.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 50 от общо 50
  1. #26
    Ucheniq
    Guest
    Я кажете как протича един ден в ТУ. Например Телекомуникациите от колко до колко часа си там. Лекции, почивки и така нататък. А фитнеса може ли да се ползва всеки ден или само когато имаш час ?

  2. #27
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от Ucheniq Виж мнението
    Я кажете как протича един ден в ТУ. Например Телекомуникациите от колко до колко часа си там. Лекции, почивки и така нататък. А фитнеса може ли да се ползва всеки ден или само когато имаш час ?
    Ми ставам в 8, закусвам и се оправям за университета. След 1~2 часа се събуждам и осъзнавам, че пак не съм отишъл на лекция и лягам да си доспя. Събуждам се и отивам за втората половина на втората лекция, след това обикновено имам упражнения и се прибирам

    Сега сериозно:
    Отваряш графика в сайта на ТУ и гледаш Kaто цяло първи курс почти всеки ден си в университета, след това спира да ти пука и започваш да ходиш само на упражненията..

    Фитнеса може да се ползва когато има часове.
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  3. #28
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Друг вариант - отиваш за лекции евентуално, лющиш карти в парника, решаваш, че и на семинарни няма да влезеш, идва лабораторно, половин час преди него надраскаш някакъв протокол като да има, пред вратата прочетеш два реда от упражнението, влизаш, правиш упражнение и си заминаваш.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  4. #29
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Друг вариант - отиваш за лекции евентуално, лющиш карти в парника, решаваш, че и на семинарни няма да влезеш, идва лабораторно, половин час преди него надраскаш някакъв протокол като да има, пред вратата прочетеш два реда от упражнението, влизаш, правиш упражнение и си заминаваш.
    :O Някой пише протоколи преди упражнението? Винаги съм вярвал, че това е работа за последните дни(нощи) от семестъра.

  5. #30
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Ахахахах, ного ви е забавен студентския живот хд. При мен е скучно. Няма купуване на изпити, почти няма преписване и получаваш оценка пропорционална на знанията.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  6. #31
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Къде видя някой да говори за купуване на изпити, преписване и оценки? За купуване на изпити в ТУ-София съм чувал разни слухове, но никога никой преподавател до момента не е давал дори знак, че може да се случи. Преписване винаги и навсякъде е възможно, друг е въпросът, че на нас по доста предмети ни дават да ползваме някакви материали, просто защото няма смисъл да помним формули наизуст. Оценка до сега се е случвало 1-2 пъти да ми я завишат леко. Практиката показва, че е доста по-вероятно да ти я занижат или директно да те скъсат без да са ти погледнали работата.

  7. #32
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не визирам нещо конкретно за купуването. Но съм чувала слухове.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  8. #33
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Няма купуване на изпити, почти няма преписване и получаваш оценка пропорционална на знанията.
    Тва трябва да е унивеситета, в който учат мормотите.

  9. #34
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Слуховете и аз съм ги чувал, както циганчето чуло колко е хубаво да ядеш вафла от баща си, който е гледал как един яде вафла. Във факултетите с по-малко студенти може и да има някакви далавери, но в по-популярните или няма, или се вършат достатъчно скрито. От моят поток не съм чул някой да си е купил изпит. Фактът, че малко повече от 50% от започналите отпаднаха е показателен, а след тази сесия, вероятно ще отпаднат още доста хора, щото аз знам за поне 10-тина човека, които записаха този семестър на границата със 7 висящи изпита.

  10. #35
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Тва трябва да е унивеситета, в който учат мормотите.
    Наистина. Поне в моя курс е така. Винаги късат някой, който не е научил. Винаги съм получавала адекватна оценка. Единственото, което не е съвсем яко е, че много рядко се пишат оценки като 4-5. Или знаеш всичко перфектно или ще се видим септември, понякога тройка по милост. Книжката ми е доказателство. 99% процента шестици и една тройка, понеже преподавателят като че ли ме хареса, хаха.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  11. #36
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    :O Някой пише протоколи преди упражнението? Винаги съм вярвал, че това е работа за последните дни(нощи) от семестъра.
    Има някои, дето ако не им занесеш протокол, те гонят.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  12. #37
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Знам... Във втори курс ТЕ-то си го взех в седмицата за отработване поради тази причина.

  13. #38
    Взимането на изпити в голяма степен не зависи от доцента , а от моралът на директорът. Връзкарите най-често се пропускат от дирекцията.

  14. #39
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Неадекватен, както винаги.

  15. #40
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    да, много луд тоя кораб
    при нас доцента по висша математика взимаше по 80лв на изпит, ако е тррябвало да дели с ректора сигурно за него са оставали 20лв тцтц
    някви нови/малки/ му направиха инсценировка и идваха от няква телевизия да го тормозят както ся тия от господари на ефира гониха един от хранителновкусовия

  16. #41
    Не отричам , че и това го има.

  17. #42
    Ucheniq1
    Guest
    Братленце аз питам когато ти нямаш час, но трябва да блъскаш. Сега едни 40-50 лв. за карта по-добре да си ги спестиш, след като университета си има фитнес. Мисълта ми е всеки ден отиваш и ако има час и е отворен влизаш и си тренираш ? Някой прави ли ти проблеми?

  18. #43
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    Книжката ми е доказателство. 99% процента шестици и една тройка
    имаш 99 шестици ли ?

  19. #44
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    : |
    Мн си буквален.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  20. #45
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    как си личи, че не учиш нещо с математика

  21. #46
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Не бях от учениците, които казваха, че квадратното уравнение няма да им трябва в живота, но ето, че наистина не ми трябва
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  22. #47
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от Ivaaaaa Виж мнението
    тоя флирт с прекрасния вече ти се отразява

  23. #48
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    : |
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  24. #49
    Мега фен Аватара на Dwyd96
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    5 758
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Къде видя някой да говори за купуване на изпити, преписване и оценки? За купуване на изпити в ТУ-София съм чувал разни слухове, но никога никой преподавател до момента не е давал дори знак, че може да се случи. Преписване винаги и навсякъде е възможно, друг е въпросът, че на нас по доста предмети ни дават да ползваме някакви материали, просто защото няма смисъл да помним формули наизуст. Оценка до сега се е случвало 1-2 пъти да ми я завишат леко. Практиката показва, че е доста по-вероятно да ти я занижат или директно да те скъсат без да са ти погледнали работата.

    Явно си късметлия До сега оценка май не са ми завишавали... Но пък по математика 2 Дядо Коледа ми намали оценката щото не съм решил задачите по неговия начин.... Кво като се получава същия отговор...
    "Абсурд - това е грях без Бог"
    Сартр.

  25. #50
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Че кой чертае на ръка в днешно време бе умници?
    На ръка само в 1ви курс.
    Машинните ползват само аутокад и сходните и солидуоркс. Не мисля че ти трябва кой знае колко математика по моя опит.
    Трябва да разбираш сложната математика само ако извеждаш формули а такова нещо през живота си освен на изпит няма къде да правиш. Всичко е заместване на твоите параметри (цифри, съобразно задачата ти) във вече готови формули и алгоритми които приемаш за даденост в един момент. Най много постоянно да позваш простото тройно правило и геометрия от училище. Също изчисления вече ги правят само на солидуоркс а там ти трябва да знаеш ко правиш и кво би трябвало да получиш като цифри/резултати съобразно задачата която имаш а не конкретна математика.
    Това е доста далеч от истината. На ръка всеки трябва да чертае/скицира. Това не се прави, защото живеем в миналия век, а просто, защото изгражда пространствено мислене и спомага за научаването на проекционните зависимости. Всеки инженер трябва да може да драсне на лист хартия идеята която му се върти в главата. За математиката отново бъркаш - математика не ти трябва за да извеждаш формули, а за да може да пресмяташ това, което ще ползваш в практиката. Няма съвременен конструктор който да се занимава с AutoCad, а SolidWorks и подобните му са доста далече точно от тоя AutoCad. Изчисления на SolidWorks също не очаквай да правиш, това не ти е калкулатор.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си