.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Кандидатстване за след 12 клас

    Привет! Моето запитване е за кандидатстването за след 12 клас, в момента съм 11 но след месец ще ми се наложи да попълвам профил за кои предмети ще се явявям на матура. И моето запитване е дали мога да запиша 2 предмета например английски и история, защото по тези предмет имам най-високи оценки, и също дали ще имам някаква реализация ако избера тези предмети или един от тях (също се каня да си изкарам сертификат по английски). Питам, защото съм супер объркан със цялото това кандидатстване и не знам какво да избера, защото се страхувам да не избера нещо неподходящо.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Ти можеш да запишеш двата предмета, но помисли дали наистина искаш да се подлагаш на всичко това.
    Всичко зависи от това какво искаш да кандидатстваш и как се образува балът за съответната специалност. Има специалности, където влизат в бала оценки от матура по даден предмет(или кандидат-студентски изпит). Насочил ли си се към някоя определена сфера?
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  3. #3
    Преди исках за ИТ специалист ама се оказа че се изучава висша математика а по математика съм пълна скръб и сега се опитвам да намеря професия подобна на ИТ специялист. Като цяло искам да се занимавам със компютри.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Тогава защо искаш да държиш и матура по история?
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  5. #5
    Как така от сега ще записвате по какво ще ви е втората матура? Това се прави в 12-ти клас по това време. Да не ви е излъгал някой?

  6. #6
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Те са нещо като предварителни списъци. Според мен е важно колкото учителите да разберат каква е втората матура.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  7. #7
    Защото говорих със госпожата ми по история и тя ми каза че ако запиша история мога да изучавам някои от сферите на икономиката и се колебая в момента

  8. #8
    Карат ни предварително да си ги записваме защото има такива които променят решенията си и се явяват на друг предмет

  9. #9
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    495
    Ако искаш да ставаш ИТ специалист отиди там където няма грам висша математика. Говоря за Софтуерния университет. При взет приемен изпит ставаш студент избираш форма на обучение присъствена или от удома и с много учене ставаш софтуерен инженер за две години.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Знаеш ли какъв е процентът на тези,които са взели дипломи от СофтУни?
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  11. #11
    Без математика ще станеш най-много аматьор по софтуер. Иначе висшата не е по-трудна.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Знаеш ли какъв е процентът на тези,които са взели дипломи от СофтУни?
    Бих искал да разбера, какъв е процентът? Както и нещо против СофтУни ли имаш?

    П.С. Не се заяждам просто и аз в момента съм на подобно дередже и не ми се иска много да кандидатствам с математика, а в НБУ таксите са убийствени..Какви са алтернативите освен ФМИ-тата?
    Ще съм благодарен ако някой сподели нещо повечко !!!

  13. #13
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от ДОСКИВ Виж мнението
    Бих искал да разбера, какъв е процентът? Както и нещо против СофтУни ли имаш?

    П.С. Не се заяждам просто и аз в момента съм на подобно дередже и не ми се иска много да кандидатствам с математика, а в НБУ таксите са убийствени..Какви са алтернативите освен ФМИ-тата?
    Ще съм благодарен ако някой сподели нещо повечко !!!
    https://softuni.bg/forum/13529/stati...lite-v-softuni

    Нямам нищо против СофтУни. Единствено предупреждавам, че не е лесно, особено когато авторът не иска да има общо с математиката.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  14. #14
    Доскив Алтернативата ти е ТУ

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    495
    При влизане в Софтуни започва така наречения Tech модул, разделен на курсове. За всеки взет курс получаваш сертификат/диплома с оценки. С този сертификат знаеш ли колко фирми могат да предложат работа на даденото лице. И така започваш да учиш и работиш едновременно. Звучи просто, но се изисква много писане на код и учене.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си