиш, щото дори да учиш най-перспективното нещо и със зубрене да докарваш добри оценки, ти просто си губиш времето. Ако не мислиш за определена дейност и през деня и през нощта, тя не е за теб. И ако някога работиш нещо без кеф, работата ти ще е на 10%, кефа ти ще е на 10% и въобще всичко ще ти е на 10%.

    А също така хората често сменяме интересите си. Ако се колебаеш за медицината, може би не е за теб. Би било добре ако можеш да се пробваш в областта - да прекараш ден два в някоя болница като нещо като стажант или де да знам.
    Виж, при компютрите това е много лесно постижимо, просто инсталираш които трябва програми и действаш. Но и при тях важи същото. Ако само си мислиш, че анимацията ти е интересна, но досега не си направил и една анимация... то значи се самозалъгваш. Направи анимация и тогава ще знаеш.
    Последно редактирано от JDeel : 03-23-2017 на 14:39

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си