.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4

Тема: Майка ми

  1. #1

    Майка ми

    Здравейте! Живея в София заедно с майка ми! Майка ми е уважаван човек, държащ се мило с всеки и обичана от много хора. Вкъщи винаги е пълно с приятели и познати дошли да си поговорят с нея и да я видят. До тук всичко звучи повече от прекрасно. Но има огромен проблем. За разлика от другите хора с мен се държи ужасно , често при разговор с моя брат ме обижда, използвайки всякакви нарицателни и обидни думи по мой адрес с цел да ми се подиграват. Когато брат ми си е тук мен ме е страх да се прибера. Те веднага започват да ме критикуват и ми показват , че от мен нищо не става. Майка ми възхваля брат ми до небето и все ми натяква неговите успехи, без да разбере , че аз съм друг тип човек , също печеля конкурси , имам добри резултати, но не го оценяват... Чувствам се ужасно потисната и нищожна.... От както брат ми не живее с нас майка ми почти не готви и не чисти. Прибирам се вкъщи и виждам нещо от топлата витрина или чувам искаш да ли хапнем сандвичи, пържени картофи - неща , които и сама си правя. Готвено ям естествено брат ми като се прибере в София... Липсва ми да се прибера и да видя, че вкъщи има мусака, спагети , но уви - отварям хладилника и каквото си сготвя. Чистя колкото ми е по силите , тъй като съм натоварена зверски с частни уроци и допълнителни инициативи, а майка ми рядко си мърда пръста ... Това , което ме провокира да ви споделя моя проблем бе вчерашният ден. Рано неделя в 7:00ч. аз се събудих и започнах да уча , тъй като бях на урок и трябваше да се подготвя перфектно. Отворих си прозореца и усетих миризмата на бухтички, палачинки от съседната тераса и чух смехът на съседите... Исках да изчакам майка ми да се събуди и двете да закусим , но тя стана в 11:00 , направи си кафе и обичайно с цигара. Отидох в кухнята й и предложих да направим палачинки , тя ми отвърна , че не съм малка и да си направя , тя не била гладна. След тази реплика си взех плод и продължих да уча. След близо два часа излизам в коридора и виждам как е побесняла , хванала да чисти и крещи , че има двайсетгодишна принцеса ( аз съм на 18 ... ) , която не е изчистила и куп обиди по мой адрес. След час огладнях и отивам да видя дали поне е сготвила , но уви ... цяла седмица си готвя сама , само една вечер тя донесе нещо от топлата витрина и днес, неделя , тя ми заповядва отивай да сготвиш няк'ви картофи , какво лентяйстваш само ... А аз имам до урока да науча още 6 страници .... След това звънна на брат ми и пак се оплакваше. Не издържам , майка ми е ужасеееенннннн човекккк!!!! НЕ ми влиза в положение , че уча , а си мисли , че само седя в социалните мрежи .... Иска освен да хода на сумати уроци , да чистя и да готвя, а тя с нейните приятелки да си пият кафенце и да разглеждат каталози на козметични продукти.... В случай че кажете, че е изморена , не е , нейната работа не е толкова натоварваща, баща ми ни финансира като цяло ... Моля Ви дайте ми съвет искам нормална майка , а не това чудовищеее! Моля Ви , помогнете ми ... След една година , в случай че ме приемат ще следвам в Германия, но как да я издържа цяла година?! ...

  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Не може ли да живееш при баща ти?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    За съжаление не , той има бизнес в друг град, а аз не мога да зарежа уроците си и да заживея при него

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2009
    Мнения
    2 481
    Цитирай Първоначално написано от itsgabrielle Виж мнението
    За съжаление не , той има бизнес в друг град, а аз не мога да зарежа уроците си и да заживея при него
    По -добре да зарежеш уроците и да се преместиш при баща си и там можеш да се запишеш на уроци и в ново училище зарежи майка си и брат си и иди при баща ти.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си