.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Грижи за тялото

    Здравейте приятели,

    Бихте ли споделили вашата грижа за тялото, особено по интимните части.
    Мисля, че това е много важно да се обсъди и да си даваме съвети по тази тема.

    Също така може да споделите и за лице и коса. Например каква е последователността на продуктите, които нанасяте и какви са те.

    Извинявам се, ако има вече такава тема.
    (Може ли линк, ако има?)

  2. #2
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Специално за тялото не виждам кой знае какво, освен ексфолиране при баня/душ и някакъв бътър или лосион за намазване. Като ексфолирането се прави два пъти в седмицата. Плюс обезкосмяване, ако се налага.
    За интимните части интимен гел с правилното pH. И ест обезкосмяване + ако има нужда от лекарства някакви.
    Страшно съм против прегрижването и суматите продукти, които показват блогъри и влогъри. Като това го казвам и във връзка с грижата за кожата и косата. За лицето дневен и нощен крем, околоочен крем, нещо за пъпките за локално върху тях. Измивен гел, изчистване на грим, някакъв лосион, ако има нужда.
    квак

  3. #3
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    ^^ и аз не харесвам прегрижването
    аз си чистя грим/или се мажа с кокосово масло или зехтин
    и на седмица и половина маска за коса, в която има зехтин
    гледам да си щадя и косата, и кожата - т.е. възможно най-малко продукти

    за лице - реално нищо не ползвам, освен вода и кот'има в шкафа

    за тяло - кот' има шкафа, или твърдо масло на lush, и сега съм взела някакво индийско масло за майка ми, което бих взела и за мен
    интимен и душ гел

    коса - бебешки шампоан, редуван с виши (че имах пърхот в един момент), балсам за изтощена коса (не ми е, но не искам да става).
    Сега си взех индийски, с някакви билки от рода на къна-та, обаче много изсушава
    И понякога масло за след къпане по краищата нанасям, като ми се стори суха

    маски - тривитаминол и яйце за корените, по краищата - зехтин и кокосово
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    ^^ и аз не харесвам прегрижването
    аз си чистя грим/или се мажа с кокосово масло или зехтин
    и на седмица и половина маска за коса, в която има зехтин
    гледам да си щадя и косата, и кожата - т.е. възможно най-малко продукти

    за лице - реално нищо не ползвам, освен вода и кот'има в шкафа

    за тяло - кот' има шкафа, или твърдо масло на lush, и сега съм взела някакво индийско масло за майка ми, което бих взела и за мен
    интимен и душ гел

    коса - бебешки шампоан, редуван с виши (че имах пърхот в един момент), балсам за изтощена коса (не ми е, но не искам да става).
    Сега си взех индийски, с някакви билки от рода на къна-та, обаче много изсушава
    И понякога масло за след къпане по краищата нанасям, като ми се стори суха

    маски - тривитаминол и яйце за корените, по краищата - зехтин и кокосово
    +1

  5. #5
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Използвам лосион за тяло след всяко къпане, измиване - с душ гел или сапун. Използвам интимен гел всеки ден и съм най-доволна от тези на Лактацид.

    За лицето си използвам медицинска козметика, в момента на Ла Рош - измиващ гел и кремове за проблемна кожа и съм доволна.

    Косата си я мия със шампоан Здраве против пърхот за чувствителен скалп понеже от предния шампоан ми се появи пърхот и ми раздразни скалпа. Използвам и балсам с отмиване, най-често на Арома и след това й слагам масло или кристали.

    Правя си маски на косата и лицето почти всяка седмица.
    Humans need fantasy to be human.

  6. #6

    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Plovdiv
    Мнения
    19
    Добър ден, понеже не намерих тема, която да не е от преди 10 год относно солариуми и грижата за тялото след солариум и за това пиша тук като по общо. Исках да ви попитам има ли някой, който ходи или е ходил на солариум и понеже четох че какаовото масло е много полезно за кожата и придава хубав тен искам да ви попитам дали какаовото или кокосовото масло стават за солариум? Извинете, ако съм в грешната тема.
    Every struggle and adversity we face in life only makes us stronger and renews our faith!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си