.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Unhappy проблем със съучениците ми

    Здравейте, хора.
    Ще бъда кратка, макар че ми се иска да го разкажа на дълго и на широко.
    11ти клас съм. От онези момичета, които имат страхотно внимание върху себе си и винаги са заобиколени от хора. Имам връзка от 2 години с прекрасно момче. Вкъщи нещата също са добре.
    Това, от което не съм удовлетворена, е средата ми в училище. Израснала съм с хора 5-6 години по-големи от мен и имам мислене на доста възрастен човек... за разлика от това на съучениците ми, които се държат изключително детски, нелепо и спешно, че все по-често започвам да страня от тях. Бяхме една голяма компания от приятели, с общи интереси и желания. През последните 1-2 месеца обаче се вглеждам и осъзнавам как тези хора все още не са израсли за годините си.
    Може би проблемът идва от там, че ги сравнявам със съучениците на приятеля ми ( той е в друго училище ), които са далеч по-развити за възсрастта си. С тях мога да седна и да си говоря с часове за неща, които моите хора ще започнат да ги вълнуват след 1-2 години (надявам се). Може пък проблемът да е в мен, че се дразня на действията и постъпките им. Не обвинявам никого. Но когато съм с/около тях, ставам изключително нервна и избухвам за най-малкото. Искам да се откъсна лека полека от тях, но как да го направя така, че хем да си запазим приятелските отношения, хем да не сме закачени един за друг ( както е сега ).
    Често осъзнавам, че съм в отвратително състояние заради някакви случки в училище и "благодарение" на компанията ми. Но не ми се иска да продължавам. Готова съм да чуя вашите съвети и дори личен опит. Надявам се да е от полза.

  2. #2
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    спри да се надуваш, овца
    спри да се мислиш за изключителна, овца

  3. #3
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    ^
    Без значение дали си наистина по-добра или пък не, реалността е че имаш интеграционен проблем.
    Ако ще да имаш IQ 50 или 200, и двата случаи е проблем.
    Факторът с по-големите може да се изравни до 18 , а може и да се задълбочи. Пожелавам ти първотж по-скоро.
    И - дай шанс на хората. След 1-2г. Или повече. Може да се изненадаш приятно.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  4. #4
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    спри да се надуваш, овца
    спри да се мислиш за изключителна, овца
    Смях в залата.

    Действително не си длъжна да бъдеш с тази компания, прекарваш време с тях, защото така си подхранваш егото, проблемът е в теб, не в другите. Не е като някой да е опрял пистолет до главата ти и да те е накарал да общуваш с тези хора.

  5. #5
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    По-умния и интелигентен човек винаги намира тема за разговор с по-низшите от него, тъй като може да прецени нивото им. Обратното не е така - глупавия не може да разговаря на теми над нивото му. Сама прецени в кой е проблема.

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    * пРи сЛъНцЕтО*
    Мнения
    3 114
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    спри да се надуваш, овца
    спри да се мислиш за изключителна, овца
    Много си лош...

  7. #7
    Папугай много лош!!!

    По темата - не е задължително с хората в твоя клас да имате еднави разбирания.
    Пази си разбиранията и си търси други хора, с които да общуваш.

    BTW имам приятели в родния си град, с които сме били постоянно заедно преди 10-12 години. И се чудя как тия хора са си същите, правят същите неща кажи речи, а аз съм минал през какво ли не през това време. Виждам ги изключително рядко и нямам желание да ги виждам по-често. Но когато се видим си говорим и няма лоши чувства. Имаме хубави спомени заедно, усещаме се като приятели все още, въпреки че не е същото естествено.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си