.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 29
  1. #1
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331

    Твърде особена ситуация

    Привет, знайни и незнайни потребители на този уникален форум.

    Въпреки моите удивителни знания в областта на човешките взаимоотношения и на моя екстензивен опит в романтичните връзки, реших да поискам мнение от трети лица, каквито се явявате вие в случая. Разсъжденията ми са, че никога не е излишно да се чуе някое свежо мнение по даден проблем. Без да удължавам излишно встъпителните слова, ще се впусна в подробно описание на проблема.

    Имам сравнително голямо семейство, което се разшири още повече в последните няколко години - най-големият ми брат и най-голямата ми сестра сключиха брак с избраниците на сърцето си и тази година вече съм горда леля на уникално сладките близнаци на сестра ми. Съпругът на сестра ми е грузинец и откакто се ожениха живеят в Грузия, поради което не я виждам достатъчно често. Преди две седмици участвах в конференция в Кутаиси, на която заведох и най-малката си сестра (условно ще я нарека Хриси). Тя е още ученичка, но конференцията съвпадаше с пролетната ваканция и тя прояви желание да ме придружава. Конференцията беше голяма досада, но няма да ви занимавам с ненужни подробности. След приключването ѝ се отбихме при сестра ми в Тбилиси и тя настоя да останем няколко дена. Речено-сторено, останахме, поразгледахме града, радвахме се на бебоците, всичко беше наред... Докато на третия ден от престоя ни шефовете на съпруга на сестра ми (ще го нарека Валери за по-кратко, това не е истинското му име очевидно) вечеряха с нас. Бяха двама руснаци, на възраст около 35-40, ако съм преценила добре, забавни, интелигентни, културни хора. Единия проявяваше нескрит интерес към Хриси по време на цялата вечеря, даде ѝ номера си, дори я покани на излет в планините през лятото. Ние останалите намерихме това за изключително забавно и след като гостите си тръгнаха, започна един поток от закачки към Хриси.

    На следващия ден ни беше полетът, аз и Хриси висим на летището и се сблъскваме с.... познайте кого. Шефа на Валери. Бил решил да ни изпрати... При това предупредителни камбани започнаха да бият в ума ми, но се усмихнах любезно и казах просто, че е нямало нужда. При което този ни показва билета си и щастливо заявява, че се шегувал, ами всъщност щял да пътува за България, имал спешна работа там (what the heck?)...

    Вече в България питам Хриси за какво са си говорили по време на полета (местата им бяха съседни), правел ѝ комплименти, искал да го разведе из София... На нея това не ѝ се струва странно, защото е много доверчиво и наивно дете, но за мен е доста обезпокоителен този интерес към малката ми сестра, та тя е още дете, дори не е пълнолетна. За да не бъда груба, поканих въпросния човек да го разведа из София, веднага пита дали Хриси ще бъде с нас. Отвърнах му, че няма, защото е на училище. Тогава не можел да дойде, защото изведнъж му изникнала някоя неотложна среща. Питах Валери дали шефът му наистина има работа в София, той каза, че нямал, просто бил ексцентричен. Казах му, че ме притеснява интереса му към Хриси. Да не съм се притеснявала, той знаел какво прави (uhhhhm, if you say so).

    Минаха две седмици, Хриси казва, че още ѝ се обаждал и настоявал да се разхождат. Страхувам се за сестра си, не знам как деликатно да се отдръпнем от този човек.

  2. #2
    Banned Фен
    Регистриран на
    Apr 2017
    Мнения
    104
    Очевадно има сексуален интерес към сестра ти и е твоя грешка, че не си спряла това по рано още по време на сбирката с гостите, незнам какво си чакала... Принципно можеш да създадеш напрежение с всички близки и те да се справят с него като споменеш съмненията си...
    Социалния натиск е ефективно средство все пак, освен това би спряло негови бъдещи действия.. Сестра ти да си смени номера и да не му обръща внимание, на тоя етап трябва да си развалиш малко отношенията с другите, защото не си действала с време Също имам съмнения, че сестра ти също позволява подобно поведение, нали знаеш лъва напада най слабата жертва първо...
    Последно редактирано от PathToOuroboros : 04-24-2017 на 17:18

  3. #3
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Iphigenia Виж мнението
    Привет, знайни и незнайни потребители на този уникален форум.

    Въпреки моите удивителни знания в областта на човешките взаимоотношения и на моя екстензивен опит в романтичните връзки, реших да поискам мнение от трети лица, каквито се явявате вие в случая. Разсъжденията ми са, че никога не е излишно да се чуе някое свежо мнение по даден проблем. Без да удължавам излишно встъпителните слова, ще се впусна в подробно описание на проблема.

    Имам сравнително голямо семейство, което се разшири още повече в последните няколко години - най-големият ми брат и най-голямата ми сестра сключиха брак с избраниците на сърцето си и тази година вече съм горда леля на уникално сладките близнаци на сестра ми. Съпругът на сестра ми е грузинец и откакто се ожениха живеят в Грузия, поради което не я виждам достатъчно често. Преди две седмици участвах в конференция в Кутаиси, на която заведох и най-малката си сестра (условно ще я нарека Хриси). Тя е още ученичка, но конференцията съвпадаше с пролетната ваканция и тя прояви желание да ме придружава. Конференцията беше голяма досада, но няма да ви занимавам с ненужни подробности. След приключването ѝ се отбихме при сестра ми в Тбилиси и тя настоя да останем няколко дена. Речено-сторено, останахме, поразгледахме града, радвахме се на бебоците, всичко беше наред... Докато на третия ден от престоя ни шефовете на съпруга на сестра ми (ще го нарека Валери за по-кратко, това не е истинското му име очевидно) вечеряха с нас. Бяха двама руснаци, на възраст около 35-40, ако съм преценила добре, забавни, интелигентни, културни хора. Единия проявяваше нескрит интерес към Хриси по време на цялата вечеря, даде ѝ номера си, дори я покани на излет в планините през лятото. Ние останалите намерихме това за изключително забавно и след като гостите си тръгнаха, започна един поток от закачки към Хриси.

    На следващия ден ни беше полетът, аз и Хриси висим на летището и се сблъскваме с.... познайте кого. Шефа на Валери. Бил решил да ни изпрати... При това предупредителни камбани започнаха да бият в ума ми, но се усмихнах любезно и казах просто, че е нямало нужда. При което този ни показва билета си и щастливо заявява, че се шегувал, ами всъщност щял да пътува за България, имал спешна работа там (what the heck?)...

    Вече в България питам Хриси за какво са си говорили по време на полета (местата им бяха съседни), правел ѝ комплименти, искал да го разведе из София... На нея това не ѝ се струва странно, защото е много доверчиво и наивно дете, но за мен е доста обезпокоителен този интерес към малката ми сестра, та тя е още дете, дори не е пълнолетна. За да не бъда груба, поканих въпросния човек да го разведа из София, веднага пита дали Хриси ще бъде с нас. Отвърнах му, че няма, защото е на училище. Тогава не можел да дойде, защото изведнъж му изникнала някоя неотложна среща. Питах Валери дали шефът му наистина има работа в София, той каза, че нямал, просто бил ексцентричен. Казах му, че ме притеснява интереса му към Хриси. Да не съм се притеснявала, той знаел какво прави (uhhhhm, if you say so).

    Минаха две седмици, Хриси казва, че още ѝ се обаждал и настоявал да се разхождат. Страхувам се за сестра си, не знам как деликатно да се отдръпнем от този човек.
    хахахахахах
    бахти тролската история
    бтв. цитвам щото после ще я прочета...кцъкцъкъцък

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от PathToOuroboros Виж мнението
    Очевадно има сексуален интерес към сестра ти и е твоя грешка, че не си спряла това по рано още по време на сбирката с гостите, незнам какво си чакала... Принципно можеш да създадеш напрежение с всички близки и те да се справят с него като споменеш съмненията си...
    Социалния натиск е ефективно средство все пак, освен това би спряло негови бъдещи действия.. Сестра ти да си смени номера и да не му обръща внимание, на тоя етап трябва да си развалиш малко отношенията с другите, защото не си действала с време Също имам съмнения, че сестра ти също позволява подобно поведение, нали знаеш лъва напада най слабата жертва първо...
    Аз тогава изобщо не се притесних, една вечеря все пак, не предполагах, че ще цъфне на летището.
    Добра идея, това го прилагам в действие в момента. Проблемът е, че Валери няма как да каже на шефа си да се върне обратно в Грузия, при положение че той се оправдава с работа в София. А и по принцип ще е странно да нарежда на шефа си.

    Сестра ми позволява, за съжаление, много е наивна. Пък и бяха възпитани и любезни хора, че и по-възрастни от нея, нямаше как да не се държи добре.

  5. #5
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Ако нямате мнение по въпроса, не коментирайте. Това се отнася към потребителя LoadRunner, когото съм блокирала заради все по-досадното му тролене.

  6. #6
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    аз чакам да дойде големия кораб
    друго не знам все още (почнах да чета)

  7. #7
    Ифижения не била кака ами леляя?!?!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    аз чакам да дойде големия кораб
    друго не знам все още (почнах да чета)
    Аз ли що :Д ?

  9. #9
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    хаХАХАХХААХ
    ясно, значи са разбрахме че всъщност себе си наричаш накратко Хриси
    и си от София
    чакам продължение

  10. #10
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    между другото 2 капки вода е много по-скучно от тая тема
    та тук съм, ако имаш въпроси..... мойто моме, примерно ако ме помолиш учтиво ще ти отговоря разбира се, а ако ми паднеш на колене ще се трогна

  11. #11
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Сестра ти на колко е?

    - сестра ти му казва твърдо и котегорично не.
    Как ще го каже, зависи от това колко далеч е стигнал с предложенията - някои мъже много добре се измъкват, ако кажеш не, ти вменяват вина, че не те свалят и ти си измисляш.
    При всеки случай, начинът е - да каже не. Не, ни мога. Ако пита защо - да не обяснява. Ни мога и точка. Ако каже - само приятелски е - пак - не, не мога.
    Ако е добронамерен (никъв шанс) ще разбере, че се е притеснила и ще я остави, дори наистина да има чисти намерения.
    Не,не и не. Без обянения.

    А мъжа на сестра ти ми звучи да е за бой, ако не той - родителите ти - аз веднага бих питала шефа ми защо пише на непълнолетна роднина. Тип - тш приятел ли си с хриси, е така да опипам почвата, да усети, че знам - само това би го накарало да внимава, защото шефа може да мисри, че хриси не споделя.
    Ако е пълнолетна - ок, не е такава драма.

    Сега, този мъж, ако е такъв и с други жени, има шанс да е свикнал с отказите, + че ако не е сестра ти, ще е друга.

    Не-то амбицира обаче. Има шанс да го амбицира и да стане агрисивен/отмъстителен, но ако стане, ще си навлече проблеми, сигурно го знае.

    Пак казвам, не е нещо необичайно случващото се, мъжете виждат в младите момичета лесна мишена, и ако се дръпне, ги амбицира много, тр твърдо не
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  12. #12
    Не се базикай с леля ифигения защото дриймлолкъра вижда всичко

  13. #13
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Сестра ти е за бой също, тази женената.
    Тя какво мисли по въпроса?
    Има ли причина мъжа й да мисли, че това е ок?

    Да не би да има нещо, което да не ти казват?
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  14. #14
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението

    Да не би да има нещо, което да не ти казват?
    Да не са и казали че така Валери ще си запази работата а сестрата ще има храна и подслон над главата.

  15. #15
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    Сестра ти на колко е?

    - сестра ти му казва твърдо и котегорично не.
    Как ще го каже, зависи от това колко далеч е стигнал с предложенията - някои мъже много добре се измъкват, ако кажеш не, ти вменяват вина, че не те свалят и ти си измисляш.
    При всеки случай, начинът е - да каже не. Не, ни мога. Ако пита защо - да не обяснява. Ни мога и точка. Ако каже - само приятелски е - пак - не, не мога.
    Ако е добронамерен (никъв шанс) ще разбере, че се е притеснила и ще я остави, дори наистина да има чисти намерения.
    Не,не и не. Без обянения.

    А мъжа на сестра ти ми звучи да е за бой, ако не той - родителите ти - аз веднага бих питала шефа ми защо пише на непълнолетна роднина. Тип - тш приятел ли си с хриси, е така да опипам почвата, да усети, че знам - само това би го накарало да внимава, защото шефа може да мисри, че хриси не споделя.
    Ако е пълнолетна - ок, не е такава драма.

    Сега, този мъж, ако е такъв и с други жени, има шанс да е свикнал с отказите, + че ако не е сестра ти, ще е друга.

    Не-то амбицира обаче. Има шанс да го амбицира и да стане агрисивен/отмъстителен, но ако стане, ще си навлече проблеми, сигурно го знае.

    Пак казвам, не е нещо необичайно случващото се, мъжете виждат в младите момичета лесна мишена, и ако се дръпне, ги амбицира много, тр твърдо не
    На 16 е.

    Тя деликатно се измъква всеки път, като ѝ пише с идеята, че няма да е в България задълго, ама става много нахален вече. Просто тя не може да се изправи пред някого и да каже не. Първо мислела, че е просто любезен, сега си мисли, че може наистина да е влюбен в нея и не иска да го обиди. На тази възраст е нормално да мисли така. Ама и не ми дава да се обадя да говоря с него.

    А за Валери - да, доста слабохарактерен излезе, мисля, че се страхува от шефа си, честно казано.

  16. #16
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    Сестра ти е за бой също, тази женената.
    Тя какво мисли по въпроса?
    Има ли причина мъжа й да мисли, че това е ок?

    Да не би да има нещо, което да не ти казват?
    Аз на нея не съм казвала, не искам да я притеснявам. Ще опитам да оправя нещата. Мисля, че Валери просто го е страх, защото явно не може да каже две думи на шефа си.

  17. #17
    Banned Фен
    Регистриран на
    Apr 2017
    Мнения
    104
    Цитирай Първоначално написано от Iphigenia Виж мнението
    Аз тогава изобщо не се притесних, една вечеря все пак, не предполагах, че ще цъфне на летището.
    Добра идея, това го прилагам в действие в момента. Проблемът е, че Валери няма как да каже на шефа си да се върне обратно в Грузия, при положение че той се оправдава с работа в София. А и по принцип ще е странно да нарежда на шефа си.

    Сестра ми позволява, за съжаление, много е наивна. Пък и бяха възпитани и любезни хора, че и по-възрастни от нея, нямаше как да не се държи добре.
    По важно е сестра ти да спре да се занимава първо, преди другите решения да са ефективни. В краен случай можеш лично да му заявиш, че ако продължава ще му създадеш репутация, но това е рисково и не е особено деликатно.. ОЧевидно, дори да е само сексуално и стане, в най добрия случай ще се превърне в семеен скандал или ще се промълчи, но според нивото на девиантност може да има и заплахи и тнн ако мислим в подробности.. Впрочем подобни хора обикновено не желаят петна по репутацията си, особено ако са шефове на големи фирми и би отстъпил, освен ако не е свикнал с подобни неща и не върши някаква мръсна работа.. Но пак казвам сестра ти ако му заяви, че не иска да се занимава с него и го игнорира е по ефективно и деликатно..

  18. #18
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от Iphigenia Виж мнението
    Аз на нея не съм казвала, не искам да я притеснявам. Ще опитам да оправя нещата. Мисля, че Валери просто го е страх, защото явно не може да каже две думи на шефа си.
    Аха, и като премълчаваш проблема, мислиш, чи помагаш?
    Сестра ти познава мъжа си много по-добре от теб и има начин да разбере какво става.
    Няма място за "мисля", очевидно имате проблем в семейството, и това се решава с директно адресиране, включително родителите трябва да знаят, защото те носят отговорност за сестра ти, не ти, и недай си боже нещо стане, тях ще ги сочат с пръст и на тях ще търсят отговорност, както и на сестра ти, защото е нейн мъж, та мълчанието в случая е мечешка услуга.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  19. #19
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    И още нещо - арогантно е изобщо и да помисляш да го криеш и да го решаваш ти този проблем, трябва да се адресира до отговорните лица и само ако те не поемат отговорност без основателна причина е твой ред. ( сестра ти, другия голям брат и родителите ти)
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  20. #20
    Повече от фен Аватара на Iphigenia
    Регистриран на
    May 2016
    Мнения
    331
    Днес я чакал след училище, настоявал да се разхождат. Вече ще ходя да я взимам все едно е на 6, докъде я докарахме. Звънях му на номера, който ни беше дал, за да поговорим, не вдига.

    Говорихме с по-голямата ми сестра - доста беше учудена, че се случва такова нещо, не правел впечатление на такъв човек. Каза, че ще говори с Валери, но ще видим.

    Едит: странно е, че знае къде ходи на училище, тя каза по време на вечерята, че учи в гимназия с преподаване на чужди езици, но не е уточнявала коя, не са една или две тези гимназии, stalking game is high.
    Последно редактирано от Iphigenia : 04-25-2017 на 18:13

  21. #21
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Какво мисли малката ти сестра по въпроса след причакването пред училище?
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  22. #22
    Banned Фен
    Регистриран на
    Apr 2017
    Мнения
    104
    Цитирай Първоначално написано от Iphigenia Виж мнението
    Днес я чакал след училище, настоявал да се разхождат. Вече ще ходя да я взимам все едно е на 6, докъде я докарахме. Звънях му на номера, който ни беше дал, за да поговорим, не вдига.

    Говорихме с по-голямата ми сестра - доста беше учудена, че се случва такова нещо, не правел впечатление на такъв човек. Каза, че ще говори с Валери, но ще видим.

    Едит: странно е, че знае къде ходи на училище, тя каза по време на вечерята, че учи в гимназия с преподаване на чужди езици, но не е уточнявала коя, не са една или две тези гимназии, stalking game is high.
    Впрочем ако сестра ти има фейсбук и споделя къде ходи и къде се движи принципно е хубаво да го блокира и да ограничи информацията към външни хора примерно... Сега обикновено всеки споделя къде пие фрешче и къде с кой е бил и ако честно искам да убия някой, само трябва да отделя една седмица да начертая схема на поведение и навици.. Трябва да го прекръстят на сталкбук

  23. #23
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    ти си едно малко лъжкинче
    да си знаеш само
    историята издиша отвсекъде- големия шеф от Русия УОООООУ да си губи времето да ходи в БГ да преследва няква мнима ученичка
    рускинчетата и да се возят в колата ще са доволни той тръгнал да си губи дни за няква сополанка
    фейк история

  24. #24
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Какво мисли малката ти сестра по въпроса след причакването пред училище?
    изфантазираните персонажи не притежават способност да мислят

  25. #25
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    рускинчетата и да се возят в колата ще са доволни
    Да не си пробвал да возиш в колата си малки рускинчета?

    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    изфантазираните персонажи не притежават способност да мислят
    Много реални хора също не притежават подобни способности.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си