.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: Помощ

  1. #1

    Question Помощ

    Здравейте. Пиша тук, защото имам въпрос и четох в интернет, но не истанах особено очарована от отговорите. Къносвала съм се с черна къна 2 пъти. Последният път беше преди 4 месеца и няма падане, поизмил се е леко цветът, но не толкова. Та..въпросът ми е, понеже искам да се боядисам червено дали знаете как може по-бързо да ми падне къната поне да стане малко по-светла косата ми. Понеже знам, че върху къна боята не хваща...дали няма да хване след като са минали 4 месеца, даже ако изчакам още малко и 5 месеца ще станат.. Моля ви, някой ако знае нещо или е искал да изсветли косата си след нанасяне на черна къна да пише.. Защото в интернет чета само за жени, които се къносват поне по 5-10 години подред, докато при мен е било само 2 пъти.

  2. #2
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    първо, наистина много зависи от косата ти- някои коси абсорбират пигмента на къната/ боята по- бързо, други не

    преди години се къносвах с черна къна /мисля че беше веднъж/ и почти веднага след това реших че искам да си изсветля косата- бях на 16 някъде и си спомням че след черната къна слагах изсветляващи бои, какви точно обаче, не помня
    // една от тях мисля че беше тази: http://pesteliv.com/userfiles/produc...duct_17256.jpg

    съветът ми обаче е да не използваш супра при каквито и да е условия, защото наистина уврежда косата- можеш да си вземеш някоя по- евтина руса боя и да пробваш- при мен мисля че стана с изсветляващия крем, който постнах по- горе, но наистина не мога да гарантирам нищо- понякога просто се получава, понякога не

    помня обаче че не стана изведнъж- слагала съм изсветляващия крем по- горе сигурно поне 3 пъти

    съветвам те да бъдеш търпелива, няма как да станеш червена изведнъж- разгледай разни бои, пробвай с някоя руса боя /на повечето жени не им се получава, ама пък при мен някак стана/

    имай предвид че като цяло черната къна се сваля много трудно и ще е най- здравословно за косата ти да изчакаш
    Последно редактирано от lunacy : 04-07-2017 на 16:41

  3. #3
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    нещо, което съм открила, между другото, е че това колко обработка носи косата ти зависи доста и от типа коса, който имаш


    имам много права коса, с много мазен скалп и колкото и да съм се боядисвала /а съм била почти всеки възможен цвят/, никога не е била много увредена; цъфтеж- да, имало е на моменти, но като цяло е много здрава и независимо от всичите бои, къни, термична обработка и какво ли още, изглежда добре

    обаче, ако косата ти е цялостно по- суха, мисля че ще се увреди по- бързо и тогава може би няма да е удачно да експериментираш с разни бои и ще е добре просто да я оставиш да израсте

    казвали са ми че по- къдравите/ твърди коси се увреждат по- лесно /понеже обикновено са сухи/

    // имай тези неща предвид просто и си прецени; отново, най- здравословно за косата ти ще е да я оставиш да израсте и тогава да се боядисаш в червено
    Последно редактирано от lunacy : 04-07-2017 на 16:42

  4. #4
    Благодаря ти! Ами косата ми е права по принцип, съвсем леко се начупва в крайщата, не е рядка, но не е и много гъста.Здрава е като цяло, често си правя маски. Първият път като се къносах след месец крайщата ми бяха почнали да стават кафяви.. сега цветът е леко известлял, на слънце бие на кафяво/ червено, ама не пада. Мисля да изчакам още 2-3 месеца и през това време може да пробвам някак да я известля и след това да я боядисам.. ще видя как ще станат нещата, ще го мисля. Благодаря ти отново

  5. #5
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    дано да съм помогнала някак, все пак и аз съм минала през това

    със сигурност ще продължи да избледнява цветът

    // сетих се че в някакъв момент бях пробвала и един color remover- в една голяма златиста кутия; продава се в DM и НЕ останах доволна от него; по мои спомени нямаше абсолютно никакъв ефект

    също, виждала съм че из интернет е популярна някаква домашна маска с витамин C за премахване на боя; моят съвет е да не опитваш, понеже киселинността е висока и може да си докараш сериозно раздразнение на скалпа

    това е, дано да се получат нещата

    ПП като каза червено, бях с червена/ рижава коса доста време; имай предвид че червена боя или къна се сваля също изключително трудно;

    успех!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си