.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 18 от общо 18
  1. #1

    Избелване на зъби някой правил ли е? моля за съвет

    Здравейте, искам да попитам някой избелвал ли си е зъбите, искам да направя тази стъпка защото зъбите ми са по жълти, разглеждам всякакви сайтове и се чудя дали някой може да ми каже кое е най-добре?? Колебая се между гелове за избелване opalescence в този сайт www.oral.bg или от лентите за избелване на зъби Crest - www.white-bg.com ? Ако някой е използвал други продукти да сподели ,защото не искам да си разваля зъбите за едната прищявка.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Съветът ми е да не се подлагаш на тази глупост. Имам позната, на която зъбите станаха прозрачни от избелване с изтънял и чувствителен емайл. Имам много бели зъби. Единственото, което се иска за тях е да се мият по възможност след всяко хранене, да се ползва конец и ако може да се избягват оцветяващи храни, напитки и цигари. От години използвам винаги избелващи пасти за зъби и така постепенно стигнах до това ниво. Вярно е, че всеки има генетично зададен максимален бял цвят, но моите наблюдения са, че все пак хората не си мият зъбите достатъчно.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  3. #3
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Не се мият зъбите след всяко хранене а минимум 30 минути до час след ядене, защото киселинноста в устата рязко и веднага се увеличава след хранене, тази киселинност отслабва временно емайла и четката за зъби го поврежда, това води до кариеси в дълбочина.
    Правилно е да се мият зъби преди ядене защото в устата ВИНАГИ има бактерии които водят до кариеси, самите хранителни частици не водят до кариеси а бактериите, та целта е да се намаля броя на бактериите през целия ден също и с водата за уста (която аз не обичам много).

    Конкретно за избелването при зъболекар, дори те самите не го препоръчват. Но някои хора наистина имат жълти зъби и не знам как са се сдобили с тях честно казано.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ъъ, да, бе. Правя така откакто се помня, нямам кариеси и чувствителност.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  5. #5
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Бтв
    На зъболекарската скала
    А1 не е чисто бяло?
    Моите според зъболекарката ми са А1, обаче съвсем не са като по тв-то бели (като излючим че не са прави също :Д)
    Мия ги сутрин и вечер, и ми е направило впечатление, че от както започнах да пия кафе на 18, цвета се измени леко и тогава започнах да използвам избелващи пасти

    Бтв какви избелващи пасти ползвате вие?
    И на мен ми казаха да не ги избелвам при зъболекар (самата зъболекарка), и ако искам за бал/сватба, да си взема лентички ако толкова искам
    Последно редактирано от NomNomNom : 05-03-2017 на 17:08
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #6
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Аз преоткрих късно пастата на хималая. Не виждам да прави нещо различно в цвета, но като че ли и няма какво повече, защото съм си достигнала лимита. Води се билкова, има много приятен вкус, някак полира и за смешната си цена е много по-добра от всички пасти, които съм пробвала хд.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  7. #7
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Така, разбира се че докато и аз съм бил неосведомен и аз винаги съм ги миел след ядене и сутрин и вечер.
    От няколко години ги мия 3-4 пъти на ден или според възможността, бели са ми, но не избеляват с повечето миения- чист личен опит, но са ми бели и ме устройват.
    Самоосведомете се по въпроса относно за миенето на зъби непосредствено след ядене, опитвам се да практикувам сега така- вечер преди лягане (не след ядене) сутрин и през деня преди някое ядене или според зависи. Иначе аз ползвам клечки за зъби след всяко ядене, тия конци нещо не ги разбирам, даже съм се омотвал като си тикам храната между zъбите с тях, това помня от конците. Макар че четох че клечките не са препоръчителни понеже уврецдали венците в дългосрочен план но ко да се прави, удобни са ми.
    Последно редактирано от LoadRunner : 05-03-2017 на 20:30

  8. #8
    не си избелвам зъбите щото нямам нужда
    САМО ЛЕВСКИ!

  9. #9
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не мога да си представя да вечерям и да си легна без да си измия зъбите : |
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  10. #10
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    И аз в повечето случаи ползвам избелваща паста за зъби и според зависи какво е купено за вода за уста, щото и от тях има избелващи. Гледам да редувам, де - веднъж някаква за избелване, следващия път вземаме друга и така. Веднъж-два пъти до момента ми се е случвало зъблекаря ми да ми измива зъбите с нещо избелващо и полиращо, след като ми е махал плака и зъбен камък, та стават бая белички, но като съм го питала какво е и дали е опасно, казва, че е няква паста за полиране и не руши емайла. Струва ми се най-удачно да се миеш с избелващи пасти и да си търкаш зъбите малко по-настойчиво, ест не да се разраняваш и да тече кръв, но по-интензивно, а не да ги галиш само. Листерин също имат избелваща вода - може да пробваш с някоя опаковка и прилична избелваща паста.
    квак

  11. #11
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Ааа това за настойчивото търкане
    Кърпиха ми емайла предполагаемо заради него, бях обелила на единия преден зъб малко.
    И ме скастриха да ползвам само четка с мек косъм, да не натискам, посока от горе надолу (не настрани), и никакви елекрически
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  12. #12
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Ми, мен така ме учи моя човек. Пак, де - не търкам до кървене или нещо нали, че да махна емайла. :дд Просто гледам да не галя като с перце, пък четките ми са сравнително меки всичките.
    Винаги съм била със сравнително бели зъби, та нямам чак наблюдения кое колко помага, основно гледам да ги мия честичко през деня та да не ми се налага да си виждам зъболекаря по-често от веднъж-два пъти в годината за преглед/и. Всички знаем как по един месец преди това подскачам и обяснявам колко ме е страх и как НЕ ИСКАМ да ходя. :ддд
    квак

  13. #13
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Не мога да си представя да вечерям и да си легна без да си измия зъбите : |
    и аз не мога да си го представя ако коментираш моя текст
    писал съм не след ядене а преди лягане

  14. #14
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Смесваш оцет със сода за хляб и сол и ги търкаш сяка вече и сяка сутрин и ще ти станат бели.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Или прозрачни. ^ Да не се прави.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  16. #16
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Минчето е неадекватна. Това нещо би могло да се прави например веднъж на 2-3 седмици. Даже на месец. И не оцет, а лимонов сок със сода.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  17. #17
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    ^тва прави ли го, ще си свали емайла, не мога да повярвам какво прочетох
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  18. #18
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Съгласна съм. Правила съм го отдавна, щото когато ми е скучно започвам да се прегрижвам с какво ли не. Та, правих го няколко пъти седмично и после дълго време не можех да се отърва от чувствителни зъби.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си