.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    helppleh
    Guest

    Exclamation МАЗНА КОСА ПОМОЩ!!!!

    Здравейте!!! Аз съм момиче на 13 години и имам супер мазна коса. От 1 2 години е така. Омазнява се супер бързо през зимата издържа 1 2 дни но когато започва да се затопля времето както сега издържа само 8 часа. Измия си я сутринта и като се върна от училище вече е мазна...щом сега е толкова зле, лятото не ми се мисли какво ще правя...Моля ви помогнете с някакви маски, хапчета, спрейове каквото и да е...просто това трябва да спре, защото наистина става много неприятно

  2. #2
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    предполагам че и ти си с много права и тънка коса Д:

    и аз имах такъв проблем на твоята възраст /косата ми по принцип е мнооого права, фина, без обем/, но изчезна донякъде, когато започнах да се боядисвам и се подстригах по- късо

    НО д: не препоръчвам да се боядисваш на тази възраст, а и няма смисъл да се подстригваш /освен ако ти не искаш това де/

    имай предвид че каквото и да направиш скалпът ти ще се омазнява малко по- бързо- кожата на скалпа ти просто е такава, но може да регулираш омазняването поне малко

    вземи си шампоан за мазна коса, както и сух шампоан /някои потребители тук са казвали че им е причинявал проблеми, но аз ползвам от доста време и нямам никакви оплаквания/; също така, ако използваш маска и балсам за коса си вземи такива, които са подходящи за мазни корени

    доволна съм от този шампоан: https://www.cheapnchiccosmetics.fr/9...umen-200ml.jpg

    както и от този, който е сух: http://www.superdrug.com/medias/sys_...3786236958.jpg
    ( а и всички други на тази марка, които съм пробвала )

    можеш да ги намериш в DM и не са скъпи, шампоанът на Alverde е към 4 лева, а този на Batiste- към 6

  3. #3
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Не е препоръчително да си миеш косата всеки ден, така се омазнява още по-бързо. Някоя ваканция свикни косата си да я миеш през 2-3 дена.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  4. #4
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не е нормално да се омазнява за толкова кратко според мен. Бих препоръчала да идеш на дерматолог. Да, характерно е по-бързото омазняване за правите тънки коси, но и аз съм с такава и мия през ден, когато почти няма признаци т.е. реално се омазнява през два дни.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си